CV pielęgniarki, co wpisać? Wzór do pobrania listu motywacyjnego i CV.

CV to jeden z najważniejszych dokumentów, jest to przepustka do kariery, w której spędzisz większość swojego czasu, dlatego warto poświęcić w zainwestowanie w niego. Najważniejsze jest, aby wszystkie informacje były poprawne, ponieważ Twoje CV to pierwsze przedstawienie się z Twoim  nowym szefem. Nie mniej jednak, zanim dojdziemy do konkretów, muszę wspomnieć jeszcze jedną ważna rzecz.

Tak jak wszystko się zmienia, tak również pisanie CV zmieniło się przez te lata. Niezależnie od tego, czy właśnie siadasz, aby napisać swoje pierwsze CV, czy też chcesz je stworzyć po latach pracy, musisz uzyskać najbardziej aktualne informacje o tym, co należy uwzględnić, oraz ogólne wskazówki dotyczące tworzenia zwycięskiego CV pielęgniarki.

Aby pomóc wyjaśnić każdą sekcję w  CV, nasz zespół profesjonalnych pisarzy stworzył gotowy wzór za pomocą jednego z naszych szablonów CV. Przykładowe życiorys dotyczy kandydatki o imieniu Aneta, która stara się o stanowisko pielęgniarki w lokalnym szpitalu specjalistycznym w swoim rodzinnym mieście. Poświęć trochę czasu na przejrzenie CV od początku do końca, a następnie przejdź do sekcji artykułów poniżej, ponieważ wyjaśnimy, jak należy napisać każdą sekcję.


CV-Aneta-Zamojska-2.jpg


Jak widzisz w powyższym przykładzie u Anety, CV jest zgodnie z obecnymi standardami. Posiada uwypuklone podsumowanie. Życiorys dokumentuje jej poprzednie stanowiska asystentki medycznej, dostarczając szczegółowe punkty ekstrapolujące jej kluczowe osiągnięcia. CV powinno być zwięzłym opisem Twoich umiejętności i doświadczenia ale dopasowanymi do opisu stanowiska, dlatego zwróć szczególną uwagę na słowa kluczowe używane w ofercie pracy.

Kilka ważnych uwag.

Jeśli np. w ogłoszeniu o pracę jest opis, czego oczekują od kandydata;

• posiadasz wykształcenie kierunkowe – aktualne prawo wykonywania zawodu

• posiadasz min. 3-letnie doświadczenie na stanowisku pielęgniarka oddziałowa; kierownik/koordynator zespołu pielęgniarskiego

• w swoją pracę wkładasz serce i rozumiesz potrzeby Pacjentów

• czerpiesz radość płynącą z pomagania innym

• cechujesz się wysoką kulturą osobistą i odpowiedzialnością za swoją pracę

• lubisz nawiązywać relacje z innymi ludźmi

• potrafisz praktycznie obsługiwać komputer i znasz programy z pakietu MS Office

Dodaj podobne słowa, wyrazy a nawet czasami zdania.

Dodatkowo pamiętaj o bardzo ważnej rzeczy, aby nie wysyłać tylko jednego CV. Na pewno udało Ci się już zaobserwować, że każde ogłoszenie o pracę jest inne, dlatego musisz każde CV dopasować. W CVmaker jest opcja, która pozwala na posiadanie dużej ilości CV na swoim koncie.

Zastosuj to samo myślenie do listów motywacyjnych; nigdy nie używaj ogólnego dokumentu dla wszystkich stanowisk pracy

Pisząc CV dla pielęgniarki, rób kopie wszystkich odpowiednich kwalifikacji, nagród, listów referencyjnych i wszystkiego, co ma znaczenie. Zapisz to wszystko razem w bezpiecznym pliku wraz ze swoim CV i przechowuj je w łatwo dostępnym miejscu.

Jak napisać dobre CV dla pielęgniarki? Wskazówki dotyczące CV na rok 2022.

Oto krótkie pytanie – jak zdefiniować „dobre CV”?

Jak myślisz, w jaki sposób menedżer ds. rekrutacji określa, co sprawia, że jedno CV jest lepsze od innych?

Odpowiedź jest prosta.

Najlepsze CV dla pielęgniarki to takie, które odpowiada na następujące pytania:

 • Kim jest kandydat/kandydatka i jak szybko się z nim skontaktujemy na rozmowę kwalifikacyjną?
 • Czy ten kandydat kwalifikuje się do pracy pielęgniarki/pielęgniarza?
 • Co sprawia, że ten kandydat jest wyjątkowy lub inny od innych?
 • Czy kandydat ma odpowiednią historię pracy, która pozwala mu podjąć tę pracę bez nadmiernego szkolenia?
 • Czy mają licencję na wykonywanie zawodu?
 • Czy kandydat posiada referencje zawodowe, które mogą ręczyć za jego umiejętności i etykę pracy?

Jeśli potrafisz odpowiedzieć na te pytania – w treści i sekcjach swojego CV – będziesz mieć dużą szansę na zrobienie dobrego wrażenia. CV powinno być zwięzłe, dobrze zorganizowane i łatwe do naśladowania. Chociaż różne aplikacje pielęgniarki/pielęgniarza mogą prosić o unikalne informacje w Twoim CV, większość z nich powinna być napisana z tymi krytycznymi sekcjami.

 • Dane kontaktowe
 • Silne podsumowanie
 • Doświadczenie
 • Wykształcenie
 • Certyfikaty
 • Umiejętności
 • Umiejętności językowe
 • Zainteresowania
 • Referencję
 • Klauzula na 2022
Stwórz swoje CV

Poniżej znajduje się podzielmy każdy podrozdział. 

Sekcja #1 – Informacje kontaktowe

Celem każdego aplikanta jest zdobycie rozmowy kwalifikacyjnej. Nie można jednak otrzymać takiej rozmowy, jeśli firma nie ma dokładnych danych kontaktowych. Pierwszą pozycją w Twoim głównym CV powinna być lista informacji kontaktowych. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest spójność – więc upewnij się, że używasz tych samych informacji we wszystkich dokumentach aplikacyjnych. Obejmuje to aplikację, list motywacyjny i CV.

CV dla pielegniarki 1

Sekcja #2 - Silne podsumowanie w CV

Podsumowania to krótka prezentacja, w której w kilku zdaniach wyjaśniasz, dlaczego jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko. W kontekście ogólnym powinieneś przedstawić chęć dołączenia do tej firmy, wyjaśnić odpowiednie doświadczenie, zaprezentować swoje mocne strony i podsumować, jakie atrybuty wnosisz do firmy.


Profil-pielegniarka.png

Sekcja #3 - Doświadczenie

Jeśli piszesz CV dla pielęgniarki bez doświadczenia lub z wieloletnim doświadczeniem, ta sekcja dotycząca doświadczenia zawodowego jest kluczowym elementem Twojej kandydatury. Ta sekcja twojego życiorysu dostarcza dowodów lub poparcia dla twoich twierdzeń wymienionych we podaniu, liście motywacyjnym lub CV.

Odpowiednie doświadczenie zawodowe definiuje się jako poprzednią pracę lub stanowisko, na którym wykazałeś się tymi samymi umiejętnościami lub obowiązkami, które pielęgniarka/pielęgniarz (w wybranej przez Ciebie specjalności) wykonałby w pracy, której szukają. Dla osób z wcześniejszym doświadczeniem – wypisz niektóre z zadań, o których wykonanie zostałeś poproszony w tej sekcji.


CV-Aneta-Zamojska-work-experience.jpg


Jak sformatować tę sekcję?

Historia zatrudnienia powinna zawsze zaczynać się od Twojego ostatniego lub obecnego stanowiska. Każdy odpowiedni wpis powinien być wymieniony w porządku chronologicznym. Zawsze pamiętaj o podaniu nazwy pracodawcy, dat zatrudnienia oraz kluczowych odpowiedzialności i osiągnięć.

Sekcja #5 – Edukacja

Sekcja edukacyjna dotycząca CV pielęgniarki/pielęgniarza będzie prosta. Ten obszar CV ma na celu udokumentowanie odpowiedniego wykształcenia. Wpisz nazwę szkoły, miejscowość, wraz z datą zaczęcia oraz zakończenia. Do opisu możesz dodać tytuł pracy dyplomowej.

Wyksztalcenie-pielegniarka.png

Sekcja #6 – Certyfikaty

 • kurs z zakresu pielęgnowania pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie (2019 r.);
 • kurs skutecznej komunikacji z pacjentem oraz jego bliskimi (2020 r.);
 • kurs kwalifikacyjny pielęgniarki operacyjnej (2018 r.);
 • uzyskanie certyfikatu CAE potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie C1 (2020 r.).

Sekcja #6 – Umiejętności

W tej sekcji musisz podzielić kompetencje na twarde i miękkie. Proponuje skupić się na tych, które pracodawca wskazał w ogłoszeniu.

     Kompetencje miękkie:

 • Życzliwe podejście do pacjenta;
 • Umiejętność nawiązywania kontaktów;
 • Odporna na stres;
 • Empatia.

     Kompetencje twarde:

 • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1;
 • Aktualne prawo wykonywania zawodu;
 • Umiejętność wykonywania badań diagnostycznych oraz zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych;
 • prowadzenie dokumentacji medycznej.

Sekcja #7 – Umiejętności językowe

 • Daj swoim umiejętnościom językowym osobną sekcję.;
 • Wymień języki ze swoim poziomem biegłości za pomocą jednego frameworka językowego.

Sekcja #8 – Zainteresowania

Niektóre firmy mogą przychylnie patrzeć na życiorysy zawierające zainteresowania, ponieważ mogą one pomóc pracodawcom nawiązać z Tobą bardziej osobisty kontakt podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Możesz umieścić to w swoim CV, aby pokazać potencjalnym pracodawcom, że jesteś otwarty na oferty pracy, które wymagają na przykład podróży do różnych krajów.

Sekcja #9 – Referencję

Referencje CV to osoby, których dane kontaktowe podajesz profesjonalistom zajmującym się rekrutacją, aby mogli ręczyć za Twój charakter, umiejętności i wydajność pracy. Rekruterzy lubią wykorzystywać Twoje referencje, aby dokładnie sprawdzić, co napisałeś w swoim CV, ponieważ wielu kandydatów faktycznie kłamie w swoich aplikacjach.

Sekcja #9 – Klauzula

Jest to jedna z najważniejszych sekcji, gdyż bez niej CV ląduje do kosza, dlatego upewnij się, że masz ją dodaną.

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji, jak również na potrzeby przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”

W CVmaker ta opcja znajduje się w sekcji niestandardowej pod nazwą “Polityka Prywatności”


Klaucula-2022-pielegniarka.png


Do dzieła!

Stwórz swoje CV

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy