CV

>

Osiągnięcia w CV — Wskazówki na to, jak zdobyć więcej rozmów kwalifikacyjnych

StarStarStarStarStar

Osiągnięcia w CV — Wskazówki na to, jak zdobyć więcej rozmów kwalifikacyjnych

przez CVMaker

 • CV
 • · January 09 2024
 • · 4 minuta czytania
osiągnięcia w cv

Spis treści

Postaw się w sytuacji pracodawcy. Przeglądasz kandydata CV, w którym twierdzą, że mają umiejętności i kompetencję, których konkretnie szukasz do oferowanej pozycji w twojej firmie. I kandydaci ci posiadają wszystkie kryteria wymagane, w tym również wymagane lata doświadczenia zawodowego — Jak na razie w CV - kandydata wszystko brzmi dobrze.

Nie mniej, jednak jeśli kandydat nie podkreślił swoich osiągnięć w CV, kiedy to inni zademonstrowali swoje wartości przez dodanie osiągnięć, takich jak “Zastosował/a umiejętności interpersonalne i zarządzanie relacjami z klientami, aby zapewnić XX + odpowiednim interesariuszom, klientom, dostawcom i wykonawcom aktualne informacje we wszystkich procesach.” lub “Budowanie i rozwijanie relacji z klientami w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta i powtarzalności transakcji, która zwiększenie lojalności klientów przez 15% w roku 2020” to dlaczego chciałbyś zatrudnić osobę, która nawet nie poświęciła czasu na napisanie CV? Zadaj sobie sam/a pytanie. Czy wziąłbyś pod uwagę kandydata, który ma tylko opisane wykonywane obowiązki? Oczywiście, że nie! Nie oszukujmy się, kiedy zatrudniamy kogoś do zajmowania się naszym biznesem, chcemy, aby ten kandydat był zmotywowanym pracownikiem umiejącym poradzić sobie w każdej sytuacji, dlatego daj sobie szansę, poświęć swój czas, dodaj swoje osiągnięcia. Ten czas, który teraz poświęcasz, jest inwestowaniem w siebie, w lepszą i lepiej płatną pracę.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Czy powinieneś dodać swoje osiągnięcia do swojego CV i dlaczego?

Odpowiedź już była w poprzednim wątku. Krótko mówiąc, tak. Zdecydowanie powinieneś dodać osiągnięcia do swojego CV. Wymaga to niewielkiego wysiłku, ale może za to dać ogromną przewagę nad innymi kandydatami. Dlatego, zainwestuj swój czas i je dodaj.

Pamiętaj, większość pracodawców jest po prostu zainteresowana tym, co możesz dla nich zrobić, ale również jakie wartości możesz wnieść do firmy. Dzielenie się osiągnięciami to świetny sposób na pokazanie im i wzbudzenie ich zainteresowania swoją kandydaturą.

Jedna jeszcze bardzo ważna rzecz! Nie popełnij błędu, myśląc, że skoro masz “prostą pracę” nie masz żadnych osiągnięć, którymi warto się dzielić, w każdej roli są pozytywne decyzje, które doprowadziły do tego, że dzięki Tobie firma zarobiła, czyli jeśli np. zaoferowałaś jakiś produkt, który oferowała Twoja poprzednia firma klientom i oni je kupili, co doprowadziło, że pod koniec pracy miałaś zysku w postaci kwoty 720 zł dziennie, co na rok dało tej firmie 8.640 zł zysku, to jest Osiągnięcie! Dodaj je!

Praktycznie w każdej roli możesz robić znaczące rzeczy, które mają znaczenie, bez względu na stanowisko czy tytuł! Pomyśl o wszystkim, co podkreśla Twoje umiejętności w pracy.

Jakie są dobre przykłady osiągnięć, którymi możesz się podzielić w swoim CV?

Oczywiście wszystko zależy od Twojej sytuacji. Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać osiągnięcia, które potencjalny pracodawca może zrozumieć i do których może się odnosić w swoim CV oraz w zamieszczonej propozycji o pracę.

Ogólnie rzecz biorąc, firmy są zainteresowane zwiększeniem obrotów, zwiększeniem satysfakcji klientów lub obniżeniem kosztów. Jeśli nie wiesz, co napisać, zapoznaj się z bieżącymi wyzwaniami firmy, zwłaszcza związanymi z rolą, o którą się ubiegasz. Sprawdź opis stanowiska, aby uzyskać wskazówki, jakie mogą być wyzwania. Jeśli wcześniej zmagałeś się już z podobnymi wyzwaniami w poprzedniej roli, nie zapomnij podzielić się tymi osiągnięciami!

Wybierając osiągnięcia do pokazania, pomyśl o osiągnięciach, które łatwo przełożyłyby się na sytuację potencjalnego pracodawcy. Nie mów o liczbach bezwzględnych, ale raczej o procentach. W ten sposób pracodawca może łatwo zastosować to osiągnięcie w swojej sytuacji. Na przykład, co by to oznaczało dla mnie (pracodawcy), gdyby kandydat X (ty) mógł zwiększyć konwersje o 15%?

Aby zainspirować Cię możliwymi osiągnięciami, które możesz dodać do swojego CV, przedstawiam Ci kilka przykładów osiągnięć dla różnych ról i branż. Sprawdź je poniżej, może niektóre akurat będą pasować do tej, o którą obecnie się ubiegasz:

Obsługa klienta

 • Odpowiedzialny za tworzenie, drukowanie i projektowanie menu oraz materiały pomocnicze w celu przeanalizowania, które pozycje menu i projekt byłyby atrakcyjne dla klientów, zwiększając retencję klientów o X% w ciągu X miesięcy;

 • Zorganizował działania promocyjne X poprzez reklamy, marketing w mediach społecznościowych i kampanie promocyjne, skutecznie zwiększając zaangażowanie klientów o X% i poprawiając wyniki biznesowe;

 • Zapewniono doskonałą obsługę klienta, aby utrzymać obecnych klientów i poprawić wskaźnik utrzymania klientów o X%.

Gastronomia

 • Zapewnił obsługę podczas śniadania w formie bufetu dla ponad X gości, odpowiadając na potrzeby klientów i dystrybując żywność i napoje do gości;

 • Odpowiedzialny za nadzorowanie wszystkich operacji w mojej sekcji, reagowanie na wszelkie pojawiające się problemy i zapewnianie doskonałej obsługi gości, aby utrzymać poziom satysfakcji klientów na poziomie X%;

 • Zapewniono światowej klasy obsługę klienta wszystkim gościom, rozwiązując problemy pojawiające się podczas procesów odprawy i poprawiając wydajność procedury o X% w ciągu 200X.

Inżynier

 • Opracował proces tworzenia obwodów elektrycznych, który przyspieszył czas produkcji o 30%;

 • Pomógł działowi Business Development w identyfikacji i przygotowaniu ofert, w szczególności w przygotowaniu metodologii technicznych, zestawień materiałowych i budżetów oraz rysunków technicznych dla ofert;

 • Ten składnik aktywów stanowił teren od podstaw na lądzie ze średnią produkcją 160 000 BOPD, 24 odwiertami i wysoką zawartością H2S;

 • Przeanalizowano operacje terenowe w celu opracowania planów ulepszeń.

Sprzedaż detaliczna

 • Jako Koordynator Sprzedaży odpowiedzialny za ponad X zamówień tygodniowo na materiały medyczne i sprzęt ze szpitali i lekarzy w celu utrzymania płynności działania;

 • Powierzono mu koordynację laktatorów Medela, zamawianie i utrzymywanie produktów zgodnie z procedurami zdrowotnymi;

 • Maksymalna wydajność operacji, dokumentowanie cotygodniowych zapasów sprzętu i integracja usprawnień procesów w celu osiągnięcia rentowności na poziomie 24% w 201X roku w porównaniu ze sprzedażą w zeszłym roku.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Zaopatrzeniowiec

 • Przeprowadziłem nową kampanię zaopatrzeniową, w wyniku której podpisano 3 nowe umowy z głównymi dostawcami;

 • Wdrożył program stażowy dla mojego działu, tworząc stały dopływ nowych talentów;

 • Nadzór nad zarządzaniem zapasami podczas redukcji dostawcy, poprawiając poziom dostępności usług o 33%.

Budowlaniec

 • Egzekwowanie nowych rządowych protokołów bezpieczeństwa, unikanie wysokich wyroków, w tym zamknięcie placu budowy;

 • Zarządzanie 8-osobowym zespołem, dotrzymując 40% więcej terminów dzięki silnym umiejętnościom współpracy i doskonałemu planowaniu;

 • Zdobył nagrodę pracownika roku.

Marketingowiec

 • Zmniejszono całkowite wydatki na reklamę o 13,2%, jednocześnie zwiększając napływ potencjalnych klientów o 3%;

 • Współautor artykułu z ----* w New York Times;

 • Opracował nową podróż klienta, zwiększając średni współczynnik konwersji o 15%.

Graphic Designer

 • Wykonałem projekty graficzne na okładkę okładki magazynu Forbes ze stycznia 2022 r;

 • Powadził koncepcyjną fazę dużego rebrandingu korporacyjnego;

 • Zmniejszono liczbę połączeń telefonicznych z klientami o 30%, przy lepszym UX dla firmy ubezpieczeniowej.

Czy powinieneś dodać do swojego CV niepowiązane osiągnięcia?

Wyobraź sobie, że zrobiłeś coś naprawdę imponującego, na przykład przebiegnięcie maratonu. Czy jest to coś, co należy uwzględnić w CV, jeśli ubiegasz się o pracę na przykład jako przedstawiciel handlowy? W końcu trudno zaprzeczyć, że Twoja doskonała wytrzymałość pomoże Ci z powodzeniem wykonywać swoją pracę.

Jednak zdecydowanie zalecamy dodanie również i tych powiązanych osiągnięć. Twoje umiejętności biegania mogą nie pomóc w zdobyciu nowych klientów, ale bieganie w maratonie wykazuje wysoki poziom dyscypliny i motywacji.

Radzimy kandydatom, którzy dodają niepowiązane osiągnięcie, aby dodali co najmniej jedno lub dwa osiągnięcia, które wykazują umiejętności bezpośrednio związane z wakatem. W ten sposób pokazujesz, że nie tylko pasjonujesz się swoimi hobby lub zainteresowaniami w życiu prywatnym, ale także jesteś osobą, która osiąga sukcesy w życiu zawodowym.

Stwórz swoje CV już teraz! Nie czekaj!

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 09 2024

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.