CV Wzory

DropDown

CV Handlowca

StarStarStarStarStar

CV Handlowca

Janina skupia się na swoim doświadczeniu w Obsłudze Klienta, która jest wymagana w opisie stanowiska. Oprócz tego nakierowuje je na stanowisko kierownicze, wspominając osiągnięcie, czyli; zarządzanie zespołem 15 osobowym i udało jej się zmniejszyć wydatki. Taka umiejętność doda dużej wartości do każdej organizacji.

Stwórz CV w tej branży

"Jestem oddanym przedstawicielem obsługi klienta z ponad trzyletnim doświadczeniem. Posiadam niewyczerpaną energię dzięki dynamicznemu środowisku pracy. Znany z obsługi średnio 40 klientów dziennie i staram się wykorzystać moje umiejętności interpersonalne na stanowisku kierowniczym."

Marek Kowalski - Obsługa Klienta

CV dla handlowca

Spis treści

Wzór CV handlowca - jak napisać CV dla handlowca?

Sektor detaliczny szybko się rozwija, co oznacza, że przyciąga dużą liczbę osób poszukujących pracy. Ta branża ma niskie bariery odnośnie wykształcenia i może zatrudniać osoby ze średnim wykształceniem formalnym, o ile mogą te osoby udowodnić swoje umiejętności.

Jeśli chcesz włożyć nogę do drzwi, aby przekonać rekrutera o swoich umiejętnościach, Twoja aplikacja powinna zrobić dobre wrażenie. Oznacza to, że CV z błędami ortograficznymi nie wchodzi w grę. Na szczęście dla Ciebie. Ten przewodnik pomoże Ci w napisaniu CV handlowca tak, aby się wyróżnić i uzyskać rozmowę kwalifikacyjną w sektorze detalicznym.

CV wzór handlowca

CV wzór handlowca

Pobierz ten szablon CV Praca handlowca bywa naprawdę czasochłonna i wymaga działania pod presją. Jest to zajęcie, które wiąże się z szerokimi obowiązkami. Niejednokrotnie oznacza to cały dzień na nogach i obsługiwanie klientów. Co więcej, sprzedawcy mają przymus bycia w swoim fachu nieustannie efektywnymi.

Pracodawcy zawsze szukają kandydatów, którzy są zdolni do adaptacji, zorganizowani i mają różnorodne umiejętności. Dlatego, jeśli chcesz wyróżniać się na tle rówieśników, Twoje CV powinno być imponujące. Podkreślanie swoich umiejętności, które są istotne dla pracy, o którą się ubiegasz, daje przewagę.

Nawet bez wcześniejszego doświadczenia, Twoje umiejętności mogą dać Ci rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ pokazują twoją przydatność do roli. Powinieneś pomyśleć o umiejętnościach, które posiadasz, które mogą wnieść wartość dodaną do firmy i uwzględnić je w swoim CV.

Zanim zaczniesz pisać swoje CV, musisz wybrać format. Najpierw jednak ustal, czy masz wystarczające doświadczenie zawodowe na dane stanowisko. Jeśli jesteś nowy w branży i masz niewielkie doświadczenie zawodowe, CV oparte na umiejętnościach pomoże Ci uzyskać rozmowę kwalifikacyjną.

Jeśli jednak szukasz awansu i masz odpowiednie doświadczenie zawodowe, wybierz format odwrotno-chronologiczny. W tym artykule podpowiadamy, co powinien zawrzeć w swoim CV handlowca. 

Profil osobisty

Jest to podsumowanie Twoich najlepszych umiejętności, osiągnięć i punktów sprzedaży. Podsumowanie może również zawierać Twoje aspiracje związane z ubieganiem się o pracę. Osobiste oświadczenie jest najważniejszą częścią Twojego CV, ponieważ podkreśla Twoją osobowość.

Postaraj się o atrakcyjny profil osobisty. To właśnie on najczęściej zachęca i skłania rekrutera do przeczytania dalszej części Twojego CV. W tej sekcji możesz opowiedzieć krótko, jak widzisz swoją pracę na stanowisku w firmie, do której aplikujesz.

Podsumowanie to idealne miejsce na to, aby poinformować pracodawcę o Twoich specjalnych umiejętnościach sprzedażowych. Przekonaj przyszłego szefa, że to właśnie one mogą wyróżnić Cię na tle konkurentów. Odpowiednie kompetencje przyniosą największą korzyść całej firmie i będą miały wpływ na jej rozwój.

Oto kilka przykładów:

Przykład 1:

Jestem oddanym przedstawicielem obsługi klienta z ponad trzyletnim doświadczeniem. Posiadam niewyczerpaną energię dzięki dynamicznemu środowisku pracy. Znany z obsługi średnio 40 klientów dziennie i staram się wykorzystać moje umiejętności interpersonalne na stanowisku kierowniczym.

Przykład 2:

Doświadczony sprzedawca z pasją do pomagania klientom. Jestem zorientowany na cel i dążę do zapewnienia doskonałych wrażeń z zakupów.

Przykład 3:

Proaktywny i zorientowany na klienta asystent sprzedaży z ponad dwuletnim doświadczeniem. Znany z doskonałej obsługi klienta, pracy zespołowej i udokumentowanych osiągnięć w zakresie zwiększania przychodów dzięki znakomitej sprzedaży.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Doświadczenie zawodowe w CV

Podobnie jak inne szybko rozwijające się sektory, handel detaliczny ma wiele możliwości zatrudnienia, od pracowników sezonowych po pracowników zatrudnionych na stałe. Ubieganie się o którekolwiek stanowisko może być punktem wyjścia lub kolejnym kamieniem milowym w Twojej karierze w branży detalicznej.

Wypisz więc swoją historię zatrudnienia. Wykonaj to w odwrotnej kolejności, co oznacza, że Twoja ostatnia praca będzie pierwszą. Oprócz określenia swoich obowiązków uwzględnij swoje znaczące osiągnięcia. Na przykład, być może byłeś pionierem przebudowy, która zwiększyła sprzedaż o 20%. Jeśli jednak wspomnisz o osiągnięciach, upewnij się, że wyjaśniłeś swoją rolę w ich osiągnięciu.

Praca sprzedawcy ma wiele odmian. Możesz być m.in.:

  • Współpracownikiem sprzedaży detalicznej - Ma bezpośredni kontakt z klientami, pomagając im w dokonywaniu zakupów. Odpowiada również za utrzymanie czystości w sklepie, magazynowanie towarów i sprawdzanie klientów. W przypadku przychodzących przesyłek sprzedawca zarządza zapasami. Zapewnia sprawne działanie firmy i odgrywa rolę w zwiększaniu sprzedaży w sklepach.

  • Przedstawicielem biura obsługi klienta - Zarządza połączeniami telefonicznymi, zarządza programami do czatów internetowych, odpowiada na emaile i udziela odpowiedzi na zapytania klientów na platformach mediów społecznościowych. Zajmuje się również reklamacjami i monitoruje zwracane towary i zwroty. Praca ta wymaga cierpliwości i wyjątkowych umiejętności rozwiązywania problemów.

  • Kasjerem - Pomaga klientom w zwrotach i wymianie produktów. Informuje klientów o dostępności promocji i systemów nagród. Zlicza otrzymane środki pieniężne i równoważy wpływy i wypływy środków pieniężnych.

  • Kierownikiem sklepu - Menedżer może odpowiadać za pracowników, budżetowanie oraz zgodność z przepisami bezpieczeństwa i polityką operacyjną. Reprezentuje interesy właściciela w biznesie. Bycie kierownikiem sklepu wymaga silnego przywództwa i umiejętności interpersonalnych w celu zorganizowania zasobów biznesowych i zapewnienia rentowności.

Jakiejkolwiek roli byś nie miał za sobą, opisuj każdą z nich jak najdokładniej. To przybliży Twojemu przyszłemu pracodawcy dokładne czynności, którymi się zajmowałeś. Będzie to dla niego oznaczać, że masz pojęcie o specyfice pracy w branży handlowej.

Osiągnięcia

Sekcja osiągnięć w CV mówi o Twoim samozaparciu, ambicji i skrzętnym dążeniu do celu. Są to zdecydowanie pożądane przez pracodawców cechy dobrego sprzedawcy. Dlatego zdecydowanie warto pochwalić się wszelkimi sukcesami.

Pisząc o swoich osiągnięciach, podkreśl szczególnie te sukcesy, które osiągnąłeś dzięki kompetencjom cenionym na stanowisku, na które aplikujesz. Ponadto, jeżeli jest to np. przedstawiciel handlowy CV powinno zawierać jak najwięcej informacji w liczbach. Wówczas przyciąga ono uwagę rekruterów i jest najbardziej przekonujące.

Liczby działają na wyobraźnię. Dają szefom nadzieję na zdobycie w przyszłości jak najwyższych wyników sprzedaży. Formułuj więc informacje o swoich osiągnięciach na przykład w taki sposób: “W przeciągu 6 miesięcy, zwiększyłem detaliczną sprzedaż produktów o 40%”.

 Edukacja w CV

W swoim CV przedstawiciel handlowy musi zawrzeć informacje o jego edukacji. Jeśli masz minimalną historię zatrudnienia, powinieneś podać swoje kwalifikacje przed doświadczeniem zawodowym. Jeżeli ukończyłeś studia na kierunku związanym ze sprzedażą - koniecznie to podkreśl.

Należy również wspomnieć o każdym innym kursie zawodowym. Ukończone szkolenia pokazują, że zależy Ci na rozwoju osobistym. Dołącz do swojego CV zdobyte dyplomy oraz certyfikaty.

Kursy i certyfikaty

Certyfikaty z kursów i szkoleń są ważnym elementem każdego CV. Uwzględnij w swoim CV te kursy i szkolenia, które są związane ze stanowiskiem sprzedażowym. Dzięki temu będziesz mógł potwierdzić i poprzeć zdobyte umiejętności odpowiednimi dyplomami.

Kursy w Twoim życiorysie powinny nasuwać pracodawcy myśl o tym, jaką wartość mogą one wnieść do jego firmy. Przedstawienie dowodów na to, w jaki sposób wykorzystujesz swoje umiejętności w praktyce, może w tym pomóc. Będzie to solidny argument na to, że Twoja ustawiczna edukacja coś znaczy i jest efektywnie wykorzystywana.

Chociaż Twoje wykształcenie jest ważne, to tak naprawdę zawsze liczy się sposób, w jaki je wykorzystałeś. Warto uwzględnić swoje kursy w CV. Rekruterzy patrzą na nie przychylnym okiem, wyrabiając o Tobie pozytywną opinię. To natomiast zbliża Cię do zdobycia upragnionej pracy na stanowisku handlowca.

Języki w CV

Praca jako sprzedawca to kontakt z wieloma osobami. Jakkolwiek, często są to osoby różnej narodowości. Dlatego znajomość języków jest w tym zawodzie niezwykle ważna i przydatna.

Pamiętaj, że znajomość więcej niż jednego języka zawsze działa na plus. Otwiera to przed Tobą furtkę do dalszego rozwoju i pokazuje rekruterom, że jesteś osobą wszechstronną. Określ więc stopień, w jakim komunikujesz się danym językiem.

Dasz w ten sposób pracodawcy do informacji, że praktykujesz i znasz go bardzo dobrze. Aby jeszcze lepiej zwrócić uwagę na swoją znajomość języka obcego, możesz tę informację przedstawić graficznie, na przykład za pomocą wykresu lub paska postępu.

Umiejętności w CV

W CV sprzedawcy powinien wspomnieć o umiejętnościach, związanych z pracą, której szuka. Nawet jeśli nie masz doświadczenia zawodowego, dobrze wyjaśnione umiejętności mogą zapewnić Ci rozmowę kwalifikacyjną.

Rekruterzy doceniają trafność. Jak zatem zidentyfikować odpowiednie umiejętności w swoim CV? Sporządź listę umiejętności w ofercie pracy i porównaj je z posiadanymi kompetencjami. Niektóre umiejętności wymagane do pracy w handlu detalicznym obejmują:

  • Umiejętności związane z zapasami: praca w handlu detalicznym wymaga zaopatrzenia półek i upewnienia się, że produkty znajdują się we właściwych miejscach. Powinieneś także monitorować poziomy zapasów, od wystaw sklepowych po produkty na półkach.

  • Umiejętności informatyczne: Musisz znać komputery, rejestry elektroniczne i systemy sprzedaży. Znajomość systemów informacji zarządczej może być również przydatna w zarządzaniu trendami zakupowymi. Powinieneś także sprawnie analizować dane z zamówień online, aby zwiększyć sprzedaż.

  • Umiejętności marketingowe: Musisz wiedzieć, jak przekonać i przekonać klientów do zakupu produktu. Powinieneś być w stanie dostosować swój przekaz do odbiorców i przekonać ich do podjęcia działań.

  • Umiejętności organizacyjne: jako pracownik handlu detalicznego masz mnóstwo zajęć do wykonania, w tym ładowanie półek, kierowanie klientami, ilustrowanie produktów i organizowanie wystaw sklepowych. Dlatego musisz być dobry w wielozadaniowości i być zorganizowanym, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem.

Referencje w CV

Referencje są to najczęściej dane (imiona, nazwiska, adresy, nr kontaktowe) osób, z którymi pracowałeś przed aplikowaniem na nowe stanowisko. Zawiera się w nich m.in. opinię o Tobie jako pracowniku.

Rekruterzy czytają referencje aplikantów, aby zweryfikować ich rzetelność. Jeżeli poprzedni pracodawca wystawia Ci referencję, oznacza to, że poleca Cię jako pracownika i potwierdza on Twoje umiejętności. Nieraz możesz zostać poproszony przez potencjalnego szefa o dane kontaktowe do Twoich byłych pracodawców.

Referencje możesz zamieścić w osobnej sekcji na etapie pisania życiorysu. Wypisz tam potrzebne dane kontaktowe. Na pewno zyskasz tym na wiarygodności, a rekruterzy będą mieć pewność, że niczego nie ukrywasz. Pamiętaj, że przed wykorzystaniem danych swoich byłych pracodawców, warto najpierw zapytać ich o zgodę.

 Klauzula

Kończąc pisanie swojego CV handlowca, nie zapomnij o dodaniu klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Formuła klauzuli czasami się zmienia wraz ze zmianami przepisów. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja klauzula jest zapisana poprawnie, możesz skorzystać z formuł poniżej. Są one zgodne z RODO w 2022 roku.

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”

Istnieje również wersja formuły z powołaniem się na konkretną ustawę. Zawierając tę wersję z podstawą prawną, również nie popełnisz błędu:

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”

Podsumowanie

Handel to branża wymagająca konkretnych umiejętności, szczególnie tych interpersonalnych. Ciągły kontakt z klientem, szeroka wiedza o produktach, analityczne myślenie, zdolność szybkiego liczenia. To wszystko ma znaczenie w trakcie ubiegania się o pracę.

Jeżeli aplikujesz na stanowisko handlowca, postaraj się wykonać swoje CV jak najlepiej. Zawrzyj w nim swoją historię kariery, opisując dokładnie każdą pełnioną rolę. Aby jeszcze bardziej zwiększyć szansę na dostanie się do wybranej firmy, dołącz do CV list motywacyjny.

Warto poświęcić trochę czasu na napisanie ciekawego i przejrzystego życiorysu, Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu nadal nie wiesz, jak się do tego zabrać, to służymy pomocą. Na takie chwile niepewności powstał specjalny CV sprzedawca wzór, z którego możesz skorzystać w każdej chwili.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.