CV

>

Kursy, szkolenia, certyfikaty w CV - kiedy i jakie dodać?

StarStarStarStarStar

Kursy, szkolenia, certyfikaty w CV - kiedy i jakie dodać?

przez CVMaker

  • CV
  • · January 09 2024
  • · 4 minuta czytania
kursy-szkolenia-certyfikaty-w-cv

Spis treści

Rekruterzy szukają kandydatów, którzy mogą wnieść wartość do organizacji. Jako kandydat, Twoim zadaniem jest pomóc rekruterom dostrzec, że możesz dodać tę wartość. Robisz to za pośrednictwem swojego CV, prezentującego wykształcenie, doświadczenie, szkolenia, które wyróżniają Cię na tle konkurencji. Jeśli masz również certyfikaty i dodatkowe kursy, powinny one stać się istotną częścią twojego CV, dając rekruterom (i pracodawcom) jeszcze lepsze wyobrażenie o twoim zestawie umiejętności - a także o twojej proaktywnej osobowości.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Wybierz tylko godne zaufania kursy

Czasami rekruterzy sceptycznie, podchodzą do kursów online, więc zachowaj ostrożność, umieszczając je w CV. Umieszczone niewłaściwie lub źle sformułowane, rekruterzy mogą uznać Twoje umiejętności za niewiarygodne i pozostawić CV „w aktach”.

Ponadto, podczas gdy kursy online rozwijają Twój rozwój zawodowy i osobowość jako kandydata, rekruterzy i pracodawcy czasami widzą mniejszą wartość w “zdalnych klasach”. Dlatego pamiętaj o tym, co wpisujesz, i uwzględniaj tylko kursy online od godnych zaufania instytucji. Oczywiście zdanie egzaminu oraz inne kursy na Uniwersytecie są bardziej respektowane niż otrzymanie certyfikatu ukończenia z nieznanej, niejasnej akademii. Uwzględnij tylko te kursy, które są odpowiednie dla pracy, którą zamierzasz wykonać. Chodzi o to, aby te certyfikaty były odpowiednie dla danej roli i wskazywały, w jaki sposób dodają wartość. Przedstawienie dowodów na to, w jaki sposób wykorzystujesz swoje umiejętności w praktyce, może wzmocnić argument, że Twoja ustawiczna edukacja coś znaczy. Chociaż Twoje wykształcenie jest ważne - niezależnie od tego, czy mówimy o kursach online, czy o dyplomie uniwersyteckim - to naprawdę liczy się sposób, w jaki je wykorzystałeś.

Strategicznie umieszczaj kursy w swoim CV

Kursy online szczególnie, wzmacniają życiorysy kandydatów z niewielkim doświadczeniem w dziedzinie, do której mają nadzieję aplikować. Dla doświadczonych kandydatów kursy są łącznikiem między formalnym wykształceniem a doświadczeniem zawodowym.

Na przykład możesz utworzyć specjalną sekcję z tytułem takim jak „Rozwój zawodowy” dla kursów online w swoim CV. Możesz umieścić to poniżej swojego „Doświadczenia zawodowego” - zawsze jest głównym tematem Twojego CV. Kluczem do twoich kursów jest upewnienie się, że dostarczają wartości, ale nie zwracają zbytniej uwagi.

Inne strategiczne miejsca, w których można je umieścić, to sekcja „Edukacja” Twojego CV (idealna dla młodszych kandydatów bez doświadczenia) i list motywacyjny (w celu nawiązania osobistego kontaktu z rekruterem i otwarcia na omówienie odpowiednich umiejętności).

Uwzględnij tylko odpowiednie kursy

Kiedy jesteś gotowy do pracy jako sprzedawca, niewielu rekruterów prawdopodobnie będzie obchodzić, czy masz certyfikat z historii. To samo dotyczy nieistotnych hobby i zainteresowań. Chociaż mogą sprawić, że będziesz się wyróżniać dla niektórych rekruterów, dla większości nie są zbyt istotne. Rekruterzy i pracodawcy są zainteresowani wiedzą i umiejętnościami, które dodają wartości do danego stanowiska. Dlatego uwzględnij tylko kursy online związane ze stanowiskiem i określ ich wartość dla stanowiska.

Na przykład kurs analizy danych jest korzystny dla specjalistów ds. Marketingu i może zwiększyć ich szanse na otrzymanie wyższego wynagrodzenia. W rzeczywistości badania pokazują, że posiadanie umiejętności hybrydowej może zwiększyć twoje wynagrodzenie nawet o 40 procent.

Pomiń zajęcia wstępne

Kiedy wymieniasz kursy w swoim CV, chcesz zaprezentować się jako ekspert w swojej pracy. Nie rób wstępnego kursu online na swojej liście osiągnięć. Zajęcia wprowadzające w sekcji edukacji mogą sprawić, że kandydat będzie wyglądał na mniej wykwalifikowanego. Ale może być dla nich czas i miejsce. Możesz umieścić w swoim CV wprowadzające zajęcia online, jeśli są one częścią całego programu nauczania, który ukończyłeś. W przeciwnym razie porozmawiaj o swoich zajęciach wprowadzających w ramach swojej kariery zawodowej podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Na przykład certyfikat LinkedIn Learning jest idealnym dodatkiem do twojego CV. Kursy edukacyjne LinkedIn są świetne do poszerzania wiedzy w określonym sektorze, rozwijania umiejętności miękkich lub jako punkt wyjścia do nauczenia się czegoś nowego.

Jeśli specyfikacja pracy zawiera wymagany zestaw umiejętności lub pożądane umiejętności, a nie masz doświadczenia, LinkedIn Learning może w tym pomóc! Ponieważ platforma koncentruje się na rozwoju zawodowym, interaktywna metoda uczenia się umożliwia szybkie ukończenie kursów w dowolnym miejscu.

Jak istotny jest kurs?

Najpierw pomyśl o pracy, o którą możesz się ubiegać. Jakie są wymagania dotyczące tej pracy? Czy ukończony kurs LinkedIn Learning jest odpowiedni dla stanowiska? Jeśli tak, zastanów się, czego się dzięki niej nauczyłeś, i jakie umiejętności, które rozwiniesz, są transferowalne.

Jeśli miałbyś ubiegać się o stanowisko, w którym będziesz prezentować informacje, ustalenia lub projekty przed ludźmi, ten kurs pomoże Ci w takich kwestiach, jak mowa ciała, język włączający i zaangażowanie publiczności.

Ponieważ byłaby to odpowiednia sesja LinkedIn Learning, którą należy uwzględnić w swoim CV na stanowisko wymagające publicznego przemawiania jako umiejętności, wskaż techniki, których się nauczyłeś, aby stać się bardziej angażującym mówcą. Pamiętaj, zastanów się, jak kurs przyniesie korzyści firmie lub organizacji!

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Gdzie powinienem dodać kurs edukacyjny LinkedIn do mojego CV?

Jeśli ukończyłeś wiele kursów i chcesz uwzględnić LinkedIn Learning w swoim CV, zaleca się wybranie jednego lub dwóch najbardziej odpowiednich. Ponieważ Twoje CV powinno mieć maksymalnie 2 strony, najważniejsze jest zwięzłość, więc nie myśl, że musisz wymieniać wszystkie ukończone kursy.

Microsoft Certyfikaty

Dzięki Microsoft Learn każdy może opanować podstawowe koncepcje w swojej szybkości i zgodnie z harmonogramem. Niezależnie od tego, czy jest to pojedynczy moduł zawierający informacje o podstawowym zadaniu, czy też pełne zgłębienie tematu poprzez zbiór powiązanych modułów.

Partnerzy szkoleniowi Microsoft oferują szeroką gamę rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb edukacyjnych, umożliwiając osiągnięcie celów szkoleniowych. Certyfikowani trenerzy Microsoft przeszli rygorystyczne szkolenie i spełniają rygorystyczne wymagania certyfikacji technicznej.

Zaprezentuj swoją wiedzę.

Jeśli naprawdę chcesz, aby Twoje CV się wyróżniało, wyjdź poza proste listy certyfikatów i kursów. Dodaj wagę do swojego CV i uczyń je bardziej wartościowym dla rekruterów, identyfikując wszystkie odpowiednie kursy do pracy, wymieniając ważne informacje, których nauczyłeś się z każdego kursu i podkreślając swoje osiągnięcia zawodowe.

Kiedy pokażesz, czego się nauczyłeś, rekruterzy mogą łatwo zobaczyć Twoje zaangażowanie. Pokazuje również Twoją świadomość aktualnych trendów rynkowych i e-learningowych. Dodaj wszelkie zewnętrzne projekty związane z wymienionymi kursami, aby zapewnić kontekst.

Przygotuj się do mówienia o swoich kursach podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Teraz gdy wiesz, jak umieścić kursy online w swoim CV, musisz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Ponieważ kursy i szkolenia online wyróżniają się, zwykle przyciągają uwagę rekruterów - świetne CV z kursami online prowokuje do rozmowy.

Przygotuj się więc na pytania takie jak:

  • Dlaczego zapisałeś się na ten kurs online?

  • Jakich informacji nauczyłeś się na tych kursach?

  • Dlaczego poczułeś potrzebę dalszej edukacji?

  • Jak zmieniły się Twoje umiejętności?

  • Jakie było twoje doświadczenie?

DO NOT REMOVE ME

This one has to be present in the CMS with chosen images (otherwise the deployment can break if none of the Sticky CTAs have selected images)

test

Zaktualizowano January 09 2024

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.