CV

>

Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV?

StarStarStarStarStar

Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV?

przez CVMaker

 • CV
 • · January 09 2024
 • · 5 minuta czytania
doświadczenie w CV

Spis treści

Wyobraź sobie taką sytuację: Jesteś szefem firmy, chcesz znaleźć osoby, które rzeczywiście wykonują powierzoną pracę. Zastanów się nad tym na poważnie: Czy chcesz osoby, które będą miały doświadczenie? A może wykształcenie? Jakich umiejętności będziecie szukali u kandydatów? Teraz zdajesz sobie sprawę, że osoby te będą zarządzały twoimi pieniędzmi, twoim budżetem. Komu zaufasz w tej sytuacji. No dobrze. Czas na przegląd CV kandydata. Twierdzą, że posiadają wszystkie te kompetencje, których konkretnie szukasz. Jak dotąd wszystko brzmi dobrze, a przynajmniej tak można by powiedzieć. Jeśli jednak aplikant nie podkreśli swoich osiągnięć, dodał, za to tylko odpowiedzialności. Pozbądź się klasycznej perspektywy i spójrz na znane Ci rzeczy pod innym kątem. Teraz widzisz potencjalnego pracownika CV ale z opisanymi osiągnięciami, takimi jak “Zwiększenie lojalności klientów o 80%” Przyznaj szczerze. Podoba Ci się, bo nie jest takie same jak inne? Dodaje wartości ale również doda jej organizacji, ponieważ ewidentnie zrobiła coś więcej. Jak opisać doświadczenie zawodowe? 

Chcesz przekonać swojego przyszłego pracodawcę o tym, że nie tylko umiesz świetnie wykonywać swoje obowiązki, ale że zrobisz również coś dobrego dla nich, jak i u poprzedniego.

Doświadczenie w CV powinno zawierać:

 • nazwy firm,

 • nazwy stanowisk,

 • dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia (zawierające miesiąc i rok),

 • zakres obowiązków,

 • pasujące osiągnięcia dopasowane do stanowiska.

Opisanie osiągnięć wymaga to niewielkiego wysiłku, a może dać Ci to ogromną przewagę nad innymi kandydatami. Najlepiej opisać dokładnie te, które są w ogłoszeniu stanowiska. Np., poszukujesz pracy w swoim zawodzie, jako market researcher.

W ogłoszeniu pracy zobaczysz ten opis

zrzut ekranu 2022 12 15 o 14 06 27

Przeczytaj dokładnie powyższe ogłoszenie

Zakładając, że masz doświadczenie - o czym jest ten artykuł. Bardzo szybko możesz zauważyć jakie są wymagane oczekiwane obowiązki.

 1. Przygotowywanie materiałów promocyjnych i informacyjnych o konkursach Europejskiej Rady ds. Badań naukowych (European Research Council, ERC), m.in: filmy, prezentacje multimedialne, artykułu, broszury, przewodniki.

Osiągnięcie może być opisane tak:

 • "Zorganizowanie online prezentacji multimedialnej dla klientów, która zaowocowała ich zainteresowaniem i wzrostem o 80% w roku 2022."

 • "Przygotowanie kampanii promocyjnej dla dużych firm międzynarodowych, odnośnie najnowszych badań związanych z covid-19, okazały się one bardzo pomocne i zostały uznane za najlepsze w 2022 przez Prezesa firmy."

Napisz swoje CV w prosty i łatwy sposób.

Stwórz CV

W CV kandydata może podać dowolne osiągnięcia, które pasują do opisu. Czy powyższy przykład był pomocny?

Zrobienie tego byłoby bardziej interesujące dla twojego nowego potencjalnego pracodawcy. Pamiętaj, że większość pracodawców jest po prostu zainteresowana tym, co możesz dla nich zrobić. Dzielenie się osiągnięciami to świetny sposób na ich pokazanie i wzbudzenie ich zainteresowania. Nie popełnił błędu myśląc, że masz prostą pracę i dlatego nie ma żadnych osiągnięć, którymi warto się dzielić. Praktycznie w każdej roli możesz robić znaczące rzeczy, które mają znaczenie, bez względu na stanowisko czy tytuł! Pomyśl o wszystkim, co podkreśla Twoje umiejętności w pracy.

CV doświadczenia zawodowe przykłady osiągnięć

Oczywiście wszystko zależy od twojej sytuacji. Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać osiągnięcia, które potencjalny pracodawca może zrozumieć i do których może się odnieść. Oznacza to, że będziesz musiał wyciąć wszystkie związane z firmą żargon i skróty. Osoba z zewnątrz musi być w stanie zrozumieć, co osiągnąłeś i dlaczego ma to znaczenie.

Generalnie firmy komercyjne są zainteresowane zwiększeniem obrotów, zwiększeniem satysfakcji klientów lub cięciem kosztów. Jeśli utkniesz i nie wiedz co napisać. Wyszukaj więcej informacji o firmie, zwłaszcza wyzwania związane z rolą, o którą się ubiegasz. Sprawdź opis pracy, aby uzyskać wskazówki dotyczące wyzwań. Jeśli mieliście do czynienie z podobnymi wyzwaniami w poprzedniej roli, koniecznie podziel się tymi osiągnięciami!

Wybierając osiągnięcia do pokazania, pomyśl o osiągnięciach, które z łatwością przełożyłyby się na sytuację potencjalnego pracodawcy. Nie mów o liczbach bezwzględnych, ale o procentach. W ten sposób pracodawca może łatwo zastosować osiągnięcie do swojej sytuacji. Na przykład, co by to oznaczało dla mnie (pracodawcy), gdyby kandydat X (Ty) mógł zwiększyć konwersje o 15%?

Nie zastanawiaj się dłużej, napisz swoje CV już teraz!

Stwórz CV

Aby dać ci inspirację na temat możliwych osiągnięć, które możesz dodać do swojego CV, przygotowaliśmy kilka przykładów dobrych osiągnięć dla wielu różnych ról i branż. Sprawdź je poniżej;

Obsługa klienta

 • „Ustawił przepływy komunikacji dla nowych klientów, zwiększając ogólną satysfakcję klientów o 20%.”

 • „Kierował projektem utworzenia oddziału zagranicznego.”

 • „Osiągnięto 15% wzrost wskaźnika NPS wśród klientów, początkowo składając reklamację.”

Hotelarstwo 

 • „Wprowadziliśmy nowe menu, obniżając koszty o 10% przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcji i poprawie obrotów”

 • „Współorganizował ponowne otwarcie i wydarzenie prasowe kina.”

 • „Opracowaliśmy i wdrożyliśmy nowe podejście do gości, w wyniku którego goście wydają 15% więcej na urządzenia pomocnicze i 9% wyższy NPS.”

Projektant

 • „Wykonałem projekty graficzne okładki pierwszej strony magazynu Forbes ze stycznia 2020 r.”

 • „Kierował fazą koncepcyjną dużego rebrandingu korporacyjnego.”

 • „Zredukowano liczbę telefonów kontaktowych z klientami o 30%, z ulepszonym UX dla firmy ubezpieczeniowej.”

Sprzedaż

 • „Osiągnął o 35% wyższą średnią wartość zamówienia niż inni Account Managerowie, dzięki wysublimowanym umiejętnościom sprzedaży w górę i w krzyżu.”

 • „Zainicjowano program retencji klientów, co skutkuje wzrostem wskaźnika retencji o 70%.”

 • „Ponowne zaangażowanie byłego klienta z pierwszej dziesiątki, który podpisał kontrakt z konkurentem.”

Kupujący

 • „Przeprowadziłem nową kampanię zaopatrzenia, w wyniku której zawarto 3 nowe umowy z głównymi dostawcami.”

 • „Ustanów program stażowy dla mojego działu, tworząc stały dopływ nowych talentów.”

 • „Nadzorowałem zarządzanie zapasami podczas redukcji dostawców, poprawiając poziom dostępności usług o 33%.”

Marketingowiec

 • „Zredukowano całkowite wydatki na reklamę o 13,2%, przy jednoczesnym zwiększeniu napływu leadów o 3%.”

 • „Współpisałem artykuły z moim pracodawcą w New York Times.”

 • „Opracowaliśmy nową ścieżkę klienta, zwiększając średni współczynnik konwersji o 15%."

Budowa

 • „Egzekwowane nowe rządowe protokoły bezpieczeństwa, unikanie wysokich kar, w tym zablokowania placu budowy.”

 • „Zarządzałem 8-osobowym zespołem, który dotrzymywał o 40% więcej terminów dzięki silnym umiejętnościom współpracy i doskonałemu planowaniu.”

 • „Zdobył nagrodę Pracownika Roku.”

Inżynier

 • „Opracowaliśmy układ wydechowy, zmniejszający zużycie paliwa o 6,4% i emisję CO2 o 13,8%.”

 • „Opublikował artykuł na temat ochrony przed przepięciami burzowymi w Journal of Marine Science and Engineering.”

 • „Większa wydajność ogniw słonecznych o 9%, łącząc nowy projekt z nowymi materiałami.”

Czy powinieneś dodać niezwiązane osiągnięcia do swojego CV?

Wyobraź sobie, że zrobiłeś coś naprawdę imponującego, na przykład przebiegnięcie maratonu. Czy jest to coś, co należy umieścić w swoim CV, jeśli na przykład ubiegasz się o pracę jako przedstawiciel handlowy? W końcu trudno twierdzić, że twoja doskonała wytrzymałość pomoże ci pomyślnie wykonywać swoją pracę.

Jednak zdecydowanie zalecamy dodanie również niepowiązanych osiągnięć. Twoje umiejętności biegowe mogą nie pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów, ale przebiegnięcie maratonu świadczy o wysokim poziomie dyscypliny i motywacji.

Radzimy kandydatom, którzy dodają niepowiązane osiągnięcie, dodać co najmniej jedno lub dwa osiągnięcia, które wykazują umiejętności bezpośrednio związane z wakatem. W ten sposób pokazujesz, że nie tylko pasjonujesz się swoimi hobby lub zainteresowaniami w życiu prywatnym, ale także osiągasz sukcesy w środowisku zawodowym.

Gdzie i jak dodawać osiągnięcia w CV?

Ponownie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zawsze radzimy uszeregować różne sekcje w CV, zgodnie z ich znaczeniem dla aplikacji. Oznacza to, że jeśli Twoje osiągnięcia mają dużą wartość dla Twojej aplikacji, powinny być umieszczone wysoko na pierwszej stronie CV.

Osiągnięcia można przedstawić na dwa różne sposoby

Dodanie osobnej sekcji osiągnięć. Umieszczanie ich w opisach swoich poprzednich ról w sekcji „Doświadczenie zawodowe”. Jeśli naprawdę chcesz podkreślić swoje osiągnięcia, można je dodać do osobnej zakładki "Kluczowe kompetencje". W takiej sytuacji najlepiej dodać je do osobnej zakładki znajdującej się na górze, swojego CV.

W ten sposób będą się wyróżniać i nie można ich przegapić. Jeśli chcesz zastosować nieco skromniejszy sposób ich uwzględnienia, możesz od niechcenia przedstawić je jako punktorach w opisie swojego doświadczenia zawodowego.

Podsumowanie

 • oprócz ważnych informacji typu; nazwa firmy, nazwa stanowiska, daty rozpoczęcia i zakończenia, odpowiedzialności,

 • upewnij się, że masz dopasowane osiągnięcia do stanowiska pracy,

 • najlepiej dodać 3/4 osiągnięcia do każdego stanowiska.

Chcesz przekonać swojego przyszłego pracodawcę o tym, że nie tylko umiesz świetnie wykonywać swoje obowiązki, ale że zrobisz również coś dobrego dla nich, jak i u poprzedniego, gdyż wtedy wiesz, że wybierzesz siebie jako kandydata. Reasumując wiesz, że zatrudniłbyś siebie jako kandydata. Powodzenia!

Napisz z nami swoje profesjonalne CV

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 09 2024

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.