CV

>

Optymalizacja CV pod kątem ATS (system śledzenia aplikacji)

StarStarStarStarStar

Optymalizacja CV pod kątem ATS (system śledzenia aplikacji)

przez CVMaker

  • CV
  • · January 09 2024
  • · 1 minuta czytania
Optymalizacja CV pod kątem ATS

Spis treści

ATS to skrót oznaczający system śledzenia aplikacji, jest to system śledzenia kandydatów. Możesz zoptymalizować swoje CV pod kątem ATS. Jest to aplikacja, z której często korzysta rekruter. Pozwala to na uporządkowanie części procedury rekrutacji i selekcji, ale możliwa jest również automatyzacja. W szczególności duże firmy korzystają z ATS, co ułatwia i przyspiesza przetwarzanie wniosku i przechowywanie danych wnioskodawcy. Możesz teraz zoptymalizować swoje CV pod kątem ATS i musisz wziąć pod uwagę określone słowa kluczowe.

Funkcja ATS

ATS pełni ważną funkcję polegającą na budowaniu centralnej bazy danych kandydatów, a następnie można zastosować filtr do wyszukiwania odpowiednich danych. Są duże firmy, które co tydzień otrzymują wiele wniosków, więc fajnie, jeśli mogą wszystko szybko załatwić. Wiele funkcji ATS jest używanych za kulisami. Jako kandydat prawie tego nie zauważasz. Ale są też funkcje, z którymi możesz się skontaktować, takie jak standardowe odrzucenie lub zaproszenie, jeśli wysłałeś list i CV. Niestety, ATS nie przechowuje poprawnie wszystkich informacji. Na przykład system nie zawsze może odczytać nagłówek i stopkę. Również skróty nie zawsze są rozpoznawane i możliwe jest, że tabele nie są przetwarzane lub są przetwarzane w inny sposób. Zdjęcia itp. są ignorowane przez ATS.

Zoptymalizuj CV dla ATS za pomocą słów kluczowych

Jeśli chcesz zoptymalizować swoje CV pod kątem ATS, ważne jest, aby używać słów kluczowych. W ATS możliwe jest filtrowanie kandydatów na podstawie kilku słów kluczowych. Jako kandydat możesz sam używać określonych słów kluczowych. Dlatego sprawdź, które słowa kluczowe są odpowiednie. To te, które się pojawiają w tekście ofert. Zwłaszcza jeśli chodzi o Twoje podsumowanie, dobrze jest się temu przyjrzeć i użyć słów kluczowych. Oczywiście bez przesady, nie powtarzaj tych samych słów w każdym zdaniu, gdyż nie wygląda to zbyt dobrze.

Stwórz profesjonalne CV w łatwy sposób i otrzymaj je już teraz.

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 09 2024

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.