CV Wzory

DropDown

CV dla Kucharza

StarStarStarStarStar

CV dla Kucharza

W tym przykładzie widać, że kandydat jest osobą doświadczoną. Oprócz pozytywnego nastawienia aż można wyczytać pasję, która jest często poszukiwana na tym stanowisku. Nie mniej jednak lata doświadczenia są punktem zaczepnym - jestem przekonana, że nowatorskie przepisy sprzedadzą się wszędzie.

Stwórz CV

"Kreatywny, pełen entuzjazmu szef kuchni z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu operacjami kuchennymi w hotelach pięciogwiazdkowych przy współpracy z wyższym kierownictwem. Pasjonat sztuki kulinarnej i tworzenia nowatorskich przepisów, takich jak “nowy włoski przepis na kurczaka”, który stał się najpopularniejszą pozycją w menu i przyniósł wzrost przychodów o 4%."

Kamil Jankowski - Szef Kuchni

Przykladowe CV Kucharza

Spis treści

Jak napisać dobre CV dla kucharza?

Czy potrzebujesz pomocy w napisaniu Curriculum vitae dla roli szefa kuchni? Jeśli tak, jesteś na dobrej stronie. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza praca, czy już obecnie zajmujesz wysokie stanowisko w tej branży. Ten przewodnik podpowie Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby przygotować atrakcyjne CV. Generalnie kucharze pracują w restauracjach i przygotowują dania. Niezbędne umiejętności do tej roli to umiejętności kulinarne, kreatywność, przywództwo, wielozadaniowość, zarządzanie czasem i dobre umiejętności komunikacyjne. Dlatego dobre CV, to te które skutecznie odzwierciedla Twoją wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności.

Niezbędne CV dla szefa kuchni 

Wzór CV szefa kuchni może wydawać się dla zwykłego oka jak każde inne CV, ale pracodawcy w hotelach i restauracjach mogą łatwo odfiltrować standardowe, bez jakiegokolwiek wysiłku, które jest po prostu prostym kopiowaniem i wklejaniem tekstu, bez zastanowienia się, czy przeczytania ogłoszenia stanowiska pracy.

Sekcje w CV muszą być dodane i opisane, tak jak w przepisach. Muszą być napisane w określonej kolejności i w idealnym miejscu ,tak aby rzucały się Twoje atrybuty w oczy.

CV szefa kuchni musi zawierać następujące sekcje, aby uzyskać lepszą widoczność:

Niezbędne dane

Oczywiście wymagane dane to imię, nazwisko i dane kontaktowe - numer telefonu oraz e-mail. Opcjonalnie adres zamieszkania lub wzmianka, o relokacji, jeśli bierzesz to pod uwagę. Musisz zwrócić szczególną uwagę na swój e-mail, gdyż musi on być profesjonalny, czyli; \ \ “[email protected]” 

Jeżeli Twój e-mail posiada ksywkę albo “[email protected]” może to być znak, że nie umiesz być profesjonalny, a to już może spowodować, że CV zostanie wyrzucone do kosza.

Podsumowanie

Profil zawodowy składa się z 3/4 linijek i należy w nim wymienić wszystkie pasujące do stanowiska, umiejętności miękkie, których potencjalny pracodawca poszukuje. Ważne jest także podkreślenie swoich osiągnięć, lat przepracowanych, czasami uwypuklenie znajomości innych języków, czyli wszystko to co posiadasz i pasuje do stanowiska.  

Oto kilka przykładów profili szefa kuchni:

Szef kuchni - z doświadczeniem

"Kreatywny, pełen entuzjazmu szef kuchni z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu operacjami kuchennymi w hotelach pięciogwiazdkowych przy współpracy z wyższym kierownictwem. Pasjonat sztuki kulinarnej i tworzenia nowatorskich przepisów, takich jak “nowy włoski przepis na kurczaka”, który stał się najpopularniejszą pozycją w menu i przyniósł wzrost przychodów o 4%."

Szef kuchni - z niewielkim doświadczeniem

"Doświadczony i zdyscyplinowany szef kuchni z 2-letnim doświadczeniem w różnorodnych restauracjach, oraz w kuchni włoskiej. Wielokrotnie wyróżniony za inicjatywę w pomysłowym zarządzaniu niespodziewanych gości. Posiada dogłębną wiedzę na temat najnowszych trendów kulinarnych. Stworzył menu z naciskiem na innowacyjne dania, ze świeżych, sezonowych produktów i spełniających szereg ograniczeń dietetycznych."

Szef kuchni - bez doświadczenia

"Posiadający zawód w gastronomii szef, z głęboką wiedzą w przygotowywaniu światowych kuchni francuskich i włoskich. Kompetentny w tworzeniu nowych przepisów, menu oraz indywidualnych smaków dla potrzeb klienta. Uzyskał satysfakcję klienta o 90% w 2020 podczas praktyk w restauracji michelin star w restauracji Złota w Warszawie. Obecnie poszukuje wyzwań, by poszerzać wiedzę kulinarną."

Wzór CV Szefa Kuchni

Pobierz przykładowe CV dla Kucharza

Pobierz ten szablon CV

Doświadczenie 

Wymień swoje doświadczenie zawodowe w kolejności chronologicznej, czyli; zacznij od swojej obecnej pracy. Podaj firmy, stanowisko, miejsce pracy i daty zatrudnienia. Jeżeli pracujesz ponad 10 lat lub dłużej, możesz zredukować tekst do tylko tego wymaganego. Uwzględniając wszystkie poszukiwane słowa kluczowe, które znajdziesz w opisie stanowiska. Opisz odpowiedzialności ale również wymień osiągnięcia, aby się wyróżnić.

Przykład: 

06.2020 - obecnie

Szef kuchni w restauracji “Mała gruzja”

Odpowiedzialny za prezentowanie potraw w formie bufetowej zgodna ze standardami firmy. Przygotowanie dań zgodnie z obowiązującymi standardami. Racjonalne gospodarowanie towarem, minimalizowanie strat. Dbanie o odpowiednią estetykę potraw. Utrzymywanie porządku i higieny w miejscu pracy.

 • Zwiększenie przychodów w restauracji w wysokości 90% w 2020 przez wprowadzenie nowego menu, co zaowocowało w zadowoleniu klienta o 50%.

 • Wprowadził innowacyjne podejście do klienta. Indywidualnie przygotowany posiłek, zgodnie z wymaganiami klienta. 

Wykształcenie/Zawód

Na stanowisku szefa kuchni może zostać zatrudniona osoba z zawodowym tytułem kucharza, posiadająca kierunkowe wykształcenie oraz zdany egzamin mistrzowski. Mówiąc ogólnie – szef kuchni musi mieć tytuł mistrza kuchni, żeby zostać nim w jakiejś restauracji.

Doświadczenie to po prostu lista poprzedniego zatrudnienia. Czyli; nazwa stanowiska, firma, data rozpoczęcia i zakończenia. Wymień doświadczenia w odwrotnej kolejności chronologicznej (najpierw najbardziej aktualne doświadczenie). Oprócz obowiązków wymień osiągnięcia, te najbardziej odpowiadającej temu stanowisku, o które się ubiegasz!

Jeżeli nie ma doświadczenia, to wtedy ta sekcja idzie jako pierwsza, przed doświadczeniem.

Kursy/Certyfikaty

Dlaczego warto inwestować w certyfikat/kursy szefa kuchni?

Jednym z najczęstszych powodów ubiegania się o certyfikat szefa kuchni jest rozwój kariery, ponieważ posiadanie specjalizacji lub zaawansowanego poświadczenia może pomóc w zakwalifikowaniu się do pracy na wyższym poziomie. Innym powodem, dla którego warto inwestować w certyfikaty szefa kuchni, jest pogłębienie wiedzy, dowiedzenie się więcej o tym, jak angażować się w role przywódcze w sztuce kulinarnej, takie jak nadzorowanie kuchni lub kierowanie działem kulinarnym w hotelu, lub szpitalu. Możesz także zdobyć jeden, aby nauczyć się nowych technicznych umiejętności kulinarnych lub stylu gotowania.

Umiejętności

Umiejętności są istotną częścią Twojego CV. Są kluczem do udowodnienia pracodawcy, że jesteś wykwalifikowany do wykonywania pracy, a także są przepustką do wysokiej rangi w systemie śledzenia kandydatów.

Zwłaszcza jeśli nie posiadasz jeszcze doświadczenia, ta zakładka to Twój przyjaciel.

Umiejętności twarde

Umiejętności twarde to techniki lub wiedza, których nauczyłeś się podczas szkolenia lub nauki. Kucharze są ekspertami w branży kulinarnej i posiadają szeroką wiedzę na temat żywności, biznesu i zasad bezpieczeństwa. Spójrz na naszą listę twardych umiejętności dla CV szefa kuchni:

 • Tworzenie menu

 • Ekspertyza kulinarna

 • Umiejętności zarządzania

 • Umiejętności obsługi klienta

 • Zarządzanie dostawami

 • Certyfikaty

 • Sanityzacja żywności

 • Znajomość trendów żywieniowych

Umiejętności miękkie

Umiejętności miękkich to cechy charakteru, które pokazują, w jaki sposób wchodzisz w interakcje z innymi w miejscu pracy. Szefowie kuchni potrzebują miękkich umiejętności, ponieważ muszą delegować wiele zadań i zapewnić harmonijną pracę wszystkich. 

Oto lista umiejętności miękkich dla szefów kuchni:

 • Umiejętności organizacyjne

 • Zdolności zarządzania czasem

 • Umiejętności interpersonalne

 • Umiejętności ludzkie

 • Umiejętności kierownicze

 • Zdolność adaptacji

 • Zdolności do porozumiewania się

 • Dbałość o szczegóły

Podkreślanie tych kluczowych umiejętności w CV szefa kuchni daje ci przewagę, ponieważ bycie dobrym szefem kuchni wymaga nie tylko utalentowanego podniebienia, ale także przywództwa, organizacji i ciężkiej pracy.

Znajomość języków obcych

Dziś żyjemy w szybkim tempie, w którym dynamika biznesu zmienia się każdego dnia. Tak więc organizacje potrzebują ludzi, którzy mają odpowiednie umiejętności językowe. Kandydaci ze znajomością języka obcego w CV uzyskują wyższą wagę i wyróżniają się na tle innych. Często uważa się je za zdolne do niwelowania luki komunikacyjnej i bardziej efektywnego radzenia sobie z klientami poprzez przyjmowanie wskazówek kulturowych. Dlatego jeśli posiadasz znajomość innego języka, pochwal się nim! Dzięki tej wzmiance rekruter Cię zapamięta, a to pierwszy krok do otrzymania telefonu z rozmową kwalifikacyjną.

Hobby/Zainteresowania

Jest to opcjonalna sekcja twojego CV i powinna być dodana tylko wtedy, gdy twoje hobby lub zainteresowania dodadzą wartości, wspierając proces podejmowania decyzji. Rozważ hobby, które wykazują umiejętności wymagane do roli szefa kuchni. Na przykład uwzględnij zainteresowania, które potwierdzają Twoją zdolność do organizowania się, przewodzenia lub zachowania spokoju pod presją.

Referencje

Referencje w CV kucharza mogą być bardzo ważną częścią Twojej aplikacji, o pracę. Jeśli zostaną wpisane poprawnie, mogą naprawdę dać Ci przewagę, której potrzebujesz. Pozytywna ocena charakteru z renomowanego i wiarygodnego źródła może być tym, co odróżni Cię od innych, równie wykwalifikowanych kandydatów. Nie mniej jednak, zanim to zrobisz, skonsultuj się z osobą referencyjną, czy zgadza się na umieszczenie jej na tej liście. 

Klauzula 

Najczęściej zapominana sekcja, która niestety jest pomijana, co powoduję, że CV jest wrzucone natychmiast do kosza. Klauzula jest wymagana, aby dział HR mógł przetwarzać wszystkie dane z Twojego CV w celach rekrutacyjnych. 

Zakładka ta daje zezwolenie na przetwarzanie danych osobowych, dlatego umieść ją i daj sobie szansę na zdobycie tej pracy. 

Podsumowując:

 • Pamiętaj, że rekruterzy mogą również szukać Cię online za pośrednictwem Google lub platform mediów społecznościowych. Dlatego prawdopodobnie rzucą okiem na Ciebie, nawet jeśli nie dołączysz zdjęcia do CV – dlatego ważne jest, aby każda osoba poszukująca pracy zachowała “czysty” wizerunek w Internecie.

 • Zawsze wysyłaj swoje CV i list motywacyjny w formacie pdf.

 • Nie wysyłaj żadnych innych dokumentów, chyba, że określono je jako niezbędne.

 • Sprawdź, czy Twoje dane kontaktowe są łatwe do znalezienia w CV.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.