Zastanawiasz się jak napisać dobre CV dla kucharza? Jesteś w dobrym miejscu!

Czy potrzebujesz pomocy w napisaniu CV lub wznowieniu roli szefa kuchni? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Niezależnie od tego, czy szukasz pierwszej pracy jako kucharz, czy zajmujesz stanowiska szefa kuchni, ten przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby przygotować skuteczne CV lub wznowić rozmowy rekrutacyjne.

Przy tak silnej rywalizacji o pozycje szefa kuchni ważne jest, abyś był wyposażony w profesjonalne CV lub życiorys, który skutecznie odzwierciedlają Twoją wiedzę.

Niemniej jednak restauracje i organizacje zatrudniające szefów kuchni zawsze szukają najlepszych talentów. Jeśli twoje CV lub życiorys nie mają znaczącego wpływu na zatrudnianie menedżerów, będziesz miał trudności z zapewnieniem żądanych ról.

Ten przewodnik do pisania CV i wznawiania ma pomóc szefom kuchni we wszystkich rolach.

Stwórz swoje CV

W tym przewodniku omówimy wszystkie aspekty pisania CV. Dotyczy to:

 • Co uwzględnić w swoim życiorysie w roli szefa kuchni,
 • Kluczowe umiejętności życiorysów szefów kuchni, na które należy zwrócić uwagę w CV lub wznowić,
 • Jak sformatować swoje CV lub wznowić role szefa kuchni,
 • Najbardziej efektywne CV lub wznowienie projektowania / układu dla szefów kuchni i kucharzy w użyciu,
 •  Jak przekonać menedżerów ds. Zatrudnienia, że jesteś najlepszym szefem kuchni do tego zadania,
 • Wskazówki na temat pisania obszernego podsumowania / osobistego oświadczenia dla szefów kuchni.

Ten przewodnik do pisania dobrego CV szefa kuchni lub CV składa się z 5 kroków. Zacznijmy od kroku 1.

Krok 1
Przedstaw się

Wszystkie dobre CV zawierają potężne wprowadzenie. Przedstawienia te nazywane są zwykle osobistymi oświadczeniami, streszczeniami lub profilami zawodowymi. Aby uniknąć nieporozumień, będziemy je nazywać osobistymi oświadczeniami.

Celem osobistego oświadczenia lub streszczenia w CV lub życiorysie jest przekonanie menedżerów ds. Zatrudnienia, że jesteś najlepszym szefem kuchni do pracy. To Twoja szansa na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Najlepszym sposobem, aby pomyśleć o swoim osobistym oświadczeniu, jest przedstawienie stanowiska kluczowym decydentom firm, w których chcesz pracować. Gdybyś miał 30 sekund na wypowiedzenie się, dlaczego jesteś najlepszym szefem kuchni do pracy w wymarzonej restauracji, co byś przekazał?

Twoja odpowiedź na to pytanie brzmi: co powinieneś wyrazić w swoim osobistym oświadczeniu.

Zidentyfikuj swoje kluczowe punkty sprzedaży i przedstaw je w swoim osobistym oświadczeniu. Kluczowe punkty sprzedaży dla szefów kuchni i kucharzy mogą obejmować wieloletnie doświadczenie, doświadczenie w pracy w prestiżowych restauracjach i wiedzę kulinarną.

Zachowaj swoje osobiste oświadczenie o długości poniżej 100 słów. Coś więcej niż 100 słów będzie zbyt trudne, a kierownik ds. Rekrutacji lub rekruter może nawet tego nie przeczytać. Bądź zwięzły. Używaj krótkich, wyraźnych zdań.

W swoim osobistym oświadczeniu należy również wspomnieć o kuchni, w której się specjalizujesz. Jeśli piszesz życiorys jako szef kuchni pizzy, pamiętaj o podkreśleniu swojej wiedzy o kuchni włoskiej. Jeśli jesteś cukiernikiem, napisz o rodzajach ciast, w których się specjalizowałeś.

Najlepsze wypowiedzi osobiste są dostosowane do poszczególnych pozycji.

Aby Twoje osobiste oświadczenie było skuteczne, dostosuj je do stanowiska, o które się ubiegasz. Zapewni to najlepszą szansę na wywarcie wrażenia. Zapewni to również, że kierownik ds. Rekrutacji nie podejrzewa, że ubiegasz się o pracę jako szef kuchni masowo.

Stwórz swoje CV

Jak dopasować swoje osobiste oświadczenie do poszczególnych pozycji?

Aby dostosować swoje osobiste oświadczenie do roli, o którą się ubiegasz, przestudiuj opis stanowiska i specyfikację osoby. Dowiedz się, czego firma szuka u kandydatów, i upewnij się, że znajdziesz to w CV lub CV.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o nową pracę, napisz nowe osobiste oświadczenie zgodnie z wymaganiami określonymi w opisie pracy i specyfikacji osoby.

Dodatkowo sprawdź restauracje i firmy, do których aplikujesz. Dowiedz się o ich kulturze i wartościach. Pomoże Ci to napisać silne osobiste oświadczenie zoptymalizowane pod kątem aplikacji w każdej firmie, do której aplikujesz.

Jak wygląda osobiste oświadczenie szefa kuchni?

Oto przykład osobistego oświadczenia szefa kuchni:

Kreatywny, pełen entuzjazmu szef kuchni Sous Chef z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu operacjami kuchennymi w hotelach pięciogwiazdkowych przy współpracy z wyższym kierownictwem w celu opracowania strategii. Korzysta z szerokiego zasięgu międzynarodowego, zdobywając doświadczenie akademickie i zawodowe we Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Pasjonat sztuki kulinarnej i tworzenia nowatorskich przepisów, takich jak nowy włoski przepis na kurczaka, który stał się najpopularniejszą pozycją w menu i wygenerował wzrost przychodów o 4%. Odgrywa zasadniczą rolę w zwiększaniu wydajności poprzez przegląd procesów i wdrażanie pozytywnych kultur kuchennych.

Dlaczego osobiste oświadczenie tego szefa kuchni jest skuteczne?

To osobiste oświadczenie działa bardzo dobrze, ponieważ sprawia, że sous chef wyróżnia się z tłumu. Osiąga się to poprzez zwrócenie uwagi na jej osiągnięcia i doświadczenia.

Na przykład pierwsze zdanie mówi, że ma doświadczenie w zarządzaniu operacjami kuchennymi w hotelach pięciogwiazdkowych. To pokazuje, że ma znaczną wiedzę specjalistyczną w wysokiej klasy placówkach. Jest to największy punkt sprzedaży sous szefa kuchni i jest podkreślony w pierwszym zdaniu.

W tym przykładzie sous szef kuchni porusza także swoje nowatorskie podejście do gotowania. Koncentrując się na swojej historii tworzenia własnych przepisów, które cieszą się dużą popularnością wśród gości, pokazuje, że jest w stanie zwiększyć satysfakcję i przychody klientów.

Oczywiście nie musisz posiadać tych doświadczeń i umiejętności, aby być dobrym szefem kuchni. To tylko przykład, który pokazuje, co ten sous szef kuchni wykorzystał w swoim życiorysie, aby wykazać się swoją biegłością. Pisząc swoje osobiste oświadczenie, określ, co czyni cię doskonałym szefem kuchni. Następnie przekaż to i sprzedaj się czytelnikowi.

Czy powinieneś dołączyć cel do swojego osobistego oświadczenia?

Nie zalecamy dołączania celu do CV ani wznawiania. Cele są zbędne w CV i są wznawiane, ponieważ zwykle jest oczywiste, jaki jest twój cel. Na przykład, jeśli napisałeś życiorys dostosowany do pozycji szefa kuchni, a treść pokazuje Twoją wiedzę specjalistyczną jako szefa kuchni, jest całkowicie oczywiste, jaki jest twój cel.

Czy po przeczytaniu powyższego przykładowego oświadczenia szef kuchni potrzebuje celu? Czy też jest oczywiste, jaki jest cel sous szefa kuchni?

Oczywiście może się zdarzyć, że będziesz chciał przekazać swoje cele w ramach swojej roli szefa kuchni. Na przykład możesz chcieć stwierdzić, że starasz się odejść od pikantnego gotowania i zdobyć rolę cukiernika.

Nie zalecamy jednak omawiania tych kwestii w życiorysie lub wznowieniu. Użyj listu motywacyjnego, aby wyjaśnić swoje pragnienie zmiany. Twoje CV może podkreślać Twoje zbywalne umiejętności i doświadczenia, które czynią cię idealnym kandydatem do zmiany kariery, ale nie podawaj żadnych wyjaśnień.

Aby zobaczyć, jak powinno się prezentować osobiste oświadczenie w CV, zapoznaj się z przykładami CV naszego szefa kuchni w tym przewodniku.

Krok 2
Wykaż swoje umiejętności kulinarne i obszary specjalizacji.

Następnym krokiem jest włączenie sekcji kluczowych umiejętności. W tej sekcji masz okazję podkreślić wiele swoich umiejętności kulinarnych i kuchni, w których się specjalizujesz.

Sekcja kluczowych umiejętności działa najlepiej, gdy jest zwięzła. Nie czuj potrzeby dołączania wyczerpującej listy swoich umiejętności. Skoncentruj się na swoich kluczowych obszarach specjalizacji. Tego właśnie poszukują menedżerowie i rekruterzy.

Oto jak sekcja dotycząca kluczowych umiejętności została przedstawiona w naszym sous szefie kuchni:

 • Kuchnia włoska / hiszpańska,
 • Projektowanie menu,
 • Opracowywanie przepisów,
 • Szkolenie i mentorowanie,
 • Leadership,
 • Przywództwo,
 • Wybór produktu,
 • Obsługa klienta,
 • Zarządzanie kuchnią,
 • Zgodność z przepisami.
 • Kuchnia włoska / hiszpańska,
 • Projektowanie menu,
 • Opracowywanie przepisów,
 • Szkolenie i mentorowanie,
 • Leadership,
 • Przywództwo,
 • Wybór produktu,
 • Obsługa klienta,
 • Zarządzanie kuchnią,
 • Zgodność z przepisami.

Zwróć uwagę, że tylko dziewięć umiejętności / obszarów wiedzy specjalistycznej zostało wymienionych w tym przykładzie sekcji kluczowych umiejętności. Uwzględniając tylko niewielką liczbę umiejętności, szef kuchni upewnił się, że czytelnik skupia się wyłącznie na tych umiejętnościach.

Gdyby szef kuchni zamieścił długą listę umiejętności, przeszukanie menedżerów zajęłoby dłużej, co spowodowałoby, że kluczowe informacje byłyby trudne do zlokalizowania.

W sekcji poświęconej kluczowym umiejętnościom i obszarom wiedzy specjalistycznej powinno się również pokazać czytelnikowi, w których kuchniach się specjalizujesz. Jeśli masz szerokie doświadczenie jako szef kuchni, nie wahaj się dotknąć kilku swoich specjalizacji kulinarnych.

Stwórz swoje CV

Techniki gotowania

Jeśli opanowałeś techniki gotowania, które odgrywają kluczową rolę w efektywnym wykonywaniu pracy, wypisz je w części dotyczącej kluczowych umiejętności.

Jak wspomniano wcześniej, nie podawaj wyczerpującej listy wszystkich znanych technik gotowania. Ponadto nie uwzględniaj technik gotowania, które są w pełni wymagane od szefów kuchni. Będą one zbędne i mogą sprawić, że będziesz wyglądać na nieprofesjonalnego kandydata.

Na przykład, czy menedżerowie ds. Rekrutacji muszą wiedzieć o technikach filetowania? Nie. Jako szef kuchni powinieneś wiedzieć, jak filetować rybę. Ale jeśli jesteś ekspertem w dziedzinie akapitów - pisząc o jedzeniu - możesz to pokazać w sekcji umiejętności, ponieważ nie jest to standardowy aspekt zestawu umiejętności szefów kuchni.

Jakie umiejętności nie musisz uwzględniać w CV ani wznawiać?

W zależności od poziomu kariery umiejętności, które podasz, będą się znacznie różnić. Jeśli jesteś szefem kuchni, powinieneś podkreślić swoje cechy menedżerskie i przywódcze. Jeśli jesteś szefem kuchni Commis, powinieneś podkreślić umiejętności nabyte podczas treningu.

Szefowie kuchni na poziomie seniorów nie muszą uwzględniać umiejętności zdobytych na poziomie młodszym. Jako starszy szef kuchni jest całkowicie oczywiste, że opanowałeś podstawy gotowania. Skup się więc na umiejętnościach niezbędnych do pełnienia roli starszego szefa kuchni.

Nie zapomnij skupić się na biznesowej stronie gotowania

Jeśli jesteś starszym szefem kuchni - działającym w roli szefa kuchni, szefa kuchni lub szefa kuchni - nie zaniedbuj wykwalifikowanych pracowników związanych z biznesową stroną gotowania.

Podczas gdy świetni szefowie kuchni mają doskonałe umiejętności kulinarne, są także biegli w zarządzaniu biznesowymi aspektami roli. Ostatecznym celem restauracji i hoteli jest osiągnięcie zysku. Szefowie odgrywają dużą rolę w osiągnięciu tego.

W związku z tym dobrzy szefowie kuchni mają umiejętności biznesowe. Obejmują one zarządzanie rachunek zysków i strat, zarządzanie budżetem, prognozowanie, kontrolę kosztów, zarządzanie dostawcami, zarządzanie zapasami i wybór produktu.

Czy powinieneś opisać swoje umiejętności w dziale umiejętności?

Niektóre osoby wolą opisywać swoje umiejętności w CV lub życiorysie. Ci, którzy zdecydują się to zrobić, zwykle zapewniają dwa lub trzy zdania na umiejętność.

Zaletą tego jest to, że możesz przejść bardziej szczegółowo i podać przykłady wykorzystania umiejętności.

Zwykle jednak nie zalecamy opisywania swoich umiejętności w tej sekcji CV. Wynika to z tego, że będziesz miał okazję podać przykłady wykorzystania swoich umiejętnościw sekcji podsumowania kariery w swoim CV. W podsumowaniu kariery zawodowej będziesz w stanie połączyć swoje umiejętności, osiągnięcia i obowiązki.

Sekcja kluczowych umiejętności jest po prostu na miejscu, aby pokazać menedżerom ds. Rekrutacji i rekrutującym, co możesz zrobić. To zapewnia im kluczowe informacje, które muszą znać. Później w swoim CV możesz faktycznie wykazać się tymi umiejętnościami.

Jakie są najważniejsze umiejętności szefów kuchni?

Zarządzanie kuchnią, przywództwo, kierowanie zespołem, świadomość biznesowa, zarządzanie budżetem, zdrowie i bezpieczeństwo, projektowanie menu, techniki gotowania, zgodność z przepisami.

Miękkie umiejętności dla szefów kuchni

Wiele umiejętności miękkich jest tak samo ważnych jak umiejętności twarde dla szefów kuchni. Niektórzy specjaliści kulinarni twierdzą, że kluczowe umiejętności miękkie, które posiadają wspaniali szefowie kuchni, są ważniejsze niż ich twarde umiejętności.

Jeśli chodzi o przekazywanie umiejętności miękkich w CV lub życiorysie, zalecamy zwrócenie na nie uwagi w podsumowaniu kariery, a nie w specjalnej sekcji poświęconej umiejętnościom. Ponieważ umiejętności w sekcji kluczowych umiejętności nie są poparte przykładami, umiejętności miękkie mają tutaj mniejszą wagę.

Powodem tego jest to, że wielu kandydatów ma te same umiejętności miękkie w CV lub CV. Jako takie, umiejętności miękkie stają się ogólne. Bez ich tworzenia kopii zapasowej lub wykazania, że posiadasz umiejętności, nie mają większego wpływu.

Na przykład zatrudniający menedżerowie i rekruterzy zobaczą „organizację” umiejętności w setkach CV i będą wznawiane co tydzień. Ale nie zobaczą wielu życiorysów i życiorysów, które faktycznie pokazują, kiedy kandydat wykorzystał swoje umiejętności organizacyjne.

Dlatego zawsze lepiej jest pokazywać niż opowiadać. O ile nie poprzesz swoich umiejętności miękkich konkretnymi dowodami i przykładami, nie dodadzą one wiele wartości Twojemu CV ani nie zostaną wznowione.

Wykorzystaj więc swoje podsumowanie kariery - lub to, co niektórzy określają jako część doświadczenia zawodowego - aby przekazać swoje umiejętności miękkie.

Jakie najważniejsze umiejętności miękkie powinni pokazać szefowie kuchni i kucharze w życiorysie?

Najlepsze umiejętności miękkie dla szefów kuchni zależą w dużej mierze od ich stażu pracy. Starsi szefowie kuchni wymagają doskonałych umiejętności podejmowania decyzji. Młodsi szefowie kuchni potrzebują wielkich umiejętności aktywnego słuchania.

W tym miejscu szczegółowo opisujemy najważniejsze umiejętności miękkie dla szefów kuchni. Wyjaśnimy również, jak wykazać się tymi umiejętnościami w CV.

1. Przywództwo /Leadership

Dla szefów kuchni na wyższych stanowiskach - w tym szefów kuchni, szefów kuchni, szefów kuchni i szefów kuchni - przywództwo jest jedną z najważniejszych umiejętności. Bez doskonałego przywództwa kuchnie nie działałyby wydajnie. Terminy zostaną przekroczone, klienci będą niezadowoleni, a zyski spadną.

Kuchnie bez silnego przywództwa są jak codzienna specjalność restauracji bez kluczowego składnika.

W związku z tym CV i życiorysy szefów kuchni dla osób na wyższych szczeblach powinny wyrażać cechy przywódcze kandydata.

Należy pamiętać, że przywództwo nie jest jedną z najważniejszych umiejętności młodszych szefów kuchni, takich jak szefowie kuchni i stażyści. Oczywiście, jeśli jesteś młodszym szefem kuchni o doskonałych zdolnościach przywódczych, z pewnością nie zaszkodzi Twojemu CV ani nie wznowi pracy, jeśli wykażesz się tymi umiejętnościami.

Jak wykazujesz swoje umiejętności przywódcze w CV lub wznawiasz pracę?

Najbardziej skutecznym sposobem wykazania, że jesteś skutecznym liderem w kuchni, jest pokazanie osiągniętych rezultatów. Najlepsi liderzy to ci, którzy dostarczają, więc jeśli możesz pokazać, że masz wartość dodaną jako szef kuchni, twoje umiejętności przywódcze zabłysną w twoim CV lub zostaną wznowione.

Oto przykład:

Skrócono czas oczekiwania na obiad z 18 do 14 minut, ustanawiając jasno określone zadania dla szefów kuchni i prosząc tragarzy kuchennych o przygotowanie posiłków.

W powyższym przykładzie szefowa kuchni pokazuje, że była w stanie poprawić wydajność, organizując pracowników i zmieniając procesy. Pokazując to osiągnięcie, jej umiejętności przywódcze są wyraźnie widoczne.

Postępuj zgodnie z tym samym formatem w CV lub wznów, aby podkreślić swoje cechy przywódcze. Pokaż swoje wyniki, a cechy przywódcze będą miały silny wpływ na zatrudnianie menedżerów.

2. Umiejętność pracy pod presją

Większość szefów kuchni działa w bardzo szybkich kuchniach, w których jedzenie musi być przygotowane na czas. Muszą żonglować wieloma zadaniami i wykonać je wszystkie w ramach parametrów czasowych.

Umiejętności, które łączą się z doskonałością pod presją, obejmują wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Zarządzanie setkami zadań jednocześnie może być męczące. Szefowie kuchni potrzebują siły fizycznej i psychicznej, aby poradzić sobie z dużym obciążeniem podczas służby bez rzucania kapeluszem na podłogę i wychodzenia z kuchni.

Najlepsi szefowie kuchni to ci, którzy kwitną w tych środowiskach.

Jeśli potrafisz wykazać, że jesteś w stanie wyróżnić się pod presją w swoim CV lub wznowić, zrobisz wrażenie na zatrudnianiu menedżerów.

Ale jak możesz pokazać swoją zdolność do osiągania doskonałych wyników pod presją swojego CV lub wznowienia?

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów wykazania tego jest podkreślenie sukcesów osiągniętych podczas pracy pod presją. Może to obejmować dotrzymywanie napiętych terminów lub przygotowywanie dużej liczby posiłków dla klientów podczas pracy w kuchniach pod wysokim ciśnieniem.

Jeśli możesz używać liczb przy opisywaniu tych osiągnięć, wyróżnisz się jeszcze bardziej jako osoba, która działa dobrze pod presją.

Oto przykład:

Udało się pomyślnie przygotować 100 posiłków dla klientów VIP w ciągu trzech godzin po rezerwacji z krótkim wyprzedzeniem.

W tym przykładzie szefowa kuchni opisuje liczbę posiłków, które przygotowała zgodnie ze skalami czasowymi, pracując pod presją. To dodaje większej wagi do osiągnięcia. Umożliwia także kierownikowi ds. Rekrutacji lub rekruterowi wyobrażenie sobie, jak szef kuchni rozwija się w szybkich kuchniach.

3. Entuzjazm i pasja

Wielcy szefowie kuchni uwielbiają gotować. Pasjonują się sztuką kulinarną i pokazują to poprzez gotowanie. Ich miłość do zawodu przejawia się w ich potrawach.

Kucharze, którzy nie są entuzjastami i pasjonatami gotowania, mogą z trudem sobie z tym poradzić. Ciężka praca i długie godziny bycia szefem kuchni będą obciążać tych, którzy nie mają prawdziwego entuzjazmu do gotowania.

Jeśli jesteś szefem kuchni lub pracujesz jako szef kuchni, prawdopodobnie również uwielbiasz gotować. Ważne jest, aby pojawiło się to w twoim CV lub CV.

Ale jak możesz pokazać swoją pasję i entuzjazm w swoim CV lub wznowić?

Twoje osobiste oświadczenie lub streszczenie jest doskonałym miejscem do pisania o swojej pasji i entuzjazmie. Spójrz na przykład osobistego oświadczenia w tym przewodniku. Szef kuchni porusza swoją pasję do sztuki kulinarnej, a także jej zainteresowanie tworzeniem własnych przepisów.

 To naprawdę wyraża jej entuzjazm do gotowania.

Innym sposobem na pokazanie swojej pasji do gotowania jest napisanie o swoich zainteresowaniach i hobby, które najprawdopodobniej będą obejmować gotowanie, pieczenie lub podobne czynności. W większości przypadków zainteresowania i hobby są zbędne w życiorysach i życiorysach, ale mogą być świetnym sposobem na pokazanie entuzjazmu gotowania.Czy potrzebujesz pomocy w napisaniu CV lub wznowieniu roli szefa kuchni? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Niezależnie od tego, czy szukasz pierwszej pracy jako kucharz, czy zajmujesz stanowiska szefa kuchni, ten przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby przygotować skuteczne CV lub wznowić rozmowy rekrutacyjne.

Przy tak silnej rywalizacji o pozycje szefa kuchni ważne jest, abyś był wyposażony w profesjonalne CV lub CV, które skutecznie odzwierciedlają Twoją wiedzę.

Niemniej jednak restauracje i organizacje zatrudniające szefów kuchni zawsze szukają najlepszych talentów. Jeśli twoje CV lub życiorys nie mają znaczącego wpływu na zatrudnianie menedżerów, będziesz miał trudności z zapewnieniem żądanych ról.

Ten przewodnik do pisania CV i wznawiania ma pomóc szefom kuchni we wszystkich rolach.

Stwórz swoje CV

W tym przewodniku omówimy wszystkie aspekty pisania CV. Dotyczy to:

Ten przewodnik do pisania dobrego CV szefa kuchni lub CV składa się z 5 kroków. Zacznijmy od kroku 1.

Krok 1
Przedstaw się

Wszystkie dobre CV zawierają potężne wprowadzenie. Przedstawienia te nazywane są zwykle osobistymi oświadczeniami, streszczeniami lub profilami zawodowymi. Aby uniknąć nieporozumień, będziemy je nazywać osobistymi oświadczeniami.

Celem osobistego oświadczenia lub streszczenia w CV lub życiorysie jest przekonanie menedżerów ds. Zatrudnienia, że jesteś najlepszym szefem kuchni do pracy. To Twoja szansa na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Najlepszym sposobem, aby pomyśleć o swoim osobistym oświadczeniu, jest przedstawienie stanowiska kluczowym decydentom firm, w których chcesz pracować. Gdybyś miał 30 sekund na wypowiedzenie się, dlaczego jesteś najlepszym szefem kuchni do pracy w wymarzonej restauracji, co byś przekazał?

Twoja odpowiedź na to pytanie brzmi: co powinieneś wyrazić w swoim osobistym oświadczeniu.

Zidentyfikuj swoje kluczowe punkty sprzedaży i przedstaw je w swoim osobistym oświadczeniu. Kluczowe punkty sprzedaży dla szefów kuchni i kucharzy mogą obejmować wieloletnie doświadczenie, doświadczenie w pracy w prestiżowych restauracjach i wiedzę kulinarną.

Zachowaj swoje osobiste oświadczenie o długości poniżej 100 słów. Coś więcej niż 100 słów będzie zbyt trudne, a kierownik ds. Rekrutacji lub rekruter może nawet tego nie przeczytać. Bądź zwięzły. Używaj krótkich, wyraźnych zdań.

W swoim osobistym oświadczeniu należy również wspomnieć o kuchni, w której się specjalizujesz. Jeśli piszesz życiorys jako szef kuchni pizzy, pamiętaj o podkreśleniu swojej wiedzy o kuchni włoskiej. Jeśli jesteś cukiernikiem, napisz o rodzajach ciast, w których się specjalizowałeś.

Najlepsze wypowiedzi osobiste są dostosowane do poszczególnych pozycji.

Aby Twoje osobiste oświadczenie było skuteczne, dostosuj je do stanowiska, o które się ubiegasz. Zapewni to najlepszą szansę na wywarcie wrażenia. Zapewni to również, że kierownik ds. Rekrutacji nie podejrzewa, że ubiegasz się o pracę jako szef kuchni masowo.

Jak dopasować swoje osobiste oświadczenie do poszczególnych pozycji?

Aby dostosować swoje osobiste oświadczenie do roli, o którą się ubiegasz, przestudiuj opis stanowiska i specyfikację osoby. Dowiedz się, czego firma szuka u kandydatów, i upewnij się, że znajdziesz to w CV lub CV.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o nową pracę, napisz nowe osobiste oświadczenie zgodnie z wymaganiami określonymi w opisie pracy i specyfikacji osoby.

Dodatkowo sprawdź restauracje i firmy, do których aplikujesz. Dowiedz się o ich kulturze i wartościach. Pomoże Ci to napisać silne osobiste oświadczenie zoptymalizowane pod kątem aplikacji w każdej firmie, do której aplikujesz.

Jak wygląda osobiste oświadczenie szefa kuchni?

Oto przykład osobistego oświadczenia szefa kuchni:

Kreatywny, pełen entuzjazmu szef kuchni Sous Chef z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu operacjami kuchennymi w hotelach pięciogwiazdkowych przy współpracy z wyższym kierownictwem w celu opracowania strategii. Korzysta z szerokiego zasięgu międzynarodowego, zdobywając doświadczenie akademickie i zawodowe we Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Pasjonat sztuki kulinarnej i tworzenia nowatorskich przepisów, takich jak nowy włoski przepis na kurczaka, który stał się najpopularniejszą pozycją w menu i wygenerował wzrost przychodów o 4%. Odgrywa zasadniczą rolę w zwiększaniu wydajności poprzez przegląd procesów i wdrażanie pozytywnych kultur kuchennych.

Dlaczego osobiste oświadczenie tego szefa kuchni jest skuteczne?

To osobiste oświadczenie działa bardzo dobrze, ponieważ sprawia, że sous chef wyróżnia się z tłumu. Osiąga się to poprzez zwrócenie uwagi na jej osiągnięcia i doświadczenia.

Na przykład pierwsze zdanie mówi, że ma doświadczenie w zarządzaniu operacjami kuchennymi w hotelach pięciogwiazdkowych. To pokazuje, że ma znaczną wiedzę specjalistyczną w wysokiej klasy placówkach. Jest to największy punkt sprzedaży sous szefa kuchni i jest podkreślony w pierwszym zdaniu.

W tym przykładzie sous szef kuchni porusza także swoje nowatorskie podejście do gotowania. Koncentrując się na swojej historii tworzenia własnych przepisów, które cieszą się dużą popularnością wśród gości, pokazuje, że jest w stanie zwiększyć satysfakcję i przychody klientów.

Oczywiście nie musisz posiadać tych doświadczeń i umiejętności, aby być dobrym szefem kuchni. To tylko przykład, który pokazuje, co ten sous szef kuchni wykorzystał w swoim życiorysie, aby wykazać się swoją biegłością. Pisząc swoje osobiste oświadczenie, określ, co czyni cię doskonałym szefem kuchni. Następnie przekaż to i sprzedaj się czytelnikowi.

Czy powinieneś dołączyć cel do swojego osobistego oświadczenia?

Nie zalecamy dołączania celu do CV ani wznawiania. Cele są zbędne w CV i są wznawiane, ponieważ zwykle jest oczywiste, jaki jest twój cel. Na przykład, jeśli napisałeś życiorys dostosowany do pozycji szefa kuchni, a treść pokazuje Twoją wiedzę specjalistyczną jako szefa kuchni, jest całkowicie oczywiste, jaki jest twój cel.

Czy po przeczytaniu powyższego przykładowego oświadczenia szef kuchni potrzebuje celu? Czy też jest oczywiste, jaki jest cel sous szefa kuchni?

Oczywiście może się zdarzyć, że będziesz chciał przekazać swoje cele w ramach swojej roli szefa kuchni. Na przykład możesz chcieć stwierdzić, że starasz się odejść od pikantnego gotowania i zdobyć rolę cukiernika.

Nie zalecamy jednak omawiania tych kwestii w życiorysie lub wznowieniu. Użyj listu motywacyjnego, aby wyjaśnić swoje pragnienie zmiany. Twoje CV może podkreślać Twoje zbywalne umiejętności i doświadczenia, które czynią cię idealnym kandydatem do zmiany kariery, ale nie podawaj żadnych wyjaśnień.

Aby zobaczyć, jak powinno się prezentować osobiste oświadczenie w CV, zapoznaj się z przykładami CV naszego szefa kuchni w tym przewodniku.

Krok 2

Wykaż swoje umiejętności kulinarne i obszary specjalizacji.

Następnym krokiem jest włączenie sekcji kluczowych umiejętności. W tej sekcji masz okazję podkreślić wiele swoich umiejętności kulinarnych i kuchni, w których się specjalizujesz.

Sekcja kluczowych umiejętności działa najlepiej, gdy jest zwięzła. Nie czuj potrzeby dołączania wyczerpującej listy swoich umiejętności. Skoncentruj się na swoich kluczowych obszarach specjalizacji. Tego właśnie poszukują menedżerowie i rekruterzy.

Oto jak sekcja dotycząca kluczowych umiejętności została przedstawiona w naszym sous szefie kuchni:

Zwróć uwagę, że tylko dziewięć umiejętności / obszarów wiedzy specjalistycznej zostało wymienionych w tym przykładzie sekcji kluczowych umiejętności. Uwzględniając tylko niewielką liczbę umiejętności, szef kuchni upewnił się, że czytelnik skupia się wyłącznie na tych umiejętnościach.

Gdyby szef kuchni zamieścił długą listę umiejętności, przeszukanie menedżerów zajęłoby dłużej, co spowodowałoby, że kluczowe informacje byłyby trudne do zlokalizowania.

W sekcji poświęconej kluczowym umiejętnościom i obszarom wiedzy specjalistycznej powinno się również pokazać czytelnikowi, w których kuchniach się specjalizujesz. Jeśli masz szerokie doświadczenie jako szef kuchni, nie wahaj się dotknąć kilku swoich specjalizacji kulinarnych.

Techniki gotowania

Jeśli opanowałeś techniki gotowania, które odgrywają kluczową rolę w efektywnym wykonywaniu pracy, wypisz je w części dotyczącej kluczowych umiejętności.

Jak wspomniano wcześniej, nie podawaj wyczerpującej listy wszystkich znanych technik gotowania. Ponadto nie uwzględniaj technik gotowania, które są w pełni wymagane od szefów kuchni. Będą one zbędne i mogą sprawić, że będziesz wyglądać na nieprofesjonalnego kandydata.

Na przykład, czy menedżerowie ds. Rekrutacji muszą wiedzieć o technikach filetowania? Nie. Jako szef kuchni powinieneś wiedzieć, jak filetować rybę. Ale jeśli jesteś ekspertem w dziedzinie akapitów - pisząc o jedzeniu - możesz to pokazać w sekcji umiejętności, ponieważ nie jest to standardowy aspekt zestawu umiejętności szefów kuchni.

Jakie umiejętności nie musisz uwzględniać w CV ani wznawiać?

W zależności od poziomu kariery umiejętności, które podasz, będą się znacznie różnić. Jeśli jesteś szefem kuchni, powinieneś podkreślić swoje cechy menedżerskie i przywódcze. Jeśli jesteś szefem kuchni Commis, powinieneś podkreślić umiejętności nabyte podczas treningu.

Szefowie kuchni na poziomie seniorów nie muszą uwzględniać umiejętności zdobytych na poziomie młodszym. Jako starszy szef kuchni jest całkowicie oczywiste, że opanowałeś podstawy gotowania. Skup się więc na umiejętnościach niezbędnych do pełnienia roli starszego szefa kuchni.

Nie zapomnij skupić się na biznesowej stronie gotowania

Jeśli jesteś starszym szefem kuchni - działającym w roli szefa kuchni, szefa kuchni lub szefa kuchni - nie zaniedbuj wykwalifikowanych pracowników związanych z biznesową stroną gotowania.

Podczas gdy świetni szefowie kuchni mają doskonałe umiejętności kulinarne, są także biegli w zarządzaniu biznesowymi aspektami roli. Ostatecznym celem restauracji i hoteli jest osiągnięcie zysku. Szefowie odgrywają dużą rolę w osiągnięciu tego.

W związku z tym dobrzy szefowie kuchni mają umiejętności biznesowe. Obejmują one zarządzanie rachunek zysków i strat, zarządzanie budżetem, prognozowanie, kontrolę kosztów, zarządzanie dostawcami, zarządzanie zapasami i wybór produktu.

Czy powinieneś opisać swoje umiejętności w dziale umiejętności?

Niektóre osoby wolą opisywać swoje umiejętności w CV lub życiorysie. Ci, którzy zdecydują się to zrobić, zwykle zapewniają dwa lub trzy zdania na umiejętność.

Zaletą tego jest to, że możesz przejść bardziej szczegółowo i podać przykłady wykorzystania umiejętności.

Zwykle jednak nie zalecamy opisywania swoich umiejętności w tej sekcji CV. Wynika to z tego, że będziesz miał okazję podać przykłady wykorzystania swoich umiejętności w sekcji podsumowania kariery w swoim CV. W podsumowaniu kariery zawodowej będziesz w stanie połączyć swoje umiejętności, osiągnięcia i obowiązki.

Sekcja kluczowych umiejętności jest po prostu na miejscu, aby pokazać menedżerom ds. Rekrutacji i rekrutującym, co możesz zrobić. To zapewnia im kluczowe informacje, które muszą znać. Później w swoim CV możesz faktycznie wykazać się tymi umiejętnościami.

Jakie są najważniejsze umiejętności szefów kuchni?

Zarządzanie kuchnią, przywództwo, kierowanie zespołem, świadomość biznesowa, zarządzanie budżetem, zdrowie i bezpieczeństwo, projektowanie menu, techniki gotowania, zgodność z przepisami.

Miękkie umiejętności dla szefów kuchni

Wiele umiejętności miękkich jest tak samo ważnych jak umiejętności twarde dla szefów kuchni. Niektórzy specjaliści kulinarni twierdzą, że kluczowe umiejętności miękkie, które posiadają wspaniali szefowie kuchni, są ważniejsze niż ich twarde umiejętności.

Jeśli chodzi o przekazywanie umiejętności miękkich w CV lub życiorysie, zalecamy zwrócenie na nie uwagi w podsumowaniu kariery, a nie w specjalnej sekcji poświęconej umiejętnościom. Ponieważ umiejętności w sekcji kluczowych umiejętności nie są poparte przykładami, umiejętności miękkie mają tutaj mniejszą wagę.

Powodem tego jest to, że wielu kandydatów ma te same umiejętności miękkie w CV lub CV. Jako takie, umiejętności miękkie stają się ogólne. Bez ich tworzenia kopii zapasowej lub wykazania, że posiadasz umiejętności, nie mają większego wpływu.

Na przykład zatrudniający menedżerowie i rekruterzy zobaczą „organizację” umiejętności w setkach CV i będą wznawiane co tydzień. Ale nie zobaczą wielu życiorysów i życiorysów, które faktycznie pokazują, kiedy kandydat wykorzystał swoje umiejętności organizacyjne.

Dlatego zawsze lepiej jest pokazywać niż opowiadać. O ile nie poprzesz swoich umiejętności miękkich konkretnymi dowodami i przykładami, nie dodadzą one wiele wartości Twojemu CV ani nie zostaną wznowione.

Wykorzystaj więc swoje podsumowanie kariery - lub to, co niektórzy określają jako część doświadczenia zawodowego - aby przekazać swoje umiejętności miękkie.

Jakie najważniejsze umiejętności miękkie powinni pokazać szefowie kuchni i kucharze w życiorysie?

Najlepsze umiejętności miękkie dla szefów kuchni zależą w dużej mierze od ich stażu pracy. Starsi szefowie kuchni wymagają doskonałych umiejętności podejmowania decyzji. Młodsi szefowie kuchni potrzebują wielkich umiejętności aktywnego słuchania.

W tym miejscu szczegółowo opisujemy najważniejsze umiejętności miękkie dla szefów kuchni. Wyjaśnimy również, jak wykazać się tymi umiejętnościami w CV.

1. Przywództwo /Leadership

Dla szefów kuchni na wyższych stanowiskach - w tym szefów kuchni, szefów kuchni, szefów kuchni i szefów kuchni - przywództwo jest jedną z najważniejszych umiejętności. Bez doskonałego przywództwa kuchnie nie działałyby wydajnie. Terminy zostaną przekroczone, klienci będą niezadowoleni, a zyski spadną.

Kuchnie bez silnego przywództwa są jak codzienna specjalność restauracji bez kluczowego składnika.

W związku z tym CV i życiorysy szefów kuchni dla osób na wyższych szczeblach powinny wyrażać cechy przywódcze kandydata.

Należy pamiętać, że przywództwo nie jest jedną z najważniejszych umiejętności młodszych szefów kuchni, takich jak szefowie kuchni i stażyści. Oczywiście, jeśli jesteś młodszym szefem kuchni o doskonałych zdolnościach przywódczych, z pewnością nie zaszkodzi Twojemu CV ani nie wznowi pracy, jeśli wykażesz się tymi umiejętnościami.

Jak wykazujesz swoje umiejętności przywódcze w CV lub wznawiasz pracę?

Najbardziej skutecznym sposobem wykazania, że jesteś skutecznym liderem w kuchni, jest pokazanie osiągniętych rezultatów. Najlepsi liderzy to ci, którzy dostarczają, więc jeśli możesz pokazać, że masz wartość dodaną jako szef kuchni, twoje umiejętności przywódcze zabłysną w twoim CV lub zostaną wznowione.

Oto przykład:

Skrócono czas oczekiwania na obiad z 18 do 14 minut, ustanawiając jasno określone zadania dla szefów kuchni i prosząc tragarzy kuchennych o przygotowanie posiłków.

W powyższym przykładzie szefowa kuchni pokazuje, że była w stanie poprawić wydajność, organizując pracowników i zmieniając procesy. Pokazując to osiągnięcie, jej umiejętności przywódcze są wyraźnie widoczne.

Postępuj zgodnie z tym samym formatem w CV lub wznów, aby podkreślić swoje cechy przywódcze. Pokaż swoje wyniki, a cechy przywódcze będą miały silny wpływ na zatrudnianie menedżerów.

2. Umiejętność pracy pod presją

Większość szefów kuchni działa w bardzo szybkich kuchniach, w których jedzenie musi być przygotowane na czas. Muszą żonglować wieloma zadaniami i wykonać je wszystkie w ramach parametrów czasowych.

Umiejętności, które łączą się z doskonałością pod presją, obejmują wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Zarządzanie setkami zadań jednocześnie może być męczące. Szefowie kuchni potrzebują siły fizycznej i psychicznej, aby poradzić sobie z dużym obciążeniem podczas służby bez rzucania kapeluszem na podłogę i wychodzenia z kuchni.

Najlepsi szefowie kuchni to ci, którzy kwitną w tych środowiskach.

Jeśli potrafisz wykazać, że jesteś w stanie wyróżnić się pod presją w swoim CV lub wznowić, zrobisz wrażenie na zatrudnianiu menedżerów.

Ale jak możesz pokazać swoją zdolność do osiągania doskonałych wyników pod presją swojego CV lub wznowienia?

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów wykazania tego jest podkreślenie sukcesów osiągniętych podczas pracy pod presją. Może to obejmować dotrzymywanie napiętych terminów lub przygotowywanie dużej liczby posiłków dla klientów podczas pracy w kuchniach pod wysokim ciśnieniem.

Jeśli możesz używać liczb przy opisywaniu tych osiągnięć, wyróżnisz się jeszcze bardziej jako osoba, która działa dobrze pod presją.

Oto przykład:

Udało się pomyślnie przygotować 100 posiłków dla klientów VIP w ciągu trzech godzin po rezerwacji z krótkim wyprzedzeniem.

W tym przykładzie szefowa kuchni opisuje liczbę posiłków, które przygotowała zgodnie ze skalami czasowymi, pracując pod presją. To dodaje większej wagi do osiągnięcia. Umożliwia także kierownikowi ds. Rekrutacji lub rekruterowi wyobrażenie sobie, jak szef kuchni rozwija się w szybkich kuchniach.

3. Entuzjazm i pasja

Wielcy szefowie kuchni uwielbiają gotować. Pasjonują się sztuką kulinarną i pokazują to poprzez gotowanie. Ich miłość do zawodu przejawia się w ich potrawach.

Kucharze, którzy nie są entuzjastami i pasjonatami gotowania, mogą z trudem sobie z tym poradzić. Ciężka praca i długie godziny bycia szefem kuchni będą obciążać tych, którzy nie mają prawdziwego entuzjazmu do gotowania.

Jeśli jesteś szefem kuchni lub pracujesz jako szef kuchni, prawdopodobnie również uwielbiasz gotować. Ważne jest, aby pojawiło się to w twoim CV lub CV.

Ale jak możesz pokazać swoją pasję i entuzjazm w swoim CV lub wznowić?

Twoje osobiste oświadczenie lub streszczenie jest doskonałym miejscem do pisania o swojej pasji i entuzjazmie. Spójrz na przykład osobistego oświadczenia w tym przewodniku. Szef kuchni porusza swoją pasję do sztuki kulinarnej, a także jej zainteresowanie tworzeniem własnych przepisów.

To naprawdę wyraża jej entuzjazm do gotowania.

Innym sposobem na pokazanie swojej pasji do gotowania jest napisanie o swoich zainteresowaniach i hobby, które najprawdopodobniej będą obejmować gotowanie, pieczenie lub podobne czynności. W większości przypadków zainteresowania i hobby są zbędne w życiorysach i życiorysach, ale mogą być świetnym sposobem na pokazanie entuzjazmu gotowania.

Stwórz swoje CV

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy