CV Wzory

DropDown

CV Project Manager

StarStarStarStarStar

CV Project Manager

Proste i do rzeczy CV. Minimalistyczny szablon jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Narzędzie do tworzenia CV pomoże Ci wypełnić CV w kilka minut.

Stwórz CV w tej branży

"Project Manager z 20-letnim doświadczeniem w branży elektronicznej. Międzynarodowe doświadczenie i długa lista zakończonych sukcesem projektów o łącznej wartości ponad 200 mln. Rozległa wiedza techniczna i doświadczenie przywódcze w realizacji projektów, w tym: inżynieria, zaopatrzenie, produkcja, instalacja, konstrukcja, kontrola projektu i zarządzanie kontraktami. Poszukuje dużych i wymagających projektów z multidyscyplinarnymi zespołami."

Wojtek Kowalski - Projekt Manager

Przykładowe CV - Project Manager

Spis treści

Jak napisać Project Manager CV? Przykładowy wzór.

Jeśli planujesz ubiegać się o pracę jako Project Manager, Twoje CV jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych. To Twoja pierwsza, a czasem jedyna szansa na zaimponowanie potencjalnemu pracodawcy.

Praca jako Project Manager jest trudna i oczekuje się od kandydata dużej odpowiedzialności. Dlatego ważne jest abyś wyróżniał się w procesie aplikacyjnym i przygotował doskonałe CV. Najważniejsze aby od razu pokazać, że jesteś odpowiednim kandydatem do terminowej i pomyślnej realizacji projektów.

Ponadto Twoje CV powinno wyróżniać się ze stosu CV, które rekruterzy muszą przesiewać. W świecie zarządzania projektami konkurencja jest wysoka i musisz iść na całość aby pokazać, że jesteś najlepszym kandydatem na wybrane stanowisko.

Omówimy więc jak to zrobić w tym artykule. Najpierw przedstawimy przegląd tego, co oznacza to stanowisko i czego szukają pracodawcy. Następnie omówimy wskazówki i plan krok po kroku jak napisać idealne CV Project Managera.

Zacznij już teraz ze swoim CV

Stwórz CV

Wykonywana praca Project Managera

Kierownicy projektów to zazwyczaj osoby o dobrych umiejętnościach organizacyjnych. Tworzą pomost między różnymi współpracującymi stronami, koordynują działania oraz monitorują postęp i planowanie projektu. Jako Project Manager często masz doświadczenie w grupie zawodowej, w której pracujesz, a co za tym idzie posiadasz wiedzę merytoryczną, dzięki której rozwijasz umiejętności jako lider projektu.

Jako Project Manager możesz pracować w prawie wszystkich sektorach, zależy to głównie od twojego wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Najczęstsze sektory, w których zaczyna się pracę jako Project Manager, to:

IT Project Manager - Liderzy projektów IT często mają wykształcenie wyższe w kierunku ICT, np. programista lub architekt informacji. Możliwe jest również zostanie liderem projektów IT z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym bardziej zorientowanym na zarządzanie. Jako Project Manager w IT prawdopodobnie będziesz pracować w dużej firmie.

Kierownik Projektu w Budownictwie - Aby zostać Project Managerem w branży budowlanej, potrzebujesz przynajmniej wykształcenia zawodowego, np. Inżynierii Zarządzania Procesami Przemysłowymi lub Zarządzanie Projektami, wraz z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Projekty budowlane są często bardzo duże i bardzo drogie. Dobry Project Manager musi być w stanie je ukończyć na czas i w ramach budżetu. Oprócz wiedzy przedmiotowej potrzebna jest do tego również wiedza z zakresu zarządzania projektami. Więcej na ten temat przeczytasz w następnej sekcji.

Kierownik Projektu w Technologii - Projekty techniczne często mają Kierowników Projektów, którzy mają doświadczenie jako inżynier w określonej niszy, na przykład inżynier elektryk. Najwięcej zarabiają liderzy projektów z branż Oil, Gas & Energy oraz Offshore. Ze względu na pracę projektową i umowy tymczasowe, często pracują jako freelancerzy.

Kwalifikacje w CV Kierownika Projektu

Oprócz szkolenia zawodowego i specyficznego doświadczenia zawodowego, Project Manager potrzebuje znajomości technik zarządzania projektami, takich jak AGILE, PRINCE2 czy IPMA. 

Dostępnych jest wiele kursów i krótszych programów szkoleniowych, które koncentrują się na tych kwalifikacjach. Możesz również osobno przystąpić do egzaminu PRINCE2, który koncentruje się na tych kwalifikacjach.  

Oprócz prawidłowej wiedzy technicznej i zawodowej powinieneś mieć  również doskonałe umiejętności zarządzania. Często Kierownikiem Projektu zostajesz dopiero na późniejszym etapie swojej kariery, po zdobyciu wystarczającego doświadczenia zawodowego. Jako Project Manager jesteś pająkiem w sieci, który musi zadowolić wszystkie strony: klientów, wykonawców, pracodawców itp. Musisz mieć bardzo silne umiejętności organizacyjne i dbać o szczegóły.

Twoje CV powinno podkreślać nad jakimi projektami pracowałeś w przeszłości, jakie masz doświadczenie przywódcze i jakie osiągnięcia masz już na koncie.

CV Project Managera - wzór

Pobierz ten szablon CV

Liczba wakatów Project Managerów ogromnie wzrosła w ostatnich latach i oczekuje się, że w nadchodzących latach będziemy mieli do czynienia z niedoborem Project Managerów. Ponieważ jest to tak wymagający i dobrze płatny zawód, konkurencja jest bardzo duża. Napisanie najlepszego CV jest zatem kluczowe, aby zakwalifikować się do najlepszych projektów.

Większość projektów nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami ze względu na okoliczności wewnętrzne lub zewnętrzne. Dlatego połóż dodatkowy nacisk na to, dlaczego jesteś najbardziej odpowiednim kandydatem do pomyślnego ukończenia projektu. Jeżeli jednak nie jesteś pewien czy wszystko robisz dobrze, spójrz na przykładowe CV Kierownika Projektu.

Stwórz CV szybko in łatwo

Zacznij

Dane osobowe

Na górze lub na marginesie swojego CV podajesz przegląd swoich danych osobowych. W każdym razie wspomnij o następujących punktach:

 • Imię i Nazwisko

 • Adres zamieszkania

 • Numer telefonu

 • Adres e-mail

 • Datę urodzenia

 • Miejsce urodzenia

 • Płeć

 • LinkedIn profil

Podsumowanie

Profil osobisty pojawi się na górze Twojego CV Kierownika Projektu. Tutaj w 4 do 5 krótkich zdaniach opisujesz, dlaczego jesteś najbardziej odpowiednim kandydatem na dane stanowisko. Dobry profil osobisty przyciąga uwagę i zachęca do dalszej lektury. To Twoja pierwsza szansa na zrobienie dobrego wrażenia. W dalszej części tekstu możesz przeczytać więcej w profilu osobistym. Podajemy kilka przykładów zarówno dla osób początkujących oraz dla tych bardziej doświadczonych w kierowaniu projektami.

Doświadczenie zawodowe

Podaj tutaj wszystkie odpowiednie doświadczenia zawodowe i projekty. Obecne doświadczenie zawodowe jest na górze. Podaj krótki opis obowiązków oraz osiągnięć. Upewnij się, że doświadczenie zawodowe jest łatwe do przeskanowania i wyraźnie widać, dlaczego Twoje doświadczenie zawodowe odpowiada wakatowi. Poniżej przedstawiamy wzór CV Kierownika Projektu.

*Lider projektu ICT, październik 2008 - wrzesień 2013 Warszawa*

Opracowanie i wdrożenie długoterminowego planu dla infrastruktury IT, który zapewni, że operacje i projekty osiągną swoje główne cele. Zarządzanie 30+ FTE podzielonymi na 3 zespoły. Wartość projektów wahała się od 100 tys. do 20 mln EURO."

Wymień także osiągnięcia, z których jesteś dumny w poprzednich projektach. Dzięki temu możesz podkreślić, jak cenny był Twój wkład w projekt. Przykład:

„Projekt o wartości 10 milionów zakończony sukcesem i ukończony o 20% szybciej niż oczekiwano”.

Możesz oczywiście również nazwać swoje osiągnięcia według projektu w sekcji doświadczenia zawodowego.

Umiejętności i kompetencje

Jako Lider Projektu, oprócz odpowiednich kwalifikacji, musisz także posiadać dopasowane umiejętności i kompetencje. Ważne jest, aby zawsze dostosować tę część do tekstu wakatu. Zobacz dokładnie, czego oczekuje pracodawca i dodaj je w tej sekcji. Na dole tekstu znajdziesz więcej informacji o tej części Twojego CV oraz listę przykładów, które możesz skopiować.

Szkolenia i kursy

W tej sekcji wymieniasz wszystkie ukończone kursy w porządku chronologicznym. Podaj rok uzyskania dyplomu, nazwę programu studiów oraz nazwę instytutu szkoleniowego.

*"Zarządzanie IT 2003 - 2007, Warszawa.*

Zarządzanie IT w Przedsiębiorstwie"

Referencje i osiągnięcia

Przed złożeniem wniosku podaj 1 lub 2 referencje od byłych pracodawców. Specjalnie na tego typu stanowiska możesz mieć pewność, że rekruterzy sprawdzą Twoje referencje. Jeśli nie możesz dodać ich od razu, gdyż wciąż nie poprosiłeś on nie poprzednich pracodawców, napisz „Referencje na żądanie”.

Wymień także osiągnięcia w poprzednich projektach z których jesteś dumny. Dzięki temu możesz podkreślić, jak cenny był Twój wkład w projekt.

Przykład:

Projekt o wartości 10 milionów zakończony sukcesem i ukończony o 20% szybciej niż oczekiwano

Możesz oczywiście również nazwać swoje osiągnięcia według projektu w sekcji doświadczenia zawodowego.

Pobierz CV w ciągu 10 minut!

Stwórz CV

Profil osobisty dla CV Kierownika Projektu

Profil osobisty to krótkie wprowadzenie, które pojawi się na górze Twojego CV. To często pierwsza rzecz, którą przeczytają rekruterzy lub pracownicy HR. Możesz spojrzeć na profil osobisty jako zachętę do sprzedaży. Skorzystaj z okazji aby przekonać czytelnika, że nadajesz się na to stanowisko. Krótko napisz dlaczego jesteś najlepszym kandydatem, jakie są Twoje najlepsze cechy, jakie masz doświadczenie i czego oczekujesz w pracy. Możesz posłużyć się przykładowym CV Kierownika Projektu.

Przykładowy profil - Project Manager, chcę zrobić kolejny krok

"Po przepracowaniu 5 lat na stanowisku inżyniera mechanika jestem gotowy na kolejny krok w mojej karierze. W minionym roku specjalizowałem się w metodach Project Management, takich jak LEAN STIGMA i AGILE oraz z sukcesem ukończyłem szkołę wyższą SGH Project Management Prince2 Foundation w Warszawie. Ze względu na moją praktyczną wiedzę, podstawy teoretyczne i nastawienie na klienta, jestem bardzo odpowiednim kandydatem do sformułowania silnego strategicznego podejścia mającego na celu osiągnięcie najlepszych wyników.

Przykładowy profil - doświadczony Projekt Manager

"Jako Project Manager w IT z sukcesem zrealizowałem kilka małych i dużych projektów. Dzięki doskonałej znajomości PRINCE2 Foundation i metodologii AGILE jestem w stanie nadzorować cały cykl życia projektu, od określenia zakresu projektu, poprzez delegowanie i zarządzanie odpowiedzialnością, aż po realizację. Dążę do oszczędzania kosztów dzięki doskonałemu planowaniu oraz jasnym porozumieniom i terminom dla wszystkich zespołów. Wolę pracować przy dużych międzynarodowych projektach, które przysporzą blasku organizacji. "

Przykładowy profil - Senior Project Manager

"Zorientowany na wyniki wraz z analitycznym sposobem myślenia Project Manager z ponad 7-letnim doświadczeniem w prowadzeniu dużych projektów w branży naftowej i gazowej. Opracowując i wdrażając solidne strategie zarządzania ryzykiem zapewniłem, że ryzyko w zakresie zarządzania czasem spowodowało oszczędności w  budżecie. Posiadam długą listę pomyślnie zakończonych projektów i doświadczenie w prowadzeniu wielomilionowych projektów. Jestem ekspertem w prowadzeniu dużych i kosztownych projektów, które zostały ukończone pomyślnie."

Ważne umiejętności i kompetencje

Wspomnij o swoich najlepszych umiejętnościach i kompetencjach, które pasują do Twojego profilu oraz wakatu. Umiejętności twarde można szybko zweryfikować, takie jak wiedza z zakresu zarządzania projektami, a kompetencje (umiejętności miękkie) to cechy osobiste, takie jak skuteczne zarządzanie.

Oto umiejętności najbardziej pożądane dla managerów projektu.

 • Przywództwo

 • Komunikacja

 • Umiejętności zarządzania konfliktem

 • Motywowanie

 • Negocjowanie

 • Planowanie

 • Planowanie budżetu

 • Zarządzanie ryzykiem

 • Zarządzanie czasem

 • Umiejętności myślenia analitycznego

 • Zapewnienie jakości

Po umieszczeniu wszystkich tych elementów w CV możesz mieć pewność, że stworzyłeś najlepsze CV, które daje największe szanse na udział w procesie rekrutacyjnym. Ponadto ważne jest, aby Twoje CV wyglądało atrakcyjnie i efektownie. Czy zależy Ci również na nowoczesnym i atrakcyjnym CV, które zwiększy Twoje możliwości pracy? Dzięki naszemu kreatorowi CV z łatwością przygotujesz doskonałe i atrakcyjne CV w ciągu 15 minut!

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.