11 porad dla profesjonalnego CV, w ten sposób określisz swoje doświadczenie zawodowe w swoim CV!

Zamierzasz złożyć podanie o pracę wraz z CV i teraz jesteś zajęty aktualizowaniem swojego CV? Chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe ale nie jesteś przekonany jak? Historia pracy ma oczywiście ogromne znaczenie i powinna być uwzględniona w twoim CV, dlatego firma o którą się ubiegasz, dobrze oceni Twoje umiejętności. Dostępne są różne rodzaje przykładowych CV, ale jaki jest najlepszy sposób na przedstawienie swojego doświadczenia zawodowego? Najlepiej nie opowiadać długiej historii o swojej pracy. Dobre CV można szybko zeskanować i nie powinna to być książka. Z przyjemnością udzielimy Ci kilku wskazówek, które pokażą Twoje doświadczenie zawodowe w CV, w najlepszy sposób jak to jest tylko możliwe.

Pisanie potężnego CV nigdy nie było łatwe. Ale w dzisiejszym otoczeniu zatrudnienia online, mobilnym i technologicznym jest to szczególnie trudne. Dlatego tak ważne jest, aby dowiedzieć się, jak zoptymalizować swoje CV pod kątem elektronicznych systemów skanujących i czytelników, jeśli chcesz zostać zatrudnionym w 2020 roku.

Stwórz swoje CV

1. Praca w porządku chronologicznym; zacznij od najnowszego (odpowiedniego) doświadczenia zawodowego

Pracodawcy mogą zobaczyć twoją ostatnią pracę. Dlatego też zaczynasz od wspomnienia o najbardziej odpowiednich doświadczeniach zawodowych. W ten sposób pracujesz od teraźniejszości do przeszłości, wymieniając wszystkie osiągnięcia wraz z odpowiedzialnością powierzonych funkcji.

Wskazówka: czy masz niewielkie lub żadne doświadczenie zawodowe? Następnie ustaw kurs, które zdobyłeś na wyższą pozycję i podkreśl to. Nie musisz wspominać o szkole podstawowej. Wykształcenie średnie jest szczególnie ważne, jeśli jest to twoje najwyższe wykształcenie.

Kluczem do sukcesu jest położenie większego nacisku na doświadczenia i osiągnięcia, które odnoszą się do twojego celu, a mniej do rzeczy, które tego nie robią. Osoby starsze poszukujący pracy mogą krótko podsumować swoje najwcześniejsze doświadczenia zawodowe bez dat (jeśli wybierzesz takie podejście, pomiń datę ukończenia studiów). Jeśli masz nadzieję, że cofniesz karierę do czegoś, co robiłeś lata temu, zauważ to wcześniejsze doświadczenie w widocznym miejscu w sekcji „Powiązane doświadczenie”, które jest poprzedzone innymi doświadczeniami zawodowymi.

2. Zachowaj krótki opis przedstawiający osiągnięcia

Potencjalni pracodawcy zwykle otrzymują wiele aplikacji. Dlatego ważne jest, aby twoje CV można było szybko zeskanować. Dlatego wskazane jest, aby wspomnieć o swojej pracy w sposób krótki i mocny. Opisz czynności w taki sposób, aby najlepiej pasowały do treści pracy.

3. Skoncentruj się na zdobytej wiedzy, rozwiniętych kompetencjach i umiejętnościach, wydajności, wynikach i obowiązkach

Podając swoje doświadczenie zawodowe w swoim CV, ważne jest, aby skupić się na kilku punktach. Sprawdź, czy odpowiadają one pracy, o którą się ubiegasz. Na przykład, czy masz daną wiedzę, ale nie mozesz potwierdzic “na papierze”. Następnie nazywasz głównie tę wiedzę i sprawdzasz, czy inne punkty nadal do niej pasują. Na przykład twoje umiejętności i kompetencje.

4. Jasne, krótkie zdania i wypunktowania

Krótkie zdania są łatwe do odczytania. Są więc bardziej zauważalne. Użyj punktowania, aby zachować czytelność. Tekst powinien być łatwy do odczytania i szybki do zeskanowania. Daj najwięcej uwagi i miejsca pracy najbardziej odpowiadającemu Twojej aplikacji.

5. Daj najwięcej uwagi i przestrzeni pracy, która najbardziej odpowiada Twojej aplikacji

Oczywiście sprytnie jest skupić się na doświadczeniu zawodowym, które pasuje do pracy. Możesz także mieć doświadczenie zawodowe, które nie jest istotne. Następnie przejdziesz do tego na krótko lub całkowicie go pominiesz. Upewnij się, że tytuły stanowisk są jasne i pasujące do siebie.

Stwórz swoje CV

6. Upewnij się, że stanowiska pracy są jasne i zgodne ze słowami kluczowymi

Nazwy stanowisk z przeszłości nie zawsze są takie same, jak stanowiska stosowane przez firmę, o którą się ubiegasz. Mądrze jest dostosować stanowisko do tego, czego używa potencjalny pracodawca. Na przykład, czy masz doświadczenie jako programista, ale czy firma używa terminu programista? Następnie używasz terminu deweloper w swoim doświadczeniu zawodowym. Rozpoznawanie jest natychmiast większe, nawet jeśli funkcja jest taka sama. Na przykład istnieją wszelkiego rodzaju synonimy menedżera, takie jak menedżer relacji, osoba kontaktowa lub pośrednik.

Zintegruj kluczowe słowa. Prawie każda firma i rekruter używa słów kluczowych do identyfikacji wykwalifikowanych kandydatów. Jeśli nie użyjesz odpowiednich, Twoje CV zostanie przeoczone przez elektroniczne systemy śledzenia kandydatów - nawet jeśli jesteś idealnym kandydatem.

A użycie niewłaściwych słów kluczowych może się z tobą zgodzić (na przykład „personel” to stara szkoła; właściwym zwrotem jest „pozyskiwanie talentów”). Więc zamień swoje stare żargon na aktualny język swojego zawodu.

Aby pomóc w określeniu najbardziej krytycznych i aktualnych słów kluczowych, zapoznaj się z ofertami pracy online, ofertami pracy oraz obszarami „O nas” na stronach firmowych, rozmowach na LinkedIn Group i źródłach w mediach społecznościowych.

7. Upewnij się, że umiejętności zgłaszane w profilu osobistym również są uwzględnione, w pracy

Ważne jest, aby twoje CV zawierało pełny, ale zwięzły obraz umiejętności oraz doświadczenia poszukiwany w ofercie o pracę. Czy reklamowałeś pewne umiejętności w swoim osobistym profilu? Dobrze, jeśli je zobrazujesz W ten sposób podajesz informacje wspierające, które wzmacniają Twoje umiejętności. Spróbuj podkreślić imponujące dobre wyniki / wydajność w poprzedniej pracy.

8. Spróbuj podkreślić imponujące dobre wyniki / wydajność na wykonywanym wcześniej stanowisku

Nie ma to znaczenia dla każdej pozycji, ale oczywiście powinieneś wspomnieć o dobrej wydajności w swoim CV. Lub jeśli osiągnąłeś dobre wyniki w poprzedniej pracy. Wszystko, co robi wrażenie i jest istotne, może znajdować się w twoim CV. Stwórz ten opis krótki i łatwy.

Narzędzie, dzięki któremu Twoje doświadczenie w pracy będzie konkretne zanim zaczniesz raportować swoje doświadczenie zawodowe na podstawie swojego CV, warto zrobić sobie przegląd. Najpierw dokonując przeglądu dla siebie, uzyskasz bardziej konkretny obraz. Informacje te mogą  zostać rozszerzone. Następnie sprawdzasz, co jest ważne, aby krótko wspomnieć o tym w swoim CV.

Wymień przez byłego pracodawcę przegląd następujących aspektów:

 • Opisz swoje obowiązki
 • Zapisz swoje kompetencje i umiejętności na poszczególnych stanowiskach
 • Uwzględnij w przeglądzie specjalne osiągnięcia lub wyniki
 • Krótko wskaż działania
 • Uwzględnij szkolenia, które odbyłeś podczas pracy
 • Stwórz profesjonalne CV

9. Jak radzisz sobie z gapą w swoim CV?

Podałeś swoje działania i historię pracy. Co robisz, jeśli masz dziurę w swoim CV? Jest wiele osób, które nie miały ciągłej pracy i dlatego mają do czynienia z dziurą w CV. Różnica kilku miesięcy różni się od odstępu roku lub kilku lat.

Istnieje sztuczka, aby ukryć kilkumiesięczną dziurę. Robisz to po prostu nie określając miesięcy, ale wykorzystując lata. Załóżmy, że nie miałeś żadnej pracy w okresie od października 2017 r. Do kwietnia 2018 r. Następnie pozwól historii pracy zakończyć się w 2017 r. I zacząć od nowa w 2018 r.

Dziura o dłuższym czasie trwania nie musi stanowić problemu. Być może przez jakiś czas nie pracowałeś przez to, że musiałeś/aś zająć się dziećmi lub rodziną. Czy też była opieka nieformalna. A może zgłosiłeś się na ochotnika podczas bezrobocia? Istnieje wiele opcji wypełnienia luki w swoim życiorysie. Nie masz nic do wypełnienia luki? Być może miałeś urlop naukowy.

Krótko wspominając doświadczenie zawodowe w swoim CV:

 • Nazwa pracodawcy
 • Stanowisko (dopasuj to do wakatu)
 • Okres pracy w miesiącach i latach
 • Działania, obowiązki, obowiązki
 • Wydajność i wyniki
 • Umiejętności, wiedza, cechy
 • Wskazówka: podczas przygotowywania CV wskazane jest używanie języka firmy. Może to oznaczać, że musisz dostosować swoje CV do różnych zastosowań

10. Czy wspomnieć o pracach pobocznych

To, czy wspomnienie o pobocznych pracach jest istotne, zależy od twojej historii pracy i wakatu. Jeśli masz długą historię pracy, mniej interesujące jest wiedzieć, co robiłeś jako pracę. Jeśli dopiero zaczynasz pracę na rynku pracy, zaleca się wspomnieć o pobocznych pracach.

W każdej pracy dodatkowej zdobywasz doświadczenie zawodowe i poszerzasz wiedzę. Jest to oczywiście idealne, jeśli doświadczenie zawodowe w pracy pobocznej odpowiada wakatowi. Na przykład, jeśli zostałeś przeszkolony jako kucharz i pracowałeś jako pomocnik w kuchni. Jest to istotne, jeśli zamierzasz ubiegać się o stanowisko szefa kuchni w restauracji. To pokazuje, że twoje zainteresowanie naprawdę dotyczy branży kulinarnej.

11. Prezentacja twojego doświadczenia zawodowego

Wniosek jest taki, że sposób, w jaki prezentujesz swoje doświadczenie zawodowe w swoim CV, ma ogromne znaczenie. Naprawdę masz szansę na jak najlepsze wykorzystanie swojej historii pracy, łącząc ją z wakatem i innymi doświadczeniami, o których nawet nie pomyślałeś, że mogą zostać użyte. Myślisz, że nie możesz tego zrobić sam? Nie ma problemu! Nie ma nic złego w profesjonalnym przygotowaniu CV za opłatą korzystając z profesjonalnych serwisów.

Stwórz swoje CV

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy