CV

>

Jak napisać nowoczesne CV?

StarStarStarStarStar

Jak napisać nowoczesne CV?

przez CVMaker

  • CV
  • · January 10 2024
  • · 3 minuta czytania
jak napisac nowoczesne cv

Spis treści

Co łączy telefon, laptop z Twoim CV? Wszystkie wymagają regularnych aktualizacji. 

Stworzenie nowoczesnego i zauważalnego CV to niezbędny krok w kierunku znalezienia pracy. Jednak wiele osób boryka się z napisaniem dobrego CV, które daje świetne pierwsze wrażenie. Dzięki nowoczesnym szablonom CV możesz sformatować swoje CV w sposób, który najlepiej podkreśli Twoje najsilniejsze cechy. W tym artykule omówimy, co się zmieniło, na co warto zwrócić uwagę.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

1. Uwzględnij tylko te dane, które są wymagane

W zakładce dane, na pewno, powinny się znajdować; Imię, Nazwisko, Tytuł zawodowy, Numer telefonu i E-mail. Kiedyś wymagane były również; adres zamieszkania, wiek, płeć, stan cywilny a nawet liczba posiadanych dzieci - nie musisz już tych informacji więcej dodawać.

Przy tym, warto zatroszczyć się o profesjonalny e-mail. który będzie składać się z imienia i nazwiska. Ksywka nie wchodzi już w regułę, dlatego jeśli nie posiadasz, postaraj się o jej założenie.

Camera Flash

Ważne

Dodając ważne dane. Pamiętaj, aby dodać swój działający numer telefonu. Ten, najczęściej używany. Jeżeli masz automatyczną sekretarkę i jest śmieszna, wulgarna, posiada żart rasistowski - wyłącz ją, nigdy nie wiesz jak zostanie zrozumiana przez rekrutera. Jestem pewna, że nie chcesz być skreślony z listy, prze taki błachy powód.

2. Profil zawodowy ukierunkowany na stanowisko

W dzisiejszych czasach napisane CV - jednego i tego samego - już nie spełnia wymogów rekrutacyjnych. Każdy chce by traktowany wyjątkowo, Twój pracodawca też! Wszystko musi być zorientowane na cel, gdyż jest to wtedy pewniak, że kandydat zostanie dłużej w firmie, którą ceni. Oczywiście mam tu na myśli "vice versa". Ale jak to wiedzieć, czy pracodawca będzie tak samo traktować? Dzięki wartościom, które posiada i kandydat, i przyszły pracodawca. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby każde CV zostało skierowane i optymalnie napisane na stanowisko, na które aplikujesz. Tak, napisanie CV jest czasochłonne ale jeśli będziesz mieć główne CV ze wszystkimi informacjami i kopie tylko z tymi, które potrzebuje rekruter - zaoszczędzisz ten czas. Rekomenduje się, aby trzymać kopie CV w folderze na swoim dysku, z ważnymi dokumentami. Takimi jak świadectwo zatrudnienia, referencje. To samo liczy się listu motywacyjnego.

3. Napisz osiągnięcie w swoim doświadczeniu zawodowym

W pracy, nawet bardziej niż gdzie indziej, często mówi się, że „czas to pieniądz”. Spróbuj więc napisać odpowiedzialności ale również osiągnięcia. Konkretnie, jak to zrobić?

Główną ideą jest przedstawienie swoich doświadczeń w porządku chronologicznym, zaczynając od najnowszych, a kończąc na najstarszych. W ten sposób pracodawca będzie musiał tylko przeczytać początek każdej części, aby na pierwszy rzut oka ustalić, czy Twój profil spełnia podstawowe kryteria.

Aby jak najlepiej pomóc pracodawcy, zaleca się także pogrubienie ważnych słów kluczowych w CV. Te słowa kluczowe muszą być powiązane z umiejętnościami, cechami lub cechami wyraźnie zapisanymi w ofercie pracy. W ten sposób zachęcasz osobę rekrutującą do myślenia o adekwatności między twoim profilem a ofertą poprzez tworzenie mostów.

3. Uwypuklij swoje umiejętności

Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć nowoczesne CV, aby zdobyć wymarzoną pracę, sekcję, której nie chcesz przegapić, jest sekcja z Twoimi umiejętnościami. To idealne miejsce do podkreślenia trafnych słów kluczowych i zaprezentowania swojego doświadczenia. Najlepszym sposobem, aby wyjść z pomysłami odnośnie tej sekcji. Pomyśl o najważniejszych wydarzeniach z pracy. Wyciągnij wszystkie najważniejsze umiejętności ze swojej historii pracy – czyli punkty sprzedaży – i wymień je w formie wypunktowania na pierwszej stronie CV, nad doświadczeniem zawodowym. Zapewni to, że Twoje najlepsze umiejętności będą jedną z pierwszych rzeczy, które zobaczy rekruter. Pamiętaj, aby dodać słowa kluczowe z opisu stanowiska w tej sekcji, aby CV zostało pozytywnie i skutecznie przeskanowane przez ATS.

Po prostu je zrób. CV już w kilka minut.

Stwórz CV

4. Spersonalizuj swoje CV za pomocą profesjonalnego zdjęcia

Zdjęcie nadaje charakteru w CV oraz może przekazać wiele o Twojej osobowości. Wystarczy powiedzieć, że nie należy tego lekceważyć! Zdjęcie jest tym ważniejsze, gdy ubiegasz się o reprezentatywne stanowisko jako sprzedawca lub dyrektor.

Zdjęcie musi być profesjonalne na neutralnym tle. Zapomnij o wszystkich zdjęciach z wakacji i unikaj ponownego użycia wcześniej wykonanego zdjęcia. Podobnie jak zdjęcie do dowodu osobistego lub paszportu, zdjęcie do CV powinno być zaadoptowane specjalnie do stanowiska. Aby mieć idealne zdjęcie, nie wahaj się zatrudnić fotografa. Oprócz zrobienia wysokiej jakości zdjęcia, fotograf będzie mógł doradzić w sprawie pozy.

5. Uprość wygląd swojego CV

Być może w minionych latach wykorzystałeś specjalny format i styl, aby wyróżnić swoje CV — zdjęcie w głowę, grafikę i obrazy, a nawet stylizowaną czcionkę, aby dodać trochę stylu. Oczekiwania wobec nowoczesnego CV wymagają jednak przejrzystego i prostego wyglądu.

Jest to częściowo spowodowane systemami śledzenia kandydatów, które często nie potrafią odczytać tych złożonych elementów projektu. Jest też sposób, w jaki rekruterzy lub menedżerowie ds. Rekrutacji reagują na wizualizacje. Zastanów się, co się stanie, gdy menedżer HR wyciągnie Twoje CV ze stosu. Pola tekstowe lub grafika mogą wyglądem odróżniać Twoje CV od innych, ale gdy ważne informacje nie mogą być łatwo odnalezione, ponieważ są ukryte w fantazyjnych stylizacjach, Twoje szanse na zaimponowanie tylko maleją.

6. Podsumowanie

Nadal nie wiesz, jak zaktualizować swoje CV? Nie ma problemu. Dobrą wiadomością jest to, że nie jesteś sam. Nasi eksperci w CVMaker to eksperci w pisaniu nowoczesnego CV. Mają praktyczne narzędzia i wiedzę, których potrzebujesz, aby Twoje nowoczesne CV rzuciło się w oczy rekruterowi.

Upewnij się, że masz wszystkie wymienione porady w swoim CV. Do dzieła!

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 10 2024

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.