CV Wzory

DropDown

CV Elektryka

StarStarStarStarStar

CV Elektryka

W przykładzie CV dla elektryka bardzo ważne jest, aby podkreślić swoje certyfikaty związane z zawodem. Oprócz tego, wyeksponowane osiągnięcia są plusem, które dodają WoW pierwszego wrażenia. Szablon, który został użyty to Cambridge.

Stwórz CV z tym wzorem

"Zorientowany na bezpieczeństwo Elektryk z 10-letnim doświadczeniem w instalowaniu, naprawianiu i testowaniu instalacji elektrycznych w domach mieszkalnych. Specjalizuje się w różnych technikach elektrycznych. Zorganizowany oraz z zaangażowaniem realizuje powierzone projekty"

Stanisław Biernacki - Elektryk

cv elektryka

Spis treści

Jak napisać dobre CV dla elektryka? 

Dobrze napisany życiorys (CV) może pomóc Ci zostać zauważonym przez potencjalnych pracodawców podczas poszukiwania pracy. CV dla elektryka powinno służy jako historyczny zapis Twojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia, certyfikatów i umiejętności wykorzystywanych podczas ubiegania się o stanowisko lub praktyki. Wiedza o tym, jak ustrukturyzować swoje CV, może pomóc w stworzeniu potężnego dokumentu, który może wyróżniać się na tle innych kandydatów. W tym artykule dowiemy się, czym jest CV dla elektryka, co w nim umieścić, jak je zorganizować i napisać, a także udostępniamy szablon i przykładowe CV, które pomogą Ci zainspirować Cię podczas pisania własnego.

Czym jest wzór CV dla elektryka/elektromontera?

Życiorys elektryka to dokument elektroniczny lub papierowy, który przedstawia twoje kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie, wykształcenie i działalność zawodową elektryka. Nasi eksperci sugerują aktualizowanie głównego CV przez całą karierę zawodową, gdyż to pozwala zaprezentować nowe referencje, certyfikaty, ostatnie prace i inne osiągnięcia. 

Większość CV ma tradycyjny układ, który zawiera następujące sekcje:

Niezbędne dane

Większość dobrych CV elektryk posiada wszystkie potrzebne informacje kontaktowe, aby móc skontaktować się z potencjalnym kandydatem, mimo, że każdy z nas o tym wie - wśród naszych klientów zauważyliśmy wciąż powielające się błędu. Zależy nam nam, aby każdy z was otrzymał tę pracę. Dlatego wymienię najważniejsze dane i są to; Imię, nazwisko. E-mail, powinien być profesjonalny, także zapomnij o tym z ksywką. Prawidłowy numer kontaktowy, ten który używasz. Zapomnij o śmiesznej automatycznej sekretarce, nie każdy Twój pracodawca, klient będzie mieć taki sam humor jak ty. Wiem, że wiesz o czym piszę.   

Profesjonalne Podsumowanie

Profil osobisty to krotki akapit na samej górze twojego CV, który służy jako przedstawienie siebie, Twoich umiejętności i celów zawodowych. Musi się w nim znajdować historia pracy, wykształcenie ( jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia ), cele i mocne strony - pozostając jednocześnie jasnym, zwięzły i odnoszącym się do Twojej pracy i celów branżowych. 

Przykłady profesjonalnego podsumowania:

Profil osobisty dla Elektryka z doświadczeniem

"Zorientowany na bezpieczeństwo Elektryk z 10-letnim doświadczeniem w instalowaniu, naprawianiu i testowaniu instalacji elektrycznych w domach mieszkalnych. Specjalizuje się w różnych technikach elektrycznych. Zorganizowany oraz z zaangażowaniem realizuje powierzone projekty."

Profil osobisty dla Elektryka z małym doświadczeniem

"Wysoko wykwalifikowany Elektryk z 2-letnim doświadczeniem w pomiarach na podstacjach trakcyjnych, obsługując urządzenie: SONEL. Specjalizuje się w projektowaniu instalacji elektrycznych i teletechnicznych niskiego napięcia oraz odgromowych. Obecnie poszukuje firmy, w której będzie możliwość realizowania dużych projektów."

Profil osobisty dla Elektryka bez doświadczenia

"Wykwalifikowany Elektryk posiadający uprawnienia SEP: E, D, G1, G2 i G3. Zdobył świetną ocenę podczas praktyk w Emtor Sp. z o.o., gdzie prowadził wspólnie z głównym elektrykiem okresowe przeglądy urządzeń. Zorientowany na szczegóły podczas analizowania usterek. Posiada umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów. Zorganizowany oraz z zaangażowaniem realizuje powierzone projekty."

Przykładowy wzór CV elektryk

Ściągnij wzór CV dla elektryka

Doświadczenie zawodowe

W tej sekcji dodaj swoje wykształcenie i [doświadczenie w odwrotnej kolejności](<## Wykształcenie i doświadczenie

W tej sekcji dodaj swoje wykształcenie i doświadczenie w odwrotnej kolejności chronologicznej. Jeśli masz duże doświadczenie, rozważ umieszczenie go powyżej swojego wykształcenia. Nie mniej jednak,   jeśli niedawno zdobyłeś zawód i uprawnienie - wymień to najpierw.

Często liczą się staże i wolontariat, zwłaszcza jeśli obejmowały praktyczne doświadczenie.

Wymieniając swoje doświadczenie, wybierz najważniejsze aspekty swojej roli i pokaż, w jaki sposób dodałeś wartość do stanowiska.>) chronologicznej. Jeśli masz duże doświadczenie, rozważ umieszczenie go powyżej swojego wykształcenia. Nie mniej jednak,   jeśli niedawno zdobyłeś zawód i uprawnienie - wymień to najpierw.

Często liczą się staże i wolontariat, zwłaszcza jeśli obejmowały praktyczne doświadczenie.

Wymieniając swoje doświadczenie, wybierz najważniejsze aspekty swojej roli i pokaż, w jaki sposób dodałeś wartość do stanowiska. 

Na przykład:

*01.2020 - obecnie. Elektryk/elektromonter w Emtor Sp. z o.o.*   

Wykonywanie planów instalacji elektrycznych dla sprawnie działającego oświetlenia, domofonu i innych instalacji elektrycznych.

Podziel się wyjątkowymi osiągnięciami

Podkreślanie unikalnych osiągnięcia - często daje to pracodawcom głębsze spojrzenie na to, czego mogą oczekiwać od Ciebie jako potencjalnego pracownika. Rozważ użycie szczegółowych przykładów, aby pokazać swoje kwalifikacje, doświadczenie i postępy w swojej dziedzinie. Jeśli to możliwe, używaj czasowników opisujących czynności, aby pokazać swoje mocne strony i osiągnięcia. 

Na przykład:

*01.2020 - obecnie. Elektryk/elektromonter w Emtor Sp. z o.o.*   

 • Wykonywanie planów instalacji elektrycznych dla sprawnie działającego oświetlenia, domofonu i innych instalacji elektrycznych.

 • Wdrożył program szkoleniowy dla nowych elektryków, koncentrując się na właściwych technikach instalacji i protokołach bezpieczeństwa. Pomyślnie przeszkolił czterech nowych kolegów w programie inauguracyjnym.

Certyfikaty i licencje

Naturalnie, pierwsze co przychodzi do głowy to uprawnienia z rodziny SEP. Uprawnienia te, są konieczne, by wykonywać zawód elektryka na polskim rynku. Egzamin SEP jest nieodzowny do wykonywania pracy jako elektryk czy elektromonter. Wszelkie umiejętności I certyfikaty muszą znaleźć się na twoim profilu, ponadto bądź precyzyjny, ile lat czy miesięcy odbyłeś wykonując daną pracę, dla kogo, dla jak dużej firmy, ile udało Ci się na przykład zaoszczędzić pieniędzy czy materiału zmieniając instalacje na nowa czy modyfikując istniejąca. Wszystkie osiągnięcia muszą być miarowe i dokładne w detale.

Lista kilku sposobów na uzyskanie uprawnień elektryka. Kursy i szkolenia:

 • Uprawnienia w zakresie eksploatacji

 • Uprawnienia budowlane

 • Uprawnienia rzeczoznawcy budowlanego

 • Uprawnienia rzeczoznawcy, specjalisty i weryfikatora SEP

 • Uprawnienia biegłego sądowego

 • Uprawnienia audytora energetycznego

 • Uprawnienia do sporządzania certyfikatów energetycznych budynków

 • Uprawnienia specjalisty w zakresie jakości energii elektrycznej

Osoby zajmujące się eksploatacją sieci oraz urządzeń i instalacji zobowiązane są posiadać kwalifikacje potwierdzone świadectwem wydanym przez komisje kwalifikacyjne. Są  to 3 typy oznaczone: G1, G2, G3. Obowiązkowo muszą zostać dołączone w wzór Cv dla elektryka.

Rozpocznij pracę nad swoim CV!

Stwórz CV

Umiejętności

Silny zestaw umiejętności jest ważny dla elektryka. Dzielą się one na umiejętności twarde i miękkie i mogą pomóc Ci się wyróżnić się na tle innych kandydatów. Nie zapomnij żeby podzielić się swoimi umiejętnościami technicznymi, takimi jak;

Czytanie dokumentacji technicznej;

Znajomość obsługi systemów; wentylacji, ciepłownictwa i klimatyzacji lub czytanie planów.

Umiejętności twarde:

 • Czytanie schematów elektrycznych

 • Kontrolowanie urządzeń produkcyjnych i energetycznych

 • Znajomość systemów instalacji elektrycznych i energetycznych

 • Przeprowadzaniu napraw urządzeń elektrycznych

 • Programowanie sterowników PLC

 • Czytanie dokumentacji technicznej

 • Rysunek techniczny

 • Prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie:

 • Gotowość do pracy zmianowej

 • Podzielność uwagi

 • Skupienie

 • Spostrzegawczość

 • Komunikatywność

 • Praca zespołowa

Działalność zawodowa i społeczna

Nie ma osób, które nie chciałyby pracować na własny rachunek. A może już jesteś freelancerem i chcesz się dowiedzieć więcej o zaletach pracy w branży elektronicznej? Udało mi się przygotować wszystkie informacje.

Rozpocznij pracę nad swoim CV!

Stwórz CV

Języki

Dodanie komponentu znajomości języka jest zawsze zalecane! Nawet jeśli nie jest to wyraźnie wymagane w pracy, istnieje szansa, że w codziennej pracy będziesz mieć do czynienia z innymi językami obcymi. Pomyśl na przykład o systemach anglojęzycznych (komputerowych) lub o rozmowie z klientem, który mówi innym językiem. Dobrze, żeby pracodawca wiedział, że taka sytuacja nie powoduje od razu problemów. Po za tym elektrycy/elektromonterzy są poszukiwani na całym świecie. Jeżeli mówisz biegle w jakimś języku, a nawet posiadasz certyfikaty, wpisz w CV elektryk. 

Referencje

Referencje są mile widziane, oczywiście tylko wtedy kiedy wiesz, że pochodzą od osoby, którą na pewno Ci je dała. Chodzi tutaj o zachowanie zdrowego rozsądku. Jeżeli wiesz, że osoba ta Cię nie lubiła, nie dodawaj jej. Nigdy nie wiesz, co dokładnie może powiedzieć. Kiedy jest to Twoja pierwsza aplikacja, nie podawaj ich, tylko dodaj, że “Referencję dostępne na życzenie” Jeżeli rekruter zadzwoni po te informacje to od razu wiesz, że bierze Cię za poważnego kandydata. Uprzedź osobę dającą referencję, aby mogła się przygotować. 

Klauzula 

Krótko i na temat, bez tej wzmianki. Twoje CV zostanie wyrzucone do kosza. 

I odpowiednio, dla zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji, klauzula będzie brzmieć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko, jak również na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez (nazwa firmy).

Wskazówki dotyczące pisania CV elektryka

Oto trzy wskazówki i sugestie, o których należy pamiętać podczas pisania CV elektryka:

 • Zachowaj spójność i porządek w formatowaniu. Wybierz czytelną czcionkę i oszczędnie używaj kursywy. Podaj daty jako MM/RRRR (10/2020) lub Miesiąc/Rok (październik 2020) i upewnij się, że daty, czcionki i formatowanie są spójne w całym dokumencie.

 • Przeliteruj akronimy. Kiedy po raz pierwszy odwołujesz się do organizacji, podaj jej pełną nazwę z akronimem w nawiasach. Możesz użyć tylko akronimu dla dalszych odniesień.

 • Regularnie przeglądaj i zapisuj swoje CV. Często łatwiej jest zaktualizować swoje CV natychmiast po tym, jak coś się wydarzy, więc rozważ aktualizację po dużych projektach, kamieniach milowych lub nowym zatrudnieniu. Zapisz i datuj każde powtórzenie swojego CV, aby wykorzystać poprzednie wersje jako podstawę do ulepszeń i aktualizacji.

Rozpocznij pracę nad swoim CV!

Stwórz CV

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.