CV Wzory

DropDown

CV programisty

StarStarStarStarStar

CV programisty

W tym przykładzie widać, że poszukiwany programista jest doświadczony. W opisie stanowiska jest wyraźnie wspomniane, iż pracodawca potrzebuje kandydata z głęboką wiedzą oprogramowania SDLC, co jest również wspomniane w CV. Dane kontaktowe są łatwe do odnalezienia, a to pomaga w wykręceniu numeru. Rozmowa kwalifikacyjna jest pewniakiem.

Stwórz CV w tej branży

"Ambitny programista z doświadczeniem zawodowym w całym cyklu życia oprogramowania (SDLC), w tym projektowania, wdrażania i testowania. Wpływowy gracz zespołowy i szybki uczeń, biegły w pielęgnowaniu pozytywnych relacji i znany z solidnej współpracy zespołowej, przy jednoczesnym konsekwentnym dostarczaniu na czas i utrzymywaniu wysokich standardów jakości. Kreatywny rozwiązywacz problemów, doświadczony w tworzeniu wysokiej jakości kodu, który jest czysty, skalowalny i wielokrotnego użytku, z udowodnionym sukcesem w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla aplikacji na Androida i platform klient-serwer poprzez wykorzystanie programowania obiektowego (OOP) w ramach metodyki zwinnej / sterowanej testami środowiska programistyczne"

name of candidate - occupation of the candidate

CV programisty

Spis treści

Jak napisać nowoczesne CV dla Informatyka / Programisty?

Niezależnie od tego, czy jesteś programistą front-end, back-end developerem, web developerem, a może szukasz innych ról w tej branży. Jeśli zastanawiasz się nad tym jak napisać dobre CV dla programisty. To ten artykuł jest dla ciebie. W zależności od Twoich umiejętności, kwalifikacji lub obszaru zainteresowań musisz napisać to techniczne CV dostosowane do Twoich celów zawodowych. Dzięki CVMaker możesz łatwo tworzyć, dostosowywać i aktualizować swoje CV w jednym miejscu z dostępem do szeregu profesjonalnych szablonów.

Korzyści płynące z pracy jako programista są nieograniczone. Na początek deweloperzy mają wyższe niż przeciętne pensje i więcej możliwości pracy zdalnej, co przekłada się na wysoką satysfakcję z pracy. Jeśli którakolwiek z poniższych sytuacji dotyczy Ciebie, wylądowałeś na właściwej stronie.

 • Jesteś świeżo upieczonym absolwentem inżynierii oprogramowania lub informatyki i szukasz wskazówek, jak napisać techniczne CV.

 • Posiadasz kwalifikacje i doświadczenie w określonej dziedzinie, takiej jak tworzenie oprogramowania lub tworzenie stron internetowych, ale potrzebujesz CV, które będzie ukierunkowane na Twoje cele zawodowe.

 • Zrobiłeś przerwę w karierze i chciałbyś zaktualizować swoje CV.

 • Nie masz wcześniejszego doświadczenia w programowaniu lub informatyce, ale chciałbyś zapewnić sobie pracę w branży technologicznej.

Ten artykuł odpowie na wszelkie pytania dotyczące tego, jak napisać dobre CV dla programisty, jednocześnie zapewniając, że pozostanie ono odpowiednie i zgodne ze standardami branżowymi. Ponadto CV musi być przyjazne dla ATS. Co to jest ATS? Jest to narzędzie do śledzenia kandydatów używanym przez rekruterów. Jego głównym celem jest analizowanie CV według określonych kryteriów, takich jak 

lokalizacja, tytuły, lata doświadczenia i umiejętności.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz CV

Przygotowanie: Zaplanuj procesu pisania CV dla dewelopera

Aby napisać dobre CV, musisz się przygotować. Jeśli chcesz to zrobić, zacznij od zadania sobie następujących pytań:

 • Jakie są moje cele zawodowe?

 • Jakie są wymagania dotyczące pracy w tej konkretnej roli?

 • Które umiejętności uwzględnić; twarde czy techniczne?

 • Czy potrzebujesz określonych kwalifikacji lub formy edukacji?

 • Jakie umiejętności miękkie są wymienione w ogłoszeniu o pracę?

 • W jakiej firmie chcę pracować lub w jakiej branży?

 • Czy posiadam jakieś umiejętności zbywalne z uniwersytetu lub innego doświadczenia zawodowego?

 • Czy mogę uwzględnić aktualne kursy i wykorzystać je w moim CV, aby pokazać moją chęć do nauki?

Etap przygotowawczy obejmuje napisanie tak zwanego "głównego CV" i dotyczące konkretnego wakatu. Oprócz tych dokumentów należy zastosować pewną strukturę CV. Zanim jednak się w to zagłębimy, zastanów się nad branżą lub wymarzoną firmą. A na powyższe pytania, musisz sobie szczerze odpowiedzieć. Ten proces jest niezbędny, ponieważ nie tylko zapewni, że zbierzesz właściwe informacje do poszukiwania pracy, ale ostatecznie poprowadzi Cię to, krok po kroku do napisania atrakcyjnego CV, które pomoże Ci osiągnąć cele zawodowe. 

Wiemy, że szukanie pracy może być wyczerpujące, a napisanie technicznego CV może przytłoczyć. Mimo to etap przygotowawczy jest wysoce zalecany, ponieważ wyjaśnij, od czego zacząć, aby ulepszyć CV. W niektórych przypadkach możesz już znać swoje cele zawodowe, a może po prostu jesteś w trakcie szukania swojej ścieżki zawodowej. Tak czy inaczej, ten etap jest kluczowy, ponieważ poprowadzi Cię w tworzeniu CV na konkretny wakat.

Struktura CV

Treść dobrze napisanego CV musi zawierać odpowiednie słowa kluczowe, umiejętności techniczne i kwalifikacje. Struktura musi dzielić Twoje doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności na łatwe do przyswojenia sekcje, aby Twoje informacje się wyróżniały. W końcu CV jest Twoim osobistym dokumentem marketingowym. Mimo to, pomimo tego, co możesz wiedzieć o CV, ważne jest, aby pamiętać, że musi ono być przyjazne dla czytelnika, zwięzłe i odpowiednie zarówno dla ATS, jak i menedżerów ds. rekrutacji lub rekruterów. Dołączenie informacji specyficznych dla danego stanowiska świadczy o tym, że przeprowadziłeś rozeznanie, jesteś przygotowany i wyróżni Cię spośród innych kandydatów.

Twoje CV musi zawierać następujące sekcje:

Możesz również skorzystać z następujących elementów, ale są one opcjonalne w Twoim CV i tylko w stosownych przypadkach:

Wyszukanie i myślenie o powyższych informacjach pomoże Ci w napisaniu CV. Wraz z listą słów kluczowych z oferty pracy, ukształtujesz swoje CV tak, aby wyróżniało się wśród innych kandydatów.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz CV

Informacje osobiste

Dane osobowe

Możesz się wahać i zadawać przy tym kilka pytań, takich jak np. czy dołączyć zdjęcie, referencje, hobby/zainteresowania? W tej sekcji wyjaśniamy, co uwzględnić w swoim CV, jeśli chodzi o dane osobowe. Ta obowiązkowa sekcja powinna być zawsze dokładnie przejrzana przed przesłaniem jej do rekrutera lub kierownika ds. rekrutacji.

Co powinno znajdować się w zakładce dane osobowe?

 • Pełne imię i nazwisko

 • Numer telefonu komórkowego 

 • Adres e-mail 

 • Adres zamieszkania 

Możesz również skorzystać z następujących elementów, ale są one opcjonalne w Twoim CV i tylko w przypadku:

 • Dodatkowe doświadczenie

 • Certyfikaty i kwalifikacje

 • Nagrody i osiągnięcia

 • Profesjonalny trening

 • Licencja

 • Języki

 • Hobby i zainteresowania

 • Referencje

Głównym powodem posiadania tych sekcji jest utrzymanie prostego CV i odpowiedniego dostosowania go do celów zawodowych. Celem jest stworzenie CV, które pokrótce przedstawi, kim jesteś, prezentując Twoje odpowiednie umiejętności, doświadczenie i wykształcenie. Wszystkie opcjonalne sekcje mogą być uwzględnione, jeśli są istotne dla twoich celów zawodowych lub jeśli wykazują umiejętności zbywalne, takie jak kierowanie zespołem, komunikacja i rozwiązywanie problemów.

Doświadczenie zawodowe

Ta sekcja jest często mylnie opisywana przez naszych użytkowników. Bardzo często zdarza się, że osoby wpisują tylko swoje odpowiedzialności bez jakichkolwiek wzmianek o osiągnięciach, które są niesamowicie ważne. Opis musi prezentować Twoje codzienne obowiązki w porównaniu z kluczowymi osiągnięciami do aplikowanego stanowiska.

Historia zatrudnienia powinna być przedstawiona w odwrotnej kolejności chronologicznej, zaczynając od obecnej do ostatniej. Np.

Przykład 1: Kierownik Zespołu ds. Oprogramowania

Doświadczony programista

(Firma, Lokalizacja) | 2018 – Obecnie

Kierownik Zespołu ds. Oprogramowania

 • Zapewnił strategiczne wytyczne i wskazówki, aby usprawnić funkcjonowanie zespołu. Ułatwił komunikację pomiędzy działami.

 • Projektował, tworzył, testował i utrzymywał aplikacje mobilne przy użyciu platformy Xamarin/C# dla systemów iOS i Android. Wykorzystywał Jira do planowania, aktualizowania, śledzenia i zarządzania nowymi funkcjami mobilnymi. 

 • Testował i wdrażał wersje oprogramowania za pośrednictwem TestFlight, App Center, Play Store i Apple Store.

Edukacja

Instytucja, lokalizacja, data

Nazwa kursu

 • Poziom lub wyróżnienia (jeśli dotyczy).

 • Przedmioty, kursy, moduły (odpowiednie zostaną użyte w CV na konkretnym stanowisku).

 • Dodatkowe osiągnięcia, nagrody lub powiązania.

CV skierowane do konkretnego stanowiska pracy 

Tradycyjnie ludzie wymieniają w CV wszystkie swoje obowiązki, doświadczenie i umiejętności, które mogą mieć negatywny wpływ w trakcie poszukiwania pracy. CV dla programisty oznacza dostosowanie go do konkretnego stanowiska, jednocześnie optymalizując je za pomocą słów kluczowych, aby mogły przejść bez problemu przez program ATS. Na przykład, jeśli aplikowałeś na ofertę pracy Web Developer, będziesz musiał skupić się na umiejętnościach, które są istotne dla pozycji. To samo dotyczy stanowiska Data Scientist; należy zwrócić uwagę na swoje doświadczenie lub umiejętność wydobywania, przetwarzania i analizowania danych.   

CV dla konkretnego wakatu wymaga ukierunkowania swojego CV tak, aby zostało wzięte pod uwagę oprogramowanie ATS i przyciągało uwagę rekrutera. Osiągasz to poprzez udzielanie odpowiednich informacji w CV. Generalnie ten dokument ma na celu określenie dokładnie tego czego poszukuje pracodawca w opisie stanowiska.

Z głównego CV i przenosząc je do określonych celów pracy, takich jak CV dla programisty stron internetowych, CV programisty front-endowego lub dowolnego celu pracy, na który zdecydowałeś się na etapie przygotowania. Dlatego pierwszy etap ma kluczowe znaczenie, ponieważ poprowadzi Cię w tworzeniu ukierunkowanego CV, a nie ogólnego CV. 

Format CV

Po stworzeniu wzoru CV ukierunkowanego na konkretny wakat. Upewnij się, aby było przyjazne dla czytelnika.

Chociaż możesz poczuć, że fantazyjny układ i czcionka przyciągną uwagę, nie jest to uwaga, której chcesz. Rekruterzy są często zasypywani aplikacjami, a zmęczenie wzrokowe jest rzeczywistością. Zapamiętaj te zasady, aby stworzyć łatwe do odczytania, przyjazne dla ATS CV, które pozostanie pouczające, jasne i istotne.

O czym należy pamiętać podczas pisania? Twoje CV powinno być zawsze jasne i zgodne z Twoimi celami zawodowymi.

Używaj tylko odpowiednich słów kluczowych, doświadczenia zawodowego i wykształcenia, które będą działać na Twoją korzyść podczas ubiegania się o pracę. Upewnij się, że piszesz konsekwentnie w stylu, gramatyce i interpunkcji.

Podsumowanie profilu

Jest to pierwsza sekcja, którą przeczytają rekruterzy lub menedżerowie ds. rekrutacji, więc musi być ona dostosowana do Twojego celu zawodowego i służy jako podstawa udanego CV.

Jak napisać podsumowanie profilu dla programisty? Przede wszystkim ta sekcja powinna zawsze znajdować się na samej górze CV. Nie powinno w nim być więcej niż sześć linii i nie mniej niż cztery linie. Ta sekcja jest bardziej znana jako profil osobisty. W tym opisie powinne znajdować się umiejętności miękkie. Upewnij się, że te informacje są dokładne i istotne. Musi to odzwierciedlać Twoje cele zawodowe i powinne być ukierunkowane dla każdej roli, na którą aplikujesz. Język i sformułowania w Twoim osobistym profilu będą wyrażać Twoje doświadczenie i wiedzę. Alternatywnie, jeśli masz niewielkie doświadczenie, musisz wykazać się zbywalnymi umiejętnościami i pasją/zainteresowaniem do konkretnej pracy.

Porady dotyczące podsumowania profilu

Będziesz musiał wykorzystać swoje doświadczenie lub kwalifikacje, aby powiedzieć rekruterowi, dlaczego jesteś idealnym kandydatem. Zapoznaj się ze swoimi badaniami, w których wymieniłeś umiejętności miękkie istotne dla Twoich celów zawodowych i odpowiednio je uwzględnij.

Przykładowe podsumowania zawodowe dla programisty

1. Podsumowanie profilu dla programisty

“Ambitny programista z doświadczeniem zawodowym w całym cyklu życia oprogramowania (SDLC), w tym projektowania, wdrażania i testowania. Wpływowy gracz zespołowy i szybki uczeń, biegły w pielęgnowaniu pozytywnych relacji i znany z solidnej współpracy zespołowej, przy jednoczesnym konsekwentnym dostarczaniu na czas i utrzymywaniu wysokich standardów jakości. Kreatywny rozwiązywacz problemów, doświadczony w tworzeniu wysokiej jakości kodu, który jest czysty, skalowalny i wielokrotnego użytku, z udowodnionym sukcesem w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla aplikacji na Androida i platform klient-serwer poprzez wykorzystanie programowania obiektowego (OOP) w ramach metodyki zwinnej / sterowanej testami środowiska programistyczne.”

2. Podsumowanie profilu dla absolwenta Web Developer

“Ambitny i zorientowany na cele absolwent informatyki, gotowy, aby wykorzystać zapał do tworzenia stron internetowych i programowania. Szybki uczeń, biegły w pielęgnowaniu pozytywnych relacji i znany z solidnej współpracy w zespole, przy jednoczesnym konsekwentnym dostarczaniu na czas i przestrzeganiu wysokich standardów jakości.”

3. Podsumowanie profilu dla Kierownika Zespołu Aplikacji Mobilnych

“Uznany starszy inżynier oprogramowania mobilnego z ponad 5-letnim doświadczeniem zawodowym, kierujący zespołami i projektami przez cały cykl życia oprogramowania. Xamarin i Microsoft potwierdziły solidne zrozumienie różnych metod i technologii, takich jak ciągła integracja i rozwój sterowany testami. Ekspert w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla aplikacji internetowych i platform klient-serwer z wykorzystaniem programowania obiektowego (OOP) i najnowocześniejszych technologii do rozwiązywania rzeczywistych problemów.”

Przykładowy wzór CV dla programisty

Pobierz darmowy wzór CV dla programisty
Pobierz wzór CV dla programisty

Umiejętności Techniczne

Jest to zwykle opcjonalna sekcja dla większości ludzi, ale programista lub inne podobne stanowiska pracy w branży IT wymagają tej zakładki. Można je strategicznie przenieść na górę CV lub zastąpić obszarami specjalizacji.  Posiadanie biegłości technicznej oznacza dysponowanie kompetencjami w zakresie określonych narzędzi, takich jak operacyjne systemy komputerowe, w tym oprogramowanie i sprzęt. Firmy chcą wiedzieć, czy dobrze sobie radzisz w ich ekosystemie: Tworzenie oprogramowania, języków programowania lub aplikacji, które znasz, pomaga rekruterom sprawdzić, czy dopasowujesz lub znasz ich narzędzia i potrzeby.

Przykładowe umiejętności technicznych dla programisty

Przykład: Junior Software Developer

Języki programowania: Java, Python, C/C++, SQL.

Znajomość bazy danych: MySQL, SQLite, Oracle, JSON, Firebase, PostgreSQL.

Frontend/programowanie webowe: HTML5, CSS, JavaScript, Angular JS, AWS, Rest API, Spring Boot, React JS, Bootstrap, Django.

Framework i libraries: Jupyter Notebook, Spyder, IntelliJ IDEA, Xcode, NumPy, Pandas, TensorFlow, Matplotlib.

Przykład: Absolwent Web Developer

Git / Kontrola wersji, Java, Python PHP, React, HTML i CSS, JavaScript, Node.js / Express.js., MySQLPrzykład: kierownik zespołu inżyniera oprogramowania mobilnego

Języki programowania: C#, JavaScript, CSS.

Frameworki i zestawy narzędzi: jQuery, SignalR, ASP.NET z Entity Framework, Telerik Tools i technologiami Xamarin, GitHub, Trello.

Załóżmy, że firma zatrudniająca korzysta z oprogramowania przesiewowego lub ATS. W takim przypadku prawdopodobnie przejrzą wszystkie przesłane CV i posortują je według słów kluczowych, w tym konkretnych nazw oprogramowania lub wiedzy technicznej wymaganej na dane stanowisko.

Sekcje opcjonalne

Podsumowując, w CV znajdują się pewne niezbędne i opcjonalne sekcje. Po wypełnieniu swojego CV doświadczeniem, umiejętnościami i danymi osobowymi, musisz zobaczyć, którą sekcję dodać i zaktualizować.

Języki: Jeśli mówisz w więcej niż jednym języku, zawsze warto je uwzględnić.

Przykład: Międzynarodowa firma może dostrzec korzyści, jeśli mówisz po hiszpańsku i angielsku, wtedy możesz komunikować się z zespołami za granicą.

Certyfikaty lub osiągnięcia: jest to używane głównie na wyższych stanowiskach, ale jeśli otrzymałeś nagrody jako uczeń, możesz utworzyć nową sekcję lub wymienić ją w formie wypunktowania w obszarze edukacji.

Przykład: Dołącz nową sekcję osiągnięć zawodowych, zawierającą listę trzech najważniejszych osiągnięć przed rozpoczęciem pracy. Przeczytaj więcej o tym, jak dodawać osiągnięcia do swojego CV.

Hobby/zainteresowania: najlepiej jest wykluczyć nieistotne hobby lub zainteresowania. Należy pamiętać, że celem przyjaznego i dobrze napisanego CV jest wymienienie tylko odpowiednich doświadczeń lub umiejętności, które pomogą Ci przeprowadzić pierwszą rozmowę kwalifikacyjną, podczas której możesz omówić kluczowe codzienne obowiązki, osiągnięcia lub zainteresowania w CV. Można je jednak uwzględnić, jeśli są istotne lub dodają wartość.

Przykład: Udzielasz bezpłatnych korepetycji studentom pierwszego roku z określonego przedmiotu programowania. Przeczytaj więcej o wzmiankach o hobby i zainteresowaniach w swoim CV.

Referencje: Zazwyczaj są one wymagane na późniejszym etapie. Przeczytaj więcej o tym, dlaczego odniesienia są obowiązkowe lub opcjonalne.

Podsumowując, pamiętaj o następujących punktach:

 • Opisz i podkreśl to, co Cię wyróżnia i co chcesz przekazać.

 • Dostosuj swoje CV do każdej oferty pracy.

 • Postaw na atrakcyjny i zorganizowany projekt, który pasuje do Twojego profilu i osobowości.

 • Wspomnij zarówno o swoich umiejętnościach technicznych, jak i interpersonalnych.

Jeśli potrzebujesz spersonalizowanej pomocy w stworzeniu profesjonalnego i aktualnego CV, skontaktuj się z nami!

Nie czekaj! Napisanie CV zajmie Ci tylko 5 minut.

Stwórz CV

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.