CV Wzory

DropDown

CV po holendersku

StarStarStarStarStar

CV po holendersku

Jeśli szukasz pracy w Holandii albo już otrzymałeś propozycję pracy, powinieneś rozważyć dostosowanie swojego CV, aby dopasować do holenderskiego rynku pracy, nawet jeśli już masz podpisany kontrakt, warto mieć ten dokument w razie, gdyby po miesiącu się okazało, że pracodawca nie przedłuży Ci kontraktu, dlatego zawsze mieć dopasowane CV na wypadek planu B.

Stwórz CV w tej branży

"Ik ben een teamspeler die er alles aan doet om mooie resultaten te behalen. Ik hou van een goede werksfeer en stel hoge eisen aan mijzelf. Ik ben toegankelijk en servicegericht en laat anderen graag shinen. Ik zoek een jne job waarin ik als spin in het web klantgericht werk om zo de verwachtingen van de opdrachtgevers te overstijgen. "

Aleksandra Jankowska - Office Manager

CV po holendersku

Spis treści

Jak napisać CV po holendersku?

Jeśli szukasz pracy w Holandii albo już otrzymałeś propozycję pracy, powinieneś rozważyć dostosowanie swojego CV, aby dopasować do holenderskiego rynku pracy, nawet jeśli już masz podpisany kontrakt, warto mieć ten dokument w razie, gdyby po miesiącu się okazało, że pracodawca nie przedłuży Ci kontraktu, dlatego zawsze mieć dopasowane CV na wypadek planu B.

Chociaż angielski jest językiem biznesowym w Holandii (Amsterdamie) i jest uznany jako główny język, nie oznacza to, że proces ubiegania się o pracę będzie taki sam, jak w Polsce. Kiedy ubiegasz się o pracę w Holandii, przygotowanie holenderskiego CV (CV maken) i znajomość holenderskiej kultury biznesowej może znacznie zwiększyć Twoje szanse na znalezienie pracy.

Twoje CV jest niezbędne, aby odnieść sukces na rynku pracy w Holandii. Twoje CV przedstawia potencjalnemu pracodawcy odpowiednie umiejętności, doświadczenie i wartość. Nowoczesne CV znacznie zwiększy Twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną, a tym samym na znalezienie pracy. Twoje CV powinno być oryginalne i odzwierciedlać Twoje osiągnięcia i umiejętności, które może potrzebować potencjalny pracodawca.

Pierwsza i bardzo ważna rzecz! Jeśli nie znasz jęz. holenderskiego nie dodawaj go do CV, nawet jeśli się go dopiero uczysz, dlaczego? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter, aby sprawdzić Twój poziom zacznie mówić do Ciebie w tym języku, jeżeli się okaże, że go nie znasz, wyjdziesz na kłamczucha - uwierz mi, chcesz uniknąć takiego pierwszego wrażenia.

Należy przestrzegać i użyć kilku podstawowych zasad, aby zostać zaproszonym do rozmowy kwalifikacyjnej.

No więc zacznijmy od podstaw!

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Przykładowe CV po holendersku

Pobierz CV po holendersku wzór w PDF

Co powinno znajdować się w Holenderskim CV (curriculum vitae)?

Personalia (dane kontaktowe) imię i nazwisko, adres do korespondencji, numer telefonu komórkowego, adres e-mail i strona osobista (jeśli taką posiadamy)

 • Naam en achternaam (Imię i nazwisko)

 • Adres (Adres do korespondencji) 

 • Telefoonnummer (Numer telefonu komórkowego) 

 • E-mail (Adres e-mail) 

 • Geboortedatum (Data urodzenia) 

 • Geboorteplaats (Miejsce zamieszkania) 

 • Geslacht (Płeć) 

 • Nationaliteit (Narodowość) 

 • Burgerlijke staat (Stan cywilny)

Doświadczenie zawodowe (Werkervaring) - Chronologicznie wymień swoje doświadczenia. Upewnij się, że podałeś nazwę swojego pracodawcy, stanowisko, a co najważniejsze, swoje osiągnięcia, projekty i obowiązki. W stosownych przypadkach należy również uwzględnić praktykę zawodową w niepełnym wymiarze godzin i wolontariatu. Wypisz swoje doświadczenie zawodowe w krótkich, prostych zdaniach. Wskaż dodatkowe cechy lub doświadczenie zdobyte podczas pracy. Aby uzyskać czysty, dobrze zorganizowany wygląd, użyj wypunktowań.

Podsumowanie (Persoonlijk profiel) dodaj profil osobisty - Profil musi odpowiadać stanowisku, na które aplikujesz, umiejętnościom, które wniesiesz do firmy wraz z określonymi celami.

Wykształcenie i Kwalifikacje (Opleidingen) Wypisz swoje kwalifikacje. Najwyższy stopień / obecny stopień powinien być pierwszy. Podaj rodzaj stopnia naukowego, nazwę uczelni, lokalizację i (przewidywaną) datę ukończenia. Wymień inne stopnie naukowe, odpowiednie zajęcia w szkolnictwie wyższym, trwające kursy zawodowe i szkoleniowe, a także studia za granicą.

Umiejętności (Vaardigheden en eigenschappen) Uwzględnij szczegóły, takie jak umiejętności informatyczne, a w przypadku języków pamiętaj o aktualnym poziomie znajomości języka (w mowie i piśmie).

 • Komunikacja (Communicatie)

 • Praca zespołowa (Teamwerk) 

 • Rozwiązywanie problemów (Probleemoplossing) 

 • Przywództwo (Leiderschap) 

 • Organizacja (Organisatie) 

 • Zdolność do pracy pod presją (Vermogen om onder druk te werken) 

 • Obsługa komputera i oprogramowania np. pakietu MS Office (Computer- en software-ondersteuning, b.v. MS Office-pakket) 

 • Prawo jazdy (Rijbewijs)

Jak zna się więcej języków (Talen);

 • Engels

 • Frans

 • Duits

(Hobby's/nevenactiviteiten) Szczegóły hobby są opcjonalne. Mogą dać pracodawcy pełniejszy obraz twoich cech osobistych. Nie przesadzaj, na przykład dodając długą listę hobby, aby ukryć brak doświadczenia zawodowego.

(Referencje/Referentie) - Chociaż nie jest to wymagane, zwykle podaje się nazwiska i dane kontaktowe dwóch referencji.

Absolwenci i osoby rozpoczynające naukę mogą wymienić wykładowców, nauczycieli i kierowników ich staży, jeśli ma to zastosowanie.

Pamiętaj, aby wcześniej skontaktować się z referencjami, aby dać im znać, że ktoś może się z nimi skontaktować.

Prezentacja - Twoje CV jest często pierwszym wrażeniem, jakie agencja lub pracodawca wywrze na Twój temat. Oczywiście wrażenie, jakie zrobi, będzie miało wpływ na proces selekcji. Zainwestuj czas w swoje CV i stwórz doskonałe narzędzie marketingowe, które pomoże Ci zwiększyć możliwości zatrudnienia i rozwinąć karierę. Przy ubieganiu się o stanowisko na poziomie podstawowym lub w przypadku braku doświadczenia zawodowego wysyłane jest jednostronicowe CV. Dwustronicowe CV są dopuszczalne, jeśli dobrze opiszesz swoje umiejętności i doświadczenie. Dobre CV podkreśla Twoje umiejętności i osiągnięcia oraz wyklucza nieistotne informacje.

CV powinny mieć logiczny, łatwy do odczytania format i być wolne od błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych.

Holenderskie wskazówki dotyczące CV: co robić, a czego nie\ Twoje holenderskie CV powinno być zwięzłe i rzeczowe, a wypunktowanie i krótkie, proste zdania są preferowane w Holandii. W Holandii szczerość i bezpośredniość są bardzo cenione, więc nie upiększaj ani nie przesadzaj w swoim holenderskim CV.\ Zawsze pisz swoje holenderskie CV i używaj funkcjonalnego, prostego projektu i czcionek. Twoje holenderskie CV nie powinno przekraczać dwóch stron formatu A4.\ Jeśli nie masz długiej historii zatrudnienia, nie czuj potrzeby upiększania; zamiast tego skup się na projektach akademickich, dodatkowych kursach, wolontariacie lub innej pracy w niepełnym wymiarze godzin, lub pracy sezonowej, podczas której możesz wykazać się odpowiednimi umiejętnościami.

Ważne - Upewnij się, że twoje CV jest dobrze ułożone, z wyraźnymi nagłówkami i wystarczającymi odstępami między sekcjami, aby informacje były łatwe do odczytania. CV powinno być proste i zwięzłe, aby czytelnik nie stracił zainteresowania. Podkreśl swoje najważniejsze doświadczenie i umiejętności, aby zachęcić konsultanta lub pracodawcę do dalszej lektury. Wypisz inne umiejętności, które wyróżniają Cię w tłumie poszukującym pracy, takie jak języki (pamiętaj, aby podać swój poziom płynności) i umiejętności informatyczne. Staraj się nie zostawiać żadnych luk w swojej historii zatrudnienia, ponieważ pracodawcy mogą zakładać najgorsze. Możesz podać powód rezygnacji z pracy (podróż, nauka itp.).

Uwaga: w Holandii nie ma zwyczaju umieszczania swojego zdjęcia w CV.

Pamiętaj - niektórzy pracodawcy sprawdzają Twoje referencje pod kątem dokładności.

Zachowaj prosty układ. Unikaj fantazyjnych czcionek i rozpraszających kolorów. Wymieniaj ukończone kursy szkoleniowe selektywnie. Sprawdź dokładnie, czy nie występują błędy ortograficzne i gramatyczne. Przeczytaj na głos tekst swojego CV, aby wyłapać małe błędy, które łatwo przeoczyć.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.