CV Wzory

DropDown

CV Sprzątaczki

StarStarStarStarStar

CV Sprzątaczki

Utrzymywanie czystości stanowi Twoją mocną stronę i zawsze dbasz o to, aby wokół Ciebie panował porządek? Jeżeli tak, to powinnaś zainteresować się pracą sprzątaczki. Jest to zawód, który nie przestaje cieszyć się zapotrzebowaniem na rynku pracy, dlatego każdy może mieć szansę na pracę w tej dziedzinie.

Stwórz CV

"Jestem doświadczoną sprzątaczką hotelową z pasją do utrzymywania czystości i porządku. Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej, gdzie zdobyłam umiejętności niezbędne do skutecznego wykonywania obowiązków sprzątania. Jestem sumienna, dokładna i zawsze gotowa do pracy."

Hanna Zabłocka - Sprzataczka

cv sprzątaczka

Spis treści

Jak napisać profesjonalne CV sprzątaczki?

Istnieje wiele miejsc, w których sprzątaczka może znaleźć zatrudnienie: w biurach, hotelach, placówkach handlowych, obiektach przemysłowych czy chociażby w domach prywatnych. Choć sprzątanie może wydawać się łatwą, codzienną czynnością, to zawód sprzątaczki wiąże się z czymś więcej niż sama umiejętność sprzątania. Napisanie CV sprzątaczki może stanowić wyzwanie i zabrać sporo czasu. Być może rozważasz właśnie aplikowanie na to stanowisko i zastanawiasz się, od której strony zabrać się do napisania swojego CV.

Jeśli chcesz napisać podanie o pracę sprzątaczki, jednak czujesz, że Twoje doświadczenie jest niewielkie lub w ogóle go nie posiadasz, nasz kreator CV pomoże Ci stworzyć najlepszą prezentację Twoich kompetencji. Jeśli natomiast jesteś doświadczoną sprzątaczką i potrzebujesz dodatkowej pomocy w rozwoju swojej kariery, pokażemy Ci, jak poprawić swoje CV. Odpowiednie przedstawienie najlepszych kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia sprawi, że zwiększysz swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy.  

Od czego zacząć tworzenie CV?

Choć wejście do tej branży może być stosunkowo łatwe, praca w miejscach takich jak domy, szpitale czy hotele wymaga dużej odpowiedzialności i wysokiego poziomu zaufania. W tego rodzaju środowiskach, odgrywasz kluczową rolę w utrzymaniu czystości, higieny i bezpieczeństwa. Dodatkowo musisz być w swoich obowiązkach szczególnie terminowa i regularna. Ta profesja oferuje dużą elastyczność, pozwalając sprzątaczkom zarządzać swoimi godzinami i dostosować grafik do swoich potrzeb. Czy Ty potrafisz zarządzać swoim czasem?

Podczas ubiegania się o konkretne stanowisko sprzątaczki, ogólnikowe CV nie wystarcza. Poświęć trochę czasu na dopracowanie istotnych informacji Zastanów się, które z nich będą najważniejsze w miejscu, do którego aplikujesz. Możesz to wywnioskować chociażby na podstawie ogłoszenia. Twoje CV sprzątaczki powinno brać pod uwagę oczekiwania pracodawcy i być dopasowane do jego wymagań.

Profil osobisty

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczoną specjalistką od sprzątania czy osobą początkującą, w Twoim CV niezbędne będzie umieszczenie profilu osobistego.To kluczowy fragment, często niewłaściwie zrozumiany, ale posiadający istotne znaczenie w oczach pracodawców. Firmy poszukują osób, które wykazują kompetencje i zaangażowanie już na etapie rekrutacji.

Potraktuj swój profil zawodowy jako przepustkę do zainteresowania potencjalnego pracodawcy. Z tego artykułu dowiesz się jak zainteresować rekruterów swoją osobą już na starcie.

CV sprzątaczka Wzór

CV sprzątaczka Wzór

Pobierz ten szablon CV

W tym przykładzie CV sprzątaczki, Hanna to doświadczona pracownica z imponującym dorobkiem w utrzymaniu czystości w dużych biurach i hotelach. Pokazuje doskonałe kompetencje twarde w zakresie sprzątania i wykazuje się dużą znajomością specyfiki swojej pracy. Podkreśla konkretne doświadczenie zawodowe i osiągnięcia w sprzątaniu hoteli i biur, które jest poparte certyfikatem w zakresie technik sprzątania. Format CV w stylu Hopkins wygląda profesjonalnie i zapewnia czytelny przegląd, który jest łatwy do odczytania.

Co zawrzeć w CV sprzątaczki? Wskazówki i przykłady

Napisanie profesjonalnego CV jest czasochłonne, ale wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że będziesz trzymać się odpowiedniej struktury. W tym celu możesz sprawdzić naszą bazę i wybrać odpowiedni dla siebie curriculum vitae wzór. Każdy życiorys musi zawierać podstawowe informacje, takie jak:

 • dane osobowe

 • profil osobisty 

 • doświadczenie zawodowe, 

 • historię edukacji

 • sekcję umiejętności

Aby jeszcze bardziej podkreślić swoje zaangażowanie oraz zainteresowanie zawodem sprzątaczki, możesz zawrzeć informacje o ukończonych szkoleniach i zdobytych certyfikatach z zakresu sprzątania.. Jeżeli nie masz zbyt bogatego doświadczenia zawodowego, dodatkowe dyplomy szczególnie wyróżnią Cię na tle konkurencji.

Jak napisać profil osobisty - sprzątaczka CV

Twój profil osobisty jest równocześnie Twoją wizytówką, Zaznacz w nim swoje doświadczenie zawodowe, wykształcenie, kompetencje i cele zawodowe. Napisz krótkie wprowadzenie, w którym podkreślisz swoją obecną pozycję zawodową, lata doświadczenia oraz ewentualne specjalistyczne kwalifikacje w dziedzinie sprzątania.

Akcentuj swoje zalety i umiejętności miękkie, takie jak dbałość o detal, obsługa klienta i rozwiązywanie problemów - najważniejsze, abyś dostosowała treść podsumowania do ogłoszenia. Tworzenie profilu osobistego dostosowanego do konkretnego stanowiska powinno być zgodne z opisem pracy i celami zawodowymi. 

Zadbaj również o to, aby Twoje podsumowanie nie było za długie. Niech będzie to od 2-5 zdań, zawierające esencję Twoich cech osobowości i kariery zawodowej. W dedykowanym CV sprzątaczka może napisać o swoim potencjale zawodowym oraz o tym, jakie pozytywne zmiany może wnieść do wybranej firmy.

Przykłady profilu osobistego w CV sprzątaczki

Profil osobisty dla sprzątaczki hotelowej

estem doświadczoną sprzątaczką hotelową z pasją do utrzymywania czystości i porządku. Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej, gdzie zdobyłam umiejętności niezbędne do skutecznego wykonywania obowiązków sprzątania. Jestem sumienna, dokładna i zawsze gotowa do pracy.

Profil osobisty dla sprzątaczki szkolnej:

Posiadam doskonałe umiejętności organizacyjne oraz zdolność do pracy w dynamicznym środowisku. Moje zobowiązanie do utrzymania czystości i porządku sprawiło, że jestem gotowa podjąć się nowego wyzwania w Państwa placówce edukacyjnej.

Profil osobisty dla sprzątaczki w szpitalu

Posiadam umiejętność skrupulatnego sprzątania różnych powierzchni oraz stosowania specjalistycznych środków dezynfekcyjnych, co przyczynia się do stworzenia higienicznej i przyjaznej atmosfery w placówce medycznej. Moje zaangażowanie w utrzymanie czystości jest równie silne, co moja troska o zdrowie i bezpieczeństwo innych.

Jakie umiejętności zawrzeć w CV sprzątaczki?

Zawód sprzątaczki opiera się nie tylko na sprzątaniu. Posiada on cały zestawumiejętności, którymi warto się wykazać podczas aplikowania do nowej pracy. Jak w każdym innym zawodzie, będą mieć tutaj znaczenie zarówno kompetencje twarde, jak i miękkie.

Umiejętności sprzątaczki do umieszczenia w CV obejmują: organizację, obsługę klienta, kontrolę zapasów oraz przydatną specjalistyczną wiedzę. Zanim uzupełnisz tę sekcję, przeanalizuj dokładnie ogłoszenie o pracę. Następnie zawrzyj kompetencje, które pokrywają się z kluczowymi słowami w ofercie.

W zależności od tego, w jakiej branży będziesz pracować, zakres obowiązków na tym stanowisku będzie wymagał nieco innego zestawu umiejętności. Na przykład sprzątaczka domowa powinna być w stanie zarządzać swoim harmonogramem sprzątania i skutecznie dotrzymywać terminów zadań. Dla sprzątaczki biurowej szczególnie ważna będzie świadomość poufności dla utrzymania prywatności wrażliwych danych. Z kolei sprzątaczka hotelowa będzie musiała wykazać się biegłością w obsłudze specjalistycznego sprzętu sprzątającego.

Przykłady kompetencji w CV sprzątaczki

Warto, żeby pisząc swoje CV sprzątaczka oddzieliła od siebie umiejętności twarde i miękkie. Wówczas życiorys będzie bardziej przejrzysty i ułatwi rekruterowi jego analizę. 

Poniżej znajdziesz przykłady kompetencji, które możesz zastosować w swojej sekcji. Pamiętaj, aby wybrać tylko te, które najbardziej odpowiadają oczekiwaniom pracodawcy. 

Umiejętności twarde:

 • Znajomość środków czystości

 • Znajomość procedur dezynfekcji

 • Obsługa sprzętu do sprzątania

 • Zdolności organizacyjne

 • Fizyczna wytrzymałość

Umiejętności miękkie

 • Skrupulatność i dokładność:

 • Odpowiedzialność

 • Zdolność do pracy w zespole

 • Dyskrecja

 • Analityczne myślenie

Doświadczenie zawodowe w CV sprzątaczki: jak je zawrzeć, wskazówki i przykłady

W trakcie tworzenia swojej historii zawodowej, pamiętaj, że kluczowa jest chronologia w CV. Wymień swoje doświadczenie związane z pracą sprzątaczki: od najnowszych do najstarszych miejsc pracy. Ten sposób będzie najbardziej przejrzysty i ułatwi pracodawcy zrozumienie Twojej aktualnej ścieżki kariery. 

Jeżeli chcesz opowiedzieć swoją ścieżkę zawodową, musisz sprawić, aby była ona lekka w odbiorze. Opisz konkretne miejsca pracy, w których pełniłaś funkcję sprzątaczki oraz wskaż okres, w którym pracowałaś na danym stanowisku. Podaj zakres obowiązków, skupiając się na aspektach związanych z utrzymaniem czystości. Jeśli dotyczyły Cię również specjalistyczne zadania, takie jak dezynfekcja, utrzymanie higieny w miejscach szczególnie wymagających, czy obsługa specjalistycznego sprzętu, również możesz o nich wspomnieć.

Do swojego doświadczenia możesz też dołączyć osiągnięcia, które udało Ci się zdobyć, wykonująć którekolwiek z obowiązków. Być może masz na swoim koncie osiągnięcie związane z poprawą standardów czystości lub efektywności procesów sprzątania? Jeżeli w którymś miejscu udało Ci się wprowadzić konkretne rozwiązanie, przedstaw to.

Przykłady doświadczenia zawodowego - sprzątaczka CV

Przykład 1

Sprzątaczka, Szpital miejski, Warszawa

maj 2020 - obecnie

Zakres obowiązków:

 • Codzienne sprzątanie pokoi pacjentów, sal operacyjnych oraz innych obszarów szpitala.

 • Dezynfekcja powierzchni zgodnie z wytycznymi służby zdrowia.

 • Współpraca z personelem medycznym w utrzymaniu najwyższych standardów higieny.

Przykład 2

Sprzątaczka, Biurowiec Prosta Tower, Warszawa

lipiec 2018 - kwiecień 2020

Zakres obowiązków:

 • Codzienne utrzymanie czystości w biurowcach, w tym sprzątanie biur, korytarzy i pomieszczeń wspólnych.

 • Obsługa odkurzaczy przemysłowych i szorowarek do utrzymania wysokich standardów sprzątania.

Przykład 3

Sprzątaczka, Hotel Prestige, Gdańsk

wrzesień 2016 - czerwiec 2018

Zakres obowiązków:

 • Sprzątanie pokoi hotelowych z uwzględnieniem standardów obsługi klienta.

 • Organizacja prac porządkowych w zależności od harmonogramu przyjazdów i wyjazdów gości.

Jak wymienić edukację w CV sprzątaczki?

W przypadku pracy jako sprzątaczka, często nie jest konieczne posiadanie wyższego wykształcenia. Wystarczy wymienić najważniejsze stopnie, takie jak wykształcenie średnie. Jeżeli jednak posiadasz wyższy stopień, warto umieścić takie wykształcenie w CV

Podobnie jak w sekcji doświadczenia, zadbaj o chronologię. Rozpocznij od najnowszego stopnia edukacyjnego i kontynuuj wstecz. Podaj nazwy szkół, instytucji edukacyjnych, daty ukończenia oraz zawrzyj informację o uzyskanym stopniu.

Przydatne mogą być również certyfikaty. Jeśli ukończyłaś kursy związane z technikami sprzątania, obsługą środków dezynfekcyjnych czy obsługą specjalistycznego sprzętu, je także warto uwzględnić. Podaj wówczas nazwę kursu, instytucji oraz datę ukończenia.

Przykład 1

Certyfikat "Bezpieczne Użytkowanie Środków Dezynfekcyjnych", Instytut Higieny Publicznej, Wrocław

 • Data ukończenia: Lipiec 2018

Przykład 2

Kurs Obsługi Szorowarki i Odkurzacza Przemysłowego, Szkoła Pracy Ręcznej, Poznań

 • Data ukończenia: Marzec 2020

List motywacyjny dla sprzątaczki

Twoja kandydatura będzie mieć większą siłę przebicia, kiedy uzupełnisz ją o list motywacyjny. To doskonałe miejsce na zaprezentowanie swoich motywacji, które skłoniły Cię do aplikowania. Dzięki takiej wiadomości, możesz zaprezentować się jako najlepszy kandydat na wybrane stanowisko i jeszcze bardziej podkreślić swoje atuty zawodowe oraz chęć rozwoju.

W poprawnym liście motywacyjnym muszą znajdować się poniższe elementy:

 • Aktualna data i miejscowość

 • Imię i nazwisko

 • Dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail)

 • Zwroty grzecznościowe (Szanowny Panie/Szanowna Pani). Jeżeli to możliwe, zaadresuj list do konkretnej osoby (na przykład dyrektora placówki). Jeżeli jednak nie jesteś pewny co do nazwiska, pozostań przy danych firmy.

Rozpocznij list od nagłówka zawierającego Twoje dane kontaktowe oraz dane adresata.

Wstęp

W pierwszym akapicie zaznacz, na jakie stanowisko aplikujesz. Poinformuj krótko, dlaczego zdecydowałaś się aplikować na to konkretne stanowisko.

Przykład №1

Z wielkim zainteresowaniem zwracam się do Państwa z podaniem o pracę na stanowisku sprzątaczki, ogłoszonej niedawno w Państwa instytucji. Z przekonaniem pragnę podzielić się moim doświadczeniem oraz zaangażowaniem, które czynią mnie idealnym kandydatem na to stanowisko.

Rozwinięcie

Przedstaw, co motywuje Cię do pracy jako sprzątaczka. Podkreśl, dlaczego uważasz, że Twoje umiejętności i doświadczenie są zgodne z wymaganiami stanowiska. Podziel się również swoim doświadczeniem i umiejętnościami, które nabyłaś w trakcie swojej kariery zawodwowej. 

Przykład №2

Przez ostatnie trzy lata miałam przyjemność pracować w różnych środowiskach, zdobywając doświadczenie w utrzymaniu czystości w biurach, placówkach medycznych i innych przestrzeniach. Działając zawsze skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem, skutecznie utrzymywałam najwyższe standardy czystości.

Przykład №3

Posiadam doświadczenie w obszarze obsługi różnego rodzaju sprzętu sprzątającego, a także stosowania środków dezynfekcyjnych. Moje umiejętności obejmują skrupulatność, zdolność pracy w zespole oraz dokładność, co uważam za kluczowe cechy dla skutecznej pracy na stanowisku sprzątaczki.

Zakończenie 

Zakończ list wyrażeniem wdzięczności za rozpatrzenie Twojej aplikacji oraz zaznaczeniem gotowości do rozmowy kwalifikacyjnej.

Przykład

Jestem przekonana, że moje umiejętności i zaangażowanie są zgodne z oczekiwaniami Państwa firmy, zwłaszcza w kontekście utrzymania czystości na najwyższym poziomie. Dziękuję za rozważenie mojej aplikacji. Chętnie przedstawię się osobiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby omówić moje umiejętności i doświadczenie bardziej szczegółowo. Z poważeniem, Hanna Zabłocka

Kluczowe wnioski

Żeby zwiększyć swoje szanse na umówienie rozmowy rekrutacyjnej, pamiętaj o zoptymalizowaniu swojego CV sprzątaczki i listu motywacyjnego pod kątem ogłoszenia o pracę. To dla Ciebie źródło cennych informacji o tym, czego firma tak naprawdę oczekuje od potencjalnego pracownika. 

Wszystkie informacje, które zawierasz w liście oraz życiorysie, powinny być zwięzłe, konkretne i czytelne. Jeśli masz niewielkie doświadczenie zawodowe, umieść na początku swoje umiejętności i wykształcenie. Pokaż też umiejętności zdobyte poprzez wolontariat, kursy czy projekty zawodowe.

Oprócz tego: 

 • Nie zapomnij sprawdzić, czy w Twoim życiorysie znajduje się klauzula CV. Jej obecność na samym dole dokumentu decyduje o tym, czy Twoja aplikacja zostanie wzięta pod uwagę w trakcie rekrutacji.

 • Upewnij się, że w Twoim CV nie ma żadnych błędów ortograficznych, językowych i interpunkcyjnych. 

 • Staraj się skupić na najważniejszych informacjach dla stanowiska sprzątaczki. Warto utrzymać swoje CV w rozmiarze jednej strony, aby dokument był bardziej przejrzysty.

Jeżeli potrzebujesz więcej wskazówek, to koniecznie sprawdź nasz CV sprzątaczka wzór. Zainspiruje Cię on do stworzenia najlepszego CV, które przyciągnie uwagę pracodawców i zachęci ich do kontaktu z Tobą.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co powinnam zawrzeć w moim CV sprzątaczki? Profesjonalne CV sprzątaczki powinno zawierać takie informacje jak: dane osobowe, profil osobisty, doświadczenie zawodowe, historię edukacji oraz sekcję umiejętności. Wszystkie informacje powinny być dopasowane do słów kluczowych w ogłoszeniu.

 • Czy w moim CV sprzątaczki powinnam zawrzeć referencje? Referencje w CV nie są obowiązkowe, jednak na pewno zwiększają szansę na rozmowę rekrutacyjną. Jeżeli posiadasz referencje od swoich byłych pracodawców, warto zawrzeć je w życiorysie.

 • Jaki rodzaj kompetencji powinnam podkreślić w moim CV sprzątaczki? W swoim CV sprzątaczka powinna wyróżnić kompetencje twarde oraz miękkie i dopasować je do oczekiwań pracodawcy. W tej sekcji warto wyodrębnić tylko najistotniejsze umiejętności.

W swoim CV sprzątaczka powinna wyróżnić kompetencje twarde oraz miękkie i dopasować je do oczekiwań pracodawcy. W tej sekcji warto wyodrębnić tylko najistotniejsze umiejętności.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.