CV Wzory

DropDown

CV Grafika

StarStarStarStarStar

CV Grafika

Krzysztof zdecydował się na stonowany szablon swojego CV. Jego celem było skupienie uwagi rekrutującego na bogatym doświadczeniu zdobytym w pracy dla zagranicznych firm. W sposób jasny i nierozpraszający uwagi postanowił osiągnąć swój cel.

Stwórz CV

"Doświadczony grafik z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w wielu firmach o ugruntowanych pozycjach na rynku, zmotywowany i zorientowany na sukces. Biegły w programach graficznych takich jak Adobe Illustrator, CorelDraw, Photoshop, InDesign, Sketch, Canva, Affinity Designer i wielu innych. Otwarty na nowe wyzwania zawodowe i chętny do nawiązania współpracy na dłuższy okres. Bardzo łatwo rozumiejący wymagania klienta i potrafiący sprostać najbardziej skomplikowanym wymaganiom graficznym."

Krysztof Pokorski - Senior designer

Przykładowe CV - Graphic Designer

Spis treści

Jak napisać CV dla grafika

Jesteś kreatywny, koncentrujesz się na projektowaniu i uwielbiasz tworzyć przyciągające wzrok projekty, ale jeśli chodzi o pisanie CV, to zastanawiasz się dlaczego nie przechodzisz do etapu rozmowy kwalifikacyjnej. Cóż, chodzi o to, że CV nie musi być bogate w grafikę. Wszystko co naprawdę ma znaczenie, to treść i układ. Celem jest uproszczenie Twojego doświadczenia, umiejętności i kluczowych osiągnięć, aby pokazać dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko. Jeśli masz zakończone projekty, najlepiej umieść link w swoim CV lub wyślij portfolio jako osobny załącznik.

Stwórz swoje CV już teraz!

Kliknij tutaj i stwórz swoje CV

Potrzeba nadal rośnie, aby graficy oraz firmy stale zwiększały swoją obecność w przestrzeni cyfrowej. Wybór kariery w projektowaniu graficznym pozwala na dużą elastyczność, niezależnie od tego czy zdecydujesz się pracować dla agencji, jako freelancer, czy po prostu w domu. Kilka ścieżek kariery w ramach projektowania graficznego obejmuje między innymi:

 • Projektant produktu

 • Projektant opakowań

 • Twórca gier

 • Projektant identyfikacji marki

 • Projektant animacji

 • Projektant User Experience (UX) lub User Interface (UI).

 • Artysta produkcji

 • Dyrektor kreatywny

 • Projektant liternictwa i typografii

Ten artykuł jest dla Ciebie, jeśli szukasz zmiany lub po prostu jesteś zaciekawiony, co składa się na doskonałe CV grafika. Dostarczamy najnowsze informacje na temat tego, co składa się na CV dobrego grafika, umiejętności które należy uwzględnić, oraz przykłady CV dla różnych poziomów.

Proces pisania CV: od czego zacząć?

Projekt graficzny tego CV nie różni się od zwykłego CV, powinien mieć on czytelną i przejrzystą strukturę. Niezależnie od tego czy masz kwalifikacje, czy dopiero zaczynasz swoją karierę, dołącz jakieś  portfolio, aby zaprezentować swoje umiejętności projektowania jednocześnie zwracając uwagę na swoją biegłość techniczną. Jeśli więc jesteś gotowy, aby nauczyć się pisać CV do pracy jako grafik, nadszedł czas by zacząć nad nim pracować.

Główne CV dla grafika

Bez względu na dziedzinę w której się specjalizujesz, wysoce zalecane jest główne CV. Ten dokument ma na celu przechowywanie wszystkich Twoich przeszłych doświadczeń, umiejętności lub osiągnięć, najlepiej w scentralizowanej lokalizacji plików, takiej jak Dysk Google. Możesz myśleć, że jest to czasochłonne, ale kiedy już to zrobisz, będzie tylko łatwiej.

Porada profesjonalisty

Camera Flash

Porada profesjonalisty

Wyrób sobie nawyk śledzenia codziennych obowiązków oraz wszystkich projektów, zakończonych przez Ciebie. W ten sposób aktualizując swoje CV, możesz łatwo odnieść się do tego dokumentu, aby odświeżyć sobie pamięć.

Konkretne CV dla grafika

Kariera w projektowaniu graficznym jest pożądana z wielu powodów, ale może być również bardzo konkurencyjna. Przy tak wielu osobach wybierających dziedzinę kreatywną, aby się wyróżnić musisz stworzyć solidne CV z projektem graficznym. O znaczeniu dostosowania swojego CV do określonej oferty pracy, nie można powiedzieć za dużo. Upewnij się, że używasz właściwych słów kluczowych i umiejętności, które rekruterzy lub menedżerowie ds. rekrutacji wymienili w opisie stanowiska.

Co zawrzeć w CV grafika komputerowego? Wskazówki i przykłady

Jako kreatywny myśliciel, który lubi wykorzystywać technologię do wprowadzania pomysłów w życie, możesz chcieć zrobić to samo w swoim CV. Jednak dzięki zautomatyzowanemu oprogramowaniu dla rekruterów oraz menedżerom ds. rekrutacji, szybko przeglądającym Twoje CV, będziesz chciał aby było ono tak jasne, zwięzłe i odpowiednie, jak to tylko możliwe. Ostatecznym celem jest zaprezentowanie swoich podstawowych umiejętności, doświadczeń i osiągnięć, abyś mógł opowiedzieć o nich podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tak, posiadanie solidnego portfolio lub strony internetowej na której można zaprezentować swoje prace, jest wysoce zalecane. Dobrze napisane rzeczowe CV jest tym, czego będziesz potrzebować pisząc CV związane z projektowaniem graficznym.

CV projektanta graficznego zamieszczone w dalszej części tego artykułu, jest doskonałym przykładem tych samych podstawowych sekcji, które można dołączyć do dowolnej specjalizacji. Poświęć więc trochę czasu na przejrzenie układu, struktury i sformułowań, których użyliśmy do przekazania umiejętności, doświadczenia i żargonu projektowego. Więcej informacji znajdziesz w artykule o tym, jak napisać dobre CV.

Przykładowe CV dla Grafika

Przykładowe CV dla Graphic designer

Pobierz przykład szablonu

Stwórz swoje CV już teraz!

Kliknij tutaj i stwórz swoje CV

Jak napisać profil osobisty do CV projektanta graficznego

Profil osobisty, znany również jako oświadczenie otwierające CV, to Twoja pierwsza szansa na zwrócenie uwagi osoby rekrutującej lub kierownika ds. rekrutacji. Zasadniczo profil służy jako prezentacja, która musi zaczynać się od mocnego stwierdzenia. Podobnie jak w przypadku nagłówka na LinkedIn lub krótkiej biografii na innych platformach społecznościowych, musi być zwięzły, ale trafny.

Dobrze napisany profil osobisty grafika powinien zawierać tytuł, opis doświadczenia i odpowiednie umiejętności miękkie. Głównym Twoim celem jest skupienie się na tym, co czyni dobrego grafika. Alternatywnie, Twoje CV musi jasno określać rodzaje pozycji, które Ciebie interesują, jeśli jesteś  absolwentem lub zmieniasz ścieżkę kariery.

Grafik na poziomie podstawowym

Niedawno wykwalifikowany projektant graficzny z certyfikatami w zakresie projektowania doświadczeń użytkownika (UX) i interfejsu użytkownika (UI). Biegły w podstawowych zasadach projektowania i narzędziach Adobe z pasją do wdrażania rozwiązań projektowych. Doświadczony w wykorzystywaniu danych i opinii użytkowników do tworzenia makiet, prototypów i przepływów użytkowników przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłego testowania i oceny opinii.

Starszy Projektant Grafiki

Kreatywny dyrektor artystyczny z ponad 15-letnim doświadczeniem w spełnianiu i przekraczaniu oczekiwań klientów. Dynamiczny lider z udowodnioną umiejętnością motywowania, kierowania i zarządzania międzyfunkcyjnymi zespołami w celu osiągnięcia celów projektu przy jednoczesnym zmieszczeniu się w budżecie. Pasjonuje się rozwiązywaniem problemów za pomocą innowacyjnych rozwiązań projektowych, wykorzystując doskonałe umiejętności komunikacyjne, interpersonalne i rozwoju marki.

Jakie umiejętności umieścić w CV grafika komputerowego

Grafik może specjalizować się w wielu różnych obszarach, w tym między innymi w projektowaniu tożsamości marki, marketingu i reklamie, opakowaniach produktów, projektowaniu stron internetowych lub interfejsu użytkownika albo druku. Bez względu na to którą ścieżkę wybierzesz, musisz upewnić się, że uwzględnisz umiejętności odpowiednie do pracy.

Jeśli chodzi o podjęcie decyzji, które umiejętności umieścić w CV związanym z projektowaniem graficznym, jest to całkiem proste. Umiejętności w CV powinny być zrównoważone między umiejętnościami twardymi, miękkimi i uniwersalnymi. Czasami musisz rozwinąć umiejętności techniczne, takie jak oprogramowanie i narzędzia. Na przykład możesz wspomnieć o Adobe Creative Suit, ale bardziej szczegółowo opisz to w sekcji umiejętności technicznych. Ewentualnie włącz te narzędzia do swojego doświadczenia zawodowego lub edukacji. Więcej informacji można znaleźć w artykule dotyczącym umiejętności.

Twarda umiejętność jest najczęściej zdobywana poprzez szkolenie, szkołę lub doświadczenie zawodowe i zazwyczaj można ją udowodnić. Umiejętności miękkie odnoszą się do cech charakteru, umiejętności interpersonalnych i cech zawodowych, które są rozwijane i doskonalone w życiu codziennym. Umiejętności zbywalne można podzielić na twarde, miękkie lub nawet bardziej techniczne, takie jak określony program lub narzędzie.

Przykłady umiejętności twardych dla Grafiki

 • Zarządzanie projektami

 • Adobe Creative Suite

 • Szkicowanie

 • Projektowanie stron internetowych/HTML

 • Strategia projektowania

Przykłady umiejętności miękkich dla Grafiki

 • Kreatywność

 • Ciekawość

 • Rozwiązywanie problemów

 • Dbałość o szczegóły

 • Pasja

Przykłady uniwersalnych umiejętności dla projektanta graficznego

 • Zarządzanie czasem

 • Przedstawianie

 • Planowanie

 • Organizacja

 • Komunikacja ustna i pisemna

Przykłady umiejętności technicznych dla Grafika

 • Adobe Photoshop

 • Sketch

 • Adobe Ilustrator

 • Adobe InDesign

 • Grafika w CorelDRAW

Jak uwzględnić doświadczenie zawodowe w CV grafika

Niezależnie od tego czy masz doświadczenie, czy dopiero zaczynasz karierę w projektowaniu graficznym, rekruci oraz menedżerowie ds. rekrutacji chcą zobaczyć co zrobiłeś i co osiągnąłeś. Twoje osiągnięcia obejmują projekty, nad którymi pracowałeś, klientów którym pomagałeś, szkolenia a nawet nowe narzędzia lub oprogramowania do projektowania graficznego które znasz. Twoja historia kariery powinna zawierać tylko doświadczenie odpowiednie dla twoich celów zawodowych.

Zalecamy wymienienie swojego doświadczenia w odwrotnej kolejności chronologicznej (lub aktualnej do najstarszej). Podaj nazwy firmy, daty zatrudnienia i lokalizację, rozróżniając obowiązki od kluczowych osiągnięć. Da to firmie wyobrażenie o twoim praktycznym doświadczeniu zawodowym, zwłaszcza jeśli szuka kogoś z twoim doświadczeniem. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z doświadczeniem zawodowym w CV. Przykładowe doświadczenia zawodowe dla Grafika

"Przeprojektowałem ton i styl marki na wszystkich platformach, zwiększając świadomość marki i skutkując 15% wzrostem liczby potencjalnych klientów w ciągu sześciu miesięcy."

"Opracowałam nowy projekt opakowania dla klientów, co zaowocowało 20% wzrostem sprzedaży w pierwszym kwartale jego premiery."

"Kierowałem zespołem marketingowym i stworzyłem dwie zakrojone na szeroką skalę kampanie w mediach społecznościowych, które zwiększyły zaangażowanie o 30%, osiągając 1 mln wyświetleń."

"Zaprojektowałam nowy projekt powierzchni biurowej i obniżyłam koszty materiałów o 30% w ciągu 6 miesięcy."

"Stworzyłem infografiki edukacyjne dla organizacji non-profit, co zaowocowało 40% wzrostem wyświetleń strony i 300 darowiznami w ciągu pierwszego miesiąca od publikacji."

Camera Flash

Porada profesjonalisty

Załóżmy, że masz doświadczenie niekoniecznie związane z projektowaniem. W takim przypadku możesz strategicznie zmienić swoje obowiązki, koncentrując się na uniwersalnych umiejętnościach, które przyciągną uwagę rekruterów, a także przejdą przez oprogramowanie szukające kandydatów. Zawsze upewnij się, że informacje są zgodne z prawdą, abyś mógł je poprzeć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak wpisać wykształcenie w CV projektanta graficznego

Aby pracować w dziedzinie projektowania, musisz znać określone narzędzia, procesy i techniki. Chociaż można tego nauczyć się samodzielnie, ważne jest aby poprzeć to w swoim CV jakimś szkoleniem, jeśli nadal musisz zdobyć wykształcenie zawodowe lub wyższe. Uwzględnij najwyższy poziom studiów tylko wtedy, gdy ukończyłeś szkołę wyższą.

Jednak, aby zostać grafikiem w wielu krajach, najlepiej byłoby zacząć od dyplomu fundacji w dziedzinie sztuki i projektowania. Rodzaj informacji, które należy zawrzeć w sekcji edukacyjnej, podobnie jak w innych sekcjach, musi być krótki i na temat. Jedyną rzeczą, którą możesz zrobić jako niedawny absolwent lub student poszukujący stażu, byłoby dodanie opracowanych projektów, odpowiednich kursów i wysokich ocen, aby wyróżnić swoje CV. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przykładem CV opartym na umiejętnościach lub artykułem dla absolwentów.

W CV należy więc wymienić:

 • Instytucję/szkołę

 • Rodzaj stopnia lub dyplomu

 • Lokalizację

 • Lata nauki, rok ukończenia lub dodać w toku.

Przykłady wykształcenia dla Grafika

 • Licencjat z projektowania graficznego, Falmouth University, Wielka Brytania, 2015-2018

 • Master of Fine Arts in Graphic Design, Royal College of Art, Wielka Brytania, 2019-2021

 • Licencjat z projektowania graficznego i ilustracji, University of Brighton, Wielka Brytania, 2023 – w trakcie

 • Licencjat z projektowania graficznego i komunikacji wizualnej, University of the Arts London, Wielka Brytania, 2014-2017

 • Master of Arts in Graphic Branding and Identity, London College of Communication, Wielka Brytania, 2019

Jakie certyfikaty należy uwzględnić w CV projektanta graficznego

Ta sekcja jest obowiązkowa dla każdego, kto zmienia zawód lub ukończył kilka form szkolenia zawodowego. Uwzględnienie certyfikatów pokazuje, że jesteś osobą proaktywną i podejmujesz inicjatywę, starając się być na bieżąco z najnowszymi trendami w branży.

Ta sekcja różni się w zależności od rodzaju docelowych stanowisk graficznych. Większość miejsc pracy nie będzie wymagać specjalnego certyfikatu ani licencji. Jednak certyfikaty w niektórych specjalnościach graficznych pomagają uzyskać przewagę nad konkurencją. Niektóre z najważniejszych certyfikatów, które możesz chcieć wymienić w swoim CV dotyczącym projektowania graficznego, obejmują:

 • Udemy

 • Kursy Linkedina

 • Coursera

 • EdX

 • Instytut Projektowania Graficznego i Informacji Wizualnej

Jak więc zabrać się za stworzenie tej sekcji? To proste. Wymień wszystkie swoje aktualne certyfikaty – to wszystko. Zalecamy przestrzeganie formatu:

 • Nazwa kursu

 • Wydane przez

 • Data wydania lub w toku

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł rzucił nieco światła na to, co składa się na dobre CV i co najważniejsze, jak napisać CV związane z projektowaniem graficznym. Lepszy wgląd w różne ścieżki kariery i sekcje CV pomoże Ci odnieść sukces.

Kluczową rzeczą którą chcemy abyś wyniósł z tego artykułu, jest potrzeba spójności i dbałości o szczegóły. Twoją pierwszą reakcją może być wybranie szablonu projektu z dużą ilością grafiki. Chociaż szablon jest również ważny, ważniejsza jest jednak treść.

Oto kilka dodatkowych wskazówek:

 • Upewnij się, że czcionka jest łatwa do odczytania.

 • Sprawdź swoje CV, sprawdź błędy ortograficzne, pokaż CV rodzinie lub przyjaciołom aby uzyskać inną perspektywę.

 • Unikaj spacji i zbędnych sekcji CV niezwiązanych z celami pracy.

 • Zawsze upewnij się, że Twoje dane osobowe, historia wcześniejszego zatrudnienia i wykształcenie zgadzają się z tym, co podałeś we wniosku lub liście motywacyjnym.

Następne kroki?

Chcesz poprawić niektóre niespójności w tekście lub poprawić pisanie? Sprawdź naszą witrynę internetową CVMaker, aby uzyskać dostęp do profesjonalnej usługi pisania CV lub do łatwego w obsłudze kreatora CV i listu motywacyjnego.

Stwórz swoje CV już teraz!

Kliknij tutaj i stwórz swoje CV

Często zadawane pytania

Jaka jest najlepsza czcionka do CV grafika?

Wybór czcionki zależy od Twojego portfolio, celu pracy i stylu projektowania firmy będącej przedmiotem zainteresowania. Pamiętaj, że różne czcionki mają różne ograniczenia licencyjne, więc zawsze dokładnie sprawdzaj, czy masz uprawnienia do ich używania w swoim celu. Celem jest wybranie takiej czcionki, która skutecznie przekaże Twoje przesłanie i styl. Na przykład, jeśli chcesz zaprojektować logo dla luksusowej marki, czcionki takie jak Future lub Helvetica mogą być bardziej odpowiednie ze względu na ich elegancki wygląd. Z drugiej strony czcionki takie jak Avenir czy Bebas Neue mogą być innym rozwiązaniem, jeśli masz zrobić projekt plakatu na festiwal muzyczny. Mają bardziej zabawny i energiczny wygląd, w przeciwieństwie do dwóch pierwszych. Inne popularne czcionki to Arial, Times New Roman i Garamond. Ogólnie rzecz biorąc, są one czytelne, wszechstronne i mają czysty wygląd. Od brandingu po układy redakcyjne, są one szeroko stosowane w różnych branżach na świecie.

Czy projektowanie graficzne to dobry wybór kariery?

Jeśli jesteś kimś, kto chce połączyć swoją pasję do sztuki, technologii i komunikacji, to tak. Graficy są potrzebni w każdej branży W zależności od rodzaju projektu, który chcesz stworzyć lub rodzaju firmy, z którą chcesz pracować, jest to świetny wybór zawodowy.

Jak zostać grafikiem bez doświadczenia?

Zacznij od zbudowania portfolio poprzez freelancing lub eksperymentowanie z narzędziami do projektowania, aby tworzyć prace, którymi z pasją się dzielisz. Oprócz tego zacznij od nawiązywania kontaktów z ludźmi online lub poprzez grupy innych profesjonalistów, aby zobaczyć, jakie są najnowsze trendy w projektowaniu graficznym. Ukończ kursy online, które możesz zacząć umieszczać w swoim CV.

Co grafik powinien umieścić w CV?

Twoje portfolio, osiągnięcia i biegłość techniczna to tylko niektóre z kluczowych rzeczy, które należy uwzględnić w CV projektanta graficznego. Rekruterzy chcą zobaczyć, jaki rodzaj pracy zapewniasz, czy znasz najnowsze narzędzia i trendy oraz co osiągnąłeś dzięki uniwersytetowi lub wcześniejszemu doświadczeniu zawodowemu.

Gdzie mogę ubiegać się o pracę w zakresie projektowania graficznego?

Dzięki CVMaker możesz aplikować i zarządzać wszystkimi aplikacjami w jednym miejscu. Alternatywnie LinkedIn to silna platforma używana przez profesjonalistów na całym świecie. Jeśli masz silny profil na LinkedIn, który odpowiada informacjom zawartym w CV, może to być świetny sposób na zdobycie pierwszego lub nowego stanowiska grafika.

Jaki jest najlepszy szablon CV grafika?

Nie ma jednego idealnego szablonu CV, ale raczej połączenie nowoczesnego szablonu CV z dobrze napisaną i ustrukturyzowaną treścią. Przyspiesz proces pisania CV, wybierając spośród ponad 20 profesjonalnych szablonów CV.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.