Kariera

>

Sposoby efektywnego poszukiwania pracy

StarStarStarStarStar

Sposoby efektywnego poszukiwania pracy

przez CVMaker

  • Kariera
  • · January 17 2023
  • · 2 minuta czytania
Poszukiwanie nowej pracy

Spis treści

Czy szukasz nowej pracy? Aby poszukiwanie zakończyło się sukcesem, musisz wykonać kilka kroków. Niezależnie od tego, czy jesteś zmęczony starą pracą, czy szukasz nowego wyzwania lub zwyczajne jej jeszcze nie masz. Prawda jest taka, że z jakiegoś powodu szukasz i chcesz szybko znaleźć tę wymarzoną pracę. Bardzo ważne jest ukierunkowanie i skupieniu na ważnych celach, które są wymogami opisanymi w opisie stanowiska. Wielu z nas na samą myśl, że znowu musimy tworzyć dokumenty aplikacyjne czy ponownie przechodzić przez rozmowy kwalifikacyjne, stresuje się, a nawet frustruje. Poniższe kroki pomogą ci w pracach przygotowawczych. Weź je sobie do serca, a zanim się zorientujesz, będziesz miał tę pożądaną nową pracę!

Zaktualizuj swoje dokumenty aplikacyjne

Poszukiwanie nowej pracy zaczyna się od aktualizacji dokumentów aplikacyjnych. Oprócz CV pamiętajmy również o liście motywacyjnym. Zwłaszcza jeśli o tym mowa w opisie stanowiska. Jak tylko się pojawi ogłoszenie o pracę, chcesz zaimponować swoim doświadczeniem zawodowym, wykształceniem i umiejętnościami. Trzeba przygotować dopasowane dokumenty do odbiorcy. Więc usiądź wygodnie i uważnie zaopatrz się w nie.

Czy niedawno zdobyłeś nowe doświadczenie zawodowe? I nie jest jeszcze wymienione w twoim CV? A może przeszedłeś kurs, który jest odpowiedni dla stanowiska? Nie zapomnij tego dodać! Zaktualizuj swoje zdjęcie i upewnij się, że wszystko wygląda schludnie i łatwe czytelne. Im lepsze CV, list motywacyjny, tym łatwiej firmie rozważyć, czy pasujesz na to stanowisko i do ich kultury.

Śledź ogłoszenia i wymagania

Bardzo ważne jest, aby zastanowić się nad swoimi celami zawodowymi. Jeżeli już wiesz na jakie dokładnie stanowisko chcesz zostać zatrudniony, wystarczy je dopasować do swoich dokumentów aplikacyjnych. Dzięki temu, będzie Ci łatwiej szukać ogłoszenia, wymagania i szybko na nie reagować.

Zdarza się, że nie masz wymienionych w ogłoszeniu umiejętności. Nie martw się, możesz je wciąż nabyć, przez zdobycie nowych kursów. Im bardziej jesteś zorientowany na cel, tym mniej czasu i wysiłku zajmie ci znalezienie idealnej pozycji. Chociaż lepiej nie krzyczeć z dachów, że chcesz inną pracę, możesz opowiedzieć o swoich planach przyjaciołom, krewnym i byłym współpracownikom. Kto wie? A może znają pracodawcę, albo widzieli podobne gdzieś takie ogłoszenie? Nigdy nie wiadomo.

Oprócz nawiązywania kontaktów, dobrym pomysłem jest odwiedzanie różnych tablic ogłoszeniowych, aby sprawdzić, czy jest coś dla Ciebie interesującego. Najlepszą częstotliwością jest oglądanie raz, lub dwa razy w tygodniu.

LinkedIn jest również często używany przez osoby w celu znalezienia pracy. LinkedIn ma własną tablicę ogłoszeń, do której możesz się udać. Możesz tutaj filtrować konkretnie według pożądanego stanowiska, wykształcenia, firmy itp. Skorzystaj z tego!

Jak napisać dobry list motywacyjny?

W Internecie można znaleźć setki przykładowych listów motywacyjnych. Możesz użyć szablonu jako przykładu do samodzielnego napisania dobrego listu motywacyjnego. Nie kopiuj całego tekstu. Postaraj się go spersonalizować, nadaj mu swój własny ton. Tak samo jak z CV, nie jest zalecone wysyłanie tego samego listu motywacyjnego do każdej firmy. Każdy LM powinien zawierać słowa kluczowe. List motywacyjny to - tak na prawdę - okazja do pokazania swojego doświadczenia. Najlepiej sporządź nowy list motywacyjny dla każdego wakatu. Dostosuj go na podstawie informacji w ogłoszeniu. Zwiększa to szansę, że zostaniesz zaproszony na spotkanie.

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? To są dobre wieści! Teraz ważne jest, abyś pozostawił dobre pierwsze wrażenie.

Przygotuj się do rozmowy, czytając informacje o firmie i przygotuj odpowiedzi na często zadawane pytania przez rekruterów. Im lepiej się przygotujesz, tym lepiej wypadniesz. Dobrze jest być pewnym siebie, ale uważaj, aby nie zostało to odczytane, jako aroganckie.

Nie czekaj! Stwórz swoje CV już teraz!

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 17 2023

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.