List Motywacyjny

>

Sprzedaj się ze swoim listem motywacyjnym

StarStarStarStarStar

Sprzedaj się ze swoim listem motywacyjnym

przez CVMaker

  • List Motywacyjny
  • · January 10 2024
  • · 1 minuta czytania
Sprzedaj się swoim listem motywacyjnym

Spis treści

Sprzedawanie się z listem motywacyjnym, do którego dołączone jest Twoje CV, jest możliwe! Nie jest jednak jego intencją, aby był napisany w sposób nieformalny i przyjemny. Sprzedawanie siebie oznacza przyciągnięcie pozytywnej uwagi poprzez swój list. Dobrze kiedy, twój list wyróżnia się spośród wszystkich innych listów motywacyjnych, jesteś oryginalny, twój list dobrze pasuje do stanowiska, na które aplikujesz a Twój list jest osobisty. Często Twoje CV jest pierwszą rzeczą, na którą spojrzy rekruter lub pracodawca. Dlatego niezwykle ważne jest, aby Twoje CV było prawidłowo napisane i wtedy Twój list zostanie przeczytany. Jednak nie powtarzaj wszystkiego i tego samego w liście motywacyjnym i CV. Czytelnik chce się wiele od ciebie nauczyć w krótkim czasie, ale nie trzeba tego robić dwa razy!

Sprzedaj siebie z listem motywacyjnym

Jak napisać list, w którym się sprzedasz? Jedna bardzo ważna rzecz. Nie przesadzaj w nim, gdyż rekruterzy tego nie lubią, zwłaszcza, że wszystko wyjdzie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Co zrobić w pierwszej kolejności? Najpierw zawsze zapoznaj się z opisem stanowiska, na które aplikujesz. Chodzi tu o poważne podejście do znalezienia czasu, aby w pełni poświęcić się temu zadaniu. List powinien być napisany w bardziej formalnej formie. Zaprezentuj się, zareklamuj się i powiedz im, że jesteś właściwą osobą do obsadzenia na wybrane stanowisko pracy i że pasujesz do firmy. Najlepiej użyć mocnych i przekonujących słów. Trzeba je uzasadnić mocnymi i przekonującymi przykładami. Jeżeli wspomniałeś, że pasujesz do firmy, musisz również wyjaśnić, dlaczego tak jest. Ważne, aby sprzedać się lepiej.

Stanowisko i aplikowanie

Często kandydatów na dane stanowisko jest wielu. Dlatego tak ważne jest, aby pozytywnie wyróżnić się listem motywacyjnym. W liście opowiedz im o swoich umiejętnościach, ewentualnie powiedz, o obecnych szkoleniach, lub tych, które masz na oku. Podaj tylko te mające związek z pracą, o którą się ubiegasz. W liście wyjaśnij, że firma potrzebuje właśnie Ciebie, Twojego zaangażowania i Twoich ambicji. Daj przykłady! Usiądź na chwilę, ponieważ często łatwiej jest wymienić swoje słabości niż mocne strony. Porozmawiaj o tym z innymi, często znają cię lepiej niż ty. Przede wszystkim pisz w sposób brzmiący sobą, unikatowy, który wyróżni pozytywnie, a czytelnik zaciekawi się. W takim przypadku istnieje duża szansa, że otrzymasz telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikującą.

Powodzenia!

Stwórz swoje CV w łatwy i prosty sposób.

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 10 2024

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.