CV Wzory

DropDown

CV Prawnika

StarStarStarStarStar

CV Prawnika

Jak widać w przykładzie CV dla prawnika Krzysztofa Jankowskiego. Skupił się on na uwypukleniu swoich lat doświadczenia zawodowego. Oprócz tego wymienił swoje uprawnienia do zawodu w Uni Europejskiej. Rekruter w łatwy sposób może znaleźć wszystkie dane, co jest dużym plusem. Kandydat z takim CV na pewno dostanie telefon z propozycją rozmowy kwalifikacyjnej.

Stwórz CV w tej branży

"Etyczny i sumienny Prawnik z 10-letnim doświadczeniu w sprawach cywilnych, posiadający licencję na wykonywanie zawodu prawnika w Uni Europejskiej, pragnący dołączyć do zespołu prawnego u Stefana i Jana. Posiada kreatywne sposoby rozwiązywania problemów, współpracował ze zróżnicowaną grupą klientów. Wyjątkowe umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej oraz rozstrzyganie sporów. "

Krzysztof Jankowski - Prawnik

Prawnika

Spis treści

Jak napisać dobre CV dla prawnika?

Prawnicy są potrzebni w praktycznie wszystkich branżach, w których obowiązują przepisy, umowy i negocjacje. Kiedy zdobędziesz wszystkie wymagane wykształcenie i certyfikaty, stworzenie skutecznego życiorysu prawnika może pomóc w poszukiwaniach pracy. Jeśli ubiegasz się o stanowisko radcy prawnego, zrozumienie, jak sporządzić CV, może pomóc zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie. W tym artykule omawiamy, co należy umieścić w CV prawnika, wyjaśniamy, jak je napisać, oraz przedstawiamy przykład, który pomoże Ci napisać własne.

CV prawnika wzór - format

Życiorys prawnika jest podobny do każdego życiorysu zawodowego. Musi zawierać odpowiednie wykształcenie, certyfikaty i licencje oraz wykazywać odpowiednie doświadczenie zawodowe. Powinno być napisane jasno, zwięźle i z profesjonalnym tonem, który jasno wyraża kandydata kwalifikacje, a jednocześnie pokazuje osobowość.

Pod wieloma względami zawód prawnika jest podobny do tych, którzy praktykują medycynę. Niektórzy to lekarze rodzinni i specjaliści. W związku z tym ważne jest, aby o tym pamiętać podczas tworzenia CV dla prawnika.

Generalnie życiorysy dla adwokatów powinny być krótkie, jasne i zwięzłe. Ponieważ wiele firm prawniczych korzysta z firm zatrudniających i rozwiązań programowych, aby znaleźć odpowiednich kandydatów, użycie właściwego języka i „słów kluczowych” ma kluczowe znaczenie. Ale równie ważne jest ustalenie prawidłowego formatu CV dla prawników.

Chociaż każda specjalizacja prawnicza jest wyjątkowa, w każdym CV na stanowisko prawnika należy wykorzystać następujące główne sekcje:

 • Osobiste dane kontaktowe

 • Profesjonalne Podsumowanie

 • Podsumowanie kwalifikacji

 • Historia pracy

 • Edukacja

 • Kursy i certyfikaty

 • Referencje

 • Umiejętności

 • Klauzula 

Jak każdy projekt, zaczynając od zorganizowanego planu ataku, znacznie usprawnia proces pisania CV. Zdecydowanie zalecamy utworzenie głównego życiorysu – lub roboczego dokumentu tekstowego, który pozwoli Ci wymienić wszystkie istotne informacje – w każdej sekcji. Umożliwi to dopracowanie treści, zoptymalizowanie CV za pomocą czasowników czynności i zapewnienie, że jest ono w 100 procentach poprawne gramatycznie.

Wymień swoje dane kontaktowe

Dokładność i dbałość o szczegóły są wymogiem każdego odnoszącego sukcesy radcy prawnego. Jednak jest to jeszcze bardziej krytyczne podczas sporządzania CV. Musi opowiadać historię zawodową od początku do końca. Rozpoczyna się to od podania twoich bezpośrednich informacji kontaktowych. Kiedy przejrzysz nasze przykładowe CV dla prawnika – stanowi dobry przykład tego, jak powinno wyglądać.

Zalecamy podanie pełnego imienia i nazwiska, adresu pocztowego, adresu e-mail i telefonu komórkowego. Wiele firm rekrutacyjnych korzysta z automatycznego oprogramowania, które wysyła do kandydatów wiadomości tekstowe SMS – w celu dostarczenia im linku do aplikacji. W związku z tym w tym przypadku lepiej jest użyć swojego telefonu komórkowego.

Profil osobisty

To Twoja szansa na zbudowanie sprawy, aby stać się idealnym kandydatem na stanowisko prawnika. Ponieważ profesjonalne podsumowanie jest główną pozycją w CV, które zostanie poddane dokładnemu przeglądowi, musi być napisane poprawnie, inaczej zostanie usunięte z listy kandydatów. 

Profesjonalne podsumowanie powinno być napisane specjalnie dla stanowiska i firmy, do której ubiegasz się o stanowisko prawnika. Musisz podać swoje odpowiednie umiejętności na tym stanowisku, kluczowe historie sukcesu lub osiągnięcia oraz oświadczenie końcowe, które pokazuje Twoją pasję do zawodu prawnika.

Podsumowanie powinno również zawierać kilka kluczowych czasowników działania, których wiele zautomatyzowanych platform oprogramowania wyszukuje w firmach HR. Niektóre z tych kluczowych umiejętności na stanowiskach prawniczych obejmują badania prawne, rozwiązywanie sporów, zgodność z prawem, doświadczenie arbitrażowe, komunikację pisemną i ustną, przekonujący charakter i dyskrecję.

Przeglądając profesjonalne podsumowanie Jana, zauważysz, że umieścił on każdy z tych terminów w akapicie. Ważne jest również, aby pamiętać, że masz licencję na wykonywanie zawodu prawniczego.

Podsumowanie kwalifikacji

Po stworzeniu wciągającego podsumowania otwierającego nadszedł czas, aby wesprzeć swoją argumentację dowodami. To jest twoje podsumowanie sekcji kwalifikacji. Niezależnie od tego, czy piszesz życiorys prawnika korporacyjnego, czy życiorys rzecznika patentowego, jest to sekcja, która utworzy kopię zapasową twojej sprawy – i prawdopodobnie zapewni ci rozmowę kwalifikacyjną.

Podsumowanie kwalifikacji będzie zawierać kilka ważnych szczegółów, takich jak aktualny status adwokata i lata doświadczenia w zawodzie. Jednak ta sekcja powinna również zawierać kilka kluczowych osiągnięć i umiejętności, które są unikalne dla twojej dziedziny specjalizacji.

Jak sformatować tę sekcję

Nasz kandydat Jan użył CV adwokata, aby sformatować sekcję dotyczącą kwalifikacji. Zaczął od akapitu otwierającego, a następnie wymienił kwalifikacje w wypunktowaniach. Przejrzał opis stanowiska i dostosował swoje CV do swojego podania. To sprawia, że CV jest łatwe do prześledzenia i ponownie – przekazuje wiadomość do HR lub kierownika ds. rekrutacji.

Przykład podsumowania dla Prawnika z doświadczeniem

Przykład podsumowania dla Prawnika z doświadczeniem

"Etyczny i sumienny radca prawny z ponad 8-letnim doświadczeniem w sprawach cywilnych, licencjonowany do wykonywania zawodu w Unii Europejskiej. Potrafi skutecznie prowadzić sprawy sądowe. Chętny, aby wykorzystać swoje umiejętności w roli prawnika procesowego - radcy prawnego w Kancelarii Prawnej Nowacki & Spółka Z o.o."

Doświadczenie zawodowe w CV

Sekcja dotycząca doświadczenia zawodowego będzie się różnić w zależności od kandydata na stanowisko adwokata. W idealnym przypadku będziesz chciał prezentować tylko poprzednie stanowiska, które mają bezpośrednie zastosowanie do stanowiska, o które się ubiegasz. Na przykład – jeśli piszesz CV prawnika transakcyjnego, poprzednie zatrudnienie na liście powinno obejmować doświadczenie w tej praktyce prawnej. Tak jest w przypadku, gdy chcesz zostać wewnętrznym prawnikiem w korporacji.

W przypadku kandydatów z ograniczoną historią pracy najlepiej jest podać co najmniej dwa wcześniejsze stanowiska specyficzne dla prawa. Na przykład, jeśli pracowałeś jako prawnik, asystent prawny lub asystent prawny, pomoże ci to zdobyć odpowiednie doświadczenie prawnicze. Wyjaśniając swoje obowiązki lub osiągnięcia, zaprezentuj te, które wspierają umiejętności prawnicze, których użyłeś w oświadczeniu otwierającym.

Jak sformatować tę sekcję

Historia zatrudnienia powinna zawsze zaczynać się od Twojego ostatniego lub obecnego stanowiska. Każdy odpowiadający wpis powinien być wymieniony w porządku chronologicznym. Każdy wpis powinien być udokumentowany, jak pokazano w naszym CV próbki adwokackiej zamieszczonej powyżej. Wymień nazwę kancelarii lub firmy, następnie daty zatrudnienia, a na końcu – wypunktowania najważniejszych osiągnięć.

Osiągnięcia 

Oprócz odpowiedzialności, ważne jest, aby podkreślić osiągnięcia w CV prawnika. Określ ilościowo swoje osiągnięcia: aby uzyskać przydatne CV, pokaż, w jaki sposób Twoje wysiłki przełożyły się na rzeczywiste wyniki dla Twoich klientów. Odnieś się do mierzalnych wyników, które odzwierciedlają efektywność Twojej pracy.

Jak sformatować tę sekcję, przykłady osiągnięć:

 • Doradzał klientom w sprawach cywilnych z naciskiem na zachowanie etyki prawniczej, ochronę poufność i doradzanie im z jasnym i skupionym nastawieniem.

 • Utrzymał 90% współczynnik wygranych prób przez 4 kolejne lata.

 • Reprezentował klientów na rozprawach przed sądami w Uni Europejskiej.

 • Przygotowywał wszystkie wstępne umowy firmowe i prawne, w tym standardy pracownicze, zakupowe, produkcja i warunki płatności.

 • Doradzał kierownictwu firmy w zakresie strategii biznesowych, które minimalizowały ryzyko, aby zmniejszyć potencjalne spory sądowe.

 • Reprezentował spółkę w 12 sporach sądowych – dwukrotne rozstrzygnięcie i 10 wygranych w sądzie.

Edukacja w CV

Aby zostać adwokatem, każdy kandydat musi ostatecznie zdać egzamin na adwokata. Droga do tego punktu zaczyna się i kończy odpowiednią edukacją. Ta sekcja jest często uważana za „założoną”, ale ważne jest, aby zaprezentować swoje wykształcenie. Dla doświadczonego prawnika ta sekcja powinna być prosta – uzyskany stopień doktora nauk prawnych, lokalizacja i data ukończenia studiów.

Pamiętaj, że zamierzasz udokumentować swoje obecne certyfikaty State Bar w sekcji podsumowania kwalifikacji, więc nie ma potrzeby powtarzania informacji tutaj. Jest to wymagane w przypadku każdego prawnika, w tym prawnika ds. obrażeń ciała, adwokata podatkowego lub prawnika zajmującego się własnością intelektualną. 

Wskazówka - Jeśli uczęszczałeś do szkoły licencjackiej w tym samym miejscu, co jeden z partnerów w firmie, do której aplikujesz - pamiętaj, aby udokumentować to w sekcji dotyczącej edukacji. Wielu doświadczonych prawników woli pracować z osobami o podobnych poglądach. Dotyczy to każdej pozycji zawodowe

Jak sformatować tę sekcję

Część edukacyjna CV powinna być sformatowana w porządku chronologicznym. W przypadku CV adwokata głównym elementem powinna być Twoja uczelnia kierunek prawnicza – w której zdobyłeś tytuł. Wystarczy podać nazwę swojej szkoły, datę ukończenia studiów i lokalizację. Jeśli wolisz, możesz dodać swoje studia licencjackie - z podobnymi inkluzjami. Ten rodzaj formatu ma zastosowanie do każdego rodzaju wniosku – od CV adwokata rodzinnego po lekarza rodzinnego.

Wzór CV prawnika

Pobierz przykładowe CV prawnika / doradcy prawnego
Pobierz darmowy wzór CV prawnika

Języki w CV

Prawnicy czasami zapominają, że kancelarie prawne to firmy jak każda inna. W obecnych czasach praca międzynarodowa i sprawy transgraniczne są oferowane na wszystkich poziomach. Jeśli posiadasz umiejętności językowe, zarówno biegłe, jak i rodzime, zdecydowanie warto je podkreślić.

Jak sformatować tę sekcję

Tę sekcję najlepiej dodać gdzieś z boku ale, aby wciąż była na widoku. Znajomość języków obcych jest mile widziana, a wręcz wymagana w tych czasach. 

Referencje

Referencje, które umieścisz w swoim CV prawnika, mogą stanowić pozytywną podstawę kandydata ale mogą też zniszczyć reputację. Każda profesjonalna firma prawnicza lub organizacja skontaktuje się z osobami, które dały referencję, aby uzyskać informacje na temat twoich umiejętności, etyki pracy i osobowości.

To prowadzi nas do tego, kogo wybrać, aby uzyskać profesjonalne referencje. Każdy, kogo wymienisz, powinien być dobry w tym co robi – lub kimś, kto ma wpływ w tej branży.

Jak sformatować tę sekcję

Sekcja referencji powinna zawierać jedynie nazwę i miejsce zatrudnienia referencji. Nie chcesz umieszczać ich prywatnych informacji kontaktowych w CV – ponieważ byłoby to naruszeniem ich prywatności. Po prostu napisz „dostępne na żądanie” i podaj te informacje, jeśli menedżer ds. rekrutacji ich zażąda. Możesz wskazać w swoim liście motywacyjnym, że masz również referencje dostępne na żądanie.

Umiejętności 

Droga do zostania adwokatem jest długa i wymagająca. Wiąże się to z ogromną ilością wykształcenia, ale wymaga również od kandydata posiadania odpowiednich umiejętności twardych i miękkich. Twarde umiejętności to narzędzia wykorzystywane do wykonywania pracy z lepszą jakością i wydajnością. W przypadku prawnika będzie to obejmować rozwiązania Microsoft Office Suite lub Apple, technologię opartą na chmurze i  umiejętne planowanie kalendarza.

Umiejętność miękka to umiejętność interpersonalna lub zdolność, która pomaga prawnikowi osiągnąć lepsze wyniki. Niektóre przykłady umiejętności miękkich mogą obejmować:

 • Silne umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej

 • Przekonująca Natura

 • Umiejętności negocjacyjne

 • Etykieta prawna

 • Doświadczenie na sali sądowej

 • Umiejętności organizacyjne

 • Kreatywne myślenie

Jak sformatować tę sekcję

Jeśli zamierzasz wymienić swoje umiejętności w CV, najlepiej umieścić je w formie wypunktowanej. Jeśli zamierzasz użyć szablonu CV dla adwokata, co zdecydowanie zalecamy, formatowanie jest często dostosowywane. Zalecamy dodanie swoich umiejętności pod osobistymi informacjami kontaktowymi – w lewej lub prawej kolumnie albo na dole CV.

Klauzula

Być może dla Ciebie to może okazać się dziwne, ale to jest najbardziej zapomniana sekcja przez naszych klientów. Może zdarzyć się tak, że CV jest idealne i kandydat też ale brak klauzuli niestety spowoduje, że zostanie wyrzucone do kosza. Dlatego zanim wyślesz swoje CV, upewnij się jeszcze raz, że ta zakładka też jest opisana zgodnie z wymogami.

Jak sformatować tę sekcję

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji, jak również na potrzeby przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)"

Ostateczne punkty w najlepszych życiorysach adwokata

CV, które jest napisane specjalnie dla zamierzonej publiczności, wyróżnia się wśród morza ogólnych życiorysów. To stwierdzenie faktu dotyczy najlepszych życiorysów adwokackich. Bez względu na obszar praktyki Twoim celem powinno być zawsze zbudowanie przypadku wspierającego Twoją aplikację.

Oto kilka konkretnych wskazówek:

 • Zawsze pisz swoje CV na zwykłym białym tle z czarną czcionką.

 • Cv powinno mieć max. 2 strony.

 • Edytuj dokument KILKA RAZY, aby osiągnąć bezbłędne CV prawnika.

 • Upewnij się, że jest dobrze rozmieszczony, zorganizowany i profesjonalny.

Dbałość o szczegóły to kluczowa umiejętność, którą musi posiadać każdy prawnik. Jeśli jesteś w stanie pokazać to w swoim CV adwokackim, dostarczysz praktyczny przykład tej ważnej umiejętności. Wybierz odpowiednie czasowniki czynności i posyp je w CV. Co najważniejsze, poświęć trochę czasu na udoskonalenie swojego głównego CV i zawsze dostosuj je do konkretnej pracy, o którą się ubiegasz.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.