CV Wzory

DropDown

CV księgowej / księgowego

StarStarStarStarStar

CV księgowej / księgowego

W przykładowym CV dla księgowej / księgowego, mamy kandydatkę z niewielkim doświadczeniem, która wyraźnie podkreśla swoje osiągnięcia. Po przeczytaniu profilu zawodowego możesz zauważyć, że jej profil opisuje jej zaangażowanie w chęć pomocy firmom, aby tworzyć budżety i analizować wydatki, aby zapewnić oszczędności. Postaw się ze strony pracodawcy, kto nie chciałby takiej kandydatki, prawda?

Stwórz CV w tej branży

"Zorganizowana księgowa z ponad 4-letnim doświadczeniem w analizowaniu raportów, tworzenia zestawień zysków i strat oraz wykorzystywania umiejętności wizualizacji danych. Pomaga firmom tworzyć realistyczne budżety i analizować wydatki, aby zapewnić oszczędności"

Sylwia Jankowska - Księgowa

CV ksiegowej

Spis treści

Jak napisać CV dla księgowej / księgowego?

Napisanie świetnego CV dla księgowej / księgowego jest ważnym krokiem na drodze do poszukiwania pracy. Pisząc swoje CV, pamiętaj, aby odnieść się do opisu stanowiska i podkreślić wszelkie wyszukiwane umiejętności dla księgowej, osiągnięcia i certyfikaty, które spełniają wymagania. Możesz również dołączyć podsumowanie, które jasno przedstawia Twoje cele, kwalifikacje oraz to czego szukasz u nowego pracodawcy.

Poniższe wzory CV i przykłady pomogą Ci napisać CV dla księgowej / księgowego, które najlepiej podkreśli Twoje doświadczenie i kwalifikacje.

Poniżej znajdziesz wszystkie wymagane zakładki, oraz krok po kroku opiszemy, każdą z nich:

 • Niezbędne dane

 • Jak napisać podsumowanie/profil zawodowy?

 • Co wpisać w doświadczeniu zawodowym?

 • Wykształcenie

 • Umiejętności miękkie i twarde

 • Hobby/Zainteresowania

 • Referencję

 • Klauzula 

Dołącz dane osobowe

Rekruterzy chcą odrazu widzieć ważne informacje osobiste u samej góry w CV. Pomaga to im łatwiej zidentyfikować kandydata, gdy po raz pierwszy zobaczą CV i skontaktować się po przeczytaniu całego CV. W CV powinne znajdować się:

 • Pełne imię i nazwisko

 • Tytuł; czyli stanowisko pracy, zawód

 • Adres zamieszkania

 • Numer telefonu

 • Adres e-mail

Profil zawodowy

Podsumowanie/profil zawodowy dla księgowej / księgowego jest najważniejszą częścią CV. To w tej zakładce rekruter zdecyduje, czy chce czytać dalej. W tym momencie możesz podsumować swoje najważniejsze cechy zawodowe w 3/5 zdaniach, aby się wyróżnić.

Trzy zasadnicze punkty:

 • kim jesteś?

 • co sprawia, że masz lepsze kwalifikacje niż inni kandydaci?

 • twoje najlepsze doświadczenie?

Podsumowanie/profil zawodowy służy do wzbudzenia zainteresowania i zmotywowania rekrutera, aby dowiedzieć się więcej o Tobie. Dlatego ta sekcja jest najważniejsza.

Przykładowy profil dla księgowej / księgowego z dużym doświadczeniem:

"Księgowy z ponad 5-letnim doświadczeniem sprawnie dostarczający raporty finansowe, analizujący kontrolę kosztów, naprawiający błędy podatkowe oraz dostarczający rachunki zysków i strat w ściśle określonych terminach. Po zaoszczędzeniu 38% więcej niż w poprzednich latach 2015 -2019 w Taxman.pl., rozwinął silne umiejętności rozwiązywania problemów i stworzył praktyczny plan budżetu."

Przykładowy profil dla księgowej / księgowego z doświadczeniem:

“Biegły w rachunkowości w wielu kontekstach i środowiskach. Wcześniejsze doświadczenie waha się od pracy w firmie 25-osobowej do pracy w firmie 300-osobowej. Biegły we wszystkich funkcjach księgowości, w tym w bilansowaniu arkuszy, przetwarzaniu płatności, zarządzaniu płatnościami i administracyjnym wsparciu administracyjnym. Biegła znajomość platform oprogramowań dla księgowych. Zaangażowany w zapewnienie wzorowej pracy i wspieranie ogólnej misji działu i firmy.“

Przykładowy profil dla księgowej / księgowego bez doświadczenia:

"Wykształcony księgowy poszukujący wstępnej roli w tej branży. Zainteresowany wykorzystaniem wiedzy z zakresu rachunkowości korporacyjnej i doświadczenia, w zarządzaniu dużymi budżetami, w celu optymalizacji finansowych klientów. Zdobył pozytywne referencje podczas 6 miesięcznych praktyk w Johnson & Meyer LLP chcący dalej rozwijać swoją karierę tej firmie”.

Przykład CV dla Księgowej - szablon Edinburgh

Pobierz darmowy wzór CV dla księgowej / księgowego

Pobierz ten szablon CV

Doświadczenie zawodowe

Sformatowanie historii zatrudnienia ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zaangażowania rekrutera. Możesz zacząć od najnowszej i najbardziej odpowiedniej pracy. Następnie skorzystaj z sekcji "Doświadczenie zawodowe" - Wymień obowiązki, osiągnięcia, awansy i nagrody. Nie zapomnij ich jednak dopasować do słów kluczowych, wyszukiwanych w opisie ogłoszenia o pracę.

Jeśli masz doświadczenie w pracy niezwiązanej z księgowością, możesz wymienić kilka umiejętności, które można przenosić, które mogą pomóc Ci odnieść sukces na tym stanowisku.

 • stanowisko

 • Nazwa firmy

 • Miejsce Firmy

 • daty, kiedy tam pracowałeś

 • obowiązki zawodowe i godne uwagi osiągnięcia

Jeśli nie masz doświadczenia, możesz podzielić się doświadczeniem wolontariatu lub stażu. Jeśli masz doświadczenie w pracy niezwiązanej z księgowością, możesz wymienić kilka umiejętności, które można przenosić, które mogą pomóc Ci odnieść sukces na tym stanowisku.

Co należy do obowiązków księgowej?

Odpowiedzialny za dokumentację finansową firmy, raporty i inne informacje, aby sprawdzić dokładność i upewnić się, że szczegóły są zgodne z celami i procedurami firmy.

Jak opisać osiągnięcia?

Osiągnięcia są najważniejsze, gdyż udowadniają pozytywne wyniki wniesione przez kandydata w poprzedniej pracy. Każdy pracodawca chce wiedzieć, iż zrobisz to w kolejnej. Ale jak je napisać.

Metoda STAR, czyli tak zwana metodą gwiazdy, składa się z 4 elementów, które są jednocześnie rozwinięciem skrótu:

S – Situation – Sytuacja T – Task – Zadanie A – Action – Akcja R – Result – Wynik.

Sytuacja „Kiedy pracowałem jako agent ubezpieczeniowy, byłem częścią zespołu, który zajmował się polisami ubezpieczeniowymi domu. Obsługiwałem klientów, którzy mieli pytania dotyczące ich polis lub roszczeń”.

Zadanie „Po ponad roku pracy na tym stanowisku zauważyłem, że wielu naszych klientów nie odnawia polis i chciałem wiedzieć dlaczego. Zapytałem moich współpracowników, którzy pracowali w agencji dłużej niż ja i powiedzieli, że nigdy nie byli w stanie zidentyfikować jasny powód".

Akcja „Opracowałem ankietę e-mail, w której zapytano klientów, dlaczego nie odnowili swoich polis, i wymieniłem najważniejsze powody, dla których ludzie zrezygnowali z ubezpieczenia, wymieniane przez ekspertów. Dołączyłem również linię dla innych z opcją wypełnienia pola tekstowego. Zebrałem wystarczającą ilość ankiet, zebrałem pięć najważniejszych powodów i poprosiłem o spotkanie z prezesem naszej agencji”.

Wynik „Po rozmowie z prezesem agencji zdaliśmy sobie sprawę, że możemy łatwo powstrzymać największy powód, dla którego nasi klienci nie odnowili usługi, poprzez rozszerzenie naszej obsługi klienta. Postawił mnie na czele tej inicjatywy, dlatego teraz mam umiejętności i chęć do dążyć do zarządzania".

Przykłady osiągnieć, które możesz użyć do CV dla księgowej / księgowego:

 • Zaprojektował i wykorzystał komputerowy program do ewidencji, który pomógł ograniczyć marnotrawstwo wydatków o 19%. 

 • Wykorzystał ulg podatkowych podatkowych, aby pomóc organizacji zaoszczędzić 100.000 zł. w ciągu jednego roku kalendarzowego.

 • Zarządzał nowym systemem prowadzenia dokumentacji dla pracowników w celu wprowadzania wszystkich wydatków oraz rejestrowania wszystkich płatności i faktur w firmie.

 • Ocenił roczny budżet organizacji i pomógł utrzymać koncentrację na kwartalnych celach budżetu dzięki raportom wydatków i kosztów.

 • W ciągu pierwszych kilku miesięcy mojego zatrudnienia zaleciłem podjęcie kilku kroków oszczędzających pieniądze, które pomogły obniżyć koszty operacji o 12%

Jak napisać swoje wykształcenie?

Pracodawcy chcą teraz najpierw zobaczyć Twoje kwalifikacje zawodowe i historię pracy, a na koniec wykształcenie. Wymień nazwy wszystkich stopni naukowych lub certyfikatów, datę ukończenia oraz nazwę szkoły, agencji lub instytucji.

Utrzymuj wszystko w odwrotnej kolejności chronologicznej, poczynając od najnowszej i malejącej do najstarszej. Jednak często można całkowicie zrezygnować ze starszych szkoleń, gdy na szybko zmieniającym się rynku pracy szkolenia starsze niż pięć do dziesięciu lat mogą być przestarzałe.

Jakie umiejętności w CV księgowej?

Najlepiej uwzględnić zarówno umiejętności miękkie, jak i twarde. Wynika to z faktu, że umiejętności miękkie mogą być bardziej przydatne w firmach pracochłonnych, w których członkowie zespołu zwykle dobrze ze sobą współpracują, podczas gdy umiejętności twarde są bardziej potrzebne do przestrzegania przepisów podatkowych.

Niezbędne jest umieszczenie ich w CV księgowej / księgowego. Umiejętności te mogą obejmować:

 • umiejętności analitycznego myślenia

 • rzetelność

 • dokładność

 • odporność na stress

 • presję zadaniową

 • umiejętności matematyczne

 • standardy rachunkowości

 • umiejętności w zakresie programowania

 • analiza danych

 • praca zespołowa

 • umiejętności komunikowania

 • znajomości przepisów prawa (ustawy o rachunkowości, ewentualnie MSR, ustaw podatkowych czy innych przepisów systemowych)

 • System SAP.

Czy dodać zainteresowania do swojego CV?

Czynności, które planujesz dla siebie w czasie wolnym, mogą być twoją ucieczką od pracy, ale nie zapomnij ich dodać. W rzeczywistości niektóre hobby mogą naprawdę pomóc w rozwoju Twojej kariery — pośrednio lub bezpośrednio. Od poprawy umiejętności rozmowy i komunikacji po uczynienie siebie niezbędnym dla szefa z powodu rzadkiej umiejętności, poniższe hobby dla księgowych mogą być nawet bardziej pomocne w twojej karierze niż stopień, który został ukończony.

Czy dodać referencje do CV księgowej?

Jeśli w CV zamieszczasz referencje, miej pewność, że to są profesjonaliści, którzy mogą ręczyć za Twoje umiejętności, charakter i wyniki w pracy. Jeśli znasz trzy do pięciu osób, które mogą udzielić istotnych informacji o Tobie, możesz umieścić "referencję na życzenie" Pamiętaj, aby nigdy nie wymieniać ich w swoim CV, bez uzgodnienia tego z osobami dającymi Ci referencję.

Dodając referencje w swoim CV, uwzględnij osoby, które są profesjonalistami i mają obiektywną opinię na temat Twojej pracy. Oto przykład konkretnych osób, które mogą dać referencję:

 • poprzedni i obecni pracodawcy 

 • menedżerowie i liderzy zespołów 

 • koledzy i partnerzy biznesowi 

 • trenerzy profesorowie i nauczyciele 

 • opiekunowie akademiccy

Klauzula

Najważniejsza sekcja bez której CV zostanie wyrzucone do śmieci. Jak taka klauzula powinna brzmieć? Przede wszystkim, zanim dodasz klauzulę - przeczytaj dokładnie opis stanowiska, gdyż może w nim się znajdować wymagana klauzula. To jest jeden z trików używanych przez rekrutera, aby sprawdzić, czy czytasz ostrożnie to na co aplikujesz. Dobrze się domyślasz, bez takiej samej klauzuli CV będzie usunięte z listy.

Jeżeli w ogłoszeniu nie ma opcjonalne klauzuli, oto przykład:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)".

Podsumowanie

 • Udane CV musi być starannie skonstruowane, aby zapewnić, że podkreśla absolutnie najlepsze z tego, co możesz zaoferować firmie.

 • Rekruterzy mogą przeglądać setki życiorysów dla jednej roli, więc aby zostać wybranym, musisz upewnić się, że podkreślasz swoje najlepsze osiągnięcia i doświadczenia.

 • Rekruter chce mieć możliwość łatwej identyfikacji Twoich kwalifikacji, doświadczenia i umiejętności, aby dopasować je do opisu stanowiska – a wybór odpowiedniego formatu, czcionki i układu jest do tego kluczowy.

 • Nie potrzebujesz długich zdań ani gęstych akapitów; punktory, a nawet pojedyncze słowa są idealne.

 • Każde CV powinno być dostosowane do pracy, o którą się ubiegasz; ogólne i nijakie CV nie świadczy o dbałości o szczegóły, której księgowy potrzebuje w jakiejkolwiek roli.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.