CV Wzory

DropDown

CV Inżynier

StarStarStarStarStar

CV Inżynier

Michał celowo wybrał szablon Stanford. Dzięki temu jako Doświadczony Inżyniera może w przekonujący sposób przedstawić swoje doświadczenie zawodowe i projekty. Krótkie i słodkie.

Pobierz

"Korzystając z tego CV jako przewodnika, mogłem skutecznie pokazać swoje umiejętności i doświadczenie pracodawcy. Pomogło mi ułożyć swoje CV w sposób, który przykuł uwagę kilku rekruterów. Zaproszono mnie na wiele rozmów kwalifikacyjnych i ostatecznie trafiłem do jednej z wiodących firm inżynieryjnych. "

Michał Pokorski - Młodszy Inżynier Budownictwa

-

Spis treści

Jak napisać CV inżyniera

Jeśli jesteś ambitny i lubisz rozwiązywać praktyczne problemy, to kariera inżyniera może być dla Ciebie odpowiednia. Bez względu na to, czy jesteś już doświadczonym inżynierem, czy dopiero zaczynasz swoją karierę, ten przewodnik po pisaniu CV dostarczy Ci wgląd w to, jak napisać CV inżyniera oraz zapewni standardowe wskazówki branżowe, które pomogą Ci trafić na więcej rozmów kwalifikacyjnych.

Inżynieria to profesja o szerokim zakresie, która obejmuje, ale nie ogranicza się do działów:

 • Inżynier Mechanik

 • Inżynier Budownictwa

 • Inżynier Elektryk

 • Inżynier Oprogramowania lub Inżynier Komputerowy

 • Inżynier Sieciowy

 • Inżynier Przemysłowy

 • Inżynier Chemiczny

 • Inżynier Lotnictwa

 • Inżynier Dźwięku

Ten artykuł będzie szczególnie pomocny, jeśli czytałeś przykłady CV inżynierów, ale jeszcze nie jesteś pewien poszczególnych kroków do stworzenia gotowego projektu. Zawiera on różnice między pisaniem CV inżyniera początkującego i doświadczonego profesjonalisty. Zawiera przykłady CV inżynier budownictwa oraz eksperckie porady dotyczące wyboru słów, formatu i struktury każdej sekcji. Jeżeli chcesz aplikować na stanowisko zagraniczne, zapoznaj się także z formą Europass CV.

Chcesz stworzyć profesjonalne CV?

Zaczynamy!

CV inżyniera proces pisania: Od czego zacząć?

Bez względu na Twoje doświadczenie, stworzenie CV, które wyróżni cię spośród wielu kandydatów, jest wyzwaniem. CV to zazwyczaj najbardziej pożądany dokument zawodowy wymagany podczas poszukiwania pracy, więc musisz korzystać z odpowiednich narzędzi i technik. Wygląd dokumentu ma duże znaczenie, ale należy także wziąć pod uwagę kilka innych czynników. Obejmują one treść, strategię pisania, format, wzór CV i dodatkowe dokumenty związane z karierą. Ostatecznie, podstawowe sekcje CV zazwyczaj obejmują Twoje związane doświadczenie zawodowe, edukację i kluczowe umiejętności, które są zgodne z Twoimi celami zawodowymi. Nasz przykład CV inżyniera budowy oferuje praktyczny przykład wykorzystania tych wskazówek.

Chociaż każda sekcja CV ma unikalną strategię, format CV inżyniera podąża za tym samym schematem. Więc jeśli jesteś gotowy nauczyć się, jak napisać CV dla inżyniera, zaczynajmy.

Najlepsze CV inżyniera

Pomimo różnorodnych specjalności w dziedzinie inżynierii, każde CV inżyniera będzie wyglądać podobnie. Szczegóły zawarte w CV muszą być dostosowane do konkretnych wymagań. Niemniej jednak, pisanie CV polega na podążaniu za strukturą i planem, które pomogą Ci zorganizować treść. Radzimy stworzyć dokument Word lub Google z wszystkimi informacjami związanymi z Twoją karierą. Będzie to twój dokument roboczy, w którym możesz wymieniać wszystkie sekcje, dodawać i edytować treść, a na koniec formatować go, jeśli nie chcesz skorzystać z gotowego szablonu CV inżynier budownictwa.

Camera Flash

Wskazówka:

CVMaker radzi zapisywać swoje osiągnięcia i codzienne obowiązki na każdym stanowisku. W ten sposób, aktualizując CV, możesz łatwo odwołać się do tego dokumentu, aby odświeżyć pamięć.

Specyfika stanowiska CV inżyniera

Kariera w inżynierii to trudna podróż, musisz zapoznać się z konkretną dziedziną inżynierii i  dopasować swoje CV do konkretnej roli. Odwołaj się do swoich dotychczasowych doświadczeń lub poznaj specyfikę stanowiska, które Cię interesuje, aby upewnić się, że używasz poprawnych słów kluczowych i umiejętności, które będą zarówno istotne, jak i dokładne. Tworzenie CV dedykowanego dla stanowiska może wydawać się bardziej czasochłonne, ale gwarantuje wiele korzyści.

Wzór CV dla inżyniera

CV Inżynier

Pobierz ten przykład CV w formacie PDF - Inżynier Budowy.

Michał to doświadczony Inżynier Budowy z pięcioletnim doświadczeniem w rozwiązywaniu skomplikowanych, praktycznych problemów za pomocą innowacyjnych projektów inżynierskich. Jest kreatywny i szuka nowych wyzwań. Michał zdecydował się na szablon Stanford, czyste, nowoczesne CV inżynier.

Co zawrzeć w CV inżyniera? Wskazówki i przykłady

Każdy inżynier rozumie istotność planu. Bez względu na zakres lub wielkość projektu, najlepsi inżynierowie poświęcają czas na analizę celów, wyzwań, budżetu  i każdej zmiennej przed rozpoczęciem działania. Na szczęście, profesjonalne CV inżyniera jest stosunkowo proste do napisania.

Prawda jest taka, że rozmiar lub zakres projektu nie ma znaczenia przy tworzeniu struktury CV. Przykład CV dla inżyniera w tym artykule zawiera sekcje, które powinieneś zawrzeć przy dowolnej specjalności. Poświęć trochę czasu na przejrzenie tego przykładu CV inżynier budowy, zwracając szczególną uwagę na układ, styl i użyte sformułowania - mają one komunikować umiejętności, doświadczenie i znajomość nomenklatury.

Eksperci z CVMaker zalecają szablony CV, mające czysty, przejrzysty i dobrze strukturyzowany układ, unikając szablonów z dużą ilością grafiki. Ostatecznie, głównym celem CV jest prezentacja informacji, które są istotne dla pracodawcy. Istnieją pewne preferowane i opcjonalne sekcje w CV. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz artykuł na temat pisania dobrego CV.

Chcesz stworzyć profesjonalne CV?

Zaczynamy!

Jak napisać profil osobisty dla CV inżyniera

Cel CV inżyniera jest jasny, masz przedstawić swoje zgłoszenie i informacje z listu motywacyjnego CV. Dobry profil osobisty może zawierać Twój tytuł, doświadczenie, cele zawodowe i miękkie umiejętności istotne dla pracy, o którą się ubiegasz. To doskonała okazja, aby dostarczyć więcej szczegółów, które mogą przyciągnąć uwagę czytelnika i, miejmy nadzieję, zainteresowanie menedżera ds. rekrutacji.

Najlepszym sposobem na strukturyzację tej sekcji jest zapisanie twardych i miękkich umiejętności, które są kluczowe dla bycia wyjątkowym inżynierem.

Początkujący Inżynier

Inżynier Budowy z tytułem magistra inżyniera w zakresie projektowania mechanicznego i zarządzania inżynierią. Kreatywny, nastawiony na rozwiązywanie problemów, skutecznie współpracujący z zespołami i z kluczowymi interesariuszami w celu zbierania wymagań i identyfikowania zadań, prowadzenie analiz i badań. Szybko uczący się, biegły w utrzymywaniu pozytywnych relacji i znany z solidnej współpracy zespołowej, przy jednoczesnym konsekwentnym przestrzeganiu terminów i wysokiej jakości standardów kontroli.

W pierwszym zdaniu zauważysz, że wyrażono zainteresowanie ubieganiem się o konkretną pracę. To wprowadza kolejny praktyczny przykład bycia zorientowanym na szczegóły. Dodatkowy wysiłek jest pierwszym elementem, który odróżnia Twoje CV od stosu innych kandydatów. Kontynuując, zauważysz niedawno ukończone wykształcenie, aktualne certyfikaty i umiejętności miękkie odpowiednie dla tej branży i zawodu. Wreszcie, reszta jego CV wyjaśnia umiejętności interpersonalne, które czynią go świetnym pracownikiem i kolegą z zespołu.

Teraz zmieńmy treść, aby pokazać doświadczonego kandydata. Zauważ, że pierwsze zdanie jest bardzo podobne. Jednak prezentuje poprzednie lata doświadczenia i krytyczne osiągnięcia, zamiast skupiać się na jego edukacji i certyfikatach. Kończy podsumowanie CV, prezentując swoje umiejętności interpersonalne – podobnie jak stanowisko na poziomie podstawowym.

CV inżyniera doświadczonego

Ambitny programista z ponad 10-letnim doświadczeniem na całym cyklu rozwoju oprogramowania (SDLC), w tym w: projektowaniu, implementacji i testowaniu. Gracz zespołowy, zdolny do adaptacji i szybkiego zdobywania wiedzy, biegły w budowaniu pozytywnych relacji i znany z solidnej współpracy zespołowej, zawsze przestrzegający terminów i utrzymujący wysokie standardy jakości. Kreatywnie rozwiązujący problemy, doświadczony w tworzeniu wysokiej jakości kodu, który jest przejrzysty, skalowalny i nadający się do ponownego użycia.

Camera Flash

Wskazówka:

Napisanie tej sekcji CV w profesjonalnym tonie jest preferowane. Podsumowanie CV, ma co najwyżej 150 słów. Przeczytaj je na głos kilka razy, aby upewnić się, że brzmi naturalnie.

Jakie umiejętności umieścić w CV inżyniera?

Inżynier może mieć wiele cech, ale coś, co większość inżynierów ma wspólnego, to umiejętności techniczne i analityczne, dbałość o szczegóły i nienasycona ciekawość. Jeśli chodzi o dodawanie umiejętności do CV inżyniera, jest to dość proste. Umiejętności w CV powinny być zrównoważone pomiędzy twardymi, miękkimi i ogólnymi. W niektórych przypadkach, dla inżynierii, będziesz musiał rozwijać umiejętności techniczne, takie jak oprogramowanie i korzystanie z narzędzi. Przeczytaj artykuł o umiejętnościach, aby uzyskać więcej informacji.

Twarda umiejętność najczęściej zdobywa się przez szkolenie, szkołę lub doświadczenia zawodowe i zazwyczaj można ją udowodnić. Dobrym przykładem jest wielojęzyczność, jezyki w cv powinny być wymienione w dziele umiejętności twardych. Miękkie umiejętności odnoszą się do cech charakteru, umiejętności interpersonalnych i atrybutów, które są rozwijane i doskonalone w codziennym życiu. Ogólna umiejętność może być skategoryzowana jako twarda, miękka, a nawet bardziej techniczna, taka jak konkretny program lub narzędzie jednak jej zastosowanie jest ogólne, niekoniecznie związane z branżą.

Przykłady twardych umiejętności

 • Zarządzanie projektami Agile

 • Zarządzanie miejscem

 • Oprogramowanie inżynierskie CAD/AutoCAD

 • Zarządzanie procesami

 • Zaawansowana fizyka

 • Analiza strukturalna

Przykłady miękkich umiejętności

 • Rozwiązywanie problemów

 • Myślenie krytyczne

 • Dbałość o szczegóły

 • Współpraca

 • Zarządzanie czasem

 • Komunikacja

Przykłady ogólnych umiejętności

 • Umiejętności analityczne

 • Adaptacja

 • Przeprowadzanie wywiadów

 • Praca zespołowa

 • Mówienie publiczne

 • Budżetowanie

Przykłady umiejętności technicznych

 • SolidWorks

 • Fusion 360

 • Autodesk Inventor

 • AutoCAD

 • MATLAB

 • Jira i Confluence

Doświadczenie zawodowe w CV inżyniera: Jak je uwzględnić z wskazówkami i przykładami

Historia zatrudnienia powinna odpowiadać temu, co podałeś w swojej aplikacji. Ma to na celu zapewnienie transparentności i uczciwości. Proponujemy wymienienie najnowszych projektów związanych z rolą, na którą się ubiegasz jako inżynier. Jednak przed wyborem poprzednich miejsc pracy, przeglądanie opisu stanowiska to świetny pomysł, aby upewnić się, że masz doświadczenie, którego szukają. Skonsultuj się z naszymi wskazówkami, jak napisać CV bez doświadczenia, jeśli zmieniasz karierę lub brakuje Ci doświadczenia zawodowego.

CVMaker zaleca wymienianie doświadczenia w odwrotnej kolejności chronologicznej (od najnowszego do najstarszego). Podaj nazwę firmy, daty zatrudnienia i lokalizację, różnicując obowiązki i kluczowe osiągnięcia. To da firmie pomysł na Twoje praktyczne doświadczenie zawodowe, szczególnie jeśli szukają kogoś z Twoim doświadczeniem. Skonsultuj się z blogiem o doświadczeniu zawodowym w CV, aby uzyskać więcej informacji.

Jak wpisać edukację w CV inżyniera

Wielu poszukujących pracy uważa, że powinni wymienić swoją historię edukacyjną od szkoły podstawowej do stopnia doktora, ale prawda jest taka, że pracodawcy po prostu zależy na najwyższym poziomie ukończonych studiów. Pamiętaj, że edukacja może być formalna lub nieformalna. Na przykład wielu dzisiejszych inżynierów oprogramowania nauczyło się samodzielnie poprzez boot campy lub inne kursy online.

Jednak aby zostać kwalifikowanym inżynierem w Polsce, musisz ukończyć studia licencjackie, najlepiej z wyróżnieniem, na akredytowanym uniwersytecie. Jeśli jesteś studentem inżynierii z niewielkim lub bez doświadczenia, skoncentruj swoje CV na edukacji. Alternatywnie, jeśli masz wiele stopni naukowych i obszerne doświadczenie zawodowe, zalecamy uwzględnienie typów stopni, w podsumowaniu, jednocześnie krótko wspominając o swojej edukacji w CV.

Informacje, które musisz zamieścić w sekcji edukacji, są proste. Wystarczy wymienić nazwę szkoły, jej lokalizację, daty i uzyskany stopień, dyplom lub certyfikat. To będzie akceptowalne dla menedżerów ds. rekrutacji i rekruterów dla CV projektowania inżynierskiego. Jeśli brak ci doświadczenia, dołącz projekty, odpowiednie kursy i wysokie oceny, aby wyróżnić swoje CV. Skonsultuj się z naszym przykładem CV opartego na umiejętnościach lub artykułem dla absolwentów, jeśli jesteś niedawno kwalifikowanym inżynierem.

Jakie certyfikaty uwzględnić w CV inżyniera?

Ta sekcja różni się w zależności od rodzaju stanowiska inżynierskiego, na które się ubiegasz. Większość miejsc pracy nie wymaga konkretnego certyfikatu lub licencji. Jednak certyfikaty w niektórych specjalnościach inżynierskich lub procesach produkcyjnych pomagają zdobyć przewagę konkurencyjną. Niektóre z kluczowych certyfikatów, które możesz chcieć wymienić w swoim CV inżynierskim, to:

 • Inżynieria poziomu 3, City & Guilds

 • Certyfikat poziomu 2 z operacji inżynieryjnych, City & Guilds

 • Certyfikowany praktyk Agile PMI (PMI-ACP)

 • CompTIA Security+

 • Certyfikowany inżynier jakości ASQ (CQE)

Więc jak zabrać się za tworzenie tej sekcji? To proste. Wymień wszystkie swoje aktualne certyfikaty - to wszystko. Kluczem jest uwzględnienie tych, które są istotne dla pracy, na którą się ubiegasz. Ponieważ sekcja certyfikacji może być obszerna, dobrze jest sformatować ją prosto. Zalecamy przestrzeganie formatu - wymienienie nazwy certyfikatu, daty i daty ukończenia.

Zobacz artykuł o kursach i certyfikatach, aby dowiedzieć się więcej o różnicy między kursami, certyfikatami, licencjami lub szkoleniami zawodowymi.

List motywacyjny inżyniera

List motywacyjny jest kluczowym elementem podania o pracę inżyniera, ponieważ daje możliwość zaprezentowania swoich wyjątkowych kwalifikacji i pasji w tej dziedzinie. Pozwala wyjść poza punkty Twojego CV, szczegółowo wyjaśniając Twoje konkretne doświadczenia i projekty, które czynią Cię idealnym kandydatem na to stanowisko. Co więcej, dobrze sporządzony list motywacyjny może zademonstrować swoje umiejętności komunikacyjne, które są niezbędne na stanowiskach inżynierskich, gdzie często wymagana jest współpraca i jasne sformułowanie złożonych koncepcji.

Chcesz stworzyć profesjonalne CV?

Zaczynamy!

Podsumowanie

Dzięki zrozumieniu, co sprawia, że CV inżyniera jest dobre, i znaczeniu dostosowania swojego CV do stanowiska, jesteś już o krok przed konkurencją. Jako inżynier, ciężko pracowałeś nad tworzeniem praktycznych rozwiązań problemów, przestrzegając ustalonego procesu. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu zrozumiesz, że przestrzeganie naszego procesu jest tak proste, jak pisanie CV dla inżyniera budownictwa.

Kluczową rzeczą, którą chcemy, abyś wyniósł z tego artykułu, jest potrzeba konsekwencji i dbałości o szczegóły. Możesz stworzyć najpiękniejsze CV, które wzbudzi zachwyt w najbardziej surowym odbiorcy.. Jednak jeśli twoje doświadczenie nie zgadza się lub znacznie różni się od tego, co jest szczegółowo opisane w twoim podaniu lub liście motywacyjnym - może to wzbudzić wątpliwości.

Gdy będziesz przestrzegał tych wskazówek i używał profesjonalnego szablonu CV, twoje profesjonalne CV inżyniera będzie wyglądało świetnie, dobrze się czytało i, mamy nadzieję, przyniesie ci tę tak ważną rozmowę kwalifikacyjną i wyższe zarobki.

Oto kilka dodatkowych wskazówek do rozważenia:

 • Zawsze twórz swoje CV na białym tle z czarnym czcionką.

 • Edytuj dokument kilka razy za pomocą Grammarly, a następnie podziel się nim z kilkoma kolegami, aby uzyskać ich perspektywę.

 • Upewnij się, że jest on dobrze sformatowany, zorganizowany i profesjonalny.

 • Upewnij się, że twoje dane kontaktowe, historia poprzedniego zatrudnienia i edukacja dokładnie odpowiadają temu, co podałeś w swoim podaniu lub liście motywacyjnym.

 • Edytuj CV za pomocą Grammarly lub porównywalnego edytora online.

Następne kroki?

Potrzebujesz dopracować nieścisłości w swoim tekście lub poprawić swoje pisanie? Sprawdź naszą stronę CVMaker dla profesjonalnej usługi pisania CV lub nasz łatwy w użyciu kreator CV.

FAQ

Dlaczego wybrać karierę inżyniera?

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na świat, rozważ karierę inżyniera. Inżynierowie to myślący krytycznie innowatorzy. Tworzą systemy transportowe, odkrywają nowe sposoby na czyste środowisko, budują zrównoważone oprogramowanie, a nawet znajdują alternatywne źródła energii.

Jaki jest główny cel CV inżyniera?

CV to osobisty dokument marketingowy, który, niezależnie od doświadczenia czy dziedziny studiów, powinien być zrozumiały i zwięzły. Celem jest odbycie większej liczby rozmów kwalifikacyjnych. Aby wyróżnić swoje CV, wybierz odpowiedni szablon i przestrzegaj dobrze zorganizowanego układu. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze wskazówki, jak poprawić swoje CV.

Które studia inżynierskie są najlepsze?

Wybór dziedziny zależy wyłącznie od twoich zainteresowań i rodzajów projektów, nad którymi chciałbyś pracować, problemów, które chciałbyś rozwiązać. Przed specjalizacją poświęć czas na zbadanie, czym zajmują się różne rodzaje ról inżynierskich.

Czy inżynieria to dobry wybór zawodowy w Polsce?

Inżynieria to świetny rodzaj pracy, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo finansowe i możliwość pracy za granicą. Jako inżynier masz większą szansę zostać podróżującym specjalistą, ponieważ staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie.

Gdzie mogę ubiegać się o pracę inżyniera?

Oferty pracy dla inżynierów zazwyczaj nie są reklamowane na stronach wyszukiwarek. W większości sytuacji, odpowiednie osoby w dziedzinie skontaktują się z potencjalnymi pracownikami.

Chcesz stworzyć profesjonalne CV?

Zaczynamy!

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.