CV Wzory

DropDown

CV Barmana

StarStarStarStarStar

CV Barmana

Niezależnie od tego, czy chcesz zacząć pisać swoje pierwsze CV barmana, czy też chcesz przerobić i ulepszyć swoje CV na stanowisko kierownika baru lub stanowisko kierownicze – możemy Ci pomóc. Nasze profesjonalne szablony mogą być dostosowane do każdego zawodu i pomogą Ci zaprezentować najlepszy projekt Twojego CV oraz wyróżnić się z tłumu.

Stwórz CV w tej branży

"Absolwentka szkoły policealnej posiadająca obecnie zawód Barmana 1 stopnia. Postrzegana jako zdyscyplinowana, otwarta, zaangażowana w pracę osoba. Biegle posługuje się jęz. Angielskim, oraz w stopniu komunikatywnym jęz. Holenderskim. Chciałabym podjąć pracę, w której wykorzystam zdobyte doświadczenie oraz wiedzę, abym jak najrzetelniej wykorzystać swoje nabyte umiejętności w roli barmanki."

Oliwia Jankowska - Barmanka

CV barmana

Spis treści

CV dla Barmana

Czy jesteś osobą otwartą i towarzyską, która uwielbia dynamiczne środowisko pracy? Czy emanujesz charyzmą i masz naturalny talent do komunikacji? A może masz prawdziwą pasję do zabawiania innych i serwowania drinków? Jeśli tak, to kariera barmana w branży hotelarskiej może być dla CIebie!

CV i o tym jak wejść na konkurencyjny rynek pracy. Jeśli masz wcześniejsze doświadczenie w pracy w obsłudze klienta lub właśnie ukończyłeś studia, pokażemy Ci, jak skutecznie reklamować się osobom rekrutującym, niezależnie od Twojego doświadczenia zawodowego. Przeprowadzimy Cię przez prosty proces tworzenia imponującego CV w barze i pomożemy zwiększyć Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz CV

Przykład CV dla Barmana/Barmanki

CV-Oliwia.jpg

Pobierz ten szablon CV

Przykład CV barmanki z Włocławka - Oliwia - absolwentka szkoły policealnej z doświadczeniem wolontariackim w handlu detalicznym i obsłudze klienta. Nie ma płatnego doświadczenia zawodowego w branży hotelarskiej, ale ukończyła kurs gastronomiczny i hotelarski oraz ukończyła szkołę barmańską. Oliwia ma odpowiednie umiejętności i zainteresowania związane z pracą barmana i poszukuje nowej pracy jako barmanka w profesjonalnym zakładzie.

Ten szablon CV pokazuje, że chociaż Oliwia nie ma płatnego doświadczenia zawodowego, zdobyła umiejętności, które można przenieść na swoje stanowiska wolontariackie. Brała również udział w odpowiednich kursach i zajęciach, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat napojów i gościnności. Widać, że istnieją pewne podobieństwa między jej obowiązkami związanymi z wolontariatem a jej potencjalną rolą barmana. To produktywne i korzystne, że Olivia może zastosować swoje obecne umiejętności i wiedzę do roli, na którą aplikuje. Tworzy wykresy swoich umiejętności, osiągnięć, zainteresowań i hobby, aby przedstawić optymistyczną i zdeterminowaną osobowość. Olivia upewniła się, że jej CV jest wizualnie odpowiednie dla rekruterów, stosując zrównoważony turkusowy kolor. Jej informacje są uporządkowane i zorganizowane w sekcje, które są profesjonalnie zaprojektowane przy użyciu naszego szablonu CV.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz CV

Stwórz swoje profesjonalne CV w kilka minut, korzystając z naszej prostej i łatwej w obsłudze platformy.

Praca w barze to nie tylko nalewanie i podawanie drinków, ale obejmuje znacznie więcej. Barmaństwo to popularne i pożądane zajęcie, które może dodać wartość do każdego CV. W tej roli spędzisz większość czasu na rozwijaniu swoich umiejętności społecznych i interakcji z nowymi klientami na każdej zmianie. Ta zajęta rola ma wiele aspektów i zawsze będziesz mieć coś do zrobienia. Praca jako barman jest zatem atrakcyjną rolą dla wielu, ponieważ jest to pełna zabawy, ale też trudna okazja, aby nauczyć się przenośnych umiejętności i rozwijać się zawodowo. Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w hotelarstwie, obsłudze klienta, czy też niedawno ukończyłeś studia, praca jako barman może stanowić korzystną podstawę do Twojej przyszłej kariery.

Barmani nie tylko serwują drinki: CV obowiązki barmana

Oto niektóre z najlepszych umiejętności wymaganych do pracy w barze, które uwzględnimy w naszym przykładzie CV dla barmana poniżej.

Umiejętności społeczne: interakcja z klientami i współpracownikami;

Miksologia: jak mieszać i podawać drinki;

Hotelarstwo: wiedza o branży hotelarskiej;

Komunikacja i interpersonalne: interakcja i kontakt z różnymi klientami;

Praca zespołowa: Praca z kolegami w celu osiągnięcia celów firmy i realizacji zadań;

Rozwiązywanie problemów: zajmowanie się problemami/reklamacjami klientów;

Zarządzanie czasem: wielozadaniowość i wykonywanie zadań na czas;

Obsługa kasy fiskalnej: obsługa transakcji finansowych, kart kredytowych i rachunków klientów;

Organizacja: utrzymanie porządku i czystości w barze.

Jeśli znasz już niektóre z tych umiejętności, to świetny początek! Jeśli nie, zamieściliśmy więcej informacji na temat sekcji wymaganych umiejętności, które należy umieścić w CV dotyczącym pracy w barze. Omówimy to również w dalszej części tego artykułu.

Czy jesteś zainteresowany stworzeniem CV dla barmana, ale nie wiesz, jak zacząć? 

Czy ubiegasz się o swoją pierwszą rolę barmana lub masz ograniczone doświadczenie zawodowe i potrzebujesz dodatkowych wskazówek? Przeczytaj nasze wskazówki, aby uzyskać nowe pomysły. Poniżej zamieściliśmy również kilka wzorów przykładowych CV pracowników baru, aby zainspirować Cię do stworzenia własnego.

Niezależnie od tego, czy chcesz zacząć pisać swoje pierwsze CV barmana, czy też chcesz przerobić i ulepszyć swoje CV na stanowisko kierownika baru lub stanowiska kierowniczego – możemy Ci pomóc. Nasze profesjonalne szablony mogą być dostosowane do każdego zawodu i pomogą Ci zaprezentować najlepszy projekt Twojego CV i wyróżnić się z tłumu.

Poniżej możesz zobaczyć nasze przykładowe CV dla kandydatki Oliwi z Włocławka. Jest świeżo upieczoną absolwentką szkoły policealnej i ma ograniczone doświadczenie w pracy zarobkowej.

Planowanie procesu: pisanie udanego CV dla barmana:

Aby napisać udane CV, musisz być sumienny i zwięzły. Zastanów się więc dokładnie nad swoimi doświadczeniami zawodowymi i osobistymi oraz poświęć trochę czasu na wymienienie wszelkich istotnych informacji. Zaplanuj dokładnie, co zamierzasz dodać do każdej sekcji swojego CV i upewnij się, że Twoje podsumowanie, doświadczenie zawodowe i umiejętności odnoszą się do stanowiska, na które się ubiegasz.

Przygotowanie głównego CV to produktywny sposób na przechowywanie i odwoływanie się do całego doświadczenia zawodowego. Główne CV różni się od CV dla barmana, ponieważ główne CV zawiera wszystkie Twoje dane osobowe i zawodowe. Twoje główne CV nie powinno być wykorzystywane do aplikacji o pracę, ale powinno być używane jako dokument referencyjny, który jest regularnie aktualizowany. Przygotowując swoje CV dotyczące pracy dla barmana, odwołaj się do swojego głównego CV, aby uzyskać informacje na temat odpowiedniego doświadczenia zawodowego lub dodatkowych szczegółów, które mogą ulepszyć Twoją aplikację. Zadaj sobie pytanie, czy istnieją jakieś umiejętności lub wcześniejsze doświadczenie zawodowe, które pasują do roli barmana?

Wskazówka: pamiętaj, że czasem mniej znaczy więcej. Jeśli chodzi o pisanie CV zawodowego, kolejną zasadą jest jakość nad ilością. Rekruterzy nie mają czasu na dokładne przeczytanie wszystkich CV, więc niech Twoje się liczy. Pamiętaj więc, że powinieneś pisać wysokiej jakości informacje, zamiast pisać zbyt wiele nieistotnych informacji.

Treść i sekcje CV barmana:

Główne CV jest podstawą Twojej historii pracy przez całe życie. Powinno być regularnie aktualizowane, gdy wypełnisz wszystko, co jest istotne dla Twojego rozwoju zawodowego. Może to obejmować zatrudnienie, rolę wolontariuszy, certyfikaty, kursy lub inne osiągnięcia.

Twoje główne CV powinno być postrzegane jako połączenie absolutnie wszystkiego, co osiągnąłeś. Upewnij się, że nie pominiesz żadnych informacji. Dobrym pomysłem jest tworzenie kopii wszystkich odpowiednich kwalifikacji i certyfikatów, które zgromadziłeś przez lata. Możesz użyć tych dokumentów jako dowodów i odnieść się do nich w późniejszym terminie w swoich podaniach. Zapisz wszystkie te informacje w jednym pliku, aby mieć do niego łatwy dostęp na żądanie rekruterów.

Dla porównania, CV zawodowe to coś, czego będziesz używać, aby aplikować na konkretne stanowiska, na przykład barmańskie. To CV może być dostosowane do każdej branży lub oferty pracy. Ubiegając się o stanowisko barmana, możesz po prostu dodać wszelkie istotne szczegóły ze swojego głównego CV. Stworzenie idealnego CV zawodowego zajmie zatem mniej czasu, ponieważ będziesz mieć informacje zapisane już w jednym dokumencie. Brzmi łatwo, prawda? To jest!

Twoje główne CV powinno wykonać następujące czynności:

 • Zwięzłe i proste informacje z czytelną czcionką.

 • Bądź dobrze zaprezentowany, profesjonalnie zorganizowany i zorganizowany;

 • Użyj białego tła z czarną prostą czcionką;

 • Bez błędów ortograficznych i gramatycznych;

 • Faktyczne informacje, które możesz poprzeć dowodami;

 • Uwzględnij historię pracy, umiejętności, wykształcenie, certyfikaty i kursy;

 • Uwzględnij umiejętności miękkie i twarde;

 • Lista Twoich ról zawodowych ze szczegółowymi obowiązkami i umiejętnościami dla każdej z nich;

 • Podaj daty i czas potrzebny na ukończenie wszystkiego;

 • Referencje związane z każdym miejscem pracy.

 • Twoja ostatnia lub aktualna praca na początku z pierwszą ukończoną pracą na końcu;

 • Wymień wykształcenie i kwalifikacje od ostatniego do pierwszego w tym samym odwrotnym porządku chronologicznym.

Możesz zastosować tę strukturę dla swojego głównego CV:

OKRES PRACY - STANOWISKO - FIRMA

- Obowiązki

- Osiągnięcia

OKRES STUDIÓW - DYPLOM - INSTYTUCJA

- Studia (poziom ocen lub wyróżnienia, jeśli dotyczy)

- Dodatkowe osiągnięcia

- Ile przedmiotów (ocena), w tym matematyka i angielski

Dodatkowe osiągnięcia:

Czy warto przygotować sobie główne CV?

Być może zastanawiasz się, czy warto stworzyć Master CV? Odpowiedź brzmi: tak, warto się postarać. CV Master może być czasochłonne i wymagać trochę wstępnej pracy – ale po jego ukończeniu nie będziesz musiał tego robić ponownie! Reszta pracy to po prostu aktualizowanie swojego Master CV co jakiś czas. CV Master to cenny dokument ponieważ pomaga w konstruowaniu idealnego CV zawodowego w krótkim okresie czasu. Tylko pamiętaj, aby zaktualizować swoje główne CV od czasu do czasu, zwłaszcza w momencie zmiany pracy, aby Twoje informacje były aktualne.

Traktuj swoje główne CV jak każdy inny profesjonalny dokument. Oznacza to korektę i sprawdzenie błędów ortograficznych lub gramatycznych. Jeśli skopiujesz nieprawidłowe informacje ze swojego głównego CV do swojego CV zawodowego, zostawisz złe wrażenie na rekruterze i zmniejszysz swoje szanse na znalezienie pracy. Dlatego nie ryzykuj i zawsze sprawdzaj swoje aplikacje.

CV zawodowe

Jak zrobić wyjątkowe wrażenie swoim życiorysem zawodowym?

Przeprowadzimy Cię przez tę sekcję i doradzimy, jakie szczegóły i informacje należy uwzględnić. Podkreślimy również typowe błędy, których należy unikać. Możesz łatwo postępować zgodnie z naszymi wskazówkami, aby stworzyć własne CV barmana lub wybrać jeden z naszych szablonów ekspertów poniżej, aby w ciągu kilku minut odświeżyć swój profil pracy.

Szablony

Oferujemy szeroki wybór szablonów, które pomogą Ci stworzyć idealne CV zawodowe do pracy w barze. W CV barmanki Olivii użyliśmy szablonu Havard, aby jak najlepiej zaprezentować jej profil pracy.

Wybierz ten idealny szablon do swojego CV w barze:

-Informacje osobiste

-Powinieneś podać następujące dane:

-Twoje dane osobowe

-Numer telefonu

-Adres e-mail

-Rodzaj prawa jazdy (jeśli je posiadasz)

Linki do stron internetowych: Możesz dodać linki do stron internetowych, do innych profili osobistych takich jak Twoja strona Linkedin. W zależności od rodzaju pracy o którą się ubiegasz, odpowiednie może być dodanie adresu URL do portfolio pracy, aby pokazać co osiągnąłeś. Wykorzystanie  stron internetowych jest opcjonalne – po prostu upewnij się, że to co one zawierają, jest odpowiednie dla stanowiska i dodają wartości Twojej aplikacji. W przypadku barmana, to może nie być najbardziej odpowiednie.

Zdjęcie: Jest jak najbardziej mile widziane. Do CV lepiej jest załączyć zdjęcie portretowe, aniżeli takie, gdzie widać całą sylwetkę. Może być zarówno kolorowe, jak i biało – czarne. Nie ma w tej kwestii odgórnych wytycznych. Najważniejsze, aby było to zdjęcie wysokiej jakości, wyraźne i odpowiednie do sytuacji.

Aby dać Ci jasny obraz tego, czego oczekują rekruterzy, zamieściliśmy trzy osobiste podsumowania z wzorów CV. Te podsumowania obejmują kandydatów początkujących (niedoświadczonych), średnio-zaawansowanych (doświadczonych) i ekspertów (kierownik/przełożony) ubiegających się o stanowisko barmana. Zidentyfikuj użycie wyrażeń językowych i sposób, w jaki każdy kandydat w inny sposób podkreśla swoje umiejętności i doświadczenia.

Przykład podsumowania profilu Managera Baru CV – (Ekspert)

Doświadczony i profesjonalny kierownik baru z ponad pięcioletnim doświadczeniem w pracy w obsłudze ponad 400 gości w ciągu nocy w barach, na eventach oraz w lokalnych pubach. Znajomość ponad 50 przepisów na koktajle, z pasją do przygotowywania wysokiej jakości napojów i doskonałej obsługi klienta. Doprowadziłem mój zespół do przekroczenia celów sprzedażowych o 10% w latach 2019-2022 i zwiększenia zysków o 5% w 2021 roku. Zmotywowany do realizacji planu zostania menedżerem baru i otwarcia własnego biznesu.

Przykład podsumowania profilu CV barmana – (doświadczony)

„Obecnie studentka studiów zaocznych z dwuletnim doświadczeniem jako kelnerka w restauracji i lokalnym pubie. Wykwalifikowana obsługa klienta, wielozadaniowość i zarządzanie czasem. Entuzjastka robienia koktajli i ćwiczenia umiejętności barmańskich. Zmotywowana do rozwijania mojej wiedzy o branży hotelarskiej i umiejętności ludzkich, aby zostać odnoszącym sukcesy barmanem w twoim zakładzie.”

Przykład podsumowania profilu CV dla barmana – (niedoświadczony)

*„Pewny siebie, towarzyski absolwent szkoły barmańskiej  z rocznym doświadczeniem w pracy w obsłudze klienta. Wykwalifikowany w komunikacji, zarządzaniu czasem i obsłudze kasy fiskalnej. Posiada wiedzę w zakresie przygotowywania koktajli i osiągnięcie stopnia 1 w branży gastronomicznej i hotelarskiej w 2019 roku. Zmotywowany do realizacji celu rozwój zawodowy oraz zostanie barmanem w Twoim zakładzie***.***”*

Doświadczenie zawodowe

Jak podejść do sekcji CV dotyczącej doświadczenia zawodowego barmana:

- Wymień swoje doświadczenie zawodowe w odwrotnej kolejności chronologicznej, od najnowszego do ostatniego.

- Jeśli masz wcześniejsze doświadczenie na innych stanowiskach, powinieneś wspomnieć o wszelkich umiejętnościach, które rozwinąłeś, a które są istotne dla Twojej pracy w barze.

- W przypadku każdej podsumowanej przez Ciebie roli upewnij się, że podałeś jej tytuł, nazwę organizacji, datę zatrudnienia (użyj terminu „obecny” dla każdego stanowiska, które nadal zajmujesz) oraz zakres odpowiedzialności/obowiązki, które najlepiej opisują Twoje stanowisko w wypunktowanych osiągnięciach.

- Staraj się skoncentrować na osiągnięciach wynikających z doświadczenia zawodowego, a nie na obowiązkach. Zademonstruj to czego się nauczyłeś i co osiągnąłeś, zamiast tylko opisywać to co zrobiłeś.

- Spróbuj utworzyć kopię zapasową swojego doświadczenia zawodowego z pomocą liczb i danych. Przedstaw swoje osiągnięcia w wizualny sposób z użyciem statystyk, danych i liczb. Na przykład „nasz zespół przyczynił się do 10% wzrostu przychodów ze sprzedaży w 2022 roku”.

- Upewnij się, że informacje są odpowiednie do twojego CV w pracy w barze i są zwięzłe. Oznacza to, że nie bądź zbyt opisowy ani niejasny.

- Podkreśl umiejętności zbywalne, jeśli przechodzisz zmianę kariery lub masz niewielkie doświadczenie zawodowe. Zastanów się, w jaki sposób Twoje obecne umiejętności zawodowe i osobiste mogą zostać zastosowane w roli zawodowej.

- Użyj czasowników czynnościowych na początku każdego podsumowania/wypunktowania, aby pokazać jak zrobiłeś coś, co dowodzi Twoich kompetencji w  roli, np. „zarządzane, obsługiwane lub dostarczane”.

- Napisz 4-5 wypunktowań, aby wyjaśnić, na czym polega praca i jak ją skutecznie wykonać. Użyj odwrotnej kolejności chronologicznej, aby sformatować swoje CV.

Wskazówka: Potrzebujesz inspiracji? Zapoznaj się z tymi najważniejszymi wskazówkami, jak podkreślić swoje doświadczenie zawodowe w CV zawodowym dotyczącym pracy w barze.

Niewielkie doświadczenie zawodowe lub brak doświadczenia - Nie masz jeszcze pracy w barze? Nie ma problemu

We wzorze CV dla barmana, Oliwia była świeżo upieczoną absolwentką szkoły policealnej, która miała niewielkie lub żadne doświadczenie zawodowe. Swoje ograniczone płatne doświadczenie zawodowe, rekompensowała uczęszczaniem na kursy i zdobywaniem certyfikatów w branży hotelarskiej. Zgłosiła się również na ochotnika, aby zdobyć nowe umiejętności i dodać osiągnięcia, tym samym zwiększyć swoje kompetencje w roli barmana.\ Kandydaci ubiegający się o stanowisko barmana z niewielkim lub zerowym doświadczeniem zawodowym, nadal mają duże szanse na zdobycie pracy, jeśli z powodzeniem sprzedają się na rynku pracy. Nie zapominaj, że pracodawcy nadal rozpatrzą Twoją aplikację, nawet jeśli nie masz doświadczenia, a CV możesz ulepszyć na wiele innych sposobów. Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować:

Wolontariat: Praca nieodpłatna może pomóc w zdobyciu niezbędnej umiejętności takiej jak obsługa klienta czy doświadczenia w sprzedaży. Będziesz mógł rozwinąć umiejętności zbywalne, takie jak komunikacja, umiejętności społeczne, praca zespołowa, obsługa kasy fiskalnej i zarządzanie czasem, które mogą wspierać Twoje CV dotyczące obowiązków barmana.

Kursy i certyfikaty: Jesteś nowy w branży i masz ograniczone doświadczenie zawodowe. Warto zdecydować się na ukończenie kursu lub zdobycie certyfikatu, aby rozwijać swoją wiedzę, umiejętności oraz zdobyć doświadczenie. Rozważ uczęszczanie do szkoły barmańskiej lub ukończenie kursu z zakresu obsługi imprez wieloosobowych.

Miej właściwe nastawienie: Czujesz się zdenerwowany przed rozmową kwalifikacyjną? Rozmowy kwalifikacyjne mogą być trudne. Może to być szczególnie denerwujące dla kandydatów, którzy mają niewielkie doświadczenie lub biorą udział w swojej pierwszej rozmowie o pracę. Spróbuj się zrelaksować przed wielkim dniem, bądź sobą i pokaż entuzjastyczne nastawienie, które masz w sobie.

Przygotuj się wcześniej na rozmowę kwalifikacyjną: Zanim weźmiesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej, postaraj się zrobić jak najlepsze wrażenie i przećwicz przykładową rozmowę kwalifikacyjną. W zależności od roli, niektórzy rekruterzy zadzwonią do Ciebie na rozmowę kwalifikacyjną przed rozmową twarzą w twarz, więc na wszelki wypadek dowiedz się, jak przygotować się do rozmowy telefonicznej!

Podczas wywiadu: Będzie super, jeśli możesz pochwalić się wiedzą barmańską lub wyjaśnić, jak przygotować kilka swoich ulubionych koktajli. Powinieneś wykazać, że poświęciłeś czas i wysiłek, aby dowiedzieć się więcej o branży. Wykorzystaj ogłoszenie o pracę jako „ściągawkę”, aby wiedzieć, czego dokładnie szuka firma i na czym polega Twoja rola.

Dodaj osiągnięcia: Możesz pomyśleć: „Jak dodać osiągnięcia do mojego CV w pracy za barem?” Jeśli masz niewielkie doświadczenie w tej dziedzinie, możesz pomyśleć o dodaniu swojego ostatniego sukcesu w sporcie lub wspomnieć, że byłeś najlepszy na studiach. Te przykłady pokażą rekruterowi, że masz dyscyplinę i motywację do kompetentnego pełnienia potencjalnej roli barmana.

Wskazówka: Nawet przy niewielkim doświadczeniu, jeśli Twoje CV pokazuje zabawną, charyzmatyczną osobowość i pozytywne nastawienie, wyróżni Cię to na tle konkurencji. Bądź sympatyczny i okazuj pasję do branży. Pomysł polega na tym, aby aplikować jako kelner lub barback, aby wypracować sobie wyższą pozycję jako barman.

Wykształcenie i certyfikaty

Wykształcenie powinno być opisane chronologicznie od najnowszego do najstarszego.

Aby pracować jako barman, potrzebujesz matury. Menedżerowie barów i główni barmani w większości mają w swoim portfolio kilka certyfikatów.

Jeśli jesteś nowym barmanem i szukasz stanowiska barmana na poziomie podstawowym, pójście do szkoły barmańskiej otworzy wiele drzwi.

Umiejętności na przykładzie CV barmana

Dodanie sekcji umiejętności do CV jest niezbędne. Niektórzy kandydaci mogą zdecydować się na stworzenie CV opartego tylko na umiejętnościach, jeśli mają ograniczone doświadczenie, właśnie ukończyli studia lub byli przez jakiś czas bezrobotni.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz CV

Umiejętności (twarde/profesjonalne kontra miękkie/osobiste)

Umiejętności twarde to wyuczone, specjalistyczne umiejętności techniczne, które można zastosować w różnych zawodach i branżach. W CV dotyczącym pracy w barze warto odnieść się do pewnych umiejętności twardych, takich jak: obsługa klienta, miksologia, gościnność i zarządzanie gotówką. Dla porównania, przykłady umiejętności miękkich to: kreatywność, rozwiązywanie problemów, cierpliwość lub praca zespołowa.

Odnoszący sukcesy barmani wykorzystują połączenie miękkich i twardych umiejętności do wykonywania zadań. W CV dotyczącym pracy w barze należy położyć równy nacisk na miękkie (osobiste) i twarde (zawodowe) umiejętności.

Oto niektóre z umiejętności, które Olivia zawarła w swoim CV dotyczącym pracy w barze.

Obsługa klienta, obsługa gotówki i znajomość branży hotelarskiej to zawodowe (twarde) umiejętności barmańskie, które można zdobyć poprzez wcześniejsze doświadczenie zawodowe, rolę wolontariuszy lub ukończenie kursów i kwalifikacji. Dla porównania, umiejętności miękkie (osobiste) odnoszą się do „umiejętności słuchania, zarządzania czasem i pracy zespołowej”, które można przenieść i zdobyć dzięki osobistym i społecznym doświadczeniom.

Pamiętaj, aby zapoznać się z ogłoszeniem o wakacie, aby zobaczyć, jakich umiejętności poszukuje Twoja firma. Dostarczyliśmy kilka umiejętności zawodowych i osobistych, które należy uwzględnić w Twoim CV dotyczącym pracy w barze:

Twarde umiejętności barmana/umiejętności zawodowe

 • Obsługa klienta

 • Znajomość branży hotelarskiej

 • Miksologia

 • Obsługa gotówki

 • Przyjmowanie zamówień

 • Sprawdzanie tożsamości

 • Zamawianie informacji

 • Znajomość napojów alkoholowych i bezalkoholowych

 • Znajomość przepisów dotyczących napojów alkoholowych

 • Umiejętności miękkie/osobiste barmana

 • Praca zespołowa

 • Słuchający

 • Komunikacja

 • Cierpliwość

 • Rozwiązywanie problemów

 • Pozytywne nastawienie

 • Dający się przystosować

 • Przywództwo

 • Zarządzanie czasem

Języki

Czy potrafisz mówić w więcej niż jednym języku? Jeśli tak, masz szczęście, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na wyróżnienie się z tłumu i zauważenie Twojego CV! Umieść sekcję językową w swoim CV w barze, aby zaimponować rekruterom i zaprezentować swoje umiejętności językowe.

W wielu branżach w pracy często spotykasz się ze współpracownikami lub klientami, którzy mówią w obcym języku. Praca w wielojęzycznym środowisku może być korzystna dla rozwoju zawodowego i osobistego na wiele sposobów, takich jak lepsze słuchanie, rozwiązywanie problemów i umiejętności interpersonalne.

Zanim dodasz języki do swojego CV, wykonaj uznany test, aby ocenić swoją biegłość językową. Upewnij się również, że w tej sekcji również podałeś swoją ocenę poziomu biegłości.

Jak dodać swoje unikalne umiejętności językowe do swojego CV

Hobby i zainteresowania

Dodanie do CV unikalnych hobby i zainteresowań poprawi Twoją aplikację na konkurencyjnym rynku pracy. Jeśli jesteś kandydatem z ograniczonym doświadczeniem zawodowym, zdecydowanie zalecamy dodanie odpowiednich hobby i zainteresowań. Ta sekcja musi stanowić wartość dodaną do twojego CV i wykazać twoje umiejętności i kompetencje na dane stanowisko. Bądź kreatywny i myśl nieszablonowo!

W swoim CV barmana Oliwia wymienia zainteresowanie festiwalami i tańcem. To daje wyobrażenie, że Oliwia może mieć towarzyską i pełną życia osobowość, która jest otwarta i lubi bawić się z przyjaciółmi. Dodała też, że jej hobby to robienie koktajli i gotowanie. Jej zainteresowania i hobby są zatem zgodne z jej kierunkiem w gastronomii i hotelarstwie, a także pokrywają się z obowiązkami barmana.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz CV

Jak zaprezentować swoje hobby i zainteresowania w CV?

Dodatkowe sekcje i informacje

Celem Twojego CV jest przekonanie rekrutera, że jesteś najlepszym kandydatem. Więc w tej sekcji nadszedł czas, aby uwolnić swoją kreatywność i zastanowić się, co sprawia, że jesteś wyjątkowym kandydatem wartym zatrudnienia. Rekruterzy otrzymują setki CV na ogłoszenie o pracę – więc może to być dla nich monotonne i czasochłonne zadanie. Ułatw im pracę i zwiększ swoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną, wyróżniając swoje CV od reszty. Dodaj atrakcyjne osiągnięcie lub zainteresowanie, które przyciągnie ich uwagę. Po prostu upewnij się, że dodatkowe sekcje dodają wartości i udowodnij swoje kompetencje do roli.\ To, które sekcje zdecydujesz się dodać, jest całkowicie opcjonalne. Tylko Ty możesz intuicyjnie zdecydować, które informacje uwzględnić i czy odnoszą się one do Twojej potencjalnej roli.

Ostateczne wskazówki i triki

W tym przewodniku podkreśliliśmy, że integralnym celem CV jest wykorzystanie Twoich umiejętności i pokazanie swojego potencjału. Wyjątkowe CV powinno przekonać rekrutera do zatrudnienia Ciebie. Teraz, gdy dokładnie przeczytałeś ten przewodnik, powinieneś być dobrze przygotowany do napisania imponującego CV do pracy w barze. Powinieneś mieć pewność, że możesz aplikować na stanowiska barmana i rozpocząć karierę w hotelarstwie! Omówiliśmy więc, co napisać i jak stworzyć CV zawodowe, korzystając z naszych szablonów

Aby przypomnieć Ci o najważniejszych punktach tworzenia umiejętnego CV, poniżej wymieniliśmy poniższe wskazówki. 

Zapoznaj się z tymi wskazówkami, które pomogą Ci stworzyć idealne CV barmana:

 • Dokładnie sprawdź swoje CV i sprawdź, czy nie ma błędów;

 • Napisz przekonujący list motywacyjny do swojego CV;

 • Skorzystaj z naszych szablonów i pozwól nam zaprojektować i sformatować za Ciebie w kilku prostych krokach!;

 • Użyj słów kluczowych w swoim CV i rozmowie kwalifikacyjnej;

 • Zbadaj wymagania ról i do firmy.

 • Wykorzystaj swoje ogłoszenie o pracę jako „ściągawkę”;

 • Napisz obszerne główne CV i aktualizuj je ręcznie lub między zadaniami;

 • Zapisz wszystkie dokumenty związane z pracą/zawodowe w jednym dostępnym folderze;

 • W swoim liście motywacyjnym użyj dwóch umiejętności i podaj przykłady, kiedy i jak zademonstrowałeś te umiejętności;

 • Napisz osobiste i optymistyczne podsumowanie, które oferuje rozwiązania;

 • Upewnij się, że treść i czcionka do Twojego CV są czytelne;

 • Wspomnij fakty i liczby(%), aby zaprezentować swoje osiągnięcia i kompetencje;

 • Uwzględnij hobby, zainteresowania i osiągnięcia, aby wyróżnić się, jeśli masz ograniczone doświadczenie zawodowe;

 • Język CV powinien być zwięzły, prosty i krótki.

 • Dołącz języki do każdej aplikacji CV, jeśli jesteś wielojęzyczny!;

 • Jeśli masz mało czasu i potrzebujesz pilnie przygotowanego CV w ciągu kilku minut, możemy pomóc przyspieszyć ten proces. Nasze profesjonalne szablony CV są dobrze ustrukturyzowane i sformatowane, więc nie musisz się martwić o ostatnie poprawki. Możemy zaprojektować Twoje CV w kilku prostych krokach, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i kłopoty;

 • Bezbłędne szablony, które wywierają natychmiastowy wpływ.

Co należy zrobić po wysłaniu podania o pracę:

 • Wyślij swoje CV i list motywacyjny w formacie PDF;

 • Nie wysyłaj żadnych innych dokumentów, chyba że określono je jako niezbędne;

 • Sprawdź, czy Twoje dane kontaktowe są dokładne i łatwe do znalezienia;

 • Nie umieszczaj referencji w swoim CV;

 • Nie zniechęcaj się, jeśli Twoje podania o pracę zostaną na początku zignorowane. Odrzucenie jest normalną częścią procesu aplikacji. Ubieganie się o pracę może być trudne i zniechęcające dla niektórych kandydatów, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w tym procesie. Jeśli jednak poświęciłeś czas na napisanie imponującego CV, szanse na zatrudnienie powinny być łatwiejsze. Nie poddawaj się!

W międzyczasie, jeśli masz trudności ze znalezieniem płatnego doświadczenia zawodowego, poświęć czas na zdobywanie doświadczenia wolontariackiego, uczęszczanie na kurs, zdobywanie certyfikatu lub pracę nad osiągnięciem, które przyniesie korzyści Twojemu życiorysowi zawodowemu.

Wskazówka: Jeśli jesteś nowy na rynku pracy – pamiętaj, że jakość Twojego CV liczy się od ilości CV, które wysyłasz i od słów kluczowych, które koniecznie musisz dodać. Dlatego nie kopiuj i nie wklejaj tych samych informacji do nowego CV, napisz kilka, dopasowanych do treść zawartej w ogłoszeniu.

Często zadawane pytania i fakty

Masz dodatkowe pytania dotyczące - napisania rzucającego się w oczy CV do pracy za barem? Poniżej wymieniam najczęściej zadawane pytania.

Czy powinienem dołączyć list motywacyjny dla barmana?

Tak, do podania do CV należy koniecznie dołączyć list motywacyjny. Jeśli nie masz pewności, jak stworzyć profesjonalny list motywacyjny, zapoznaj się z naszym artykułem dotyczącego “jak napisać dobry list motywacyjny”.

Czy powinienem zamieścić w CV referencje?

Zamieszczanie referencji w CV nie jest obowiązkowe. Rekruterzy rzadko proszą o referencje na początkowym etapie rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jednak dostaniesz pracę, dobrze byłoby przedstawić referencje, jeśli pracodawca o nie poprosi. Więcej informacji na temat korzystania z referencji znajdziesz w naszym przewodniku.

Jak długo powinno trwać moje CV barmana?

Idealnie CV powinno mieć 1-2 strony. Najlepiej, jeśli możesz skondensować wszystkie informacje na jednej stronie, choć nie jest to konieczne. Staraj się unikać bałaganu i długiego CV. Przeprowadź korektę i edytuj, ogranicz pisania niepotrzebne informacje.

Czy powinienem stworzyć specjalistyczne CV, czy zachować je “jako ogólne”?

W przypadku każdej aplikacji o pracę powinieneś zawsze dążyć do dostosowania swojego CV do stanowiska, na które się ubiegasz. Upewnij się, że podsumowanie profilu i list motywacyjny są spersonalizowane tak, aby odpowiadały wymaganiom firmy zatrudniającej. Przeformułuj swoje umiejętności, zainteresowania i doświadczenie zawodowe, aby były odpowiednio dopasowane do stanowiska pracy. Pamiętaj, aby dodać wszelkie doświadczenie zawodowe lub dodatkowe szczegóły do swojego ogólnego głównego CV i regularnie je aktualizować.

Jaki rozmiar czcionki jest akceptowalny w moim CV?

Pisząc CV barmana, wybierz rozmiar 10-12, ponieważ jest dość łatwy do odczytania.

Gdzie znajdę dobre wzory CV dla barmana?

Na naszej stronie internetowej mamy ogromną różnorodność szablonów. Możesz znaleźć różne szablony, które są odpowiednie dla każdej kariery. W przypadku naszego przykładowego CV barmana w tym przewodniku użyliśmy „projektu Harvard”, ale do wyboru jest kilka innych kreatywnych projektów.

Nie chcę pisać własnego CV do pracy w barze lub listów motywacyjnych, czy mogę wynająć usługę?

Tak, w CV Maker świadczymy również usługę pisania CV. W ciągu kilku dni możemy stworzyć profesjonalne i szyte na miarę CV dla wybranej przez Ciebie pracy. Ten proces jest łatwy, wydajny i bezproblemowy.

Jakie kursy są dostępne dla barmanów?

Aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, możesz dodać specjalistyczne kursy i certyfikaty do swojego CV w pracy barmana. Na początek możesz zdecydować się na ukończenie poziomu 1 w hotelarstwie i cateringu, a nawet spróbować koktajlu masterclass w Twojej okolicy. Niektóre kursy trwają dłużej niż inne i kosztują więcej. Poszukaj więc online kwalifikacji związanych z barmanami i sprawdź, który program Ci odpowiada.

Gdzie znajdę kursy barmańskie?

 • Barman I stopnia ( SPB Level A)

 • Barman II stopnia – Mixer ( SPB Level Professional) 

 • Barman ( Bartender) – Master 

Możesz zapisać się na kurs barmański online lub osobiście. Przeszukuj najnowsze kursy barmańskie na różnych stronach internetowych, takich jak:

- Szkoła Bamaska: https://www.szkolabarmanow.pl/

- Zaawansowany kurs barmański online | Europejska Szkoła Barmanów: https://as.edu.pl/

- Kursy barmańskie: https://msbis.com/multimedia

- Najlepsze zajęcia barmańskie online w 2022 roku.

Ile pieniędzy zarabia barman w Polsce?

Według najnowszych danych z 2022 r. średnia pensja barmana w Polsce wynosi około 17/25 zł za godzinę.

Gdzie mogę znaleźć pracę dla barmanów w Polsce?

https://www.pracuj.pl/praca

Gdzie mogę znaleźć pracę dla barmanów Zagranicą?

https://www.olx.pl/d/praca/pra...

Popularne strony internetowe, na których można znaleźć pracę barmana w Polsce to:

- Linkedin

- Pracuj

- Indeed

Czy mogę pracować jako barman, jeśli mam złe oceny?

Złe oceny to nie koniec świata. Najważniejszy jest Twój charakter i umiejętności!

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.