CV Wzory

DropDown

CV Niania

StarStarStarStarStar

CV Niania

Przejrzyste i spójne CV w formacie Edinburgh, pozwala podkreślić profesjonalne kompetencje i znajomość zawodu kandydatki.

Użyj tego wzoru CV

"Niania z bogatym doświadczeniem w opiece nad dziećmi w różnych grupach wiekowych. Posiadam certyfikat pierwszej pomocy i zdolność do szybkiego reagowania w sytuacjach nagłych. Moim celem jest dostarczanie dzieciom wsparcia emocjonalnego i fizycznego, rozwijając przy tym zdolności każdego malucha indywidualnie."

Anna Kosińska - Niania

cv niania

Spis treści

CV niani - co warto wiedzieć na początek?

Zawód niani nie traci swojej wartości. W dzisiejszym zabieganym świecie, rodzice cały czas szukają wsparcia do opieki nad swoimi dziećmi. Praca do późnych godzin uniemożliwia im opiekę, dlatego decydują się na sięgnięcie po pomoc doświadczonej opiekunki. Chociażby z tego powodu warto wiedzieć jak napisać CV niani, aby było dostosowane do potrzeb potencjalnych pracodawców. 

Rozpocznij pracę nad swoim CV!

Stwórz CV

Wsparcie niani jest na wagę złota, ponieważ do jej obowiązków należy nie tylko zaspokajanie codziennych potrzeb dziecka. Opiekunka często ma swój udział w aktywnościach edukacyjnych i rozwojowych dzieci, pomagając im w nauce, rozwijaniu umiejętności społecznych oraz kreatywności. W niektórych przypadkach nianie mogą również pomagać w drobnych zadaniach domowych, takich jak sprzątanie pokoi dziecięcych czy pranie ubrań.

Przede wszystkim, rolą opiekunki jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i reagowanie na potencjalne zagrożenie. Warto jednak pamiętać, źe oprócz opieki fizycznej, niania często dostarcza dzieciom wsparcia emocjonalnego. Pomaga im radzić sobie z różnymi emocjami i wyzwaniami, z którymi mierzą się na co dzień. 

Jak napisać CV niani?

Jak, będąc nianią, przedstawić swoje kompetencje w przekonujący sposób? Opieka nad dzieckiem nie jest łatwym zadaniem. Opis umiejętności, takich jak empatia czy odpowiedzialność nie wystarczy, aby wzbudzić zaufanie pracodawcy. W tym przypadku samo wykształcenie również nie świadczy o Twoim profesjonalizmie. Dodatkowo, zazwyczaj większość niań nie posiada formalnego wykształcenia z zakresu opieki. 

Przestraszyłaś się? Niepotrzebnie! Pomożemy Ci przebrnąć przez proces pisania życiorysu. Podzielimy się z Tobą cennymi wskazówkami, które będziesz mogła z marszu wdrożyć do swojej prezentacji. Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać CV niani, aby zacząć się spełniać w Twoim ulubionym zawodzie. 

CV Niania Wzór

CV Niania Wzór

Pobierz ten szablon CV

W tym przykładzie Anna prezentuje się jako niania z dużym doświadczeniem w opiece nad dziećmi w różnych grupach wiekowych. Dowodem jej szerokich kompetencji są szczegółowe opisy stanowisk oraz certyfikat uzyskany w ramach kursu pierwszej pomocy dla dzieci. Format CV w stylu Edinburgh jest schludny i ułatwia odbiór treści.

Co zawrzeć w CV niani? Wskazówki i przykłady

Napisanie profesjonalnego CV niani może zabrać Ci trochę czasu. Warto jednak go poświęcić na dopracowanie szczegółów. Wystarczy, że będziesz trzymać się odpowiedniej struktury. Każdy życiorys musi zawierać podstawowe informacje, takie jak:

 • dane osobowe

 • profil osobisty 

 • doświadczenie zawodowe, 

 • historię edukacji

 • sekcję umiejętności 

Aby jeszcze bardziej podkreślić swoje zaangażowanie, możesz też zawrzeć informacje o ukończonych szkoleniach i zdobytych certyfikatach z zakresu opieki nad dziećmi. Zawód niani wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego każde tego typu zaświadczenie będzie cenne i wzbudzi w Twoim pracodawcy większe zaufanie.

Rozpocznij pracę nad swoim CV!

Stwórz CV

Jak napisać profil osobisty w CV niani?

Czy wiesz już czym jest profil osobisty? Jest to krótka sekcja na początku CV, która ma za zadanie przedstawić podsumowanie Twoich umiejętności, doświadczenia zawodowego, celów zawodowych i cech charakteru. Jest to swego rodzaju "wstępne wrażenie" dla pracodawcy, które ma przyciągnąć uwagę i zainteresować czytelnika. Wyjaśnimy Ci jak napisać CV niani, które będzie zawierało wszystkie potrzebne sekcje oraz podamy przykłady poprawnego i atrakcyjnego profilu zawodowego.

Co sprawia, że jesteś wyjątkową nianią? W swoim podsumowaniu podkreśl swoją indywidualność i podejście do opieki nad dziećmi. Wyróżnij też swoje kluczowe umiejętności, które są ważne w tym zawodzie. Być może pracując jako niania, masz też konkretny cel, który chciałabyś osiągnąć. On również będzie warty odnotowania. 

Przykłady profilu osobistego - CV niania

Oto kilka przykładów profilów zawodowych, które mogą Ci się przydać przy tworzeniu własnego CV:

Przykład 1

“Doświadczona niania z pasją do tworzenia rozwijającego i bezpiecznego środowiska dla dzieci. Posiadam silne zdolności organizacyjne, które wykorzystuję do planowania kreatywnych zabaw i edukacyjnych aktywności. Zawsze dbam o indywidualne potrzeby każdego dziecka, rozwijając jednocześnie ich umiejętności społeczne i kreatywność."

Przykład 2

“Niania z bogatym doświadczeniem w opiece nad dziećmi w różnych grupach wiekowych. Posiadam certyfikat pierwszej pomocy i zdolność do szybkiego reagowania w sytuacjach nagłych. Moim celem jest dostarczanie dzieciom wsparcia emocjonalnego i fizycznego, rozwijając przy tym zdolności każdego malucha indywidualnie.”

Przykład 3

“Niania z wykształceniem pedagogicznym i pasją do kreatywnego nauczania. Posiadam umiejętności z zakresu planowania zajęć edukacyjnych, wspierania rozwoju umiejętności poznawczych oraz rozbudzania ciekawości świata. Dzięki otwartości na nowe pomysły i zaangażowaniu w proces nauki, tworzę pozytywną przestrzeń do rozwoju dzieci.”

Jakie umiejętności zawrzeć w CV niani?

W pracy jako niania, większe znaczenie niż wykształcenie, będą mieć Twoje kompetencje. Zestaw umiejętności może się różnić w zależności od wieku dzieci, z którymi niania pracuje oraz specyfiki potrzeb rodziny. Dlatego kluczowa będzie tutaj elastyczność i dostosowywanie się do konkretnych warunków.

Jakie kompetencje zdobyłaś w trakcie swojej kariery jako niania? Z pewnością będą mieć one znaczenie dla Twojego przyszłego pracodawcy. Zastanów się, które z nich są najistotniejsze. W zależności od oferty pracy, zawrzyj w CV umiejętności, których oczekuje potencjalny pracodawca. 

Przykładowe umiejętności - CV niania

W swoim życiorysie podziel kompetencje na twarde i miękkie. Dzięki temu zachowasz spójność i przejrzystość całej sekcji. Oto przykładowe umiejętności, które możesz zawrzeć w CV niani.

Przykładowe umiejętności - CV niania

Doświadczenie zawodowe w CV niani: jak zawrzeć, wskazówki i przykłady

Doświadczenie zawodowe w CV niani powinno być przedstawione w sposób klarowny. Każdy rodzic dba o bezpieczeństwo swojego dziecka. Przy wyborze niani, będzie oczekiwać od niej transparentności i profesjonalizmu. 

Tworząc sekcję doświadczenia, zadbaj o to, aby w Twoim CV nie było żadnych luk. Żeby ułatwić zrozumienie Twojej historii zawodowej, zachowaj kolejność chronologiczną. Rozpocznij od najnowszego doświadczenia i kontynuuj wstecz.

Opisz swoje stanowiska, aby rodzic miał przejrzysty wgląd w to, czym dokładnie się zajmowałeś. W opisie każdego doświadczenia podkreśl konkretne zadania, które wykonywałeś oraz osiągnięcia, które udało Ci się zdobyć. Nie zapomnij o wszystkich ważnych informacjach, które zostały uwzględnione w oczekiwaniach w ogłoszeniu o pracę.

Rozpocznij pracę nad swoim CV!

Stwórz CV

Przykładowe doświadczenie zawodowe - CV niania

Przykład 1:

“Niania dwójki dzieci

Dom prywatny, Gdynia

Lipiec 2019 - Obecnie

- Planowanie i realizacja edukacyjnych zabaw i aktywności dostosowanych do wieku i zainteresowań dzieci.

- Organizacja zdrowych posiłków i dbanie o higienę dzieci.

- Pomoc w nauce, wspieranie rozwoju umiejętności społecznych.

- Odpowiedzialność za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci w czasie mojej opieki.”

Przykład 2:

“Opiekunka w żłobku

Żłobek Biały Miś, Warszawa

Styczeń 2017 - Czerwiec 2019

- Prowadzenie opieki nad grupą dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat.

- Planowanie i realizacja codziennych zajęć rozwijających zdolności poznawcze, sensoryczne i motoryczne.

- Współpraca z zespołem pedagogicznym w tworzeniu spersonalizowanego planu rozwoju dla każdego dziecka.

- Nadzór nad zdrowiem i higieną dzieci, w tym zmiany pieluch, karmienie butelką i dbanie o czystość przestrzeni zabawowej.

- Aktywne uczestnictwo w organizacji specjalnych wydarzeń dla rodziców i dzieci, budowanie zaufania i relacji z rodzinami podopiecznych.”

Przykład 3:

“Pracownik przedszkola - Asystentka w grupie maluszków

Przedszkole Słoneczko, Kraków

Wrzesień 2015 - Grudzień 2016

- Wspieranie nauczyciela w planowaniu i prowadzeniu zajęć edukacyjnych.

- Nadzór nad grupą maluszków podczas zajęć i w czasie posiłków.

- Przeprowadzanie kreatywnych działań artystycznych i zabaw ruchowych.

- Wspieranie procesu przystosowywania się dzieci do przedszkolnej rutyny i interakcji społecznych.”

Jak wymienić edukację w CV niani?

Nasz CV kreator przychodzi z pomocą. W większości przypadków, stopień wykształcenia w pracy niani nie ma kluczowego znaczenia. Warto jednak zawrzeć historię edukacji, aby pracodawca poznał nas lepiej. To także doskonałe miejsce do zamieszczenia informacji o szkoleniach czy kursach opiekuńczych, które odbyłaś. 

Posiadanie dyplomu może jeszcze bardziej podkreślić Twoje rozeznanie. W pierwszej kolejności podaj nazwę instytucji edukacyjnej, uzyskanego tytułu oraz datę rozpoczęcia i zakończenia nauki (lub datę uzyskania dyplomu). Jeśli zdobyłaś specjalne kwalifikacje związane z opieką nad dziećmi, na przykład w ramach kursów pedagogicznych, to warto to podkreślić.

W przypadku kursów lub szkoleń związanych z opieką nad dziećmi, takich jak kursy pierwszej pomocy, edukacyjne czy psychologiczne, warto umieścić je w osobnej sekcji lub jako część informacji o edukacji. Jeśli Twoje wykształcenie nie jest bezpośrednio związane z opieką nad dziećmi, skoncentruj się na tych aspektach, które mogą być użyteczne w roli niani.

Przykładowa edukacja - CV niania 

Przykład 1:

“Licencjat z pedagogiki

Uniwersytet Imienia Jana Pawła II, Gdynia

Wrzesień 2016 - Czerwiec 2020

- Specjalizacja w edukacji przedszkolnej.

- Kursy z zakresu psychologii rozwojowej dzieci.

- Praktyki pedagogiczne w przedszkolu "Słoneczne Maluchy".”

Przykład 2:

“Opiekunka dziecięca

Szkoła Medyczna, Warszawa

Wrzesień 2017 - Czerwiec 2019

- Kurs obejmujący pedagogikę, psychologię dziecięcą oraz praktyczne umiejętności opieki nad niemowlętami i dziećmi w różnych grupach wiekowych.

- Praktyki w przedszkolu "Kolorowe Marzenia" z zakresem organizacji zabaw edukacyjnych i dbałością o bezpieczeństwo dzieci.

- Certyfikat pierwszej pomocy dziecięcej uzyskany podczas szkolenia w ramach programu.”

Przykład 3:

“Psychologia Dziecka

Uniwersytet SWPS, Kraków

Wrzesień 2015 - Czerwiec 2019

- Główne obszary związane z rozwojem fizycznym, poznawczym i społecznym dzieci.

- Kursy praktyczne z prowadzeniem zajęć dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

- Seminarium z psychologii edukacyjnej.”

List motywacyjny dla niani

Możesz zwiększyć potencjał swojej kandydatury, kiedy uzupełnisz ją o list motywacyjny. To dobre miejsce na zaprezentowanie swoich motywacji, które skłoniły Cię do aplikowania jako niania. Dzięki takiej wiadomości, możesz zaprezentować się jako najlepsza kandydatka na to stanowisko i jeszcze bardziej podkreślić swoje atuty zawodowe oraz chęć rozwoju.

W liście motywacyjnym muszą znajdować się:

 • Aktualna data i miejscowość

 • Imię i nazwisko

 • Dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail)

 • Zwroty grzecznościowe (Szanowny Panie/Szanowna Pani). 

Rozpocznij list od nagłówka zawierającego Twoje dane kontaktowe oraz dane adresata.

Wstęp

W pierwszym akapicie zaznacz, na jakie stanowisko aplikujesz. Poinformuj krótko, dlaczego zdecydowałaś się aplikować jako niania.

Na przykład: 

“Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie, z ogromnym entuzjazmem chciałabym złożyć podanie o pracę na stanowisku niani. Myślę, że podane przez Państwa oczekiwania dokładnie odpowiadają moim kompetencjom ”

Rozwinięcie

Przedstaw, co motywuje Cię do pracy jako niania. Podkreśl, dlaczego uważasz, że Twoje umiejętności i doświadczenie są zgodne z wymaganiami stanowiska. Podziel się również swoim doświadczeniem i umiejętnościami, które nabyłaś w trakcie swojej kariery zawodwowej. 

Przykład 1:

“Jestem doświadczoną nianią, a opieka nad dziećmi nie tylko stanowi dla mnie pracę, ale i pasję. Moje dotychczasowe doświadczenia obejmują pracę zarówno w domowych warunkach, jak i w żłobkach, co pozwoliło mi zdobyć różnorodne umiejętności potrzebne do zapewnienia wszechstronnej opieki nad maluchami.”

Przykład 2: 

“W moim podejściu do pracy kładę szczególny nacisk na rozwój dzieci poprzez kreatywne i edukacyjne zabawy. Staram się dostosowywać do indywidualnych potrzeb każdego dziecka, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i zdrowy rozwój. Posiadam certyfikat pierwszej pomocy, który jest potwierdzeniem mojej gotowości do skutecznego reagowania w sytuacjach nagłych.”

Możesz również wspomnieć o odbytych kursach oraz dyplomach na potwierdzenie swoich kompetencji.

Na przykład:

“Ukończyłam [nazwa kursu lub studiów związanych z opieką nad dziećmi], co dostarczyło mi solidnej wiedzy teoretycznej, którą chętnie przenoszę w praktykę. Moje umiejętności interpersonalne, cierpliwość i zdolność do szybkiego dostosowywania się do zmieniających się sytuacji sprawiają, że jestem gotowa na sprostanie wszelkim wyzwaniom związanym z opieką nad dziećmi.”

Zakończenie

Zakończ list wyrażeniem wdzięczności za rozpatrzenie Twojej aplikacji oraz zaznaczeniem gotowości do rozmowy kwalifikacyjnej.

Na przykład:

“Z niecierpliwością oczekuję możliwości omówienia moich kwalifikacji i doświadczeń osobiście. Dziękuję za rozważenie mojego podania i mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojej kandydatury.

Z poważaniem,

Anna Kosińska”

Kluczowe wnioski

Napisanie profesjonalnego jako CV niania oraz listu motywacyjnego wymaga uwzględnienia kluczowych elementów, które podkreślą Twoje umiejętności, doświadczenie i podejście do opieki nad dziećmi. Pamiętaj, aby:

 • Dostosować swoje CV i list do ogłoszenia o pracę.

 • Zawrzeć w CV profil osobisty.

 • Skupić się na doświadczeniu i umiejętnościach związanych z opieką nad dziećmi.

 • Wylistować istotne dla tego zawodu certyfikaty.

 • Wyrazić swoją elastyczność oraz możliwość dopasowania się do potrzeb rodziców.

Po więcej wskazówek, sprawdź nasze curriculum vitae wzór.

Najczęściej zadawane pytania

1. Co powinnam zawrzeć w CV opiekunki?

W CV opiekunki powinny znaleźć się elementy takie jak: dane osobowe, profil osobisty, doświadczenie zawodowe, edukacja oraz posiadane umiejętności.

2. Co mogę zrobić, żeby moje CV opiekunki się wyróżniło?

Należy pamiętać, aby każde CV dostosować do ogłoszenia o pracę. 

3. O jakich kwalifikacjach powinnam wspomnieć w moim CV opiekunki?

W CV opiekunki szczególnie cenne będą kwalifikacje z zakresu pierwszej pomocy oraz szkolenia i kursy odbyte w zakresie opieki nad dziećmi.

4. Jak opisać moje doświadczenie opieki nad dziećmi?

W trakcie tworzenia sekcji doświadczenia, należy pamiętać o kolejności chronologicznej oraz dokładnym opisaniu obowiązków na konkretnych stanowiskach.

5. Czy powinnam zawrzeć referencje w swoim CV opiekunki?

Posiadane referencje mogą zwiększyć Twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Warto je umieścić w swoim CV. 

6. Jak mogę udowodnić moją rzetelność i godność zaufania w moim CV?

Dzięki szczegółowym opisom doświadczenia, osiągnięć, certyfikatom i referencjom, możesz zwiększyć zaufanie przyszłego pracodawcy.

7. Czy mogę w swoim doświadczeniu zawrzeć informacje niezwiązane z opieką nad dziećmi?

Tworząc CV niani, warto skupić się głównie na informacjach związanych z tym stanowiskiem. Dzięki temu CV będzie przejrzyste i spójne.

8. Co jeśli nie mam doświadczenia jako niania?

Brak doświadczenia możesz zastąpić odpowiednimi umiejętnościami. Możesz również rozpatrzyć kursy/szkolenia, które pomogą Ci uzyskać potrzebne kwalifikacje opiekunki.

Rozpocznij pracę nad swoim CV!

Stwórz CV

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.