CV Wzory

DropDown

CV Analityka Danych

StarStarStarStarStar

CV Analityka Danych

Przedstawiamy wzór CV dla Analityka Danych na bazie szablonu Erasmus. Michał Wójcik, doświadczony specjalista w dziedzinie, prezentuje swoją karierę w przejrzysty i profesjonalny sposób.

Stwórz CV Analityka Danych

"Doświadczona analityczka danych z ponad 10-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym. Już od czasu studiów na Politechnice Warszawskiej interesują mnie zagadnienia związane z programowaniem, big data, uczeniem maszynowym i metodami analizowania danych wspieranych przez sztuczną inteligencję. "

Michał Wójcik - Analityk danych

CV Analityka Danych

Spis treści

Jak Stworzyć Efektywne CV Analityka Danych: Kompletny Przewodnik

Jeśli szukasz pracy jako analityk danych, to naszym zdaniem wybierasz właściwą drogę. Musisz jednak wiedzieć, że stosunkowo wysokie zarobki w tej branży sprawiają, że i konkurencyjność w niej jest na wysokim poziomie. Jeśli możesz pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym jako analityk danych lub na pokrewnym stanowisku, to do znalezienia nowej pracy wystarczy ci napisanie zgrabnego CV, w czym ci w tym artykule pomożemy, chociażby przy użyciu wygodnego i prostego w użyciu narzędzia, jakim jest cv kreator.

Stwórz swoje CV już teraz!

Kliknij tutaj i stwórz swoje CV

Jeśli jednak zmieniasz branże lub szukasz pierwszej pracy, to znalezienie pracy jako analityk danych nie będzie najłatwiejsze, ale i z tym się wspólnie uporamy. Zachęcamy więc do przeczytania tego artykułu i poznania tajników związanych z pisaniem CV na stanowisko analityka danych.

Wzór CV analityka danych

Wzór CV analityka danych

Pobierz przykładowe CV w formacie .pdf z analityką danyc

My ludzie uczymy się poprzez obserwowanie i naśladowanie. Dlatego, jeśli stoi przed tobą niełatwe zadanie, jakim jest stworzenie od zera profesjonalnego CV, to skorzystaj z wiedzy innych i zainspiruj się dokumentami, które stworzyli ludzie posiadający większe doświadczenie w tej dziedzinie. Otwórz więc curriculum vitae wzór, wybierz ten, który najlepiej do ciebie przemawia i postaraj się stworzyć coś podobnego lub skorzystaj z naszego kreatora CV i stwórz profesjonalne, czytelne, schludne i przede wszystkim skuteczne CV w zaledwie kilka minut.

Jakie informacje zawrzeć w CV analityka danych? Wskazówki i przykłady

Każde CV powinno zawierać pewne niezbędne informacje, bez których nawet najlepiej napisane CV będzie bezwartościowe. Należą do nich, chociażby dane kontaktowe, dzięki którym rekruter będzie mógł się z tobą skontaktować i zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną. Innym niezbędnym elementem każdego CV jest klauzula cv, w której wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych na potrzeby procesu rekrutacji. Jeśli taka klauzula nie znajdzie się na końcu CV, to rekruter nie będzie miał prawa się z tobą skontaktować i twoje zgłoszenie będzie nieważne.

Jak napisać profil osobisty do CV analityka danych?

Profil osobisty to miejsce, gdzie możesz się niejako przestawić i w skrócie opowiedzieć o swojej karierze zawodowej, dotychczasowych osiągnięciach i twoich najważniejszych cechach. Musisz jednak pamiętać, że profil osobisty to tylko krótka notatka, która ma zawierać wyłącznie kluczowe informacje, a jej przeczytanie nie powinno trwać dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Ma to być tylko pewnego rodzaju przynęta, która ma zwabić rekrutera i przekonać go, że warto zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną i dowiedzieć się więcej na twój temat. Poniżej znajdziesz przykład profilu osobistego doświadczonej analityczki danych.

Przykład profilu osobistego

"Doświadczona analityczka danych z ponad 10-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym. Już od czasu studiów na Politechnice Warszawskiej interesują mnie zagadnienia związane z programowaniem, big data, uczeniem maszynowym i metodami analizowania danych wspieranych przez sztuczną inteligencję."

Jakie umiejętności wpisać do CV dla analityka danych?

Dobry analityk danych powinien posiadać cały wachlarz umiejętności z różnych dziedzin. Od typowo analityczno-matematycznych po umiejętności interpersonalne i umiejętność opowiadania historii. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jakie umiejętności zawrzeć w swoim cv analityka danych to skup się na umiejętnościach związanych z matematyką, informatyką, programowaniem i innymi typowo ścisłymi dziedzinami, ale nie pomijaj innych swoich umiejętności, nawet jeśli wydaje ci się, że nie mają one nic wspólnego z analizowaniem danych. Może się bowiem okazać, że z pozoru nieprzydatne umiejętności wyróżnią cię na tle innych kandydatów i sprawią, że będziesz w oczach rekrutera osobą ciekawą i wszechstronną, co może zaważyć na decyzji o tym, czy warto zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną, czy raczej lepiej wybrać kogoś innego. 

umiejętności do CV dla analityka danych

Jeśli więc przykładowo dobrze rysujesz i masz dobry gust estetyczny i wydaje ci się, że takie umiejętności nie przydają się w pracy osoby, która przez 8 godzin dziennie analizuje tabele z danymi to jesteś w niemałym błędzie. Okazuje się bowiem, że przeanalizowane dane trzeba jakoś przedstawić, a graficzna prezentacja bywa najłatwiejszą i najwygodniejszą dla odbiorców metodą na ich przekazanie. W takiej sytuacji gust estetyczny jest kluczowy, ponieważ atrakcyjnie wyglądająca grafika czy nawet wykres dużo łatwiej premówią do odbiorców niż, zwykła czarna kreska w układzie współrzędnych.

Stwórz swoje CV już teraz!

Kliknij tutaj i stwórz swoje CV

Przykładami umiejętności, jakie dobrze sprawdzą się w CV analityka danych są:

  • Umiejętność logicznego myślenia 

  • Zdolności analityczne 

  • Zdolność kreatywnego rozwiązywania problemów 

  • Umiejętności interpersonalne 

  • Znajomość języków programowania 

  • Obsługa pakietu MS Office 

  • Obsługa programów branżowych

Doświadczenie zawodowe w CV analityka danych. Podpowiedzi jak je wpisać wraz ze wskazówkami i przykładami

Opisywanie doświadczenia w przypadku CV analityka danych nie różni się szczególnie od opisywania doświadczenia dla innych branż i obowiązują dokładnie te same zasady. Warto więc zastosować zasadę odwróconej chronologii tak, aby ostatnio wykonywana praca znalazła się na górze listy, a za nią po kolei wcześniej wykonywane prace.

Dla każdego stanowiska zaznacz też firmę, dla której przyszło ci pracować, wraz z okresem, w jakim miało to miejsce. Możesz też w skrócie opisać zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach skupiając się na tych z nich, które mają związek z analizą danych czy innymi umiejętnościami, które przydają się w pracy analityka. Jeśli wciąż nie masz pewności jak to powinno wyglądać, to wejdź na stronę CV Szablony i poszukaj inspiracji.

Doświadczenie zawodowe w CV analityka danych

Przykładem doświadczenia zawodowego analityka może być:

Luty 2014 - Maj 2020 Specjalista ds. analizy danych użytkowników końcowych

  • Generowanie raportów na podstawie danych od użytkowników końcowych 

  • Zbieranie i analizowanie danych finansowych oraz przedstawianie ich w formie graficznej

Maj 2020 - Obecnie  Power BI (SQL) Developer

  • Wsparcie i optymalizacja pracy członków zespołu 

  • Zbieranie i analizowanie danych finansowych z różnych oddziałów oraz przedstawianie ich przedstawicielom zarządu

  • Przygotowywanie oraz optymalizowanie pakietów danych w środowisku SQL

Edukacja w CV analityka danych

Jeśli udało ci się skończyć jakiś kierunek studiów czy szkołę średnią związaną w jakimś stopniu z naukami ścisłymi, takimi jak matematyka, statystyka, programowanie, informatyka czy nawet fizyka, to taką szkołę bez cienia wątpliwości warto wpisać do CV, nawet jeśli kierunek nie miał bezpośrednio nic wspólnego z analizą danych. Co więcej, nawet jeśli masz zaliczone studia na kierunku w ogóle niezwiązanym z naukami ścisłymi, to wciąż warto wpisać je do CV analityka danych. Poinformuje to pracodawcę, że jesteś osobą, która doprowadza sprawy do końca i można ci zaufać. 

Pomiń jednak takie szkoły jak: szkoła podstawowa, gimnazjum czy liceum. Pracodawca z góry założy, że jeśli masz skończone studia to i te szkoły udało ci się ukończyć. Jeśli jednak nie masz skończonych studiów, to w sekcji edukacja wpisz przynajmniej ostatnią ukończoną szkołę.

Możesz oprzeć się na tym przykładzie:

Październik 2006 - Maj 2010 Studia inżynierskie I stopnia Politechnika Warszawska 

  • Warszawa Udział w kole naukowym skupionym wokół potencjalnych zastosowań sztucznej inteligencji 

Październik 2010 - Czerwiec 2013 Studia magisterskie Politechnika Warszawska Warszawa 

  • Tytuł magistra inżyniera nauk komputerowych Obroniona praca magisterska o tytule: „Uczenie maszynowe w analizie danych finansowych".

Jakie certyfikaty i szkolenia warto wpisać do CV analityka danych?

Odpowiedź na to pytanie jest jednocześnie prosta i podchwytliwa. Warto bowiem wpisać co CV wszelkie kursy, szkolenia i certyfikaty, które mają cokolwiek wspólnego z naukami ścisłymi i analizą danych, ale trzeba uważać aby nie przesadzić. Wpisywanie nieistotnych kursów może sprawić wrażenie, że starasz się na siłę upchnąć do swojego CV tak dużo informacji, jak to tylko możliwe i nie obchodzi cię, czy są one istotne, czy nie. Takie podejście niestety nie najlepiej świadczy o kimś, kto ma być w przyszłości dobrym analitykiem danych.

List motywacyjny dla analityka danych

We wstępnie pisaliśmy o tym, że znalezienie pracy jako analityk danych bez doświadczenia nie jest rzeczą łatwą, ale jest możliwe. Jednym z kluczowych elementów w tym przypadku jest dobrze napisany list motywacyjny, czyli dokument, w którym starasz się przekazać, dlaczego aplikujesz na to konkretne stanowisko w tej konkretnej firmie i dlaczego to właśnie ty jesteś najlepszą osobą na to stanowisko. Jest to szczególnie ważne właśnie w przypadku osób bez doświadczenia, ponieważ dzięki niemu potencjalny pracodawca ma szansę zrozumieć, dlaczego ktoś wcześniej niezwiązany z tą branżą decyduje się na szukanie pracy jako analityk danych.

Fakt, że list motywacyjny jest szczególnie ważny dla osób, które nie mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem w dziedzinie analizy danych nie oznacza wcale, że tylko dla takich osób list motywacyjny jest ważny. Nawet jeśli twoje doświadczenie jest na tyle bogate, że masz niemal pewność, że szybko znajdziesz nową pracę, to nie powinieneś ignorować tej części poszukiwania pracy. To jak wygląda twój list motywacyjny reprezentuje twoje podejście do nowego pracodawcy i podpowiada mu, jakim typem człowieka i pracownika jesteś. Jeśli więc chcesz nie tylko zwiększyć swoje szanse na sukces, ale również odpowiednio się zaprezentować przed ludźmi, z którymi przyjdzie ci spędzać 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku przez następnie lata, to poświeć chwilę swojego cennego czasu i napisz zgrabny i rzeczowy list motywacyjny.

Stwórz swoje CV już teraz!

Kliknij tutaj i stwórz swoje CV

Najważniejsze informacje

Znalezienie nowej pracy, szczególnie takiej, która będzie dawała satysfakcję i przyzwoite pieniądze nie jest łatwe. Wiele osób twierdzi wręcz, że szukanie pracy jest pracą na pełny etat. Jest w tych słowach dużo prawdy, ale my uważamy też, że nowoczesne narzędzia, takie jak polecany wcześniej kreator CV, czy oparcie się na pomysłach innych może ten proces, a przynajmniej jego część, znacznie ułatwić. Skorzystaj więc z naszych podpowiedzi i narzędzi, przygotuj profesjonalne i przemyślane CV i znajdź pracę, dzięki której będziesz mógł się rozwinąć, zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie w dziedzinie, przed którą maluje się kolorowa przyszłość.

FAQ

1. Czy mam opisywać swoje doświadczenie, jeśli nie ma ono nic wspólnego z analityką danych?

Oczywiście w idealnej sytuacji najlepiej jest mieć doświadczenie, które idealnie pasuje do stanowiska, na jakie aplikujesz, ale jak wszyscy dobrze wiemy, idealne sytuacje zdarzają się raczej rzadko. Prawdziwe życie jest na tyle dynamiczne i zmienne, że kariery większości osób obejmują różne zawody, branże i dziedziny. Nie ma więc nic złego w tym, aby szukać pracy w nowym zawodzie, a zdobyte wcześniej doświadczenie może się okazać bardziej przydane, niż może ci się wydawać. Praca na z pozoru niezwiązanym z analityką danych stanowisku może dużo powiedzieć o tobie i twoim podejściu do pracy. Pracodawca będzie mógł przykładowo zobaczyć, jak często zmieniasz pracę, czy nie boisz się wyzwań, czy boisz się ciężkiej pracy, jakiego typu prace wydają ci się interesujące i wiele innych przydatnych informacji, które na pierwszy rzut oka nie wydają się oczywiste. Jeśli więc masz już jakieś doświadczenie zawodowe, ale nie jest ono związane z analityką danych lub wiąże się z pracę, z której nie jesteś dumna czy dumny, to nie wstydź się go i zamieść je w swoim CV, aby twój nowy pracodawca mógł cię lepiej poznać.

2. Jak sprawić, aby moje CV wyróżniło się w oczach potencjalnego pracodawcy?

Istnieje wiele sposobów na to, aby sprawić, że CV będzie bardzo charakterystyczne i rzucające się w oczy. Można to zrobić, chociażby poprzez niestandardową formę dokumentu, rzucające się w oczy kolory lub grafiki czy poprzez nietuzinkową treść. Jednak warto pamiętać, że w takiej sytuacji łatwo jest przesadzić i sprawić, że CV będzie co prawda się wyróżniało i pracodawca je doskonale zapamięta, ale jako ciekawostkę, albo powód do żartów, a nie dokument, który ma reprezentować nowego pracownika. Dlatego w naszej opinii najlepiej jest wyróżnić się nieskazitelnym profesjonalizmem i stworzyć CV, które będzie wyglądało estetycznie, będzie czytelne i przejrzyste oraz będzie sprawiało wrażenie, że osoba, która za nim stoi to poważny człowiek, któremu warto zaufać i go zatrudnić.

3. Jak długie powinno być CV analityka danych?

W przypadku CV analityka podobnie jak w przypadku CV z innych branż nie ma jednej optymalnej długości CV. Wszystko zależy od konkretnej osoby i jej dorobku zawodowego. Warto jednak postarać się tak zredagować ten dokument, aby mieścił się na jednej kartce A4 i był przy tym czytelny. Jeśli więc nie możesz się pochwalić zbyt dużym doświadczeniem i twoje CV wygląda pusto, to pomyśl co jeszcze możesz do niego dodać lub jak inaczej sformatować dokument, żeby strona nie wyglądała pusto. Możesz przykładowo nieco dokładniej opisać zakres obowiązków z poprzednich prac skupiając się na tych z nich, które mogą być przydatne w pracy analityka danych. 

Z drugiej strony, jeśli twoje doświadczenie zawodowe jest na tyle bogate, że opisanie każdej wcześniejszej pracy, wykształcenia, odbytych kursów i szkoleń oraz innych rzeczy związanych z karierą zawodową miałby zając więcej niż dwie strony A4, to postaraj się ograniczyć do najważniejszych informacji tak, aby przeczytanie twojego CV analityka danych nie zajmowało zbyt wiele czasu i aby natłok informacji nie przytłoczył rekrutera.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.