CV Wzory

DropDown

CV licealisty

StarStarStarStarStar

CV licealisty

W przykładowym CV licealisty można zaobserwować, że pomimo braku doświadczenia. Kandydat jednak to doświadczenie posiada przez umiejętne opisanie assetów odnośnie social media, które jest łatwe do przyswojenia w dzisiejszych czasach przez młodzież. Te umiejętności są szeroko poszukiwane wśród firm poszukujących osób z tą wiedzą.

Stwórz CV w tej branży

"Absolwent szkoły zawodowej IT szuka wyzwań oraz jest gotowy do podjęcia pracy w branży IT. Interesuje się grafiką komputerową oraz fotografią dlatego chciałbym się rozwijać w tej branży. Posiadam biegłą znajomość języka angielskiego, co pozwoli na obsługę klienta w tym języku w Państwa firmie. Dotychczas pomagałem rodzinie oraz przyjaciołom w tworzeniu stron, naprawianiu komputerów a także obróbce zdjęć w programie Adoble - zamieszczonych na moim instagramie z 1.000.000 osób obserwujących w tym polubień. "

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - Uczeń szkoły zawodowej

CV dla licealisty

Spis treści

Jak napisać dobre CV dla ucznia, licealisty, ucznia technikum?

Rozpoczęcie kariery, w trakcie kontynuowania szkoły powinno być ekscytujące ale również trapiące, bo jak można znaleźć pracę bez doświadczenia? Kto chciałby zatrudnić taką osobę? Te demotywujące pytania nie powinny wpłynąć na podjęcie pracy, gdyż prawdą jest. Tak, możesz wciąż otrzymać pracę ale do tego potrzebujesz kilka podstawowych wskazówek, które pomogą w stworzeniu CV, które pomimo braku doświadczenia zwróci uwagę przyszłego pracodawcy.

Na szczęście umiejętności, które pracodawcy najbardziej cenią, są zdobywane nie tylko w świecie pracy. Sztuką pisania CV bez doświadczenia jest znalezienie kreatywnych sposobów pokazania, że posiadasz potencjał i charyzmę oraz umiejętności potrzebne, abyś był brany pod uwagę, przez osobę rekrutującą.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać bardziej szczegółowe wskazówki na temat pisania CV w szkole średniej. Przeczytaj również poniżej szablon CV, w którym wymieniono informacje, które powinieneś dołączyć do CV. Użyj szablonu, aby wygenerować listę informacji, które chcesz uwzględnić we własnym życiorysie.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz CV

CV dla ucznia,  licealisty, ucznia technikum - podstawowe wskazówki

Pisanie CV polega przede wszystkim na stworzeniu osobistej oferty sprzedaży. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zatem ustalenie, co sprzedajesz? Zrób listę wszystkich rzeczy, w których jesteś dobry, niezależnie od tego, czy są to cechy „profesjonalne”, czy nie. Następnie dopasuj każdy element na liście do jednego (lub więcej!) Najlepszych umiejętności, których poszukują pracodawcy.

Czy jesteś gwiazdą na boisku hokejowym? To praca zespołowa i ciężka praca. Czy jesteś bloggerem a może masz swój kanał youtube? Znajomość wszystkich funkcjonalności tiktoka jest obecnie szeroko poszukiwaną umiejętnością.

CV ucznia – jak przyciągnąć uwagę rekruterów? Wskazówki

Stwórz swój idealny profil/podsumowania

Będzie to pierwsza rzecz, którą przeczyta każdy potencjalny pracodawca, więc kluczem do tego jest właściwe jego opisanie. Najlepsza wskazówka? Utrzymuj Twój profil tak krótko i prosto, jak to możliwe. 150 słów jest w porządku.

Zacznij od profilu szkoły i umiejętnościami lub dwoma (Zmotywowany absolwent, który jest pracowity poszukuję...”). Później przejdziesz do bardziej szczegółowych informacji, gdzie możesz wpisać Twoje nabyte życiowe doświadczenie.

 Upewnij się, że określiłeś także to, czego szukasz. Jeśli ubiegasz się tylko o jeden sektor, może to być specyficzne - „szukam ról w ogrodnictwie” - ale jeśli chcesz zachować otwarte opcje, pozostaw to ogólnie: „Szukam roli, która będzie w stanie podołać moich ambicji."

Przykład profilu zawodowego/podsumowania dla ucznia

Energiczny, entuzjastyczy i aktywna osobą z dużą wiedzą na temat artykułów spożywczych i ich wykorzystania przez osoby z różnych środowisk gospodarczych i społecznych. Posiadam nastawienie biznesowe i jestem gotów zastosować te umiejętności, aby być doskonałym pracownikiem sklepu spożywczego.

Umiejętności w CV dla ucznia

Prawdopodobnie posiadasz umiejętności, które mogą odnosić się do konkretnego stanowiska, o które się ubiegasz. Można je wymienić w sekcji umiejętności. Upewnij się, że odpowiadają one żądanemu zadaniu. Jeśli ubiegasz się o pracę ogrodnika, nie musisz wspominać o „kasie fiskalnej”, ponieważ ta umiejętność nie dotyczy tej pracy. Ale możesz wspomnieć: „Znajomość bezpiecznego korzystania z kosiarki i narzędzi ogrodniczych”.

Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego, ta sekcja może pomóc wykazać, że nadal nadajesz się na to stanowisko. Możesz także wymienić umiejętności pochodzące ze szkoły lub hobby. Upewnij się, że nadal są w jakiś sposób powiązane z tym, czego szukają potencjalni pracodawcy.

Umiejętności miękkie, umiejętności twarde w CV ucznia

Umiejętności miękkie to te umiejętności, które przychodzą naturalnie i niepowtarzalnie każdemu. Umiejętności miękkie obejmują przywództwo, efektywną komunikację, pracę zespołową, zarządzanie czasem, motywację i zdolność adaptacji. Z drugiej strony umiejętności twarde to te, które zdobywa się poprzez praktyczne doświadczenie, szkolenie lub edukację.

Czy znasz się na mediach społecznościowych? Często uczniowie pomijają umiejętności, których potrzebują pracodawcy, ponieważ uważają, że są oczywiste lub nieważne.

Jeśli potrafisz zrobić coś, co może być przydatne w miejscu pracy, włóż to, wykaż to. Szczególnie odpowiednie są programy komputerowe, których możesz używać i języki, w których umiesz się posługiwać.

Podkreśl doświadczenie przywódcze: pracodawcy zawsze szukają kandydatów z doświadczeniem przywódczym. Jeśli byłeś kapitanem drużyny sportowej lub wiceprezesem rady studenckiej, pamiętaj o podaniu tych pozycji.

Oto przydatna lista kluczowych umiejętności, na które warto zwrócić uwagę:

 • Kreatywność

 • Przywództwo

 • Zdolność adaptacji

 • Elastyczność

 • Pozytywność

 • Umiejętność rozwiązywania problemów

 • Komunikacja

 • Niezależność

 • Automotywacja

 • Umiejętność pracy pod presją

Wzor CV licealisty

Pobierz darmowy wzór CV CV dla ucznia, licealisty, ucznia technikum.

Pobierz ten szablon CV

Traktuj swoje zajęcia pozalekcyjne jak prace

To, że nie zapłacono Ci za coś, nie oznacza, że nie zyskałeś cennych umiejętności biznesowych. Wymień swoje role wolontariuszy tak, jakbyś wykonywał pracę - wyszczególniając czas, jaki podejmowałeś, odpowiednie zadania, które podjąłeś, i umiejętności, które rozwinąłeś.

 Często zdarza się, że role pozalekcyjne są bardziej podobne do pracy, o którą się ubiegasz, niż do jakiejkolwiek pracy dorywczej, którą podjąłeś. Uszereguj je jako takie. Jeśli ubiegasz się o role copywritingowe, pracodawcy będą bardziej pod wrażeniem, gdy napisałeś do swojej gazety szkolnej.

Pomyśl o zajęciach pozalekcyjnych, sporcie i klubach, w których brałeś udział. Odgrywasz wiodącą rolę w szkolnej grze? Prawdopodobnie jesteś kreatywny. Grać w piłkę nożną? Możesz być dobrym graczem zespołowym. Są to cechy, których szukają pracodawcy. Niektóre przykłady zajęć szkolnych, które mogą wyglądać dobrze w CV, obejmują:

 • Sport: uprawianie sportu w lidze lub dla zabawy, zajęcia na świeżym powietrzu, trening fitness, lekcje sportu, coaching.

 • Kultura: tworzenie dzieł sztuki, muzyki, widowisk, spektakli, filmów, gier, śpiewu lub tańca, projekty DIY, warsztaty kreatywne.

 • Społeczność: zbieranie darowizn na różne organizacje lub cele humanitarne, organizowanie wydarzeń, pomoc dzieciom, seniorom, zwierzętom lub środowisku, promowanie ulepszeń społeczności.

Podobnie jak w przypadku umiejętności, wymień tylko odpowiednie działania tutaj. Zapisz aktywność, daty i swoją rolę / stanowisko.

Dodaj trochę osobowości

Osiągnięcia, nagrody i wyróżnienia.

Wspaniale jest wspominać o najważniejszych osiągnięciach i nagrodach zdobytych w szkole lub podczas zajęć. Przyszli pracodawcy lubią osiągnięcia, które pokazują zaangażowanie i ciężką pracę.

Przebiec maraton? Wygrać nagrodę? Skydived? Umieść to w swoim CV.

Pracodawcy otrzymują wiele aplikacji na każde stanowisk. Wyróżnienie się z tłumu i bycie niezapomnianym to duży impuls do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Referencje

Referencje powinna być  dostarczone przez osobę, która może ręczyć za twoją wiedzę i umiejętności, lub która może potwierdzić twoje doświadczenia zawodowe.

Twoi nauczyciele, trenerzy lub byli pracodawcy mogą być dobrymi referencjami. Wymienienie znajomych lub rodziny jako referencji nie jest zalecane, ale może być do zaakceptowania, jeśli faktycznie dla nich pracowałeś.

Pamiętaj, że musisz poprosić osobę, aby służyła jako punkt odniesienia, zanim będzie można ją wymienić.

Wiele osób po prostu pisze „Referencje dostępne na żądanie” na dole CV. Jeśli to zrobisz, upewnij się, że faktycznie masz dostępne referencje na wypadek, gdyby przyszły pracodawca o nie poprosił. Jeśli jednak masz ograniczone doświadczenie w zamieszczaniu CV, możesz wymienić nazwiska i dane kontaktowe referencji w CV.

Klauzula

Jest to jedna z najbardziej pominaych zakładek, jednak jedna, besz której Twoje CV będzie wyrzucone do kosza. Nie zapomnij o niej!

Przykładowa klauzula powinna brzmieć:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Dostosuj swoje CV

We wszystkich przypadkach pamiętaj, aby spersonalizować i dostosować swoje CV, aby odzwierciedlało Twoje umiejętności i zdolności oraz łączyło je z ofertami pracy, o które się ubiegasz.

Podsumowanie

Oto podstawowe porady, które musi zapamiętać:

- Twoje CV powinno mieć ukierunkowany cel zawodowy.

- Zadbaj o umiejętności w CV ucznia, np. organizacja wydarzenia czy zbiórki charytatywnej.

- Profil podsumowanie powinno się składać tylko z umiejętności mękkich, które zdobyłeś podczas grania w piłkę, organizacji wydarzeń lub podczas udziału zbiórki charytatywnej.

- Dodaj zawód jeśli profil pasuje do zawodu.

- Zainteresowania zawsze są dobre, ale tylko wtedy gdy pasują do stanowiska pracy. Jeżeli twoim zainteresowaniem jest podróżowanie i masz swój blog na ten temat - dodaj to!

Powodzenia!

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.