CV

>

Chcesz uniknąć błędów ortograficznych w swoim CV!

StarStarStarStarStar

Chcesz uniknąć błędów ortograficznych w swoim CV!

przez CVMaker

  • CV
  • · January 11 2023
  • · 1 minuta czytania
Błędy w Twoim CV

Spis treści

CV to pierwszy kontakt, jaki potencjalny pracodawca ma z Tobą. Dlatego ważne jest, aby te informacje były przedstawione jasno, zwięźle i kluczowe, ale także bez błędów. Daje to niechlujne i nieostrożne wrażenie, jeśli w twoim CV są błędy gramatyczne. Masz wątpliwości co do pisowni niektórych słów, struktury zdania lub znaków interpunkcyjnych? Dołóż dodatkowych starań, aby Twoje CV było bezbłędne. Zawsze sprawdź je za pomocą osoby trzeciej, kiedy wydaje Ci się, że jest gotowe do wysłania, lepiej "dmuchaj na zimno".

Z pewnością należy dodatkowo sprawdzić poprawki i uzupełnienia (lub, jak wspomniano wcześniej, zlecić ich sprawdzenie innej osobie), ponieważ nawet wtedy może się okazać, że coś zostało ominięte. Niestety takie błędy zdarzają się każdemu, mamy klientów, którzy są nauczycielami a też je popełniają. Jesteśmy ludźmi = poświeć czas na poprawne CV. Uwierz mi, jest warto.

Stwórz łatwo profesjonalne CV, zacznij je od razu!

Stwórz CV

Słowa i znaczenie w CV

W CV używaj tylko słów, które dobrze znasz. Nie udawaj tego, kim nie jesteś i staraj się używać jasnego języka, nie muszą to być dziwne lub trudne słowa. Oczywiście inaczej jest, jeśli chcesz użyć żargonu (języka technicznego) używanego na wakującym stanowisku.

Camera Flash

Pamiętaj!

Tym bardziej musisz poprawnie użyć słów w zdaniu. Oprócz tego, że CV musi być bez błędów językowych, zdania w CV muszą być płynnie. Nie pisz zbyt długich zdań, omiń długiego teksu postaraj się o dobre i przyjemnie czytelne CV.

Unikanie błędów gramatycznych w CV

Jeśli czujesz się bardzo niepewnie ze swoim CV, poproś osobę, którą znasz ale i tą znającą się dobrze na języku polskim. Zdarza się, że przeglądasz przykładowe CV na innych stronach i kopiować tekst z istniejącymi błędami w tekście, dlatego ważne jest, aby samemu napisać lub za pomocą osoby, która jest lepsza. Każdy pracodawca preferuje czytelne CV bez błędów językowych. Błędy gramatyczne w twoim CV są bardzo niechlujne. Pracodawca oczekuje, że każdy kandydat prześle poprawne i zadbane CV, ponieważ to wiele mówi o osobie, która stoi za CV. Unikaj błędów ortograficznych, a w razie wątpliwości użyj innego słowa lub zmień strukturę zdania. Unikaj długich zdań, ponieważ wtedy często pojawiają się błędy i nie jest to przyjemne w czytaniu. Poproś znajomego, aby krytycznie przejrzał Twoje CV pod kątem treści, ale z pewnością również pod kątem błędów językowych.

Napisz swoje CV już w kilka minut,

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 11 2023

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.