Jak napisać idealne CV marketing? Wzór CV Specjalisty ds. Marketingu

Może to być szok, ale wielu specjalistów ds. marketingu umie reklamować produkty lub usługi i przy tym osiągać przeogromne cele promocyjne, ale mają ogromny problem z napisaniem swojego CV. Niestety wadą tego jest to, że tracą wtedy okazję, na otrzymanie rozmowy kwalifikacyjnej, a co za tym idzie, pracy. CV to sprzedaż samego siebie, swoich umiejętności i doświadczenia, a jeśli nie umiesz się sprzedać, słabo odzwierciedla to Twoje umiejętności. Poza tym umiejętności prezentacyjne są równie bardzo ważne. Dlatego upewnij się, że używasz profesjonalnie zaprojektowanego szablonu CV. Jeśli Twój życiorys wymaga upiększeń, aby rzucił się w oczy - przeczytaj uważnie poniższy artykuł, który na pewno pomoże wyróżnić się i zdobyć dowolną pracę w tym fachu.

Jak napisać idealne CV marketingu?

Na obecnych konkurencyjnych rynkach, firmy walczą o tych samych klientów, a pracodawcy o tych samych pracowników. Jeśli chcesz być w ogóle wzięty pod uwagę miej pewność, że masz przygotowane wszystkie potrzebne dokumenty; CV i List Motywacyjny, oprócz tego postaraj się o swój branding w postaci profilu LinkedIn - pamiętaj, że dzięki temu można zyskać zaufanie rekrutującej, a to zwiększy szansę na zdobycie pracy. W dzisiejszych czasach specjalista ds. marketingu powinien posiadać swoją stronę albo przy najmniej online portfolio. Przeczytaj dokładnie opis stanowiska, zdobądź jak najwięcej informacji o firmie, do której chcesz aplikować. Musisz poznać swoich docelowych odbiorców. Jakie techniki stosują? Jak możesz ulepszyć ich przekaz promocyjny, aby uzyskać lepsze wyniki? Gdy już wiesz, czego potrzebuje firma zatrudniająca, dostosuj swoje CV do jej wymagań. Powinieneś także podkreślić swoje mocne strony w tej branży. Prezentując swoje mocne strony, upewnij się, że odpowiadają one wymaganiom oraz doświadczeniem, poniżej znajdziesz wzór;

Przykład CV - Marketing - szablon Stanford

CV-dla-Marketing

Szablon ten przedstawia doskonałe umiejętności potrzebne, aby rzuciły się w oczy rekruterowi, jeśli potrzebujesz więcej wzorów CV, kliknij tutaj.  

Pobierz ten szablon CV - Marketing

Stwórz swoje CV

Lista znanych stanowisk w obszernej dziedzinie marketingu

Marketing cyfrowy to obszerny dział, który mieści w sobie wiele osobnych subdziedzin. Praca w tej dziedzinie ma różne role i wymaga unikalnego zestawu umiejętności oraz wiedzy branżowej. Krótki opis merytoryczny stanowisk w tym fachu;

-Specjaliści ds. Marketingu - Ich zadaniem jest tworzenie kampanii promocyjnych, które będą wspierać rozwój biznesu. Poprzez badania rynkowe określają aktualne trendy rynkowe i rodzaje produktów, na które jest popyt. Po przeprowadzeniu analizy rynku przedstawiają swoje ustalenia wyższemu kierownictwu w celu wdrożenia.

-Menadżer mediów społecznościowych - Menedżer ds. Mediów społecznościowych buduje świadomość marki firmy za pomocą mediów społecznościowych i internetowych kampanii marketingowych. Aktualizują strony organizacji w mediach społecznościowych o odpowiednią treść i regularne posty, aby generować potencjalnych klientów i promować sprzedaż. Dzięki ścisłemu monitorowaniu trendów w mediach mogą dostosować działania firmy w mediach społecznościowych, aby osiągnąć promocyjne cele.

- Specjalista ds. SEO - Specjalista ds. Optymalizacji pod kątem wyszukiwarek zapewnia, że witryna firmy jest widoczna i zajmuje wysoką pozycję w wyszukiwarkach, aby generować stały ruch. Stosują wiele taktyk SEO, w tym optymalizację witryny za pomocą określonych słów kluczowych, poprawę szybkości witryny i optymalizację mobilną. Optymalizacja witryny obejmuje również taktyki SEO na stronie, takie jak optymalizacja tytułów stron, tagów nagłówka, metatagów i budowania linków. Eksperci SEO mogą analizować skuteczność swoich taktyk i dostosowywać je, aby osiągać lepsze wyniki.

- Copywriter - Copywriter tworzy przejrzystą, przekonującą treść, aby sprzedawać produkty i/lub edukować i angażować konsumentów, wykorzystując przekonującą siłę pisania na stronach internetowych, postach, blogach, opisach produktów, e-maili marketingowych, banerach reklamowych, biuletynach, białej księdze, PSA, platformach społecznościowych

- Menedżer produktu - Menedżerowie produktów nadzorują rozwój produktów i zapewniają, że spełniają one potrzeby konsumentów. Większość specjalistów tworzy pomysły na produkty na podstawie badań branżowych i interakcji z konsumentami. Wykorzystują swoją wiedzę kupujących, aby tworzyć produkty, które zaspokajają ich potrzeby, zwiększając jednocześnie rentowność firmy. Zadanie obejmuje również monitorowanie procesu produkcji aż do jego zakończenia i zapewnienie, że koszt nie przekracza budżetu.

- Analityk Marketingowy - Analitycy określają skuteczność kampanii promocyjnych poprzez badanie i ocenę trendów. Ich praca obejmuje zbieranie danych i wykorzystywanie informacji do tworzenia lepszych cyfrowych planów marketingowych, które zwiększą zyski firmy.

- Specjalista ds. Marketingu afiliacyjnego - Twoim obowiązkiem i odpowiedzialnością jest tworzenie nowych programów i kampanii mających na celu pozyskanie nowych partnerów lub prowadzenie kampanii dla obecnych klientów.

Co powinno znajdować się w CV? W CV powinny znajdować się następujące sekcje:

1. Dane osobowe

Podaj swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, profesjonalny adres e-mail i numer telefonu, czyli wszystkie potrzebne informacje ułatwiające rekruterowi skontaktowanie się z Tobą.

2. Profil CV

Profil osobisty, zwany także podsumowaniem CV, jest wstępem do Twojego CV. Jest to krótkie wprowadzenie, które zawiera słowa kluczowe, przedstawia Twoje cechy osobiste, mówi przyszłemu pracodawcy, o umiejętnościach,  zdobyte lata w doświadczeniu zawodowym, oraz co chcesz wnieść do załogi.  Twój profil zawodowy informuje rekrutera, dlaczego powinien rozważyć Cię na to kowane stanowisko.

Oto kilka przykładów podsumowań profilu:

Przykład 1: Zorientowany na misję Specjalista ds. Marketingu  z ponad pięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu inicjatyw promocyjnych. Ekspert w dziedzinie marketingu online, pozyskiwanie klientów i ich pielęgnowania. Zwiększyłem czas trwania odwiedzin na stronie internetowej do ośmiu minut.

Przykład 2: Zorientowany na wyniki Menedżer ds. Reklamy, z dużym doświadczeniem w technikach promocji przychodzących. Mam doskonałe oko do projektowania i komunikacji z docelową publicznością.

Przykład 3: Zmotywowany Menedżer ds. Mediów społecznościowych z trzyletnim doświadczeniem, dużymi zdolnościami analitycznymi i zainteresowaniem kampaniami w mediach społecznościowych. Mam wzorowe umiejętności komunikacyjne i interpersonalne i dobrze radzę sobie pod presją, aby osiągnąć cele.

3. Wykształcenie

Podaj podział swojej historii edukacji od najnowszego do najstarszego. Ponieważ marketing cyfrowy jest karierą konkurencyjną, dodanie kursów rozwoju zawodowego lub konferencji, w których uczestniczyłeś, może wyróżnić Cię na tle pozostałych kandydatów. Poza tym, te dodatkowe kursy pokazują Twoją pasję i zaangażowanie oraz determinację potrzebną, w tym zawodzie.

4. Doświadczenie zawodowe

Podając swoją historię zatrudnienia, powstrzymaj się od wymieniania swoich ról. Zamiast tego pokaż, jak zmieniłeś się, przedstawiając odpowiednie statystyki i wspominając o znaczących osiągnięciach. Powinieneś także używać standardowych terminów branżowych, aby podkreślić swoją wiedzę w tej dziedzinie.

5. Umiejętości

Umiejętności miękkie w marketingu;

 • Komunikacja - W swojej istocie marketing polega na komunikowaniu się z odbiorcami, nic więc dziwnego, że komunikacja jest najlepszą umiejętnością, której potrzebują osoby w tej dziedzinie! Umiejętność wyrażania siebie i przekazywania koncepcji innym w jasny, angażujący sposób będzie niezbędna w Twojej pracy jako marketera.
 • Kreatywność i rozwiązywanie problemów - Kreatywność i nieszablonowe myślenie w celu znalezienia nowych taktyk/strategii to jeden ze znaków odnoszący sukcesy w dziedzinie marketingu. Nawet jeśli nie jesteś kimś, kto myśli o sobie jako “kreatywny/a”, marketing będzie wymagał umiejętności rozwiązywania problemów z nowych perspektyw i wymyślania innowacyjnych rozwiązań dla rosnących wyzwań.
 • Dbałość o szczegóły - Twoja praca będzie widziana przez wiele oczu, niezależnie od tego, czy będzie to post na blogu, grafika w mediach społecznościowych, czy opublikowany materiał promocyjny. Dokładność jest niezbędna – zarówno po to, aby zapewnić utrzymanie wizerunku Twojej firmy, jak i po to, aby Twoi klienci otrzymywali właściwe informacje.
 • Umiejętności interpersonalne - Praca w marketingu często oznacza ścisłą współpracę z szerszym zespołem marketingowym, kolegami z innych działów, klientami i/lub dostawcami. Biorąc pod uwagę, że będziesz często spotykać się z różnymi ludźmi, ważne jest, abyś miał dobre umiejętności interpersonalne i potrafił budować silne relacje z kolegami, klientami.
 • Leadership - Chociaż Twoja pierwsza rola marketingowa prawdopodobnie nie będzie związana z zarządzaniem, Leadership jest ważną umiejętnością, którą należy budować i rozwijać z biegiem czasu, i można ją wykorzystać w dowolnym momencie kariery. W zależności od Twojej roli może to oznaczać przejęcie określonego projektu, pełnienie roli osoby punktowej dla dostawcy lub klienta, lub aby pomóc młodszym członkom zespołu w ich pracy.
 • Zdolność adaptacji - Marketing to szybko zmieniająca się dziedzina, w której stale pojawiają się nowe najlepsze praktyki, narzędzia i standardy. Ponadto zespoły marketingowe często muszą pracować w napiętych terminach i mogą otrzymywać projekty w ostatniej chwili lub znaleźć priorytety zmieniające się z niewielkim wyprzedzeniem. Odnoszący sukcesy marketer będzie zadowolony z tego rodzaju dynamicznego środowiska i będzie w stanie z łatwością dostosować się do zmieniających się okoliczności.

Umiejętności twarde w marketingu;

 • Analiza i analityka danych (Data Analysis & Analytics) - Przy użyciu narzędzi Google Analytics. Marketing jest niczym bez liczb oraz analizy: musisz być w stanie obliczyć sukces  i ROI swoich działań marketingowych. Tu nie chodzi tylko o zwykłe zbadanie statystyk, ale o znalezienie wszystkich ważnych informacji, które pomogą zrozumieć zachowania klientów, najnowsze trendy, często wyszukiwane treści, dlatego znajomość tego narzędzia jest wymagana.
 • Zarządzanie projektami - Zarządzanie projektami jest niezbędnym elementem w świecie każdego specjalisty ds. marketingu: niezależnie od tego, czy żonglujesz wieloma kampaniami, klientami czy projektami, musisz mieć silny zestaw umiejętności zarządzania projektami, aby śledzić wszystko, co się dzieje i wykonywać zadania w efektywny sposób. Oznacza to możliwość dotrzymywania terminów, ustalania priorytetów swojej pracy, śledzenia wkładu innych osób – a wszystko to przy jednoczesnym dostarczaniu doskonałego produktu końcowego!
 • Research - Często będziesz musiał przeprowadzać research, aby tworzyć kampanie, opracowywać strategię i pisać wartościowe treści. Badania te mogą przybierać różne formy, na przykład przyjrzeć się kampaniom marketingowym konkurencji, dowiedzieć się więcej na temat związany z usługami lub produktami dostarczanymi przez Twoją firmę lub utworzyć listę kontaktów w określonej branży. Umiejętność prowadzenia skutecznych badań z renomowanych źródeł jest niedocenianą, ale ważną umiejętnością, która podniesie jakość Twojej pracy, dlatego często jest wyszukiwana przez rekruterów.
 • SEO/SEM - Wyszukiwarki to jedne z najbardziej znanych narzędzi marketingowych używanych obecnie – wiedza, jak z nich korzystać na korzyść Twojej organizacji, czy to w ramach strategii płatnych, czy organicznych, ma kluczowe znaczenie. Świat marketingu w wyszukiwarkach jest ogromny i ciągle się zmienia, a wielu marketerów pracuje wyłącznie w tej przestrzeni. Jako specjalista ds. marketingu nie będziesz musiał znać tajników płatnego wyszukiwania i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ale znajomość podstaw i umiejętność ich wykonania jest wymagana.
 • Marketing mediów społecznościowych - Media społecznościowe nadal są jednym z najskuteczniejszych sposobów docierania przez organizacje do klientów – zarówno bardziej ugruntowanych platform, takich jak Facebook, LinkedIn, Instagram, TikTok, Snapchat i Twitter. Wiedza o tym, jak dostosować głos i komunikaty marki do mediów społecznościowych oraz autentycznie łączyć się z odbiorcami, jest istotną częścią nowoczesnego marketingu.
 • Marketing e-mailowy - Chociaż w ostatnich latach inne formy marketingu ogromnie się rozwinęły, e-mail pozostaje ważnym sposobem komunikacji. Wszyscy marketerzy powinni rozumieć podstawy marketingu e-mailowego, w tym głos i ton, angażujące tematy i silne wezwania do działania.
 • Marketing wizualny - Projektowanie to przerażające określenie dla tych, którzy nie myślą o sobie jako o artystach – w żadnym wypadku nie musisz być doświadczonym grafikiem, aby odnieść sukces w marketingu! Zazwyczaj działy marketingu zatrudniają dedykowanego projektanta lub zlecasz większe projekty projektowe agencji lub wykonawcy. Jednak powinieneś znać podstawy marketingu wizualnego - na przykład wybierając obrazy na stronę internetową lub towarzyszące wpisowi w mediach społecznościowych lub robiąc zdjęcia na wydarzeniu. Bardzo przydatna może być również znajomość podstaw pakietu Adobe Creative Suite (w szczególności Photoshop i InDesign) oraz bezpłatnych narzędzi do projektowania, takich jak Adobe Spark lub Canva, które pomogą Ci wydajniej pracować - fajnie jest móc szybko stworzyć grafikę samemu!
 • Google AdWords - System reklamowy, pozwalający na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google. Twoim zadaniem będzie tak kierowanie kampanią, aby za jak najmniejsze pieniądze dotrzeć do jak największej rzeszy użytkowników. Znajomość obsługi tego internetowego narzędzia będzie mile widziana.

6. Zainteresowanie
Jest to opcjonalna sekcja, w której wspominasz o swoich hobby i pasjach. Hobby sprawia wrażenie, że jesteś osobą wszechstronną.

Stwórz swoje CV

Jak wyróżnić się na tle innych kandydatów?

Rynki pracy stają się z czasem jeszcze bardziej konkurencyjne. Najważniejszą rzeczą dla pracowników wchodzących na rynek pracy jest wyróżnienie się jako wyjątkowe dla rekruterów. Pracodawcy ci są bardziej zainteresowani kandydatami, którzy mają w sobie coś ciekawego, niż tylko kimś, kogo określają ich kwalifikacje.

 • Użyj słów kluczowych -  Prawie wszystkie organizacje używają obecnie ATS (systemów śledzenia aplikantów), a słowa kluczowe mają kluczowe znaczenie w przeszukiwaniu tysięcy życiorysów. Upewnij się, że Twoje CV jest dostosowane do pracy, o którą się ubiegasz i zawiera niektóre słowa kluczowe z ogłoszenia.

Kandydat, który zainwestuję najwięcej czasu i energii, zrobi największe wrażenie na potencjalnych pracodawcach. Dlatego postaraj się o powyższe, a na pewno niedługo będzie Cię czekać rozmowa kwalifikacyjna. Powodzenia!

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy