CV Wzory

DropDown

CV po norwesku

StarStarStarStarStar

CV po norwesku

Zapoznanie się z norweskim otworzy wiele możliwości, a także pomoże Ci zadomowić się w nowym miejscu. Networking jest również ważny, a oferty pracy są często ogłaszane pocztą pantoflową i zdobywane dzięki znajomości właściwych osób. Podejmowanie pracy letniej, tymczasowej lub w niepełnym wymiarze godzin to świetny sposób na budowanie kontaktów i poszerzanie sieci zawodowej.

Stwórz CV w tej branży

"Min store lidenskap er språk og litteratur. Jeg har stor interesse for det norske språket of kulturen, og er meget dyktig i verbal og skriflig kommunikasjon. En organisert og rydding fagperson med en grundig og effektiv tilnærming. Jeg har erfaring med å ta vare på kunder og opprette gode relasjoner mellom bedriften og kunden. Jeg har en meget god evne til å oversette skriftlige dokumenter og lydopptak raskt og nøyaktig."

Villemo Kaleb - Agent sprzedaży i rozliczeń

CV po norwesku

Spis treści

Jak napisać CV po norwesku? Gotowy wzór

Słynąca z wybrzeża fiordów i zorzy polarnej Norwegia jest uznawana za jedno z najlepszych miejsc do życia, dlatego jeśli zastanawiasz się nad aplikowaniem do pracy w tym kraju to potrzebujesz wiedzieć co i jak napisać w CV. Twoje CV mówi potencjalnym pracodawcom, kim jesteś, co zrobiłeś w życiu i dostarcza im informacji o Twoim wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Nie mniej jednak za nim pomogę Tobie przejść przez ten proces, napiszę trochę więcej o Norwegii.Otóż! Kraj skandynawski liczy nieco ponad pięć milionów mieszkańców, z czego większość znajduje się na południu, w stolicy Oslo i jej okolicach oraz w innych tętniących życiem ośrodkach miejskich takich jak Bergen i Trondheim.Norwegia ma kwitnącą gospodarkę i niską stopę bezrobocia, ale międzynarodowi pracownicy mogą czasami mieć trudności z postawieniem stopy na progu. Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy, naucz się norweskiego. Chociaż język angielski jest powszechnie używany, język lokalny jest używany w wielu organizacjach.

Zapoznanie się z norweskim otworzy wiele możliwości, a także pomoże Ci zadomowić się w nowym miejscu. Networking jest również ważny, a oferty pracy są często ogłaszane pocztą pantoflową i zdobywane dzięki znajomości właściwych osób. Podejmowanie pracy letniej, tymczasowej lub w niepełnym wymiarze godzin to świetny sposób na budowanie kontaktów i poszerzanie sieci zawodowej. Chociaż koszty życia w Norwegii są stosunkowo wysokie, jest to kraj o wielkim naturalnym pięknie, z którego można korzystać bezpłatnie. Odkryj kulturę na świeżym powietrzu i skorzystaj z turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej.

Wróćmy teraz do CV! Musisz określić, jakie informacje będą najważniejsze dla potencjalnych pracodawców u których szukasz pracy. Głównym celem CV jest dostarczenie potencjalnym pracodawcom informacji istotnych dla pracy, o którą się ubiegasz.

Wzor CV po norwesku

Wzor CV po norwesku

Pobierz wzór CV po norwesk

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV po norwesku

Stwórz CV

Zanim zaczniesz pisać CV po norwesku:

 • Zawsze dopasuj swoje CV do konkretnego stanowiska i firmy. Pamiętaj aby podkreślić to, co jest najbardziej istotne w przypadku pracy o którą się ubiegasz.

 • Zachowaj CV na dwóch stronach. Możesz również napisać jednostronicową wersję, którą możesz zabrać ze sobą na targi kariery/pracy.

 • Napisz CV w tym samym języku co ogłoszenie o pracę.

 • Przykładowe szablony CV można znaleźć tutaj.

 • Aktualizuj swoje CV i staraj się, aby było wolne od błędów.

Struktura CV:

 • Adresse - Adres zamieszkania.

 • Telefonnummer - Numer telefonu.

 • E-post - Email.

 • Fødselsdato - Data urodzenia.

 • Kjønn - Płeć.

Nazwa 

Wyróżnij swoje imię, używając większej czcionki niż w przypadku innych głównych nagłówków. Nie wpisuj „Curriculum Vitae”, pracodawca rozumie, co to jest.

Zdjęcie (Legg til bilde) 

Coraz częściej umieszcza się swoje zdjęcie, ale nie jest to obowiązkowe. Jeśli jednak dołączyć zdjęcie, preferowane jest profesjonalnie wyglądające zdjęcie.

Dane kontaktowe i data urodzenia (Kontaktinformasjon og fødselsdato) 

Uwzględnij swój adres, numer telefonu, e-mail i datę urodzenia. Rozważ dołączenie linku do swojego profilu LinkedIn. Pracodawca może to sprawdzić, więc upewnij się, że masz aktualny profil na LinkedIn.

Profil (Profil)

 • Możesz zamieścić krótki, konkretny profil, który jest wizytówką Ciebie. 

 • Chociaż nie jest to absolutnie konieczne, może być pomocne. To okazja do zwrócenia uwagi od samego początku, że jesteś osobą poszukiwaną na to stanowisko.

 • Bądź specyficzny. Ogólny cel to słowa kluczowe, które są wspomniane w ogłoszeniu o pracę. Pamiętaj! Cel profilu i CV jest tworzone na konkretne stanowisko które Ciebie interesuje, dlatego zaakcentuj umiejętności i doświadczenia, które są najbardziej istotne dla pracy.

Przykład 1

Registrert sykepleier med over 10 års erfaring i å gi fysisk og psykologisk støtte til pasienter. Utmerkede mellommenneskelige ferdigheter med suksess i å jobbe med medisinske team for å skape et medfølende, ressurssterke og sunt arbeidsmiljø. Profesjonelt trent og erfaren i å hjelpe pasienter med akutte til kroniske medisinske tilstander ved å utvikle, implementere og evaluere omfattende omsorgsplaner.

Przykład 2

 • Stilling som programmerer innen pedagogisk programvareutvikling. (Stanowisko programisty w rozwoju oprogramowania edukacyjnego)

 • Erfaring med teamarbeid i IT-selskap (Doświadczenie w pracy zespołowej w firmie IT)

 • Har brukt virtuelt VMware virtual network i arbeidet med nettverksinfrastruktur (Korzystałem z wirtualnej sieci VMware w mojej pracy z infrastrukturą sieciową)

Przykład 3

 • Høyt kunnskapsnivå i Excel- og BI-systemer (Wysokopoziomowa wiedza z zakresu Excela i systemów BI)

 • Erfaring med budsjettering og skrive rapporter (Doświadczenie w budżetowaniu i pisaniu raportów)

 • Administrert salgspersonell på 5; ansettelse, opplæring og planlegging (Zarządzanie personelem sprzedaży w liczbie 5 osób; zatrudnianie, szkolenie i planowanie)

Przykład 4

 • Erfaring med å skrive referater fra møter (Doświadczenie w spisywaniu protokołów ze spotkań)

 • Arrangert og holdt foredrag for store grupper (Organizował i prowadził wykłady dla dużych grup)

 • Flytende engelsktalende og studerer for tiden norsk (Biegle włada językiem angielskim, obecnie uczę się norweskiego)

Wykształcenie (Utdanning og kvalifikasjoner)

2019 - 2021 Stopień i program studiów, nazwa uczelni.

 • Twoja specjalizacja. Krótki opis tego czego się nauczyłeś, a co jest istotne na stanowisku. Tytuł i / lub temat projektu lub twojej pracy licencjackiej / magisterskiej. Studia na wymianie w innych krajach.

 • Opisz czego nauczyłeś się podczas studiów w 2-3 zdaniach. Przeczytaj efekty uczenia się dla swojego programu studiów. Podkreśl to, co jest najbardziej istotne z Twojej specjalizacji i / lub umiejętności, które można przekazać. Przedstaw swoje kompetencje na różnych stanowiskach na różne sposoby, w zależności od specyfikacji w ogłoszeniu o pracę.

 • Niektórzy pracodawcy chcą zobaczyć, kiedy skończysz szkołę średnią. Jeśli masz lukę przed rozpoczęciem studiów, podaj informacje o tym w dalszej części CV. Ukończenie całości lub części programu w szkole średniej za granicą może dostarczyć informacji na temat umiejętności językowych i zrozumienia międzykulturowego.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV po norwesku

Stwórz CV

Arbeidserfaring - Doświadczenie

2018 - 2021 Stanowisko, Miejsce pracy.

 • Prestasjoner/Osiągnięcia oraz ich wypunktowanie najbardziej przyciąga uwagę rekrutera, dlatego że wtedy CV skupia się na osiągnięciach a nie tylko obowiązkach.*

 • Skup się na Bulletproof kuloodpornych punktach, które zawierają słowa kluczowe w ogłoszeniu o pracę, są one potwierdzeniem, masz doświadczenie w podobnej pracy.

 • Możesz pomyśleć, że nie masz odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Jednak prawdopodobnie masz umiejętności, które można przenieść na dowolną pracę. Opisz więc mądrze swoje doświadczenia! Na przykład, jeśli masz doświadczenie w pracy w kawiarni, robienie kanapek może nie pasować do obecnego podania o pracę. Jednak Twoje doświadczenia w relacjach z klientami mogą być przydatne. Jeśli odpowiadałeś za zbilansowanie kasy, okaże się, że zaufał Ci Twój pracodawca. Jeśli masz doświadczenie w telemarketingu, być może osiągnąłeś dobre umiejętności komunikacyjne. Czy wcześniejsze doświadczenia zawodowe dały Ci umiejętności zarządzania, umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach lub współpracy z innymi?

 • Kilku uczniów miało już wiele różnych letnich prac od najmłodszych lat i zastanawiają się, czy powinni uwzględnić wszystko. Ogólna zasada jest taka, że jeśli praca jest odpowiednia, możesz uwzględnić doświadczenia sprzed 10 lat. Uwzględnij 5 lat, jeśli doświadczenie nie jest istotne. Jednak nie ma tutaj dobrej ani złej odpowiedzi.

Przykłady:

 • Servitør på Loti’s restaurant: Ansvar for opplæring av nytt personale og ta imot bestillinger. Opprettholdt gode kundeforhold og jobbet i kassen. (Kelner w restauracji Loti’s: Odpowiedzialny/a za szkolenie nowych pracowników i zamówienia na dostawy. Utrzymywał/a dobre relacje z klientami i pracował/a przy kasie.)

 • Studentarbeider ved Universitetet i Oslo: Ansvar for planlegging og tilrettelegging for nye studenter i min avdeling. (Pracownik na Uniwersytecie w Oslo: Odpowiedzialny/a za planowanie i prowadzenie aranżacji dla nowych studentów na moim wydziale).

 • Assistent i barnehage: Tok vare på 20 barn i alderen 2-5 år. Deltok i gjennomføringen av foreldrekonferanser. (Asystent w przedszkolu: Opieka nad 20 dziećmi w wieku 2-5 lat. Udział w prowadzeniu konferencji z rodzicami i wraz z nauczycielami).

 • Leder for 10 ansatte. (Zarządzałem 10 pracownikami)

 • Tilrettelagt fire sikkerhetsopplæringer for de ansatte per år med 75 ansatte og et opplæringsbudsjett på 10 000 $/85.000 NOK. (Ułatwiono cztery szkolenia dla pracowników ds. Bezpieczeństwa i ochrony rocznie z udziałem 75 pracowników i budżetem na szkolenia w wysokości 10 000 dolarów/85.000norweskich koron)

 • Betjente over 100 kunder per uke med en inntjening på mer enn 2500 dollar/20.000 NOK hver uke. (Obsługiwał ponad 100 klientów tygodniowo, przynosząc sprzedaż ponad 2500dolarów/20.000 norweskich koron tygodniowo)

 • Bruk komplette setninger. Bruk riktig tegnsetting, inkluder punktum på slutten av en setning. (Używaj pełnych zdań. Zdania używają odpowiedniej interpunkcji, w tym dodawania kropki na końcu)

Erfaring innen frivillighetsarbeid/Praca wolontariacka

2019 - 2020 Stanowisko, Organizacja.

 • Określ zaangażowanie czasowe. Opisz krótko rodzaj organizacji. Wymień swoje obowiązki i osiągnięcia.

*IT-ferdigheter/Umiejętności informatyczne*

 • Obecnie wiele z nich zawiera oddzielną sekcję poświęconą umiejętnościom informatycznym. Zalecamy, aby nie oceniać swojej wiedzy, ale wypisz, jakie oprogramowanie, systemy operacyjne, języki lub narzędzia analityczne są Ci znane.

Språk/Języki

 • Wypisz języki, które znasz i stopień znajomości.

 Norskprøve (poziomy: A1-A2, A2-B1 lub B1-B2) oraz Bergenstest (poziom zaawansowany). 

Kurs og sertifiseringer/Kursy i certyfikaty

 • Miesiąc, rok, tytuł kursu, organizator kursu.

 • Treść zajęć pozalekcyjnych, certyfikaty.

Dodatkowe informacje

 • Jeśli masz niewielkie lub żadne doświadczenie w zakresie wolontariatu, ani nie masz kursów w tym zakresie, możesz pominąć te poszczególne sekcje i zaprezentować tutaj swoje doświadczenie i kursy.

 • Jeśli chcesz, możesz uwzględnić tutaj zajęcia rekreacyjne, np. sport, zajęcia twórcze, podróże.

 • Jeśli masz prawo jazdy, wpisz je tutaj jeśli jest odpowiednie do pracy.

 • Obowiązkowa służba wojskowa, urlop macierzyński lub urlop opiekuńczy. Zapamiętaj daty tego.

Referanser/Referencje

 • Jeśli nie zostaniesz o to poproszony podczas składania wniosku, możesz wpisać w swoim CV „Referencje są dostępne na życzenie”. W przeciwnym razie podaj: imię, nazwisko, stanowisko, miejsce pracy, numer telefonu.

 • Zawsze pytaj z wyprzedzeniem o pozwolenie na wykorzystanie kogoś jako odniesienia.

 • Referencje to osoby, które mogą opowiedzieć o Twoim doświadczeniu zawodowym, nawykach zawodowych, charakterze i umiejętnościach.

 • Obecnie w CV częściej zapisuje się „Referencje są dostępne na życzenie” i przygotowuje listę referencji na rozmowę kwalifikacyjną.

 • Zapytaj referentów z wyprzedzeniem, zanim podasz ich nazwiska.

 • Przedstaw 2-3 referencje, które powiedzą o Tobie dobre rzeczy, najlepiej dotyczące Twoich umiejętności związanych z danym stanowiskiem.

 • Powiedz referentom, kiedy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną i na jakie stanowisko. Będą wtedy przygotowani i mogą podkreślić Twoje najważniejsze cechy.

 • Najczęściej jako punkt odniesienia używa się byłego kierownika pracy. Możesz również zapytać swojego promotora, kolegów, nauczycieli lub inne osoby, które mogą udzielić informacji związanych z danym stanowiskiem.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV po norwesku

Stwórz CV

Checklist Twojego CV

 • Układ jest uporządkowany i łatwy do odczytania.

 • Ta sama czcionka i styl są stosowane w całym CV.

 • Język jest taki sam jak w ogłoszeniu o pracę.

 • Opisy dostosowałem do konkretnego stanowiska.

 • Korekta gramatyczna sprawdzona samodzielnie lub z pomocą innych osób.

 • CV znajduje się na dwóch stronach.

 • Zdjęcie jest profesjonalne na białym/szarym tle.

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.