List Motywacyjny

>

Jak napisać list motywacyjny na staż/praktyki?

StarStarStarStarStar

Jak napisać list motywacyjny na staż/praktyki?

przez CVMaker

  • List Motywacyjny
  • · January 18 2024
  • · 2 minuta czytania
List motywacyjny na praktyki

Spis treści

Widziałeś otwarty wakat na staż lub praktyki, a Tobie się to wydaje idealną okazją do zdobycia doświadczenia - chcesz zdobyć tę pracę! Ale nie jesteś jedyny, który ją chce. Nie martw się, jest jeden dokument, który może Ci w tym pomóc i to jest List Motywacyjny.

Jak napisać list motywacyjny na staż, który od razu się wyróżnia i wzbudza zainteresowanie pracodawcy? Wyjaśnimy to w tym artykule, a także podamy kilka przykładów i przydatnych wskazówek.

Użyj standardowej struktury listu motywacyjnego dotyczącego stażu

Nie musisz za każdym razem wymyślać czegoś na nowo, aby uzyskać dobry list motywacyjny. Możesz użyć standardowej struktury, która składa się z krótkiego wprowadzenia, dłuższej części środkowej i mocnego zakończenia. Użyj tej standardowej struktury i napisz unikalny i specyficzny dla danego stanowiska tekst dla każdego stażu. W ten sposób możesz raz po raz stworzyć idealny list motywacyjny na staż.

Wstęp do listu motywacyjnego

Załóżmy, że pracodawcy lub osoby rekrutujące zwykle nie poświęcają dużo czasu na zapoznanie się z Twoim listem motywacyjnym. Jeśli chcesz, aby przeczytali Twój list w całości, musisz natychmiast przyciągnąć uwagę krótkim wprowadzeniem. Robisz to, mówiąc krótko, ale przekonująco, opisując dlaczego aplikujesz na staż i jak go znalazłeś. Chociaż nie jest to warunek absolutny, nie zaszkodzi być tak oryginalnym, jak to możliwe.

Przykład wprowadzający

Po przeczytaniu ogłoszenia o pracę na Waszej stronie internetowej odnośnie wakatu muzykoterapeuta dla dzieci praktyki dla absolwenta, od razu wiedziałem: to jest dokładnie ten staż, którego szukam. Łączy moją pasję do muzyki i zapał do pracy z dziećmi. W wolnym czasie gram na mandolinie w orkiestrze i uczę grania na mandolinie grupę dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W tym liście chciałbym wyjaśnić, dlaczego jestem idealnym kandydatem na staż muzykoterapeuty w Państwa organizacji.

Środkowa część listy motywacyjnego

Jeśli pracodawca jeszcze nie zrezygnował z czytania, to oznacza, że zrobiłeś pierwsze wrażenie podczas wprowadzenia. Teraz ważne jest, aby wyjaśnić, dlaczego jesteś najbardziej odpowiednią osobą na to wolne stanowisko. Opowiedz w maksymalnie trzech akapitach o swoim wykształceniu, odpowiednich umiejętnościach, doświadczeniu (w pracy) i oczywiście o swojej motywacji.

Przykład środkowej części listy motywacyjnego

Podczas moich studiów w dziale Muzykoterapii przeszłam indywidualną trajektorię. Dało mi to możliwość dalszego rozwijania własnych pomysłów i talentów muzycznych. To również nauczyło mnie brania odpowiedzialności za siebie. Z wielkim entuzjazmem pragnę zastosować i dalej rozwijać te umiejętności podczas stażu w Państwa organizacji. Po odbyciu stażu planuję ukończenie studiów na kierunku muzykoterapii. Ogromnie inspiruje mnie praca z dziećmi, które mają opóźnienia rozwojowe w obszarach społecznych i poznawczych. Już na lekcjach gry na mandolinie zauważam, jak muzyka pozytywnie wpływa na dzieci. To doświadczenie, w połączeniu z wiedzą teoretyczną, którą zdobyłem podczas moich szkoleń, z pewnością przyda się podczas praktyk muzykoterapeutów dziecięcych w Państwa organizacji.

Końcowa część listu motywacyjnego

Celem końcowej części listu motywacyjnego jest zachęcenie potencjalnego pracodawcy do zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Najlepiej wyjaśnić swoje mocne strony w sposób przekonujący, nawiązując do umiejętności poszukiwanych przez pracodawcę.

Końcowa część listu motywacyjnego

Jestem gotowy spotkać się z Państwem, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także opowiedzieć na Państwa pytania.

Wskazówki dotyczące listu motywacyjnego!

Zauważyłeś, że Twój list motywacyjny korzysta z przejrzystej struktury z przekonującym wstępem, środkową częścią, w której wyjaśniasz, dlaczego jesteś najbardziej odpowiednią osobą na dane stanowisko, oraz konkluzją, w której zapraszasz się na rozmowę o staż. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę, pisząc list motywacyjny na staż?

  • Bądź wyjątkowy: każde miejsce pracy jest inne. Twój list motywacyjny musi zatem być unikalny i w pełni skoncentrowany na firmie lub organizacji, w której chcesz odbyć staż;

  • Bądź trafny: przeczytaj uważnie. Dzięki temu wiesz na pewno, za czym stoi organizacja i czego oczekuje się od Ciebie podczas stażu. Przykład dotyczy stażu skierowanego do dzieci. Twoje wykształcenie i (ewentualne) doświadczenie muszą zatem być z tym zgodne;

  • Użyj słów kluczowych: słowa, które podkreślają twoją funkcję (na przykład dzieci) mogą się powtarzać w tekście kilka razy;

  • Podaj konkretne przykłady swoich umiejętności: Jeśli masz konkretne doświadczenie, takie jak dawanie lekcji gry na mandolinie dzieciom z przykładu, nie powinieneś oczywiście pomijać tego. Warto również wspomnieć o przykładach, które demonstrują Twoje umiejętności miękkie;

  • Unikaj błędów gramatycznych i ortograficznych: list motywacyjny pełen błędów nie robi dobrego wrażenia. Dlatego dokładnie sprawdź swój tekst przed wysłaniem.

Napisz swoje profesjonalne CV oraz LM już teraz!

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 18 2024

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.