Rozmowa Kwalifikacyjna

>

W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

StarStarStarStarStar

W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

przez CVMaker

  • Rozmowa Kwalifikacyjna
  • · January 17 2023
  • · 4 minuta czytania
Ubranie na rozmowe

Spis treści

Aplikowałaś o fantastyczną posadę, a następnie zostałaś zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. To na pewno doprowadzi do bezsennych nocy. Zastanawiasz się, nie tylko o tym, jakie pytania otrzymasz, ale też i o tym, w co się ubrać?! W końcu chcesz zrobić doskonałe pierwsze wrażenie, zwłaszcza w idealnym stroju na rozmowie o pracę. Jest kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, aby upewnić się, że wybierasz odpowiednią odzież.

Optymalne ubranie na rozmowę kwalifikacyjną - przekonaj ich swoim ubiorem.

Badania pokazują, że ubiór kandydatów jest czynnikiem decydującym o pierwszym wrażeniu. To pierwsze wrażenie jest znowu ważnym czynnikiem dla decydentów, którzy decydują o tym, czy zostaniesz zatrudniony, czy nie. Więc kiedy nosisz ubrania, które pozostawiają tak ważne pozytywne pierwsze wrażenie, znacznie zwiększasz swoje szanse na zdobycie tej pracy. Twój strój jest zatem Twoją wizytówką i może otworzyć drzwi do kariery, której pragniesz.

To, co nosisz, mówi wiele o tobie. Prowadzisz interesy, jesteś żądny przygód czy artystyczny? Innymi słowy, jesteś odpowiednią osobą do pracy. Pokazujesz również, czy dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, na jakie stanowisko się ubiegasz i w jakiej kulturze organizacyjnej zostaniesz. Gdy zjawiasz się na rozmowę odpowiednio i dobrze ubrany, dajesz do zrozumienia, że przygotowałeś się do stanowisko.

Ubrania, których należy unikać na rozmowę o pracę

Oczywiście podczas rozmowy o pracę doceniany jest schludny wygląd. Dlatego na rozmowę o pracę najlepiej zapomnieć o klapkach lub butach do biegania. Zbyt seksowny strój może działać przeciwko tobie, więc zakryj brzuch i nie pozwól, aby bokserki wystawały spod spodni. Ponadto nie poleca się bluzek z bawełny, kwiecistych krzykliwych wzorach czy jeansach

Sprawdź swój strój przed aplikacją

Wybierając ubrania na rozmowę o pracę, musisz pamiętać, że najważniejszy jest wygląd. Dlatego ważne jest, abyś czuł się pewnie przy wyborze odzieży. Niezależnie od tego, jaki będzie twój strój, upewnij się, że dobrze pasuje i jest wygodny. Sprawdź również swój wybór odzieży pod kątem niedoskonałości. Oznacza to brak zagnieceń, zaczepów i luźnych węzłów. Najlepiej zrobić to kilka dni przed odebraniem telefonu. W ten sposób nie ryzykujesz, że już samego dnia odkryjesz, że brakuje guzika na twojej bluzce lub marynarce.

Zapoznaj się z kulturą firmy, przeglądając ich stronę

Ważne jest, aby znać dress code firmy, do której idziesz na rozmowę kwalifikacyjną. Przeszukaj ich stronę w celu znalezienia informacji, aby móc później dopasować się do wizerunki firmy. Strona internetowa firmy jest zazwyczaj dobrym miejscem na rozpoczęcie. Być może są zdjęcia pracowników, którymi możesz się zainspirować do swojego stroju na rozmowę kwalifikacyjną. Naprawdę nie jesteś pewien? Następnie zadzwoń do działu HR po strój. Możesz również sprawdzić kanały mediów społecznościowych firmy i ewentualnie pracowników. W ten sposób poznasz styl ubioru firmy.

Kody ubioru na rozmowę kwalifikacyjną

Ogólnie rzecz biorąc, w firmie masz dwa style odzieży: casual i business. Oba kody ubioru są dobrze znane wśród pracodawców i mają ponownie gradacje. Jeśli dress code jest swobodny, podczas pracy możesz nosić to, co chcesz. Z tym stylem ubioru można się spotkać na przykład w młodych kreatywnych firmach, lub coraz częściej w branży gastronomicznej. Pamiętaj jednak, że ubierając się na rozmowę o pracę, upewnij się, że wyglądasz nieskazitelnie. Kiedy dress code jest elegancki i swobodny, kultura firmy jest nieco bardziej formalna. Chinosy z elegancką kurtką naprawdę tu pasują. Otoczenie biznesowe i formalne, takie jak bank. Styl, który wybierzesz na rozmowę kwalifikacyjną, zależy nie tylko od kultury firmy, ale także od stanowiska i działu. Czy jest to praca menedżerska? Czy jest to praca, w której często masz kontakt z klientami? Wszyscy powinniście uwzględnić odpowiedzi na to pytanie w ostatecznym wyborze odzieży na rozmowę o pracę. Ale pamiętaj, lepiej ubierać się formalnie niż zbyt swobodnie.

Strój na rozmowę o pracę dla mężczyzn

Po ustaleniu stylu ubioru potencjalnego pracodawcy nadszedł czas, aby wybrać strój na rozmowę o pracę. Czy firma ma biznesowy i formalny dress code. W takim razie zgrabny garnitur z koszulą i krawatem to najlepszy wybór. Ponadto wypoleruj sznurowane buty i pamiętaj, aby zabrać ze sobą swoje rzeczy w eleganckiej teczce.

biznesowe ubranie dla mężczyzn

Czy atmosfera w firmie jest nieformalna i bardziej casual? Załóż schludne spodnie, takie jak chonosy, do koszuli. Kiedy twoje buty, pasek i torba pasują do siebie, tworzysz piękną i spokojną kombinację. W przypadku bardziej nieformalnego dress code’u sprowadza się zatem do połączenia czegoś schludnego z czymś swobodnym. Upewnij się, że kolory zawsze pozostają neutralne. Szary, niebieski i czarny są idealne do środowiska biznesowego. Jeśli jest bardziej swobodny, dobrym wyborem będą kolory naturalne ale takie podkreślające Twój charakter. Jeśli starasz się o pracę jako artysta, u kreatywnego pracodawcy, możesz nadać swojemu strojowi, bardziej wyrazisty akcent, na przykład czerwony lub żółty.

Casual odzież dla mężczyzny

Odzież damska i wybór odpowiedniej kreacji na rozmowę kwalifikacyjną.

Ta zasada dotyczy zarówno mężczyzn, jaki i również kobiet, które wybierają się na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli chodzi o odzież, Panie mogą również założyć spódnicę lub sukienkę. Czy istnieje ściśle formalny dress code? Wtedy szybko pojawia się garnitur, ale zgrabne spodnie z bluzką też są bardzo dobre. Upewnij się, że bluzka jest dopasowana, bo to bardziej biznesowy model niż luźny. Czy na rozmowę kwalifikacyjną możesz wybrać nieco mniej formalny strój? Sukienka z marynarką jest więc bardzo dobra. Lub połącz spódnicę i bluzkę z kardiganem. Wybierasz sukienkę czy spódnicę? Upewnij się, że jest za kolano.

Ubranie na rozmowę kwalifikacyjną dla Pań
Camera Flash

Ważne!

"Upewnij się, że Twoja torba jest czysta i nieuszkodzona. Co więcej, twoje włosy powinny być w dobrej formie, a buty nieskazitelne. Zakryj również tatuaże i usuń kolczyki. Na koniec ubierz się odpowiednio do pory roku, aby nie było ani za gorąco, ani za zimno."

Podsumowanie

Sztuką idealnego stroju na rozmowę kwalifikacyjną jest pokazanie własnej osobowości zgodnie ze stanowiskiem i obowiązującym w firmie dress codem. Dlatego postaraj się wcześniej dowiedzieć, kim są Twoi potencjalni współpracownicy i co mają na sobie. Wykonaj badania z dużym wyprzedzeniem i poświęć co najmniej kilka dni na eksperymentowanie z odzieżą. Przygotuj ubrania lub powieś je na dzień przed rozmową o pracę. W ten sposób będziesz dobrze przygotowany i gotowy do rozmowy o pracę w ubraniach, które wyglądają idealnie i świetnie pasują.

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 17 2023

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.