Rozmowa Kwalifikacyjna

>

Jak odwołać rozmowę o pracę?

StarStarStarStarStar

Jak odwołać rozmowę o pracę?

przez CVMaker

 • Rozmowa Kwalifikacyjna
 • · January 17 2023
 • · 2 minuta czytania
Odwołaj rozmowę

Spis treści

Masz zaplanowaną rozmowę kwalifikacyjną, ale niespodziewanie nie możesz w niej uczestniczyć? A może ta pozycja nie jest jednak dla ciebie? Wtedy musisz odwołać rozmowę kwalifikacyjną. Kiedy podchodzisz do takiej sytuacji w uprzejmy i profesjonalny sposób, często można zmienić termin rozmowy. Musisz działać natychmiast i jak najszybciej poinformować firmę, że nie możesz uczestniczyć. Jak najlepiej sobie z tym poradzić? aby nie zranić do siebie osób rekrutujących.

Dlaczego miałbyś odwołać rozmowę kwalifikacyjną

Może być kilka powodów, dla których powinieneś odwołać rozmowę kwalifikacyjną. Czasami po prostu nie możesz przed tym uciec. Tylko od rekrutera zależy, jak zareaguję na Twoje odwołanie albo przełożenie rozmowy o pracę. Takie sytuacje mogą być związane z wypadkiem w rodzine, korek na drodze. Może się zdarzyć, że nie dotrzesz na miejsce na czas. Pomyśl o awarii samochodu. W takich przypadkach warto skontaktować się z osobą rekrutującą i zorientowanie, czy jest nadal szansa na przyjście lub czy nie byłoby lepiej umówić się na nową innego dnia. Istnieje wiele powodów, których są ogólnie uważane za dopuszczalne ale są też i te, nieodpowiednie.

Być może będziesz musiał również odwołać rozmowę, ponieważ zaoferowano Ci inną pracę, która lepiej odpowiada Twoim potrzebom. Albo zdałeś sobie sprawę, że ta praca nie jest dla ciebie właściwa. Jeśli mimo wszystko praca Ci nie odpowiada, dobrze jest zwyczajnie zdzwonić i poinformować - nikt lub być wystawionym, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę.

Camera Flash

Bez względu na to w jakiej znalazłeś się w sytuacji - zadzwoń!

Rekruter to też człowiek, zrozumie a tym bardziej doceni, że zadzwoniłeś. W dzisiejszych czasach "czas to pieniądz". Wiemy, jak ważne to jest dla nas ale powinniśmy też to uszanować u innych. Przygotuj się zawsze, miej numer kontaktowy przy sobie. W razie, gdyby się okazało, że komórka padła.

Odwołaj rozmowę kwalifikacyjną w poprawny sposób

Lepiej jest odwołać rozmowę kwalifikacyjną przez telefon, zwłaszcza jeśli musisz odwołać rozmowę w ostatniej chwili. W każdym razie bardzo ważne jest, aby jak najszybciej poinformować firmę o odwołaniu rozmowy o pracę. Zdaj sobie sprawę, że rekruter lub osoba, z którą miałbyś rozmowę, znalazła dla Ciebie czas.

Jeśli odwołasz rozmowę z dużym wyprzedzeniem, mogą wypełnić ten czas i dać szansę innym kandydatom. Dlatego proszę Cię o bezpośredni kontakt z osobą rekrutującą, aby anulować rozmowę. Bądź jasny i szczery i od razu przeproś. Anulowanie rozmowy przez WhatsApp, e-mail lub SMS nie jest schludne i profesjonalne. Ludzie nie sprawdzają na bieżąco swojej poczty e-mail i WhatsApp. W związku z tym ryzykujesz, że anulowanie nie zostanie odczytane na czas, tak że osoba kontaktowa może na Ciebie wciąż czekać.

Jak umówić się na nową rozmowę kwalifikacyjną?

Jeśli odwołasz rozmowę kwalifikacyjną, dobrze jest od razu dać im znać, że naprawdę chcesz mieć drugą szansę, aby udowodnić, że jesteś właściwym kandydatem na dane stanowisko. Jeśli to możliwe, spróbuj natychmiast umówić się na nową rozmowę. Bądź elastyczny w umawianiu kolejnego terminu.

Nie można umówić się na nową wizytę? Okaż zrozumienie i zachowaj szacunek. Szkoda, oczywiście, ale firma nic nie może na to poradzić, że odwołałeś rozmowę. W końcu mogą nie znaleźć odpowiedniego kandydata i wrócą do Ciebie.

Wycofanie się z procedury aplikacyjnej

Jeśli zdecydujesz się nie kontynuować procedury aplikacyjnej w tej firmie, najlepiej poinformuj ich o tym telefonicznie. Zwłaszcza jeśli odbyłeś już dwie rozmowy o pracę. Zawsze bądź profesjonalny, pozytywny i wdzięczny. Nawet jeśli nie lubisz firmy lub stanowiska. Wolisz wysłać e-mail? Upewnij się, że jest krótki i na temat. Poniżej znajdują się dwa przykłady e-maili, z których możesz skorzystać.

Przykład 1

 • „Szanowny Panie / Pani [imię],

 • Chciałbym skorzystać z okazji, aby jeszcze raz podziękować za miłą rozmowę z (data). Chociaż mam bardzo pozytywne doświadczenia z procesem aplikacyjnym w Państwa organizacji, zdecydowałem się nie przyjąć Państwa oferty. Powodem tego jest to, że zaproponowano mi inną pracę, która bardziej odpowiada moim zainteresowaniom, umiejętnościom i aspiracjom.

 • Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie. Życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego kandydata.

 • Z poważaniem,

 • [imię i nazwisko]

Przykład 2

 • Szanowny Panie / Pani [imię]

 • Chciałbym skorzystać z okazji i bardzo podziękować za zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Mieszkaniowymi. Teraz, gdy krytycznie przyjrzałem się treści przygotowywanego stanowiska, doszedłem do wniosku, że szukam jednak czegoś innego. Z tego powodu chciałbym odwołać rozmowę o pracę.

 • Dziękuję bardzo za zainteresowanie. Życzę powodzenia w obsadzeniu wakatu.

 • Z poważaniem,

 • [imię i nazwisko]

Stwórz już teraz swoje CV w prosty i łatwy sposób

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 17 2023

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.