List Motywacyjny

>

Jak zakończyć list motywacyjny?

StarStarStarStarStar

Jak zakończyć list motywacyjny?

przez CVMaker

  • List Motywacyjny
  • · January 09 2024
  • · 1 minuta czytania
Jak zakończyć list motywacyjny?

Spis treści

Często mówi się, że dobry początek to połowa sukcesu. Ale czy wiedziałeś, że zakończenie listu motywacyjnego jest tak samo ważne, jak jego pierwsze zdanie? W tym artykule podzielimy się wskazówkami, jakie możesz zastosować i zobaczyć nasze przykłady, aby wiedzieć, jak zakończyć list motywacyjny.

Jaki jest cel zakończenia?

Dobry wstęp gwarantuje dobre pierwsze wrażenie. Zamknięciem upewniamy się, że świetne wrażenie wciąż będzie trwać. Osoba czytająca najdłużej będzie pamiętać ostatnie słowa Twojego listu. Twoim celem jest przekonanie o tym, że jesteś pozytywnie nastawiony co do pozycji, jaką chcesz objąć oraz firmy. Dlaczego pisząc list motywacyjny zakończenie jest tak ważną częścią?

Solidne zakończenie podkreśla Twoją pewność siebie i entuzjazm dotyczący stanowiska oraz zaciekawia czytelnika. Zwiększa to szansę na bycie zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną. Dzięki oryginalnemu zakończeniu wyróżniasz się na tle innych kandydatów.

List motywacyjny – jak zakończyć?

Mimo że dobrze zakończyć swój list w oryginalny sposób, oto trzy elementy, które warto umieścić w zakończeniu.

  1. W podsumowaniu zawsze odnoś się do swojego CV, które można znaleźć w załączniku,

  2. Nawołuj do działania i grzecznie zachęć czytelnika, żeby zaprosił Cię na rozmowę,

  3. Na koniec, zakończ odpowiednim pozdrowieniem i swoim nazwiskiem.

Co jest ważne i na co zwracać uwagę?

Masz już jasne wyobrażenie o tym, co powinno być w zakończeniu. Z przyjemnością udzielimy Ci kilku wskazówek, które pomogą zrobić dobre wrażenie.

  • Bądź pewny siebie. Dobrze jest być pewnym siebie w liście motywacyjnym, łącznie z ostatnim zdaniem. Unikaj słów jak „może”, „ewentualnie”, „jeśli Państwo chcą” itd.,

  • Nie sprawiaj wrażenia osoby aroganckiej. Bycie pewnym siebie jest dobre, ale uważaj, żeby nie wybrzmieć w aroganckim tonie. W swoim liście informujesz czytelnika o swoim doświadczeniu i wiedzy. Pamiętaj jednak, że firma prawdopodobnie ceni miłego współpracownika prawie tak jak dobrze wyszkolonego współpracownika z doświadczeniem,

  • Użyj poprawnego powitania. List motywacyjny jest oficjalny. Pożegnanie jak „pa” czy „pozdrowienia” nie są odpowiednie. Dlatego, używaj „z poważaniem” lub „Z wyrazami szacunku”.

Zakończenie listu motywacyjnego: 7 przykładów

Przykład 1.

To stanowisko wzbudziło we mnie duże zainteresowanie. Dołączyłem moje CV, w którym znajduje się więcej informacji dotyczących mojego doświadczenia zawodowego. Z przyjemnością szerzej wyjaśnię swój entuzjazm podczas spotkania. Chciałbym otrzymać Państwa odpowiedź.

Przykład 2.

Ten list daje przedsmak mojego entuzjazmu i umiejętności. Czy ten list Państwa zainteresował? Proszę się ze mną skontaktować. Z przyjemnością wytłumaczę swoją chęć do zaczęcia pracy dla Państwa firmy na spotkaniu rekrutacyjnym

Przykład 3.

Moje CV można znaleźć w załączniku. Czy chcieliby Państwo dalszych informacji na temat mojego doświadczenia zawodowego, edukacji, oraz entuzjazmu dla firmy? Proszę się skontaktować. Z przyjemnością przyjdę i to przedyskutuję.

Przykład 4.

Jestem wesołym współpracownikiem z zapałem, który lubi przyczyniać się do dobrej atmosfery w miejscu pracy. Chętnie pokażę Państwu te i inne przydatne cechy w spotkaniu rekrutacyjnym.

Przykład 5.

Wyjaśnienie dotyczące mojego doświadczenia zawodowego może być znalezione w moim CV w załączniku. Mój zapał i wiedza sprawiają, że jestem dobrym kandydatem na to stanowisko. Chciałbym szerzej rozwinąć moje przekonania w rozmowie

Przykład 6.

Moje CV znajduje się w załączniku. Chcieliby Państwo dalszego wyjaśnienia na temat mojej wiedzy, doświadczenia, czy motywacji? Zapraszam do kontaktu. Chciałbym przyjść na rozmowę kwalifikacyjną.

Przykład 7.

Ciężko pracuję i jestem poświęcić niektórym rzeczą wiele wysiłku. Te cechy w połączeniu z moim doświadczeniem sprawiają, że jestem wesołym pracownikiem lubiącym wkładać swoją energię w pracę. W CV w załączniku można znaleźć moje doświadczenie zawodowe i wiedzę. Chcieliby Państwo poznać więcej informacji niż w liście motywacyjnym? Chętnie przyjdę i się spotkam.

Napisz swoje CV już w kilka minut

Stwórz CV

Już teraz zacznij tworzyć Twoje CV

Stwórz profesjonalne CV szybko i łatwo dzięki naszemu zaawansowanemu kreatorowi CV

+ Stwórz CV

Zaktualizowano January 09 2024

StarStarStarStarStar

Napisany przez

CV Maker oferuje kompletną platformę kariery z niezbędnymi funkcjonalnościami i cennymi informacjami dla osoby poszukującej pracy. Gotowy na następny krok? Stwórz swoje CV teraz

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.