Zastanawiasz się jak napisać dobre CV dla prawnika? Jesteś w dobrym miejscu!

Twoje CV powinno przedstawiać Twoją umiejętność znajdowania i rozumienia faktów oraz przedstawiania ich klientom w zrozumiały sposób. Skuteczne CV adwokata powinno podkreślać twoją zdolność do prowadzenia badań i właściwej analizy problemów prawnych, a także doradzać klientom w sprawie ich praw. Silny kandydat musi być w stanie dobrze komunikować się z klientami oraz skutecznie kłócić się i negocjować w ich imieniu. Zwycięski życiorys prawnika powinien również podkreślać ważne umiejętności, takie jak silne umiejętności wystąpień publicznych i znajomość procedur prawnych. Korzystając z jednego z przetestowanych w Cv-maker życiorysów, możesz stworzyć silniejsze i bardziej imponujące CV prawnika, które z pewnością spodoba się menedżerom ds. Rekrutacji.

W większości przypadków twoje CV jest pierwszym kontaktem z potencjalnym pracodawcą. Pokazuje nie tylko twoje dotychczasowe doświadczenie, ale także twoje osiągnięcia. Zastanów się nad grupą docelową. Czy piszesz do firmy prawniczej, małej organizacji non-profit, dużej agencji rządowej lub sędziego? Dowiedz się jak najwięcej na temat rodzajów projektów, w które byłbyś zaangażowany, gdyby został zatrudniony. Na podstawie tych informacji określ, które umiejętności powinieneś wyróżnić. Na przykład, czy twoje umiejętności pisania i badania są najważniejsze, czy umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne? Możesz zdecydować się na kilka CV skierowanych do różnych rodzajów pracodawców.

Życiorysy powinny być zwięzłe, dokładne, bezbłędne, dobrze zorganizowane, jasne, łatwe do odczytania i przyjemne wizualnie. Pamiętaj, że czytelnik Twojego CV prawdopodobnie nie wyda więcej niż 30 sekund na jego sprawdzenie. Aby być skutecznym, musi być krótki, jednocześnie oferując wystarczającą ilość informacji, aby zainteresować pracodawcę. Większość CV studentów powinna mieć długość jednej strony. Użyj standardowej czcionki, takiej jak Times New Roman, i czcionki o wielkości 11 punktów.

Stwórz swoje CV

CV wzóry prawnika

CV wzory prawnika

Pobierz ten szablon CV - Marketing

 Upewnij się, że są tam wszystkie podstawy, takie  jak:

1. Przykład podsumowania profilu

Podkreśl tutaj swoje największe osiągnięcia i atrybuty. Pamiętaj, aby używać jak największej liczby czasowników akcji. Skuteczny prawnik jest w stanie doradzać klientom i ich wspierać. Podkreśl swoje dumne atrybuty i osiągnięcia, które świadczą o Twojej wiedzy tutaj.

Przykład

“Doświadczony i innowacyjny prawnik z pasją i oddaniem sprawiedliwości. Wysoce zorganizowany i wykwalifikowany w wystąpieniach publicznych. Przedstawienie udokumentowanej historii osiągania korzystnych wyników dla klientów. Biegły w przygotowaniach do procesów, przeglądaniu dokumentów i skutecznym przedstawianiu spraw w sądzie. Silny lider, który działa dobrze pod presją i rozumie złożoność systemu prawnego”.

2. Imię i nazwisko, adres i dane kontaktowe

To bardziej na korzyść konsultanta niż klientów. Ważne jest, abyśmy regularnie rozmawiali z tobą, szczególnie jeśli spotykasz się z różnymi firmami. Dobrze, że mamy wszystkie niezbędne dane kontaktowe, abyśmy mogli cię złapać, jeśli klient nam tego życzy.

3. Doświadczenie zawodowe

W sekcji doświadczenia należy wymienić w odwrotnej kolejności chronologicznej, wszystkie odpowiednie miejsca pracy. Najpierw należy podać nazwę pracodawcy, a następnie lokalizację i daty zatrudnienia. Podane daty mogą być ogólne (2017-2019) i nie muszą określać konkretnych dat rozpoczęcia i zakończenia. Możesz zamieścić tytuły pracy, w zależności od ich wrażliwości lub pomocy w wyjaśnieniu twoich obowiązków. Wolontariusz lub nieodpłatne zatrudnienie może być uwzględnione w tej sekcji wraz z zatrudnieniem płatnym. Zapraszam do włączenia pracy wykonanej w ramach doświadczeń szkolnych do działu doświadczeń, w tym doświadczenia kliniki prawnej, badań dla profesora, projektu pro bono i obszernej pracy dla organizacji studenckiej. Używaj czasowników czynności w opisach stanowisk. Na przykład powiedz „przebadałem i napisałem memoranda dotyczące kwestii jurysdykcji i miejsca”, „nie„ zaangażowałem się w pomoc pracownikom w badaniu i pisaniu… ”Podaj wystarczający opis, aby potencjalny pracodawca dowiedział się czegoś o projektach, nad którymi pracowałeś i umiejętnościach rozwinięty.

Decydując, które doświadczenia zawodowe należy uwzględnić w CV, pamiętaj, że CV to narzędzie sprzedaży. Zachęcamy do pominięcia mniej istotnych pozycji i włączenia bardziej odpowiedniej pracy. Podczas gdy pracodawcy mogą się niepokoić dużymi lukami w twoim CV, pominięcie tutaj lata i nie ma problemu. Możesz użyć streszczenia w swoim CV, na przykład: „Zajmowałem różne stanowiska jako sprzedawca, kelnerka i recepcjonistka podczas studiów”. Nie martw się, jeśli nie masz jeszcze doświadczenia prawnego.Pracodawcy nie szukają studentów prawa, którzy mieli doświadczenie prawne przed szkołą prawniczą. Poszukują studentów posiadających cechy, które posiadają prawnicy, w tym zdrowy rozsądek i zdolności intelektualne. Zastanów się, jakie masz doświadczenia - czy rozwinąłeś umiejętności przywódcze, zdolności analityczne czy mówienie? Jeśli tak, upewnij się, że opisy odzwierciedlają te informacje.

Wymień swoje role, zaczynając od najnowszych. Do każdej roli należy dołączyć:

 • Twoje stanowisko
 • Nazwa organizacji
 • Daty, w których tam pracowałeś
 • Twoje główne obowiązki
 • Twoje osiągnięcia w roli
 • Podkreśl umiejętności i doświadczenie najbardziej odpowiednie dla stanowiska, o które się ubiegasz
 • Nie musisz podawać wynagrodzenia ani powodu, dla którego odszedłeś

4. Edukacja

Wymień tutaj wszystkie stopnie naukowe i certyfikaty. Należy również odnotować wszelkie wyróżnienia lub wyróżnienia. Jeśli masz stopień wyższy niż licencjat, możesz pominąć swoją szkołę średnią. Zobacz przykładową treść poniżej.

Jest to nadal bardzo ważne (niezależnie od tego, jak jesteś starszy) i jest to obszar, który partnerzy i specjaliści ds. Zasobów ludzkich wciąż dokładnie studiują. My (i klienci) oczekujemy co najmniej A-Levels lub wyższych, stopni ukończenia studiów wyższych. Jeśli nie umieścisz swoich wyników w CV, sugeruje to, że masz coś do ukrycia! Jeśli kształcono się w zagranicznej jurysdykcji, pomocne jest podanie równoważnych ocen w Wielkiej Brytanii. Jest to również pomocne, jeśli możesz odważnie uczęszczać do szkół i uniwersytetów, do których uczęszczałeś, oraz do odpowiednich lat.

Podaj swoje wykształcenie i kwalifikacje, od najnowszych. zawierać:

 • Rodzaj kwalifikacji
 • Twój wynik lub oczekiwany wynik, jeśli nadal się uczysz
 • Nazwa szkoły, uczelni, uniwersytetu lub innej organizacji
 • Daty, w których uczestniczyłeś
 • Krótkie streszczenie kursu i tego, czego się nauczyłeś, takie jak studiowane dziedziny prawa
 • W tej sekcji możesz również dołączyć wszelkie profesjonalne kursy

Stwórz swoje CV

5. Nagrody

Pamiętaj, że CV to okazja do sprzedania siebie i swoich umiejętności. Jeśli wygrałeś nagrody w szkole lub na uniwersytecie, wspomnij o nich. Nie bój się pochwalić wszystkimi swoimi talentami i umiejętnościami.

6. Języki

Prawnicy czasami zapominają, że kancelarie prawne to firmy jak każda inna. W obecnych czasach praca międzynarodowa i sprawy transgraniczne są oferowane na wszystkich poziomach adwokata. Jeśli posiadasz umiejętności językowe, zarówno biegłe, jak i rodzime, zdecydowanie powinieneś je podkreślić.

7. Umiejętności

Możesz dołączyć sekcję umiejętności obejmującą:

 • Umiejętności informatyczne, takie jak pakiety oprogramowania, które znasz
 • Języki, szczególnie jeśli mają związek z rolą wszelkie inne odpowiednie umiejętności specjalistyczne
 • Jeśli wolisz, możesz dołączyć swoje umiejętności jako część rozdziałów dotyczących doświadczenia zawodowego i edukacji

8. Zainteresowania i działania

W CV nie musisz umieszczać swoich zainteresowań. Zastanów się dokładnie, jakie wrażenie wywrze na potencjalnym pracodawcy. Uwzględnij tylko zainteresowania pokazujące, że masz umiejętności, których szuka firma, takie jak:

 • Wolontariat, szczególnie jeśli dotyczy twojej kariery zawodowej
 • Działania wykazujące kluczowe umiejętności, takie jak praca zespołowa
 • Stanowiska, które zajmowałeś poza pracą zainteresowania związane z pracą

9. Referencje

Nie musisz wymieniać referencji w swoim CV. Oferta zatrudnienia zwykle będzie podlegać otrzymywaniu referencji, ale możesz poczekać, aż poprosi o to pracodawca, a zwykle będzie to później.

Sprawdź, czy sędziowie są gotowi, zanim podasz dane kontaktowe.

10. Format

Jest to przydatne, jeśli podasz swoje CV w formacie PDF. Sprawdź pisownię, sprawdź dokument, przeczytaj go i przeczytaj ponownie, aby mieć pewność, że nie ma żadnych literówek.

11. Media społecznościowe

Wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych okazuje się, że coraz więcej firm prawniczych subskrybuje kanały na Twitterze i strony LinkedIn. Jeśli masz na Twitterze powiązaną z prawem obecność lub przygotowałeś odpowiednie blogi, warto wspomnieć o nich w swoim CV. Jeśli masz profil LinkedIn (i powinieneś), zdecydowanie powinieneś połączyć go ze swoim CV. Pamiętaj, że jako Twój konsultant możemy edytować twoje CV w formacie odpowiednim dla firmy, partnera, specjalisty HR lub określonej roli. świergot

Stwórz swoje CV

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy