Zastanawiasz się jak napisać dobre CV dla Kelnera / Kelnerki? Jesteś w dobrym miejscu!

Co znajdziesz w tym artykule? Otrzymasz wszystkie potrzebne wskazówki dotyczące pisania skutecznego CV dla kelnera / kelnerki.

Kelnerzy i kelnerki to kluczowy personel pierwszej linii w restauracjach, barach szybkiej obsługi, hotelach, pubach i wielu innych lokalach gastronomicznych. Nie daj się jednak zwieść myśleniu, że nie musisz tworzyć CV profesjonalnego kelnera lub kelnerki, aby zostać zatrudnionym.

Ponieważ ludzie często zaczynają jako kelner lub kelnerka po ukończeniu szkoły, wielu uważa, że jest to praca dla początkujących, ale to nieprawda. Profesjonalni kelnerzy i kelnerki są bardzo poszukiwani lokalnie i za granicą. Wysoko wykwalifikowani kelnerzy mogą dużo podróżować, jednocześnie zarabiając pieniądze.

Ogólnie rzecz biorąc, kelnerzy i kelnerki muszą nosić markowe mundury, ponieważ są uważani za personel pierwszej linii. Pracują również na zmiany, w tym w nocy, w weekendy i święta.

Pracownicy pierwszej linii są „twarzą” każdej firmy, a właściciele i menedżerowie cenią pracowników, którzy wykonują swoją pracę z pasją i entuzjazmem. Najwyższej jakości kelnerzy dbają o markę swojego pracodawcy jak o swoją własną i mają naturalne pragnienie, aby klienci czuli się mile widziani i szczęśliwi.

Jeśli chcesz przekonać potencjalnego pracodawcę, że masz to, czego potrzeba, aby klienci byli zadowoleni i wrócili, CV dotyczące obowiązków kelnera lub kelnerki musi od razu pokazać tę postawę. To odzwierciedlenie twojego zawodowego ja, więc musi robić wrażenie.

W tym artykule dowiesz się, jak najlepiej podkreślić swoje umiejętności i mocne strony, a my przedstawimy Ci przykład CV kelnerki lub kelnera, aby zobaczyć, jak to się robi.

CV musi zawierać:

1. Dane kontaktowe:
Imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, prawo jazdy

2. Podsumowanie kariery:
To bardzo ważne wprowadzenie, które nadaje ton twojemu CV. Dołącz nie więcej niż 1–3 zdania, podając ogólny przegląd swojego pochodzenia, lata doświadczenia w branży i powody, dla których dobrze pasujesz do tej roli. Powinieneś być konkretny i określić, jaką rolę spełniasz i jaką wartość możesz dodać do firmy.

3. Podsumowanie kwalifikacji:
Podaj dokładne szczegóły dotyczące certyfikatów i kwalifikacji, które ukończyłeś, wraz z instytucją, nazwą kwalifikacji i datami. Nie zapomnij podać kwalifikacji, które obecnie zdobywasz. Dodaj także wszelkie wewnętrzne szkolenia lub kursy, które przeprowadziłeś.

4. Odpowiednie doświadczenie kelnera / serwowania:
Wyraźnie podaj swoją historię zatrudnienia od szkolenia doskonalącego (jeśli dotyczy) do aktualnego stanowiska. Użyj krótkich wypunktowanych zdań, aby wymienić najważniejsze codzienne czynności w ramach każdej roli, którą miałeś. 

Uwzględnij każdy tytuł zawodowy, wszystkie obowiązki i wszelkie osiągnięcia w każdej roli. Oczywiście będzie to czasochłonne, ale niezbędne dla przyszłego sukcesu.

5. Inne doświadczenia związane z czekaniem / serwowaniem:
Obejmuje to wydarzenia lub historię pracy poza formalnym sektorem przemysłu spożywczego, ale może być ważne, aby pracodawca wiedział o podobnych funkcjach stykających się, z klientami, w niepełnym wymiarze godzin podczas pełnienia funkcji w szkole średniej lub jednorazowych wydarzeniach, w których uczestniczyłeś jak ślub sąsiadów lub serwowanie drinków na specjalnej imprezie rodzinnej. Ta sekcja jest najważniejsza, jeśli szukasz pierwszej pracy bez formalnego doświadczenia jako Kelner / Kelnerka.

6. Podsumowanie umiejętności / Kluczowe umiejętności:
Twoje CV powinno zawierać słowa kluczowe z ogłoszenia o pracy i określony zestaw umiejętności. Daje to bardzo potrzebną wiarygodność, że jesteś odpowiedni na to stanowisko, to wyróżni twoje CV.

7. Edukacja / Licencje / Certyfikaty / Odpowiednie zajęcia / Szkolenie:
Zacznij od formalnych certyfikatów dotyczących żywności i napojów (jeśli masz) oraz dyplomów i akredytacji po ukończeniu szkoły, jeśli jesteś członkiem Kulinarnego Instytutu Szkolenia. Wymień każdy rozwój zawodowy, który uzupełnia twoje kompetencje jako kelnera, takie jak przygotowywanie posiłków lub kursy parowania jedzenia i wina.

8. Na końcu pamiętaj aby dodać klauzulę, która brzmi:
“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko, jak również na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez (nazwa firmy)”

Stwórz swoje CV

Co wyróżnić w CV kelnera / kelnerki

W połączeniu z doświadczeniem zawodowym w restauracjach, gościnach lub imprezach firmowych istnieją konkretne szczegóły, których poszukują pracodawcy i rekruterzy, aby upewnić się, że jesteś odpowiedni do kultury.

Pamiętaj o podkreśleniu rodzajów środowisk żywności i napojów, w których pracowałeś jako kelner. Mogą to być następujące zakłady:

Hotele
Restauracje
Pensjonaty
Szpitale
Prywatne kluby
Firmy cateringowe
Inne placówki, które serwują jedzenie
Firmy cateringowe dla hoteli / restauracji
Prywatni dostawcy / catering 

Inne przykłady koncertów oczekujących mogą obejmować specjalne wydarzenia, takie jak wesela, rocznice i urodziny, a także imprezy firmowe, takie jak premiery produktów, bankiety, zbiórki pieniędzy na cele charytatywne lub doroczne przyjęcia świąteczne. Rodzaje branż, w których pracowałeś, muszą zostać uwzględnione zarówno w podsumowaniu w górnej części CV, jak i w opisie każdego stanowiska.

Ponadto pracodawcy chcą

Zobacz szczegółowe informacje dotyczące charakteru twojego środowiska pracy. Czy kelner czekał w wyluzowanej kawiarni, w ruchliwej restauracji lub w ekskluzywnym klubie wiejskim? Jeśli pracujesz na stałe w hotelu lub restauracji, możesz podać średnią liczbę godzin pracy w miesiącu i wskazać, czy pracujesz również w weekendy.

Podkreśl swoje umiejętności obsługi klienta. Kierownicy restauracji chętnie zatrudniają pracowników, którzy rozumieją, jak ważne jest zapewnienie gościom wzorowej obsługi klienta. Podkreśl swoje zaangażowanie w tworzenie pozytywnych wrażeń dla gości, proaktywności w identyfikowaniu potrzeb klientów i takt w reagowaniu na trudnych klientów.

Uwzględnij wszystkie odpowiednie doświadczenia. Podaj opisy swoich poprzednich prac w restauracji, wraz z wypunktowanymi wypowiedziami na temat twoich osiągnięć i znaczącego wkładu w każdą rolę. Wspomnij również o wszelkich punktach sprzedaży w restauracji lub innych miejscach mających kontakt z klientami.

Rozważ format. Nie ma jednego „idealnego” formatu dla CV. Chociaż większość pracodawców spodziewa się, że CV zostanie przedstawione w odwrotnym porządku chronologicznym, może się okazać, że inny format byłby dla Ciebie lepszy, w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, historii pracy lub poziomu doświadczenia.

Edytuj, edytuj, edytuj. Twoje CV i list motywacyjny muszą być perfekcyjne. Poświęć trochę czasu na dokładną edycję swojego CV, poprawienie błędów ortograficznych lub gramatycznych (lub poproś o to kompetentnego przyjaciela, jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności gramatycznych). Formatowanie również musi być spójne, z tym samym stylem wypunktowania używanym w całym tekście i czcionką o takim samym rozmiarze dla wszystkich nagłówków sekcji.

Wyszczególnij swoje wykształcenie i certyfikaty. W sekcji „Edukacja” swojego CV wypisz wszystkie posiadane lub aktualnie ukończone stopnie naukowe. Należy również wspomnieć o wszelkich uzyskanych certyfikatach.

Pamiętaj o znaczeniu umiejętności miękkich. Personel musi nie tylko wykazać się wzorowymi umiejętnościami obsługi klienta: musi także wykazać się umiejętnościami miękkimi, takimi jak niezawodność, terminowość, elastyczność w dostępie do różnych zmian oraz solidna etyka pracy. Zanim zaczniesz, przejrzyj listę umiejętności wymaganych do pracy dla kelnerów, a następnie poświęć czas na dopasowanie kwalifikacji do stanowiska. W ten sposób materiały aplikacyjne pokażą pracodawcy, że jesteś wykwalifikowanym kandydatem na to stanowisko.

I Twoje CV powinno być gotowe! Powodzenia!

Stwórz swoje CV

Przykład CV dla kelnerka - szablon Cambridge

Przykład CV dla kelnerka

Pobierz przykład szablonu, z możliwością kopiowania tekstu tutaj

Przykład CV powyżej Sylwi Mazurskiej jest nakierowane na stanowisko Kelnerki, które udowadnia silną stroną w radzeniu sobie z wszystkimi wymaganiami w gastronomi. CV zawiera kluczowe słowa takie jak: wykazałam doskonałą obsługę klienta. Przyszły pracownik ten ma uwadze dobro Restauracji, jaki Klientów, tym rzuca się w oczy rekruterowi oraz przyszłemu potencjalnemu pracodawcy.

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy