Zastanawiasz się jak napisać dobre CV dla Kelnera / Kelnerki? Jesteś w dobrym miejscu!

Co znajdziesz w tym artykule? Otrzymasz wszystkie potrzebne wskazówki dotyczące pisania skutecznego CV dla kelnera / kelnerki.

1. Dane kontaktowe:
Imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, prawo jazdy

2. Podsumowanie kariery:
To bardzo ważne wprowadzenie, które nadaje ton twojemu CV. Dołącz nie więcej niż 1–3 zdania, podając ogólny przegląd swojego pochodzenia, lata doświadczenia w branży i powody, dla których dobrze pasujesz do tej roli. Powinieneś być konkretny i określić, jaką rolę spełniasz i jaką wartość możesz dodać do firmy.

3. Podsumowanie kwalifikacji:
Podaj dokładne szczegóły dotyczące certyfikatów i kwalifikacji, które ukończyłeś, wraz z instytucją, nazwą kwalifikacji i datami. Nie zapomnij podać kwalifikacji, które obecnie zdobywasz. Dodaj także wszelkie wewnętrzne szkolenia lub kursy, które przeprowadziłeś.

4. Odpowiednie doświadczenie kelnera / serwowania:
Wyraźnie podaj swoją historię zatrudnienia od szkolenia doskonalącego (jeśli dotyczy) do aktualnego stanowiska. Użyj krótkich wypunktowanych zdań, aby wymienić najważniejsze codzienne czynności w ramach każdej roli, którą miałeś.

5. Inne doświadczenia związane z czekaniem / serwowaniem:
Obejmuje to wydarzenia lub historię pracy poza formalnym sektorem przemysłu spożywczego, ale może być ważne, aby pracodawca wiedział o podobnych funkcjach stykających się, z klientami, w niepełnym wymiarze godzin podczas pełnienia funkcji w szkole średniej lub jednorazowych wydarzeniach, w których uczestniczyłeś jak ślub sąsiadów lub serwowanie drinków na specjalnej imprezie rodzinnej. Ta sekcja jest najważniejsza, jeśli szukasz pierwszej pracy bez formalnego doświadczenia jako Kelner / Kelnerka.

6. Podsumowanie umiejętności / Kluczowe umiejętności:
Twoje CV powinno zawierać słowa kluczowe z ogłoszenia o pracy i określony zestaw umiejętności. Daje to bardzo potrzebną wiarygodność, że jesteś odpowiedni na to stanowisko, to wyróżni twoje CV.

7. Edukacja / Licencje / Certyfikaty / Odpowiednie zajęcia / Szkolenie:
Zacznij od formalnych certyfikatów dotyczących żywności i napojów (jeśli masz) oraz dyplomów i akredytacji po ukończeniu szkoły, jeśli jesteś członkiem Kulinarnego Instytutu Szkolenia. Wymień każdy rozwój zawodowy, który uzupełnia twoje kompetencje jako kelnera, takie jak przygotowywanie posiłków lub kursy parowania jedzenia i wina.

8. Na końcu pamiętaj aby dodać klauzulę, która brzmi:
“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko, jak również na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez (nazwa firmy)”

Stwórz swoje CV

Co wyróżnić w CV kelnera / kelnerki

W połączeniu z doświadczeniem zawodowym w restauracjach, gościnach lub imprezach firmowych istnieją konkretne szczegóły, których poszukują pracodawcy i rekruterzy, aby upewnić się, że jesteś odpowiedni do kultury.

Pamiętaj o podkreśleniu rodzajów środowisk żywności i napojów, w których pracowałeś jako kelner. Mogą to być następujące zakłady:

Hotele
Restauracje
Pensjonaty
Szpitale
Prywatne kluby
Firmy cateringowe
Inne placówki, które serwują jedzenie
Firmy cateringowe dla hoteli / restauracji
Prywatni dostawcy posiłków

Inne przykłady koncertów oczekujących mogą obejmować specjalne wydarzenia, takie jak wesela, rocznice i urodziny, a także imprezy firmowe, takie jak premiery produktów, bankiety, zbiórki pieniędzy na cele charytatywne lub doroczne przyjęcia świąteczne. Rodzaje branż, w których pracowałeś, muszą zostać uwzględnione zarówno w podsumowaniu w górnej części CV, jak i w opisie każdego stanowiska.

Ponadto pracodawcy chcą

zobacz szczegółowe informacje dotyczące charakteru twojego środowiska pracy. Czy kelner czekał w wyluzowanej kawiarni, w ruchliwej restauracji lub w ekskluzywnym klubie wiejskim? Jeśli pracujesz na stałe w hotelu lub restauracji, możesz podać średnią liczbę godzin pracy w miesiącu i wskazać, czy pracujesz również w weekendy.

Podkreśl swoje umiejętności obsługi klienta. Kierownicy restauracji chętnie zatrudniają pracowników, którzy rozumieją, jak ważne jest zapewnienie gościom wzorowej obsługi klienta. Podkreśl swoje zaangażowanie w tworzenie pozytywnych wrażeń dla gości, proaktywność w identyfikowaniu potrzeb klientów i takt w reagowaniu na trudnych klientów.

Uwzględnij wszystkie odpowiednie doświadczenia. Podaj opisy swoich poprzednich prac w restauracji, wraz z wypunktowanymi wypowiedziami na temat twoich osiągnięć i znaczącego wkładu w każdą rolę. Wspomnij również o wszelkich punktach sprzedaży w restauracji lub innych miejscach mających kontakt z klientami.

Rozważ format. Nie ma jednego „idealnego” formatu dla CV. Chociaż większość pracodawców spodziewa się, że CV zostanie przedstawione w odwrotnym porządku chronologicznym, może się okazać, że inny format byłby dla Ciebie lepszy, w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, historii pracy lub poziomu doświadczenia.

Edytuj, edytuj, edytuj. Twoje CV i list motywacyjny muszą być perfekcyjne. Poświęć trochę czasu na dokładną edycję swojego CV, poprawienie błędów ortograficznych lub gramatycznych (lub poproś o to kompetentnego przyjaciela, jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności gramatycznych). Formatowanie również musi być spójne, z tym samym stylem wypunktowania używanym w całym tekście i czcionką o takim samym rozmiarze dla wszystkich nagłówków sekcji.

Wyszczególnij swoje wykształcenie i certyfikaty. W sekcji „Edukacja” swojego CV wypisz wszystkie posiadane lub aktualnie ukończone stopnie naukowe. Należy również wspomnieć o wszelkich uzyskanych certyfikatach.

Pamiętaj o znaczeniu umiejętności miękkich. Personel musi nie tylko wykazać się wzorowymi umiejętnościami obsługi klienta: musi także wykazać się umiejętnościami miękkimi, takimi jak niezawodność, terminowość, elastyczność w dostępie do różnych zmian oraz solidna etyka pracy. Zanim zaczniesz, przejrzyj listę umiejętności wymaganych do pracy dla kelnerów, a następnie poświęć czas na dopasowanie kwalifikacji do stanowiska. W ten sposób materiały aplikacyjne pokażą pracodawcy, że jesteś wykwalifikowanym kandydatem na to stanowisko.

I twoje CV powinno być gotowe! Powodzenia!

Stwórz swoje CV

Przykład CV dla kelnerka - szablon Cambridge

Przykład CV dla kelnerka

Pobierz przykład szablonu, z możliwością kopiowania tekstu tutaj

Przykład CV powyżej Sylwi Mazurskiej jest nakierowane na stanowisko Kelnerki, które udowadnia silną stroną w radzeniu sobie z wszystkimi wymaganiami w kulinari. CV zawiera kluczowe słowa takie jak: wykazałam doskonałą obsługę klienta. Przyszły pracownik ten ma uwadze dobro Restauracji, jaki Klientów, tym rzuca sę w oczy rekruterowi oraz przyszłemu potencjalnemu pracodawcy.

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy