Jak napisać perfekcyjne CV dla kierowcy?

Napisanie imponującego CV jest ważnym i pierwszym krokiem przy ubieganiu się o pracę dla kierowcy zawodowego. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne ale pierwsze co widzi osoba zatrudniająca to Twoje CV. Często istnieje duże zapotrzebowanie na kierowców posiadających prawo jazdy kategorii C1, C, D1, D, C1E, CE, D1E, DE,  zarówno w Polsce, jak i za granicą, chociaż istnieje wiele możliwości zatrudnienia, istnieje również wielu kandydatów, którzy chcą dostać tę posadę. Pracodawcy poszukują kierowców, którzy są profesjonalni, odpowiedzialni oraz posiadają dobrą podzielność uwagi, i to są cechy, które chcieliby zobaczyć w Twoim CV. W tym artykule opisujemy, jak napisać profesjonalne CV dla kierowcy zawodowego z szablonem, przykładem i wskazówkami.

Praca kierowcy zawodowego obejmuje;

 • kierowcę dostawy
 • kierowcę ciężarówki
 • kierowcę tira
 • kierowcę autobusu
 • taksówkarza
 • szofera lub kierowcę osobistego.

Stwórz swoje CV

Jakie sekcje należy dołączyć do CV kierowcy?

Widoczne dane, których potrzebuje osoba rekrutująca to oczywiście imię i nazwisko kandydata, jego numer telefonu oraz adres e-mail. Podaj również miejsce zamieszkania, czy datę urodzenia. Zadbaj o to, by Twój adres e-mail był profesjonalny, najlepiej złożony z kombinacji imienia i nazwiska.

 • Profil - akapit otwierający, który na pierwszy rzut oka pokazuje, jak ważne są dla ciebie rekruterzy
 • Doświadczenie zawodowe / Historia kariery - udokumentuj historię swojej kariery w odwrotnej kolejności chronologicznej
 • Edukacja - rejestruj wszelkie uzyskane kwalifikacje, poczynając od kwalifikacji związanych z branżą
 • Zainteresowania i hobby - opcjonalna sekcja, za pomocą której możesz podkreślić swoje umiejętności zbywalne

Przykładowy profil dla kierowcy

Jak powinien wyglądać przykładowy profil dla kierowcy zawodowego?

To jest akapit otwierający od 5 do 10 linii, który powinien podsumować twoje podstawowe umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje. Twój profil musi pokazywać rekrutującym na pierwszy rzut oka, że jesteś odpowiedni dla branży, bez konieczności przeszukiwania twojego CV, aby uzyskać kluczowe informacje.

Przed opracowaniem swojego profilu zbadaj branżę, dodaj słowa kluczowe i umiejętności, dostosowując się do branży. Zachowaj zwięzłość tej sekcji, będziesz mógł rozwinąć ją w innym miejscu w swoim CV.

 • Kim jesteś?
 • Jakie masz doświadczenie?
 • Jakie są Twoje najważniejsze umiejętności?
 • Jaki jest Twój cel zawodowy?

"Doświadczony kierowca ciężarowy z ponad 3-letnim doświadczeniem w transporcie długodystansowym. Zwracam szczególną uwagę na bezpieczeństwo na trasie (nigdy nie spowodowałem kolizji drogowej). Szukam pracy, gdzie będę mógł kontynuować swój rozwój i podnosić znajomość języka niemieckiego."

Doświadczenie zawodowe w CV dla kierowcy zawodowego

Szukając kierowców, pracodawcy zazwyczaj sprawdzają wcześniejsze doświadczenie zawodowe kandydata, aby zdecydować, kogo zatrudnić. Zwykle szukają doświadczonych i niezawodnych kierowców. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe może być tego dobrym wskaźnikiem. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie w prowadzeniu samochodu, wyróżnij to w swoim CV. Wypisz wszystkie swoje poprzednie role, w których pracowałeś jako kierowca. Pamiętaj, aby podać nazwę swojego pracodawcy, poprzedni tytuł zawodowy i daty zatrudnienia.

Poniżej napisz opis swoich obowiązków. Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w pracy jako kierowca zawodowy, wymień doświadczenie zawodowe, które posiadasz. Podkreśl wszelkie umiejętności przydatne w prowadzeniu pojazdu, takie jak obsługa klienta, zarządzanie czasem i niezawodność.

Historia edukacji

Niektóre prace związane z kierowaniem mogą nie wymagać wykształcenia. Dołącz sekcję edukacyjną i wypisz swoją historię edukacji. Zacznij od najwyższego poziomu wykształcenia. Wyróżnij uprawnienie.

Wymień wszystkie ukończone kursy związane z prowadzeniem pojazdu lub pojazdami. Na przykład, jeśli uczestniczyłeś w kursach związanych z naprawą samochodów lub specjalistycznym kursie jazdy. Kursy te podkreślają Twoje umiejętności jazdy i wiedzę o pojazdach.

Jakie umiejętności najlepiej wymienić w życiorysie dla kierowcy?

Zanim napiszesz sekcję dotyczącą umiejętności w swoim życiorysie, spójrz na ofertę pracy i sprawdź, jakich umiejętności szuka menedżer ds. rekrutacji. W ten sposób możesz dodać te umiejętności do własnego CV, jeśli je posiadasz. Kierowcy samochodów na ogół muszą posiadać umiejętności, które obejmują bezpieczną jazdę, dobrą obsługę klienta, podstawową konserwację samochodu, czyste prowadzenie pojazdu i inne. Sprawdź wzór CV (poniżej) pracy kierowcy samochodu, aby uzyskać lepszy pomysł na to, co należy uwzględnić w tej sekcji.

Stwórz swoje CV

Kwalifikacje kierowcy dostawy:

Kwalifikacje kierowcy dostawy:

Aby być kierowcą, musisz mieć odpowiednie licencje. Istnieją rodzaje licencji;

 • 18 lat – w przypadku kierowcy prowadzącego samochód, dla którego trzeba posiadać prawo jazdy kategorii:
  C1 lub C1+E, o ile uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną
  C lub C+E, o ile uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną
 • 21 lat – w przypadku kierowcy prowadzącego samochód, dla którego wymagane jest prawo jazdy kategorii:
  C lub C+E, o ile uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną
  D lub D+E, o ile uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną
  D1 lub D1+E, o ile wykonuje przewóz na liniach regularnych, których trasa nie
  przekracza 50 km i o ile kierowca uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną
 • 23 lata – w przypadku kierowcy prowadzącego samochód , dla którego wymagane jest prawo jazdy kategorii D lub D+E, o ile uzyska

Kierowca musi uzyskać kwalifikację, jeśli chce wykonywać przewozy drogowe ciężarówkami lub autobusami, a uprawnienia do kierowania zdobył:

 • po 10 września 2008 r. (w przypadku osób chcących jeździć autobusami – prawo jazdy kategorii D)
  po 10 września 2009 r. (w przypadku osób chcących jeździć ciężarówkami – prawo jazdy kategorii C)
 • Kierowca musi uzyskać kwalifikację odpowiednią dla samochodu, którym chce wykonywać przewóz drogowy. Kwalifikację uzyskuje się w zakresie programu określonego odpowiednio do kategorii prawa jazdy:
 • C1, C1+E, C i C+E – dla samochodów ciężarowych
 • D1, D1+E, D i D+E – dla autobusów

Umiejętności i wiedza, które należy uwzględnić w CV przedstawiciela działu obsługi klienta

Stworzenie skutecznego CV dla stanowiska kierowcy może często stanowić wyzwanie. Jednak podstawowe umiejętności wymagane na stanowiskach kierowcy w każdym z nich są często takie same: dobry rekord jazdy, wiedza na temat konserwacji pojazdu oraz zdolność do podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów. Poza tym każda branża może mieć własne, unikalne wymagania. Na przykład usługi dostarczania żywności i artykułów spożywczych mogą wymagać pozwolenia osoby zajmującej się żywnością lub odpowiednich technik przechowywania żywności. Zasoby wyszukiwania można zabezpieczyć poprzez szkolenie w miejscu pracy. Pamiętaj o dołączeniu doświadczenia lub umiejętności związanych z tymi obszarami w ten sam sposób.

Przykład CV dla kierowca - wzór Berkeley

Przykład CV dla kierowca - szablon Berkeley

Pobierz przykład szablonu, z możliwością kopiowania tekstu tutaj

Profesjonalny Przykład CV Marcina Kozyry jest skierowany dla pracowników chcących pracować jako kierowca. Na tym stanowisku rekruter i przyszły pracodawca będzie zwracał uwagę na certyfikaty oraz doskonałe rekordy bezpieczeństwa w prowadzeniu pojazdów. Przyszły pracodawca zwróci uwagę na doświadczenie pozyskane w poprzedniej pracy i chętnie zatrudni osobę umiejącą poradzić sobie z naprawą pojazdu. CV przedstawia wszystkie poszukiwane w przyszłym pracowniku umiejętności.

Stwórz swoje CV

Rozważ następujące wskazówki:

Zachowaj poczucie profesjonalizmu przez cały czas.

Unikaj podawania jakiegokolwiek języka, który jest politycznie lub religijnie oskarżony. Może to odstraszyć niektórych potencjalnych pracodawców od samego początku.

Sformatuj dokument, aby uniknąć wdów i sierot, które są przypadkami, gdy ostatni wiersz następnej strony lub pierwszy wiersz znajduje się na dole poprzedniej strony.


Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy