Jak napisać perfekcyjne CV dla kierowcy?

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów kariery kierowcy jest jego elastyczność. Prawie wszystkie branże wymagają pewnego elementu dostawy i / lub transportu. W ten sposób wykwalifikowani kierowcy są niemal pewni, że będą stale poszukiwani. Niektóre mogą wymagać dostarczenia produktów do klientów lub innych biur, a nawet poprosić o pomoc przy rozładunku i konfiguracji. Inni mogą poprosić cię o transport współpracowników lub klientów do różnych miejsc. Bez względu na to, w jakiej branży się skończysz, prawie na pewno pojawią się subtelne niuanse w stosunku do pozycji, której będziesz się uczyć. Dlatego właśnie musisz przyłożyć wagę do nabywania nowych umiejętności.

Stwórz swoje CV

Jakie sekcje należy dołączyć do CV kierowcy?

Jak widać w przykładzie CV dla kierowcy, nagłówek CV dostarcza menedżerom ds. Zatrudnienia informacji kontaktowych; musisz zachować tę sekcję jasną i dokładną. Użyj swojego pełnego imienia i nazwiska. Podanie całego adresu pocztowego nie jest konieczne, ale dodanie miasta i stanu pozwala osobie przeglądającej twoje CV szybko zorientować się, gdzie jesteś. Co najważniejsze, upewnij się, że Twój adres e-mail jest profesjonalny. W razie potrzeby możesz łatwo utworzyć nowe konto e-mail za pomocą klienta online, takiego jak Gmail. Na koniec podaj swój numer telefonu wraz z numerem kierunkowym.

Dane kontaktowe - spraw, aby Twoje dane były łatwo dostępne dla osób rekrutujących
Numer telefonu (najlepiej numer telefonu komórkowego)
Adres e-mail
Lokalizacja
W razie potrzeby dołącz link do swojego profilu LinkedIn
Szybka wskazówka: Unikaj podawania dodatkowych informacji, takich jak stan cywilny, data urodzenia lub pełny adres zamieszkania (miasto, w którym mieszkasz, jest wystarczające).

 • Profil - akapit otwierający, który na pierwszy rzut oka pokazuje, jak ważne są dla ciebie rekruterzy
 • Doświadczenie zawodowe / Historia kariery - udokumentuj historię swojej kariery w odwrotnej kolejności chronologicznej
 • Edukacja - rejestruj wszelkie uzyskane kwalifikacje, poczynając od kwalifikacji związanych z branżą
 • Zainteresowania i hobby - opcjonalna sekcja, za pomocą której możesz podkreślić swoje umiejętności zbywalne

W trakcie tego przewodnika nauczę Cię, jak tworzyć każdą sekcję w swoim własnym CV.

Co znajduje się w nagłówku wznowienia kierowcy samochodu?

Twoje CV powinno dostarczyć potencjalnym pracodawcom wszystkich informacji, których potrzebują z góry, aby poznać twoje doświadczenie i umiejętności. Z tego powodu ważne jest, aby podać swoje dane kontaktowe, profesjonalne podsumowanie, listę swoich umiejętności, stosowną historię pracy i sekcję dotyczącą edukacji. Inne sekcje, takie jak hobby, wolontariat i referencje, są na ogół opcjonalne. Ponieważ ważne jest, aby nie pominąć żadnych kluczowych informacji, możesz skorzystać z naszego narzędzia do tworzenia CV, które przeprowadzi Cię krok po kroku.

Sekcja historii pracy ma pokazać potencjalnemu pracodawcy, jakie prace lub doświadczenie zawodowe wykonałeś. Nie musisz podawać ostatniego szczegółu na temat swoich obowiązków lub osiągnięć dla każdej pracy. Podaj tylko te umiejętności i obowiązki, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz, ponieważ chcesz pokazać, że dobrze nadajesz się do pracy. Jeśli okaże się, że masz dużo do napisania, zawsze opowiedzieć swoje przykłady lub inne przydatne umiejętności na rozmowę kwalifikacyjną.

 • Rozpoczęte stanowisko, nazwa pracodawcy, lokalizacja, miesiąc i rok - obecnie (lub miesiąc i rok, który opuściłeś)
 • Wymień krótko obowiązki i umiejętności, których nauczyłeś się podczas pracy tutaj.
 • Wybierz umiejętności lub cechy wymienione przez pracodawcę w opisie stanowiska.

Przykładowy profil dla kierowcy

Jak powinien wyglądać przykładowy profil dla kierowcy?

"Odpowiedzialny za utrzymanie mojej ciężarówki, współpracę z dwoma innymi kierowcami na tej samej trasie, wypełnianie dokumentacji dostawy, rejestrowanie przebiegu oraz pomoc przy załadunku i rozładunku towarów.
Nauczyłem się, jak skutecznie zaplanować swoją trasę, dbać o pojazd, przestrzegać aktualnych wymagań bezpieczeństwa oraz dobrze znać lokalny obszar i sieć dróg."

Jakie prace powinieneś uwzględnić?

Spróbuj dołączyć swoją historię pracy z ostatnich pięciu lat. Jeśli nie pracowałeś tak długo, to w porządku. Wyjaśni to historia edukacji. Jeśli niedawno przeprowadziłeś się do tego kraju, możesz dołączyć zatrudnienie w innych krajach. Więcej porad na temat historii pracy i edukacji znajduje się w naszym artykule z najlepszymi poradami.

Jeśli ubiegasz się o pierwszą rolę w tym sektorze, nadal ważne jest, aby dołączyć swoją historię pracy. Użyj go, aby podkreślić odpowiednie umiejętności, których szuka pracodawca, takie jak organizacja, praca w zespole i dobra komunikacja.

Dołącz szczegóły wszystkich prac związanych z prowadzeniem pojazdu, nawet jeśli jest to mały samochód dostawczy lub samochód - to wciąż pokazuje, że jesteś odpowiedzialny i kierowca, niż potencjalny pracodawca może zaufać.

Historia edukacji

W historii edukacji jest to okazja do pokazania każdego odpowiedniego szkolenia, jakie umiejętności nauczyłeś się na kursach, a także ogólnych przedmiotów edukacyjnych. W miarę zdobywania doświadczenia zawodowego sekcja ta będzie coraz krótsza, w miarę jak historia pracy będzie bardziej aktualna i aktualna.

Jaka jest najlepsza długość CV dla kierowcy?

Być może słyszałeś, że najlepiej jest dopasować swoje CV do jednej strony. Ogólnie jest to dobra zasada, nie mniej jednak, jeśli zdobyłeś więcej doświadczenia dwie strony to max.
Nie chcesz obciążać menedżera ds. Rekrutacji nadmiernymi szczegółami, którzy nie mają czasu, a po 5/6 sekundach menedżera ds. Rekrutacji już wie, czy dany kandydat jest odpowiedni, czy nie.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś być w stanie przekazywać swoje dane kontaktowe, podsumowanie, umiejętności zawodowe, doświadczenie zawodowe i wykształcenie dość zwięźle.

Jakie umiejętności najlepiej wymienić w życiorysie kierowcy?

Zanim napiszesz sekcję dotyczącą umiejętności w swoim życiorysie, spójrz na ofertę pracy i sprawdź, jakich umiejętności szuka menedżer ds. Rekrutacji. W ten sposób możesz dodać te umiejętności do własnego CV, jeśli je posiadasz. Kierowcy samochodów na ogół muszą posiadać umiejętności, które obejmują bezpieczną jazdę, dobrą obsługę klienta, podstawową konserwację samochodu, czyste prowadzenie pojazdu i inne. Sprawdź próbkę wznowienia pracy kierowcy samochodu, aby uzyskać lepszy pomysł na to, co należy uwzględnić w tej sekcji.

Stwórz swoje CV

Profil CV kierowcy dostawy

To jest akapit otwierający od 5 do 10 linii, który powinien podsumować twoje podstawowe umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje.
Twój profil musi pokazywać rekrutującym na pierwszy rzut oka, że jesteś odpowiedni dla branży, bez konieczności przeszukiwania twojego CV, aby uzyskać kluczowe informacje.

Przed opracowaniem swojego profilu zbadaj branżę, dodaj słowa kluczowe i umiejętności, dostosowując się do branży.
Zachowaj zwięzłość tej sekcji, będziesz mógł rozwinąć ją w innym miejscu w swoim CV.

 Co należy uwzględnić w profilu CV kierowcy dostawy?

Kwalifikacje kierowcy dostawy:

Aby być kierowcą, musisz mieć odpowiednie licencje. Istnieją rodzaje licencji;

 • 18 lat – w przypadku kierowcy prowadzącego samochód, dla którego trzeba posiadać prawo jazdy kategorii:
  C1 lub C1+E, o ile uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną
  C lub C+E, o ile uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną
 • 21 lat – w przypadku kierowcy prowadzącego samochód, dla którego wymagane jest prawo jazdy kategorii:
  C lub C+E, o ile uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną
  D lub D+E, o ile uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną
  D1 lub D1+E, o ile wykonuje przewóz na liniach regularnych, których trasa nie
  przekracza 50 km i o ile kierowca uzyskał odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną
 • 23 lata – w przypadku kierowcy prowadzącego samochód , dla którego wymagane jest prawo jazdy kategorii D lub D+E, o ile uzyska

Kierowca musi uzyskać kwalifikację, jeśli chce wykonywać przewozy drogowe ciężarówkami lub autobusami, a uprawnienia do kierowania zdobył:

 • po 10 września 2008 r. (w przypadku osób chcących jeździć autobusami – prawo jazdy kategorii D)
  po 10 września 2009 r. (w przypadku osób chcących jeździć ciężarówkami – prawo jazdy kategorii C)
 • Kierowca musi uzyskać kwalifikację odpowiednią dla samochodu, którym chce wykonywać przewóz drogowy. Kwalifikację uzyskuje się w zakresie programu określonego odpowiednio do kategorii prawa jazdy:

 • C1, C1+E, C i C+E – dla samochodów ciężarowych
 • D1, D1+E, D i D+E – dla autobusów

Umiejętności i wiedza, które należy uwzględnić w CV przedstawiciela działu obsługi klienta

Stworzenie skutecznego CV dla stanowiska kierowcy może często stanowić wyzwanie. Jednak podstawowe umiejętności wymagane na stanowiskach kierowcy w każdym z nich są często takie same: dobry rekord jazdy, wiedza na temat konserwacji pojazdu oraz zdolność do podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów. Poza tym każda branża może mieć własne, unikalne wymagania. Na przykład usługi dostarczania żywności i artykułów spożywczych mogą wymagać pozwolenia osoby zajmującej się żywnością lub odpowiednich technik przechowywania żywności. Zasoby wyszukiwania można zabezpieczyć poprzez szkolenie w miejscu pracy. Pamiętaj o dołączeniu doświadczenia lub umiejętności związanych z tymi obszarami w ten sam sposób.

Przykład CV dla kierowca - wzór Berkeley

Przykład CV dla kierowca - szablon Berkeley

Pobierz przykład szablonu, z możliwością kopiowania tekstu tutaj

Profesjonalny Przykład CV Marcina Kozyry jest skierowany dla pracowników chcących pracować jako kierowca. Na tym stanowisku rekruter i przyszły pracodawca będzie zwracał uwagę na certyfikaty oraz doskonałe rekordy bezpieczeństwa w prowadzoniu pojazdów. Przyszły pracodawca zwróci uwagę na doświadczenie pozyskane w poprzedniej pracy i chętnie zatrudni osobę umiejącą poradzić sobie z naprawą pojazdu. CV przedstawia wszystkie poszukiwane w przyszłym pracowniku umiejętności.

Stwórz swoje CV

Rozważ następujące wskazówki:

Zachowaj poczucie profesjonalizmu przez cały czas.

Unikaj podawania jakiegokolwiek języka, który jest politycznie lub religijnie oskarżony. Może to odstraszyć niektórych potencjalnych pracodawców od samego początku.

Sformatuj dokument, aby uniknąć wdów i sierot, które są przypadkami, gdy ostatni wiersz następnej strony lub pierwszy wiersz znajduje się na dole poprzedniej strony.


Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy