Jak napisać nowoczesne CV dla Księgowej/ego?

Jeśli szukasz stanowiska księgowego, prawdopodobnie dobrze znasz liczby i matematykę, ale napisanie życiorysu może być większym wyzwaniem. Nawet osoby, które je wcześniej napisały, mogą skorzystać z przeglądu podstawowych zasad CV, więc jeśli chcesz, aby twoje CV księgowego było jak najlepsze, skorzystaj z naszego przykładu CV księgowego oraz załączonych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać wymarzony rezultat. Mając do dyspozycji te zasoby, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć rzucające się, w oczy CV.

Profesjonalne Podsumowanie
Doświadczenie zawodowe
Obowiązki/Odpowiedzialność
Umiejętności
Wykształcenie
Hobby/Zainteresowania
Podsumowanie

Stwórz swoje CV

Profesjonalne Podsumowanie

“Biegły w rachunkowości w wielu kontekstach i środowiskach. Wcześniejsze doświadczenie waha się od pracy w firmie 25-osobowej do pracy w firmie 300-osobowej. Biegły we wszystkich funkcjach księgowości, w tym w bilansowaniu arkuszy, przetwarzaniu płatności, zarządzaniu płatnościami i administracyjnym wsparciu administracyjnym. Biegła znajomość QuickBooks, Peachtree, Accounting CS oraz wielu innych platform oprogramowania księgowego i aplikacji, z których można korzystać. Zaangażowany w zapewnienie wzorowej pracy i wspieranie ogólnej misji działu i firmy.“

Doświadczenie/Kwalifikacje

Ogólnie rzecz biorąc, księgowy/księgowa jest odpowiedzialny za obsługę większości szczegółów finansowych i zadań organizacji. Mogą stworzyć budżet lub opracować kwartalną prognozę we współpracy z dyrektorem finansowym firmy. Do codziennych zadań należy zarządzanie należnościami, uzupełnianie listy płac i księgowość w celu śledzenia wydatków i płatności firmy. Aby pomóc w takich zadaniach, można zastosować specjalne programy księgowe, a od księgowych oczekuje się biegłości w takich platformach. Jeśli zastanawiasz się, jak uwzględnić wszystkie te kwalifikacje w swoim życiorysie, skorzystaj z naszego przykładowego CV księgowego, aby dowiedzieć się, od czego zacząć i jak najlepiej wykorzystać swoje kwalifikacje.

Obowiązki/Odpowiedzialność

 • Odpowiedzialny za dokumentację finansową firmy, raporty i inne informacje, aby sprawdzić dokładność i upewnić się, że szczegóły są zgodne z celami i procedurami firmy.
 • Omówił status bieżącej sytuacji finansowej firmy z wyższym kierownictwem i właścicielami organizacji.
 • Zaprojektował i wykorzystał komputerowy program do ewidencji, który pomógł ograniczyć marnotrawstwo wydatków o 19%.
 • Zbadane dane finansowe z poprzednich lat i bieżącego roku obrotowego w celu oceny technik prowadzenia dokumentacji firmy.
 • Obliczono obowiązek podatkowy organizacji w każdym okresie rozliczeniowym w formie podatków od wynagrodzeń i wypełniono deklaracje podatkowe dla przedsiębiorstw każdego roku.
 • Zmaksymalizuj wykorzystanie ulg podatkowych i ulg podatkowych, aby pomóc organizacji zaoszczędzić 100.000 zł. w ciągu jednego roku kalendarzowego.
 • Zarządzał nowym systemem prowadzenia dokumentacji dla pracowników w celu wprowadzania wszystkich wydatków oraz rejestrowania wszystkich płatności i faktur w firmie.
 • Ocenił roczny budżet organizacji i pomógł utrzymać koncentrację na kwartalnych celach budżetu dzięki raportom wydatków i kosztów.
 • W ciągu pierwszych kilku miesięcy mojego zatrudnienia zaleciłem podjęcie kilku kroków oszczędzających pieniądze, które pomogły obniżyć koszty operacji o 12%.

Umiejętności

 • Biegły w obsłudze oprogramowania komputerowego do księgowości, takiego jak Intuit QuickBooks.
 • Sage 50 Accounting, oprogramowanie do księgowości funduszy, oprogramowanie podatkowe i inne.
 • Wyjątkowa znajomość pojęć matematycznych, tematów rachunkowości i finansów, kodu podatkowego i zasad bankowości.
 • Szczególną uwagę przywiązujemy do szczegółów i skupiamy się na zapewnieniu dokładności i prawdziwości rejestrów i systemów informatycznych.
 • Silne umiejętności rozumowania i zdolności analityczne, aby pomóc w określeniu najlepszych praktyk w zakresie finansów każdej organizacji, z którą współpracuję.
 • Doskonałe umiejętności komunikacyjne podczas pisania raportów lub notatek lub mówienia przed grupą ludzi podczas prezentacji.
 • znajomości przepisów prawa (ustawy o rachunkowości, ewentualnie MSR, ustaw podatkowych czy innych przepisów systemowych)
 • System SAP.

Stwórz swoje CV

Wykształcenie

Pracodawcy chcą teraz najpierw zobaczyć Twoje kwalifikacje zawodowe i historię pracy, a na koniec wykształcenie. Wymień nazwy wszystkich stopni naukowych lub certyfikatów, datę ukończenia oraz nazwę szkoły, agencji lub instytucji.

Utrzymuj wszystko w odwrotnej kolejności chronologicznej, poczynając od najnowszej i malejącej do najstarszej. Jednak często można całkowicie zrezygnować ze starszych szkoleń, gdy na szybko zmieniającym się rynku pracy szkolenia starsze niż pięć do dziesięciu lat mogą być przestarzałe.

Hobby/Zainteresowania

Fajnie jest napisać w zainteresowaniach coś niecodziennego, coś co nas wyróżnia, coś co nas naprawdę interesuje. Na pewno jest coś co się lubi i w czym się jest dobrym.

Nie wszystkie CV są sobie równe, a jeśli chcesz się wyróżniać, skorzystaj z naszego powyższego przykładu to świetne miejsce na rozpoczęcie. Możesz potrzebować więcej wskazówek, jak sprawić, by twoje CV księgowego było świetne, a następujące wskazówki:

Podsumowanie

Doskonałe CV dla Księgowego/Księgowej może zwiększyć Twoje kwalifikacje do pożądanej pracy w tej dziedzinie. Oto kilka innych rzeczy do rozważenia podczas pisania CV:

 • Zrób szczegółową listę programów komputerowych, z którymi masz doświadczenie w branży księgowej i finansowej, aby pracodawca mógł zobaczyć twoje możliwości.
 • Uwzględniając czasy, kiedy zaoszczędziłeś pieniądze firmy lub kiedy pomogłeś ulepszyć proces; pamiętaj, aby w miarę możliwości podać kwoty w złotówkach
 • Dodaj szczegółowe informacje na temat aktualnego licencjonowania i certyfikacji księgowej, a także daty ważności.
 • Używając zróżnicowanej listy jasnych i precyzyjnych czasowników czynności, wyjaśniając swoje poprzednie stanowiska pracy, aby czytelnik miał jasny obraz swojego wpływu.
 • Wymień swoje doświadczenia zawodowe i poświadczenia edukacyjne w odwrotnej kolejności chronologicznej, poczynając od ostatnich miejsc pracy.
 • Daj wgląd w to, kim jesteś jako osoba, z akapitem omawiającym twoje hobby i zainteresowania poza pracą.
 • Nie skupiaj się na ogólnych szczegółach, kiedy możesz być konkretny w określaniu wielkości firm, w których pracowałeś i dokładnego charakteru wykonanej pracy.
 • Podkreśl uzupełniające się umiejętności, takie jak doświadczenie menedżerskie, które mogą postawić Cię przed konkurencją o pracę.
 • Nie opisuj obowiązków zawodowych bez oferowania kwalifikacji i kontekstu swoich osiągnięć.
 •  Skoncentruj się na dbałości o szczegóły i rozwijaniu umiejętności w całej swojej poprzedniej historii pracy.
 • Nie przytaczaj faktów i liczb, które nie są bezpośrednio związane z rolą, jaką odgrywała Twoja pozycja w ogólnej wydajności firmy.

Stwórz swoje CV

Przykład CV dla Księgowej - szablon Edinburgh

cv voorbeeld horeca

Pobierz przykład szablonu, z możliwością kopiowania tekstu tutaj

Powodzenia!

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy