Jak napisać nowoczesne CV dla Informatyka / Programisty?

Jak napisać CV, które rzuci się w oczy każdemu rekruterowi? Efekt pierwszego wrażenia. To on decyduje o tym, czy zostaliśmy wzięci pod uwagę i spodobaliśmy się rekruterowi, dlatego kreatywne i profesjonalne CV jest czymś, na czym musisz się skupić, jeśli chcesz otrzymać tę pracę, o którą się ubiegasz.

Pisząc CV do roli IT, należy wziąć pod uwagę doświadczenie zebrane z udziału w projektach w poprzedniej pracy oraz wykształceniu, które odgrywa kluczową rolę. Za pomocą  konkretnych przykładów opartymi faktami i liczbami będziesz mógł liczyć na to, że rekruter będzie widział Cię jako osobę pewną swoich umiejętności i zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną. Oczywiście w zależności od wyboru profesji w dziedzinie Informatycznej.

Stwórz swoje CV

Ważne jest, aby napisać CV dla Informatyka oraz Programisty w jasny i prosty sposób.

Czego dowiesz się w tym artykule? Jak prosto i perfekcyjnie napisać CV dla Informatyka oraz Programisty.

 Do danych, które powinno się umieścić CV, należą:

 • Imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail. Najlepiej zrobić to obok zdjęcia.
 • Doświadczenie zawodowe
 • Kompetencje
 • Wykształcenie
 • Osiągnięcia
 • Umiejętności
 • Kompetencje miękkie
 • Cechy charakteru (można je wyszczególnić, ale zdecydowanie lepiej, żeby wyrażały się wprost poprzez opisane kompetencje, umiejętności i zainteresowania).
 • Zainteresowania
 • Klauzula o ochronie danych osobowych

Jak opisać siebie?

Ten mały akapit znajduje się na górze twojego CV. W sposób zwięzły i efektywny pokazuje, kim jesteś, twoje umiejętności i mocne strony związane z sektorem lub rolą zawodową i celami zawodowym.

Profil dla Informatyka

Doświadczony informatyk z historią we wszystkich różnych obszarach technologii informacyjnej. Magister informatyki i operacji od ponad dziesięciu lat pracy z komputerami. Rozwinął umiejętności komunikacyjne, współpracy i przywództwa w karierze wsparcia IT. Znajomość tworzenia sieci lub innego systemu i doświadczenie w regularnym przeprowadzaniu konserwacji. Rozległa znajomość numerów surowych i przetworzonych oraz doświadczenie analityczne. Kandydat gotowy do korzystania z 10-letniego doświadczenia w branży IT, aby osiągnąć sukces na każdej pozycji“

Analitycy programistów łączą obowiązki programisty i analityków systemowych. Regularne wznawianie próbek dla tego zadania kładzie nacisk na obowiązki takie jak konsultacje z klientami, projektowanie systemów odpowiadających potrzebom firmy, przygotowywanie analiz kosztów, współpraca z kierownikami projektów i upewnianie się, że projekty są realizowane terminowo i zgodnie z budżetem. Najbardziej udanym przykładem jest wznowienie prezentacji takich zasobów, jak umiejętności programowania i budżetowania, myślenie analityczne, zarządzanie projektami, kreatywność, umiejętności rozwiązywania problemów i praca zespołowa. Pracodawcy wybierają kandydatów posiadających co najmniej tytuł licencjata w odpowiedniej dziedzinie.

 Przykład: “Doświadczony informatyk z historią we wszystkich różnych obszarach technologii informacyjnej. Magister informatyki i operacji od ponad dziesięciu lat pracy z komputerami. Rozwinął umiejętności komunikacyjne, współpracy i przywództwa w karierze wsparcia IT. Znajomość tworzenia sieci lub innego systemu i doświadczenie w regularnym przeprowadzaniu konserwacji. Rozległa znajomość numerów surowych i przetworzonych oraz doświadczenie analityczne. Kandydat gotowy do korzystania z 10-letniego doświadczenia w branży IT, aby osiągnąć sukces na każdej pozycji

Pamiętaj! to jest twoja możliwość, aby się sprzedać i zainteresować sobą swojego nowego pracodawcę.

Stwórz swoje CV

Doświadczenie zawodowe

Bardzo często widzę opis obowiązków, które się w danej pracy wykonywało, a bardzo rzadko widzę wspomniane osiągnięcia na danym stanowisku, a to bardzo duży błąd, gdyż nasz pracodawca będzie patrzył pod kątem zysków. Czy jesteś osobą przynoszącą zyski, pomagającą zaoszczędzić czas lub umiesz rozwiązać problem w Firmie lub zespole? Na te pytania bardzo ważne jest by sobie odpowiedzieć i znaleźć przykład, który będzie podsumowaniem osiągniętych celów w pracy.

Pamiętaj! Premia za szczególne osiągnięcia lub inne wyrazy uznania ze strony przełożonych jest postrzegana pozytywnie przez rekruterów oraz nowych pracodawców.

Wykształcenie

Podaj stopnie naukowe w odwrotnej kolejności chronologicznej, w tym dział, instytucję i rok ukończenia. Pod twoim doktoratem wpis możesz dołączyć tytuł osiągnięty tytuł.

Liceum możesz wpisać, tylko wtedy gdy jest związany z branżą informatyczną.

Dobrze znane stopnie naukowe i programy są dość podobne we wszystkich instytucjach, więc wystarczy jeden linijka, aby podsumować studia na wysokim poziomie:

Umiejętności i narzędzia dla Informatyka:

 • IP Setup
 • Wireless Modems/Routers
 • Cloud Services
 • Functionality
 • Cyber Security
 • Information Management
 • Cloud Systems Administration

Umiejętności i narzędzia dla Programisty:

 • HTML
 • CSS
 • Ajax
 • PHP
 • SQL
 • JavaScript
 • Python
 • C++

Stwórz swoje CV

Referencje:

Jestem gotów podać wszelkie dodatkowe referencje na żądanie. To tylko jeden przykład z wielu różnych sposobów, w jaki jesteśmy w stanie zapewnić Ci jasność i wgląd potrzebne do wywarcia jak najtrwalszego wrażenia. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z próbką CV programisty, a także innymi narzędziami internetowymi dostępnymi za jednym kliknięciem. Jeśli chcesz odnieść sukces w tym konkurencyjnym miejscu pracy, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc!

Współczesny proces poszukiwania pracy został udoskonalony i dodatkowo skomplikowany technologicznie, szczególnie dla osób poszukujących pracy w branży komputerowej. Jednak czymś, co pozostało niezmienione od czasu rewolucji cyfrowej, jest potrzeba silnego CV dołączonego do podania o pracę.

Zatrudnianie menedżerów i działów kadr nadal koncentruje się przede wszystkim na życiorysie kandydata, aby określić jego przydatność do pracy. Poniżej znajduje się przykład CV programisty, który pomoże ci w udoskonaleniu twojego dokumentu.

Rekruterzy i menedżerowie ds. Zatrudnienia korzystają ze zautomatyzowanych systemów do skanowania CV i wznawiania pod kątem kluczowych terminów i fraz. Pisząc życiorys, użyj słów kluczowych z opisu stanowiska, bezpośrednio usuwając je ze streszczenia stanowiska, obowiązków i umiejętności, aby wykorzystać je w podsumowaniu, historii pracy i umiejętnościach w dokumencie. W szablonie CV programisty wnioskodawca odnotowuje użycie słowa kluczowego, wykorzystując dwie umiejętności z opisu stanowiska jako swoje własne umiejętności, a mianowicie „Silną dbałość o szczegóły i umiejętność koncentracji” oraz „Doskonałe umiejętności krytycznego myślenia i umiejętności analityczne”. umiejętności są również wymienione w sekcji streszczenia zawodowego życiorysu.

Powiązane artykuły

Już ponad 112 872 użytkowników przygotowało swoje CV

Dzięki kreatorowi CV Maker możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne CV.

Stwórz swoje CV

Zyskasz o 65% więcej szans na znalezienie pracy