CV Wzory

DropDown

CV Biotechnologa

StarStarStarStarStar

CV Biotechnologa

Branża biotechnologiczna jest ogromna i istnieje wiele różnych stanowisk pracy. Osoby poszukujące pracy stoją przed konkurencyjnym rynkiem pracy i muszą wyróżniać się na tle innych kandydatów. Aby to zrobić, musisz napisać mocne i skuteczne CV.

Stwórz CV w tej branży

"Bardzo zmotywowana i utalentowana biotechnolog z ponad 10-letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu rutynowych testów lub analiz krwi, tkanek i innych płynów ustrojowych w celu zarejestrowania anormalnych wyników. Posiada wyjątkowe umiejętności komunikacji, dokumentacji, pracy w zespole i zarządzania czasem, a także dogłębną znajomość procedur laboratoryjnych i powiązanego sprzętu, a także przepisów BHP. Zorientowana na szczegóły oraz wielozadaniowości, która rozwija się w szybkim tempie. Teraz z niecierpliwością oczekuję znaczącego wkładu jako biotechnolog w klinice, która oferuje prawdziwą szansę na progres."

Izabela Wawrzycka - Kierownik laboratorium klinicznego

CV biotechnolog

Spis treści

Jak napisać CV dla biotechnologa? Poradnik jak napisać wraz z ważnymi informacjami o stanowisku

Branża biotechnologiczna jest ogromna i istnieje wiele różnych stanowisk pracy. Osoby poszukujące pracy stoją przed konkurencyjnym rynkiem pracy i muszą wyróżniać się na tle innych kandydatów. Aby to zrobić, musisz napisać mocne i skuteczne CV. Jednym z najlepszych sposobów na to jest użycie przykładów CV, które oświetlają najważniejsze elementy i żargon branżowy, który zrobi wrażenie na pracodawcach. Aby pomóc Ci zacząć, zebraliśmy wiele popularnych próbek CV biotechnologicznych, z którymi możesz się zapoznać. Dla każdego z nich wyjaśniamy, dla kogo jest próbka i kilka powodów. Korzystanie z nich może pomóc Ci w rozpoczęciu poszukiwania pracy, której szukasz.

Wzór CV dla Biotechnologa

Bardzo możliwe, że jesteś zainteresowany/a innymi wzorami.Jeśli potrzebujesz więcej przykładów życiorysów/CV, kliknij tutaj.

Pobierz ten szablon CV - Biotechnologa

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Co to jest biotechnologia?

Mówiąc najprościej, biotechnologia to technologia oparta na biologii - biotechnologia wykorzystuje procesy komórkowe i biomolekularne do opracowywania technologii i produktów, które pomagają poprawić nasze życie i zdrowie naszej planety. Od ponad 6000 lat wykorzystujemy procesy biologiczne mikroorganizmów do wytwarzania użytecznych produktów spożywczych, takich jak chleb i ser, oraz do konserwacji produktów mlecznych.

Czym zajmuje się biotechnolog?

Biotechnolog wykorzystuje organizmy biologiczne do tworzenia i ulepszania produktów i procesów. Pracują w obszarach tak różnorodnych, jak żywność i rolnictwo, ochrona środowiska i medycyna.

Biotechnologowie starają się zrozumieć podstawowe elementy budujące żywe istoty i manipulować nimi, wykorzystując do tego techniki biologii molekularnej. Badają genetyczne, chemiczne i fizyczne atrybuty komórek, tkanek i organizmów oraz identyfikują praktyczne zastosowania tej wiedzy.

Między innymi biotechnolog w dziedzinie żywności i rolnictwa może wytwarzać enzymy i konserwanty do stosowania w produktach żywnościowych i napojach lub może modyfikować genetycznie uprawy, aby zwiększyć plony. Biotechnologista środowiskowy może przekształcać rośliny w biopaliwa lub tworzyć bioplasty roślinne, a biotechnolog medyczny będzie badał i produkował nowe leki farmaceutyczne i leczenie.

Praca biotechnologa obejmuje:

  • Projektowanie i wdrażanie badań naukowych

  • Opracowywanie nowych procedur badawczych

  • Współpraca z technikami laboratoryjnymi w zakresie badań

  • Przygotowanie sprzętu laboratoryjnego do prowadzenia i monitorowania eksperymentów

  • Zbieranie, badanie i testowanie próbek takich jak żywność, komórki, tkanki, próbki krwi, kultury bakteryjne i żywe organizmy

  • Rejestrowanie wyników i analizowanie wyników

  • Określenie, w jaki sposób badania można zastosować do poprawy życia ludzkiego

Typowi pracodawcy biotechnologów:

  • Firmy farmaceutyczne i chemiczne

  • Firmy biotechnologiczne i inżynierii genetycznej

  • Uniwersytety

  • Szpitale

  • Instytucje badawcze

  • Firmy rolnicze i produkujące rośliny zbożowe

  • Producenci żywności i napojów

Camera Flash

Wskazówki

Możliwości są reklamowane online, przez służby kariery, przez wyspecjalizowane agencje rekrutacyjne, w gazetach, w odpowiednich publikacjach naukowych, takich jak New Scientist and Science, czasopismach wydawanych przez instytucje zawodowe i ich stronach internetowych.

Proces rekrutacji prawdopodobnie będzie wymagał rozmowy oraz wiedzy technicznej.

Przeczytaj nasz artykuł na temat rozmów technicznych, aby dowiedzieć się, co to obejmuje i jak sobie z nimi poradzić.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Wymagane kwalifikacje i szkolenie

Będziesz potrzebować dyplomu, jeśli chcesz zostać biotechnologiem. Będzie to wymagało odpowiedniego przedmiotu naukowego, takiego jak biotechnologia, biochemia, biologia, chemia, mikrobiologia, biologia środowiska lub inżynieria chemiczna. Kwalifikacje podyplomowe, takie jak studia magisterskie lub doktoranckie, mogą być również wymagane.

Możliwe jest uzyskanie stopnia magistra zintegrowanego, takiego jak MBiolSci, MBiol lub mgr, który zwykle trwa cztery lata w Anglii i Walii oraz pięć lat w Szkocji. Mają one prowadzić do dalszych studiów podyplomowych (np. Doktoratów) i są szczególnie odpowiednie dla osób poszukujących kariery naukowej. 

Prace badawcze, staże laboratoryjne i doświadczenie zdobyte przy użyciu odpowiednich technik naukowych i analitycznych mogą być również szczególnie pomocne w znalezieniu pracy dla absolwenta.

Możliwe jest, że absolwent szkoły wejdzie do branży naukowej poprzez staż jako technik laboratoryjny, ale jeśli ostatecznie chcesz zostać biotechnologiem, musisz uzyskać dyplom.

  • Kierunek biotechnologia

  • Kierunek biologia

  • Kierunek inżynieria środowiska

Kierunki i specjalności obecne są na uniwersytetach oraz uczelniach rolniczych i technicznych, na terenie całego kraju. Studia możecie podjąć zarówno w trybie dziennym, jak i wieczorowym, czy zaocznym.

Kluczowe umiejętności biotechnologów:

Kluczowe umiejętności biotechnologów:

  • Kompleksowe rozwiązywanie problemów

  • Praca w zespole i umiejętności komunikacyjne

  • Umysł śledczy

  • Dbałość o szczegóły

  • Innowacyjne myślenie

  • Umiejętności analityczne

  • Komunikacja

  • Zarządzanie

  • Bezpieczeństwo projektów

  • Kierownik

  • Zarządzanie konfliktami

  • Bezpieczeństwo projektów

  • Kierownik

  • Zarządzanie konfliktami

  • Priorytetowanie

  • Organizowanie spotkań

  • Przywództwo

  • Niezależność

  • Umiejętności analityczne

  • Skrupulatna dbałość o szczegóły

  • Zarządzanie czasem

Jakie umiejętności najlepiej wymienić w CV biotechnologicznym?

Wiele miejsc pracy w branży biotechnologicznej wymaga określonego zestawu umiejętności. Większość z nich wymaga umiejętności analitycznych, rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, zorientowania na szczegóły, wielozadaniowości i dokładności, co wykazują próbki biotechnologiczne. Praca, w której pracujesz z innymi, może również wymagać znajomości interpersonalnych i komunikacyjnych. W zależności od stanowiska, umiejętności techniczne i doświadczenie w zakresie sprzętu mogą być ważne, a dobrym pomysłem jest również włączenie umiejętności wymienionych w opisie stanowiska.

Jak napisać podsumowanie CV biotechnologicznego?

Bez względu na branżę, podsumowanie powinno być zwięzłym stwierdzeniem wskazującym umiejętności i doświadczenie, które kwalifikują cię do pracy i robią wrażenie na pracodawcy. Powinien składać się z trzech zdań i zawierać przegląd twojego doświadczenia, kilka umiejętności zawodowych oraz cechę osobowości lub dwa.

Przykład może wyglądać mniej więcej tak

Profesjonalny biolog biotechnologiczny z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Silne umiejętności analityczne z umiejętnością wielozadaniowości w ruchliwym środowisku. Zmotywowany z możliwością samodzielnej pracy w zespole.

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Jak powinna wyglądać moja sekcja edukacyjna w CV biotechnologicznym?

W branży biotechnologicznej wiele prac wymaga tytułu magistra lub doktora, dlatego bardzo ważne jest, aby informacje te były łatwe do odczytania. Ta sekcja powinna być zwięzła, aby kierownik ds. Zatrudnienia mógł ją szybko zeskanować. Najpierw wypisz ostatni stopień i umieść pozostałe w odwrotnej kolejności chronologicznej. Podaj nazwę stopnia i nazwę szkoły. Nie wspominaj o datach ukończenia szkoły, zwłaszcza jeśli były dawno temu. Nie wymieniaj dyplomu ukończenia szkoły średniej, chyba że nie ma innego wykształcenia. W przypadku kandydatów, którzy nie mają wyższego stopnia, podaj jak najwięcej istotnych informacji. Może to obejmować zajęcia, staże i certyfikaty. Spójrz na próbki CV biotechnologiczne, aby dowiedzieć się, jak to powinno wyglądać.

Jeśli nigdy wcześniej nie zajmowałem się biotechnologią, jak mogę wznowić biotechnologię?

Chociaż sekcja doświadczenia jest zwykle używana do wyliczenia przeszłych i aktualnych pozycji w branży, istnieją inne sposoby wskazania swoich umiejętności. Możesz dołączyć stanowiska wolontariuszy związane z pracą, o którą się ubiegasz lub inne prace, które pokazują, w jaki sposób osiągnąłeś określone osiągnięcia. Jeśli jesteś absolwentem, możesz opisać takie rzeczy jak organizacje kampusowe i swoją rolę w nich.

Co powinienem zrobić, aby upewnić się, że moje CV nie zostało odrzucone przez system ATS?

ATS skanuje każdy dokument w poszukiwaniu określonych słów kluczowych i fraz i automatycznie wyrzuca te aplikacje, które ich nie zawierają. Aby twoje CV znalazło się w rękach menedżera ds. Zatrudnienia, możesz zastosować pewne taktyki. Jednym z nich jest użycie żargonu typowego dla branży biotechnologicznej. Innym sposobem na przejście przez ATS jest włączenie odpowiednich informacji z opisu stanowiska. Wybierz kluczowe wyma.

Porady w pisaniu CV dla biotechnologa

CV jest tak samo dobre jak reklama dla siebie. Dlatego upewnij się, że dobrze się sprzedajesz. To twoje CV, więc zrób to tak profesjonalnie, jak możesz. CV biotechnologiczne musi przedstawiać informacje szybko, wyraźnie i w sposób, który sprawi, że twoje doświadczenie będzie odpowiednie dla danego stanowiska. Oznacza to, że Twoje informacje zostaną maksymalnie skondensowane. W dziedzinach zaawansowanych technologii, w tym biotechnologii, niezwykle ważne jest, aby jasno przedstawić w swoim CV, jakie umiejętności możesz wnieść do potencjalnego pracodawcy w swoim CV. 

Wymagania wstępne:

Przed przystąpieniem do CV zapoznaj się z alternatywami karierami i interesującymi organizacjami. Uporządkuj swoje myśli i pomysły w swoim CV.

Spójrz na wzory biotechnologiczne innych przewodników, gdyż im więcej informacji, tym lepiej.

Niezbędne sekcje do dołączenia do CV:

Opcjonalne sekcje, które należy dołączyć do CV:

Stwórz już teraz swoje profesjonalne CV

Stwórz swoje CV

Klauzula w 2022: 

Według prawników, klauzula w CV powinna być jak najbardziej precyzyjna, toteż można się w niej powołać (jak w przykładzie sprzed maja 2018 r.), na podstawę prawną. Oto przykład:

Przykład 1:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

I odpowiednio, dla zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji, klauzula będzie brzmieć:

Przykład 2:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych również na potrzeby przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Oczywiście, można (a nawet estetyka tekstu tego wymaga) połączyć dwie zgody w jedną i napisać:

Przykład 3:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko, jak również na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez (nazwa firmy).

Alternatywnie, ze wskazaniem podstawy prawnej, klauzula będzie brzmieć:

Przykład 4:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji, jak również na potrzeby przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Klauzulę możesz również napisać własnymi słowami. Ważne, by była - jak wspominaliśmy wyżej - jak najbardziej precyzyjna i konkretna.

W tym momencie powinieneś czuć się całkiem pewnie w kwestii pisania swojego CV.

Przypomnę:

Podstawowe informacje na temat twojego CV obejmują: dane kontaktowe, streszczenie lub cel CV, doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności.

Opcjonalne sekcje mogą obejmować: certyfikaty i nagrody, języki, hobby, zainteresowania i wszelkie odpowiednie kanały mediów społecznościowych.

Upewnij się, że twoja praca i wyniki są kopiami zapasowymi danych lub pewną formą wymiernych zmian.

Na koniec, upewnij się, że twoje CV jest dostosowane do konkretnej pracy, twój list motywacyjny jest odpowiedni i nie powtarza twojego CV oraz że jesteś przygotowany na niektóre z oczywistych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Znalezienie właściwej pracy to tylko jeden krok w twojej karierze.

Śledź nasz blog kariery, aby być na bieżąco z najnowszymi poradami dotyczącymi kariery!

Zdobądź wymarzoną pracę z CVMaker

Szybko i łatwo stwórz profesjonalne CV. Pobierz je w ciągu 10 minut, kiedy i gdzie chcesz!

AddSmallStwórz swoje CV
CheckCircle

Zwiększ swoje szanse na znalezienie pracy z dobrym CV.